15.09.2012 00:03

Áčko se z Jiren vrátilo s prázdnou, rezerva přišla o vedení 3:1!

Áčko se z Jiren vrátilo s prázdnou, rezerva přišla o vedení 3:1!

Fotbalovým kolektivům Dvora se zatím daří z poloviny. Velmi pozitivně můžeme mluvit o výsledcích divizního A mužstva, které si z pěti duelů připsalo 13 bodů. V horní polovině tabulky se pohybují také starší žáci ve Východočeském přeboru U19. Naopak bez bodu byli v krajském přeboru starší žáci. Dobré výsledky mají za sebou mladší žáci, starší přípravka a mladší přípravky. No a co nabídl zatím poslední víkend?

MUŽI „A“

SK Viktorie Jirny – TJ Dvůr Králové nad Labem „A“  4 : 1 (2:1).

V šestém kole divizní skupiny C došlo k očekávanému šlágru, v němž se potkaly dva neporažené celky. Jirny zatím letos neztratily ani bod a při skóre 12:1 jich měly před zápasem 15. O pouhé dva méně, a se skóre 7:1, byli Dvoráci hned za nimi. Naši borci mohli na okraj Prahy cestovat bez nervů, své si zatím splnili. 

V dresu domácího mužstva se to jen hemží bývalými ligovými hráči, ale také borci z druholigového Střížkova. Kupříkladu za Jirny hrají David Zoubek, Miroslav Obermajer, Tomáš Jandzik, Marek Kincl, ale také tři Nigerijci. Naše mužstvo na hřiště ambiciózního soupeře bohužel neodjelo v kompletním složení. Z původně základní sestavy scházeli obránce Jakub Volf a útočník Jakub Privara. Oba pro zranění. Na domácí straně nečekaně nenatoupila exsparťasnká akvizice Marek Kincl, jenž duel sledoval mezi diváky.

Našim fotbalistům se zchladit jirenské hlavy nepodařilo, domácí si připsali šestý vítězný zápas.

Dvoráci zahájili velký šlágr bez respektu k soupeři, který na domácím hřišti neprohrál již takřka pět let! Zpočátku se duel odehrával především ve středu hřiště a oba týmy nabízely divákům pestrou kombinační hru. Ve 13. minutě se jako první k ohrožení branky odhodlal jeden z jirenských exligistů, rána Jindráčka ale jen olízla břevno za Vildou Ulrychem. Za další tři minuty už bohužel udeřilo. Honza Řežábek před vápnem zbytečně fauloval, domácí rozehráli trestný kop na Jiřího Böhma, a ten hlavičkou na zadní tyč otevřel skóre – 1:0. Ve 21. minutě kopali domácí trestňák z ideální pozice, Križan ale zamířil nad! Ve 28. minutě mohl na 2:0 zvýšit aktivní Böhm. Z pravé strany upaloval sám na Ulrycha, tomu udělal i kličku, ale opuštěnou bránu trestuhodně minul. A tak přišel trest. Ve 31. minutě nejprve neproměnil tutovou šanci Martin Kilevník, za další čtyři minutky ale vybojoval před vlastním vápnem míč Martin Čenovský, posunul jej Radku Klazarovi, a ten s balónem přilepeným na kopačce prosvištěl  až do šestnáctky soupeře, kde jesličkami gólmanu Štěpničkovi vyrovnal na zasloužených 1:1. Pro Klazyho to byla jubilejní 20. divizní trefa v dresu Dvora! Poločasový stav 1:1 by se všem dvorským fanouškům líbil, v nastavení první půle ale přišla smolná situace. Ulrychovi sudí v době výkopu odpískal držení míče přes šest vteřin a z následného nepřímého kopu div neprotrhl síť Mario Križan – 2:1. Hosté pak již ani nerozehráli a šlo se do kabin.

Po přestávce chtěli Dvoráci dál trápit favorizovaného soupeře, šance si ale vytvářeli hlavně domácí. Böhma vychytal skvělý Ulrych, Jung s Jindráčkem své velké šance namířili mimo tyče. V 66. minutě mohlo být vyrovnáno. Honza Řežábek pěkně uvolnil střídajícího Samlera, tomu střelu vyrazil Štěpnička  a po následném rohu hlavičkoval těsně nad branku Fanda Fejk. Poté už domácí své vítězství potvrdili, to když Jindráček sám před Ulrychem dvakrát zachoval chladnou hlavu a umístěnými střelami upravil na konečných 4:1. Kosmetická úprava mohla přijít v 86.minutě, když běžel Samler sám na branku. Zezadu byl faulován, ale velkým přehledem působící sudí již do vývoje utkání nechtěl zasahovat.

Překvapení se tak v Jirnách neurodilo, domácí vyhráli přesvědčivě 4:1. Naši borci ale zaslouží za svůj výkon velkou pochvalu, favoritovi soutěže byli vyrovnaným soupeřem, duel však rozhodly maličkosti.

