29.05.2012 16:31

400. divizní gól vstřelil Jirka Kořínek, áčko porazilo Jablonec B 4:1!

Na žádost severočeského klubu se již nyní hraje předehrávka 30. kola divizní skupiny C. Pod Hankův dům dorazila rezerva prvoligového FK Baumit Jablonec nad Nisou.

TJ Dvůr Králové nad Labem "A" - FK Jablonec nad Nisou "B"  4 : 1 (2:1)!

Královédvorským fotbalistům se na jaře po slušném startu přestalo dařit. Za posledních šest kol naši borci ani jednou nevyhráli, bod přivezli jen ze hřiště hradecké juniorky (1:1). Vedle porážek na hřištích soupeřů (Mšeno 1:2, Náchod 3:5 a Ústí nad Orlicí 2:6) se nečekaně přestalo dařit i v domácím prostředí. Pod Hankovým domem Dvoráci podlehli Převýšovu 1:3 a nestačili ani na Kolín (0:3). Pokud si chtějí svěřenci kouče Miloše Dvořáka před okresním derby s Trutnovem (neděle 3. června, 17 hodin) zlepšit náladu, potřebovali dnes zabrat naplno.

Na podzim v Jablonci vyhrál Dvůr brankou Jirky Podolníka 1:0. Úspěšný střelec ale leží doma po operaci čelisti a k dispozici nebyl ve středu navíc Martin Kilevník (sádra). Alespoň mohl nastoupit Radek Gorol, jenž opět nedokončil pro bolesti pondělní trénink. Žel bohu se hned po deseti minutách po nepotrestaném faulu kolenem zranil Martin Otradovský

Dvoráci přesto odehráli velmi slušný první poločas a jelikož ve druhém pokračovali v dobrém výkonu, mohli klidně vyhrát i vyšším rozdílem. Momentální forma se ale hlavně v úvodu podepsala pod střeleckou potenci týmu. V 15. minutě ale první velká šance gólem skončila. Honza Čech zahrával od postranní čáry trestný kop, Doseděl prsama ztlumil míč pro Jirku Rejla a netradičně pravý bek krásnou ranou nedal gólmanu Krásnému šanci - 1:0. Za pár vteřin rozjeli domácí super akci, Fanda Fejk vysunul Čecha a po jeho zpětné příhře mířil Radek Gorol z první těsně mimo tyče. Bohužel hned z brejku zaútočili hosté a po centru z křídla Pavlata hlavou překonal Petra Kobose - 1:1. Hrálo se nahoru dolů a hned v 17. minutě připravil další tutovku Gorol Čechovi, ten ale sám před brankářem mířil jen do jeho rukavic!! Velký potlesk zazněl stadionem za další čtyři minuty. Aktivně hrající Gorol přesunul hru doleva na Řežábka, a ten povedenou ranou napálil tyč! Nebezpeční byli i Jablonečtí, větší šance ale měli domácí. Po třiceti minutách Čech vysunul Kořínka, jeho střela ale o centimetry minula tyčku. Dvoru se dařilo hra po obou křídlech. Ve 39. minutě Jan Řežábek nastartoval Motyčku a po jeho pasu Kořínek mířil mimo. Naši hráči si zasloužili druhý gól, a ten ještě do pauzy přišel. Po levé straně unikl Řežábek a po jeho přesné přihrávce stačilo Jirkovi Kořínkovi usměrnit míč do prázdné branky - to byl parádní gól 2:1! Po zcela stejné akci mohlo být pod Hankovým domem ještě veseleji. Gorol tentokrát uvolnil Kořínka, ten milimetrově našel Čecha, ten ale trestuhodně trefil jen brankáře!!!

Ze druhého poločasu uteklo pouhých 11 vteřin a Jirka Kořínek 401. divizním gólem dvorské historie zvýšil na 3:1!! Okradl totiž hostující rozehrávku a s přehledem zakončil. Dvoráci se uklidnili a divákům nabídli i s přispěním soupeře pohledný fotbal. Navíc přidali ještě jeden gól. V 58. minutě se k odraženému míči dostal Jan Čech a pohotovou umístěnou ranou zvýšil na 4:1. Velký zápas odchytal i domácí brankář Petr Kobos, jenž pro tento duel nahradil Ulrycha. V 61. minutě na něho sám běžel Kubista, zkušený gólman byl ale na místě. V 67. minutě se do tutové příležitosti dostal Helm, Kobos ale skvěle míč vyrazil. O minutu později šel sám na bránu Čech, v tísni ale poslal míč těsně mimo tyče. Defenzíva Dvora v této době působila unaveným dojmem a za další minutu mohl snížit Pavlata. Proti Kobosovi zvolil lob, ten ale skončil na horní síti. Vůbec největší šanci si hosté vytvořili čtvrt hodiny před koncem. Střídající Tubák byl na konci výborné kombinace, ani z malého vápna ale Kobose nepřekonal!! Vědět o sobě ještě dali i domácí borci. Po akci Kořínka s Čechem byl zcela sám před kasou Jan Řežábek, neuvěřitelně ale branku přestřelil, samostatný únik pak neproměnil ani Kořínek.

Duel tak skončil domácí výhrou 4:1 a jelikož bylo dalších šancí ještě mnohem více, pošetřili si snad domácí hráči nějaké góly i na neděli, kdy pod Hankovým domem hostí v prestižním derby Trutnov.

Fakta - branky: 15. Rejl, 43. a 46. Kořínek, 58. Čech - 16. Pavlata. Rozhodčí: Fišer (Praha 4). ŽK: 0:1. Diváků: 300.

TJ Dvůr Králové nad Labem "A": Kobos - Rejl, Kruliš (84. Macek), Doseděl, Motyčka - Samler (80. Čenovský), Fejk, Gorol, Řežábek - M. Otradovský (12. Kořínek), Čech.

Zajímavostí utkání se stal jeden statistický mezník. Dvoráci totiž hrají divizní soutěž od podzimu 2004 již osmým rokem. Dohromady stihli před středečním duelem nastřílet úctyhodných 398 branek! Ve středu tedy docílili 400. trefy a ještě navrch přidali dvě!! A kdo se stal střelcem jubilejní trefy? JIRKA KOŘÍNEK! Každopádně letošní sezona je ze střeleckého pohledu zatím velmi slušná. Dvoráci nastříleli za dosavadních 28 kol 58 branek. Jan Čech jich stihl 11 (9 už na podzim), Jiří Kořínek 10 a Martin Kilevník s Kristianem Samlerem se prosadili osmkrát!

• A jak si vedl TJ Dvůr Králové nad Labem v předchozích sezonách?

2004 - 2005: 49 branek         2005 - 2006: 39 branek            2006 - 2007: 68 branek

2010 - 2011: 45 branek         2011 - 2012: zatím jsme na 58 gólech, ale snad to půjde nahoru!