20.05.2011 11:48

''A'' mužstvo padlo

''A'' mužstvo padlo v derby

Dvoráci vstoupili do utkání bez svého kapitána Standy Ježka, jenž byl v posledním utkání proti Chrudimi přísně vyloučen. Dan Novák navíc začal na lavičce, jelikož před zápasem teprve dobíral antibiotika. Duel začal zcela vyrovnaně. Zatímco domácí se pokoušeli před Tomkovu branku dostat po pravé straně, Dvůr zkoušel postupné akce středem hřiště. Po úvodním oťukávání přišla série hodně ostrých zákroků domácích hráčů a právě tyto situace zvedly emoce v hostujícím táboře. Nejprve Marks beztrestně zkosil Otradovského, poté stejný hráč zajel zbytečně do gólmana Tomka a stejně si počínal i Hejna. Vše vyvrcholilo brutálním zákrokem Kamitze, jenž přímo před očima sudího zezadu sestřelil Urbana. Ten musel být odnesen na nosítkách a po podolníkovi tak musel kouč Dvořák po dvaceti minutách střídat již druhého hráče. Paradoxně byl v té chvíli jediným držitelem žluté karty hostující Volf, jehož faul karetní odměnu ani nezasloužil. Nakonec Kamitz po dlouhém rozmýšlení rozhodčího Kalendy přece jen alespoň žlutou kartu obdržel a stejně dopadl po chvíli i Marks, jemuž se zažlutilo po tvrdém stažení Nováka za dres. Nutno říci, že v té době měli hrát domácí již v devíti! Nakonec se tato taktika Trutnovu vyplatila, přičemž posledním zákrokem byl další sprostý faul, tentokrát Kejzlarův na pronikajícího Samlera. Velkou možnost na otevření skóre měl po půlhodině hry Kilevník. Tak dlouho ale váhal, až o střelecký úhel přišel. Udeřilo tak na straně druhé. Rejl při standardce neuhlídal na zadní tyči Makovského a domácí stoper poprvé překonal Tomka v brance - 1:0.

Po přestávce chtěli Dvoráci s vývojem hry něco udělat, v 50. minutě ale přišla velká chyba po autovém vhazování a Jiroušek pohodlně skóroval podruhé. I za tohoto stavu se Dvůr snažil útočit, domácí již nepřipomínali zástupce bojového umění z první půle, a tak se hrál i pohledný fotbal. Korekce stavu ale nepřišla a naopak v 77. minutě znovu vyprovokoval hostující tábor sudí Kalenda, jenž za v zápase obyčejný zákrok vyloučil kapitána Kruliše. V desti pak Dvůr inkasoval ještě dvakrát a z Trunova odjíždí s debaklem.

Fakta - branky: 37. Makovský, 50. Jiroušek, 80. Holubec, 84. Kamitz. Rozhodčí: Kalenda (Praha) - Dobrý, Šob. ŽK: 2:1 (19. Kamitz, 31. Marks - 17. Volf). ČK: 0:1 (77. Kruliš). Diváků: 500. Sestavy - Trutnov: Šťastný - Kejzlar (76. Ficner), Doležal (46. Musil), Makovský - Kamitz, Marks, Kuneš, Mařas (46. Přívratský) - Jiroušek, Hejna, Holubec. Dvůr Králové nad Labem: Tomek - Motyčka, Kruliš, Rejl, Volf - Kilevník, Holub, Urban (22. Řežábek), Podolník (14. Novák) -M. Otradovský (75. Kořínek), Samler.