Fakta - branky: 16. Böhm, 45. (+1) Križan, 71. a 79. Jindráček - 36. Klazar. Rozhodčí: Dobrý (Praha). ŽK: 2:1. Diváků: 150. 

SK Viktorie Jirny: Štěpnička - Parys (52. Havierník), Obermajer, Šašek, Križan - Zoubek (76. Mbah), Šimek, Jindráček, Jandzik - Jung (56. Beran), Böhm.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Podolník, Kruliš, Doseděl, Ježek – Kilevník, Fejk, Moník, Čenovský (59. Samler) – Klazar, Řežábek (72. Doseděl ml.).

Ladislav Doseděl, trenér TJ Dvůr Králové: „Utkání mělo ty nejvyšší divizní parametry. O síle domácích hovoří fakt, že na svém hřišti několik let neprohráli. Sice jsme brzy inkasovali, z dobrého herního pojetí jsme ale mohli vytěžit i víc než jen vyrovnání po nádherném sprintérském sólu Klazara. Srazil nás gól do šatny, když gólmanu Ulrychovi bylo odpískáno držení míče přes šest vteřin. Přesto jsme po přestávce byli dlouho ve hře o vyrovnání. V závěrečné dvacetiminutovce nám sice domácí přidali dva góly, porážka 1:4 ale zdaleka neodpovídá pohledu na hru. Utkání se divákům rozhodně muselo líbit.“

Kompletní program 6. kola – sobota 10.15: Jiskra Mšeno – RMSK Nový Bydžov 2:0 (0:0)14.30: Sokol Lhota pod Libčany – FK Dobrovice 5:016.30: Jiskra Ústí nad Orlicí – SK Semily 3:0, SK Holice – FK Pardubice B 0:1, FK OEZ Letohrad – TJ Svitavy 2:2, 1. FK Nová Paka – FK Náchod 1:1Neděle 15.00: SK Viktorie Jirny – TJ Dvůr Králové nad Labem 4:116.30: FK Pěnčín/Turnov – Sparta Kutná Hora 3:1.

Aktuální dění v soutěži můžete přes víkend sledovat na TOMTO ODKAZU.

MUŽI „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem „B“ – Jiskra Česká Skalice  3 : 3 (1:0).

Bez vítězství a na posledním místě. Taková je zatím nepříjemná bilance naší rezervy. Ta v úvodu soutěže doplatila na náročný los, ale také na zbytečně vysoký počet inkasovaných gólů. Průměr 4 obdržené branky na zápas není příjemný, na druhou stranu jich béčko hodně střílí. Aby se konečně dočkalo výhry, muselo v sobotu zabrat a na domácím hřišti porazit Českou Skalici. Ze základní „A“ mužstva realizační tým rezervy nepoužil nikoho, přesto se vyprazdňující marodka na sestavě béčka podepsala pozitivně. Jenže to nepomohlo. Dvoráci vedeli brzy gólem Martina Otradovského a na vyrovnání soupeře odpověděl dvěma brankami Daniel Urban - 3:1. Jenže hosté v závěru dvakrát využili chyb v domácí obraně a duel dovedli k remíze 3:3. Trápení našeho týmu tak pokračuje a čekání na vítězství se protahuje!

Fakta – branky: 14. M. Otradovský, 42. a 61. Urban – 27. Vít, 81. a 89. Železov. Rozhodčí: KFS Pardubice. ŽK: 1:1. Diváci: 80. 

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Švejdar – Picha, Rejl, Macek, T. Novotný – M. Otradovský (46. Kasan), Blažek, Urban (74. Černý), Samler – Marks, Doseděl ml. (71. Vondrouš).

Jiskra Česká Skalice: Čejchan – Novák (67. Železov), Goll, Kudláček, Bareš – Belák, Pohl, Diviš, Vít – Pejchal, Sedláček.

Kompletní program 6. kola – sobota 16.30: Slovan Broumov – FK Lázně Bělohrad/Pecka 3:0, TJ Dvůr Králové nad Labem B – Jiskra Česká Skalice 3:3Neděle 10.00: FC Olymoia Hradec Králové – SK Jičín 6:016.30: RMSK Nový Bydžov B – Sokol Kratonohy 5:4, Spartak Rychnov nad Kněžnou – FC Slavia Hradec Králové 0:1, Jiskra Hořice – TJ Červený Kostelec 2:5, SK Týniště nad Orlicí – Jiskra Jaroměř 1:0, FK Trutnov – SK Libčany 5:0.

Aktuální dění v soutěži můžete přes víkend sledovat na TOMTO ODKAZU.

STARŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – FC Slavia Hradec Králové  9 : 0 (5:0).

Starší dorostenci pod vedením kouče Jana Míla posbírali v předchozích pěti kolech devět bodů z patnácti možných. Na domácím hřišti v Miletíně jsou na podzim Dvoráci zatím stoprocentní (Nový Bydžov B 8:1, Letohrad B 2:0), navíc přivezli tři body i z Rychnova (4:1). Nyní je čekal desátý celek tabulky a právě proti hradecké Slavii chtěli naši hráči napravit zbytečnou porážku ze hřiště České Třebové, kd posledně prohráli 2:3. Po další červené kartě ale týmu právě v tomto duelu scházel zkušený Jan Hlava.

Naštěstí to proti slávistům nevadilo. Už v prvním poločase měli domácí jasnou převahu a dokázali ji proměnit i v góly. Nastříleli jich pět, a protože v tempu pokračovali i po přestávce, doladili skóre nakonec na slušných 9:0. O čtyři branky se postaral nejlepší kanonýr týmu Dominik Žaba, hattricku dosáhl Vašek Hák a po jednom gólu přispěli David Machek a z penalty brankář Vladimír Matula, jenž skóre duelu kolem 20. minuty otevíral.

Fakta - branky: 18. Matula z pen., 23., 35., 47. a 79. Žaba, 29., 40. a 73. V. Hák, 85. D. Machek. Rozhodčí: Říha. ŽK: 2:3. ČK: 1:1 (44. Tichovský - 82. ???). Diváků: 50.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Matula - Bednář (70. F. Krejsa), Duplinszki, V. Machek - R. Machek (46. Mertlik), D. Machek, V. Hák, Tichovský, Vitebský - Žaba, Zapadlo.

Jan Míl, trenér Dvora: Po dvou herně nevydařených utkáních jsem rád, že dnes můžu všechny hráče pochválit. Velký rozdíl byl vidět hlavně v přístupu k utkání. Od prvních minut kluci chtěli hrát, byli v pohybu a snažili se o kombinaci a kolmé přihrávky na útočníky. A protože jsme dnes své šance nezahazovali, odjel soupeř s debaklem. Potěšující je, že jsme tohoto výsledku dosáhli s šesti mladšími dorostenci v sestavě a i v oslabení jsme dokázali hrát útočně a dávat góly.

Aktuální dění v soutěži můžete přes víkend sledovat na TOMTO ODKAZU.

V Miletíně se letos dvorským juniorům daří, nyní je potřeba formu potvrdit i se Slavií Hradec!

STARŠÍ ŽÁCI

FC Slavia Hradec Králové – TJ Dvůr Králové nad Labem  1 : 1 (1:1).

Proti stejnému soupeři jako dorostenci, si zahráli v sobotu také žáci. Těm se pod vedením kouče Matouše Blažka zatím nedařilo. Úvodní duel na Olympii prohráli kontumačně (0:3), posléze neuspěli ani v Chlumci (1:7), doma s Dobruškou (0:9) a poté i s Vrchlabím, kterému podlehli vysoko 0:14. Nyní je čekal duel na hřišti Nového Hradce Králové, kde Slavia na podzim svá domácí utkání hraje. No a právě zde přišel první trenérský bod trenéra Blažka. Ten dovedl svůj tým k remíze 1:1. Domácí šli sice do vedení již ve 3. minutě, gólem do šatny ale vyrovnal "Hrnec" a po přestávce měli hosté k vítězství i blíže. Nakonec ale byli rádi za premiérový bod, který rozhodně vylepší náladu v dobré partě Dvoráků.

Aktuální dění v soutěži můžete přes víkend sledovat na TOMTO ODKAZU.

MLADŠÍ ŽÁCI A STARŠÍ PŘÍPRAVKA

V této kategorii si diváci a rodiče především užijí další turnaj na domácí půdě pod Hankovým domem. Mladí Dvoráci zde budou chtít navázat na poslední klání, při němž neztratili ani bod. Tentokrát je čekají duely proti Novému Městu, Broumovu a Hronovu. Do nich všechny týmy vstoupí v 9 hodin.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKY

Také nejmenší naděje našeho klubu si zahrají doma. Pod Hankovým domem se představí v neděli od 9.00 a soupeři jim budou Náchod a Hradec Králové.

ŽENY

TJ Dvůr Králové nad Labem – ŽFK Trutnov  0 : 3.

Posledním týmem, na který o víkendu čekal mistrovský zápas, byly dvorské fotbalistky. Ty zažily podzimní premiéru, když v neděli na hřišti v Kuksu přivítaly v ostře sledovaném derby soupeřky z Trutnova. Domácí hráčky bohužel trápí problémy se sestavou, a tak nastoupily k utkání pouze v devíti! Na soupeře tak stačit nemohly, ač prohrály pouze o tři branky.

Aktuální dění v soutěži můžete přes víkend sledovat na TOMTO ODKAZU.

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

 • Kluci díky, dobrý zápas | Dvorák | 17.09.2012 12:09:45 | reagovat

  Zápas byl super. Více k němu snad radši jen zde: http://vysledky.lidovky.cz/diskuse.php?id_soutez=5438&id_klub=

 • Béčko | JAN | 16.09.2012 09:27:31 | reagovat

  Kam se poděla lonská výkonnost mužstva /letos to je tak na urovni B třídy/

  • B tým | Karel | 18.09.2012 10:48:24 | reagovat

   Ne každá změna je bohužel krok kupředu . Táta a syn by měli být v jednom mančaftu to je snad šem jisté .

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing