21.03.2014 12:43

Áčko v divizi hostí Náchod, béčko čeká derby v Bílé Třemešné!

Na domácích kolbištích dvě východočeská derby Dvora Králové s Náchodem, jen o šest kilometrů opodál očekávaný šlágr I. A třídy mezi Sokolem Bílá Třemešná a naší rezervou dospělých. Takový je program tří dvorských kolektivů pro nadcházející víkend! Přijďte fandit v neděli pod Hankův dům a kdo můžete, vyražte dvorské barvy podpořit i v sobotu. V Miletíně hraje dorost, v Bílé Třemešné pak béčko dospělých.

PŘIDEJTE SE K NÁM NA FACEBOOKU.

JEN PROFIL FOTBAL DVŮR NABÍZÍ ŽHAVÉ AKTUALITY!

Muži "A" v divizi C

TJ Dvůr Králové nad Labem "A" - FK Náchod, neděle 15.00 pod Hankovým domem.

Svěřenci trenéra Miroslava Chalupy mají na jaře za sebou již dvě utkání. Nejprve v Náchodě ztratili vedení nad Letohradem, ve druhém poločase inkasovali dvě branky a prohráli 1:2. Hned o týden později nastoupil Dvůr ve Svitavách a na tamní umělé trávě prohrával po prvním poločase 0:2. Po pauze ale Dvoráci duel zvrátili třemi góly a soupeři sebrali všechny body. Dokonce jej v tabulce vystřídali na čtvrtém místě. K tomu, aby na této pozici naši borci zůstali, potřebují v neděli pod Hankovým domem porazit nevyzpytatelný Náchod.

Na podzim jsme v Náchodě taktéž prohrávali 0:2, ale pak hráči zápas otočili a 3:2 vyhráli! Stejnému soupeři Dvůr podlehl v zimní přípravě, ale teď v neděli je celý tým odhodlán udělat maximum pro zisk tří bodů! Střelci dosavadních čtyř jarních branek Dvora Králové jsou Jiří Podolník a Jakub Černík. Prvně jmenovaný skóroval v obou duelech a vždy z trestného kopu. Čerňas se trefil dvakrát ve Svitavách a pokaždé hlavou po centru Podolky.

Pravděpodobná sestava Dvora: Ulrych - Picha, Kruliš, Podolník, Ježek - Samler, Ujec, Fejk, Kilevník - Černík, Klazar.

AKTUÁLNÍ TABULKA DIVIZE C ZDE!

Utkání mezi Dvorem Králové a Náchodem bude rozhodovat trojice rozhodčích z Hradce Králové. Hlavním arbitrem bude Zbyněk Novotný, na pomezí mu budou asistovat pánové Šob a Vojtěch. Delegátem svazu je pan Kruliš.

OHLÉDNUTÍ ZA PODZIMNÍM UTKÁNÍM (CELÝ ČLÁNEK ZDE)

FK Náchod - TJ Dvůr Králové nad Labem "A" 2:3 (2:0).

Fakta - branky: 24. Bohuslav, 31. Malý z pen. – 48. Kilevník z pen., 79. Černík, 88. Fejk. Rozhodčí: Hanousek (Liberec). ŽK: 8:4. ČK: 2:1 (48. Kábrt, 80. Bohuslav – 57. Ulrych). Diváků: 250. Poločas: 2:0. FK Náchod: Baláž – Nejman, Kábrt, Rompotl, Gross – Petr (83. Kudláček), Strnad, Bohuslav, Srkal, Malý (72. Simon) – Plšek. TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha, Kruliš, Podolník, Blažek – Kilevník, Daněk, Fejk, Řežábek – Černík (84. Rejl), Klazar (58. Volf).

Radovan Hromádko, trenér FK Náchod: „Utkání rozhodl začátek druhé půle, kdy jsme soupeři nabídli penaltu. Do té doby jsme měli hru pod kontrolou, vedli jsme 2:0 a Dvůr pustili do jediné vážnější situace. Po té penaltě se ale všechno rapidně obrátilo. Nechci se bavit o kartách, ale podle mého rozhodčí ve druhé půli zkazili divákům fotbal.“

Roman Oliva, trenér TJ Dvůr Králové: „Prní poločas nám nevyšel, byli jsme málo agresivní a domácí pustili do dvoubrankového náskoku. Po přestávce jsme se výrazně zlepšili a pomohl nám rychlý kontaktní gól. Po pohárovém debaklu se kolektiv dal dohromady a po pauze jsme byli hladovější po vítězství.“

Muži "B" v I. A třídě

TJ Sokol Bílá Třemešná - TJ Dvůr Králové nad Labem "B", sobota 15.00 "Na Dubině".

Velký fotbalový svátek je nachystán na hřišti nováčka I. A třídy v Bílé Třemešné. Ačkoliv loni tamní Sokol hrál ještě I. B třídu a dvorská rezerva naopak krajský přebor, potkávají se oba celky ve stejné soutěži. Na podzim se pod Hankovým domem podával solidní fotbal, který sledovalo více než 400 diváků! Třemešenští vedli 1:0, dlouho byl stav i vyrovnán (1:1 a 2:2), nakonec se ale prosadila výrazně posílená rezerva a vyhrála 6:3.

Nyní je na řadě odveta, a jak se nechal slyšet třemešenský tábor, tamní klub si věří na vítězství. Zároveň doufá, že tradičně nejlepší publikum v soutěži dorazí doplnit i fanoušci ze Dvora a společně tomuto derby vytvoří pořádnou kulisu. Překonáme společně návštěvu z podzimního utkání?

AKTUÁLNÍ TABULKA I. A TŘÍDY ZDE!

Derby o krále Podzvičinska bude řídit jako hlavní pan Hlaváč, asistenty mu budou pánové Kudláček s Hlavsou, v roli delegáta dorazí pan Střížka.

TJ Dvůr Králové nad Labem "B" - TJ Sokol Bílá Třemešná 6:3 (1:1).

Fakta - branky:28. Rejl, 47. Marks, 63. Privara, 66. a 72. M. Otradovský, 90. (+1) Žaba - 16. a 79. Hendrych, 58. J. Hažer. Rozhodčí: Hron (Hořice v Podkrkonoší). ŽK: 0:1. Diváků: 410!!
TJ Dvůr Králové nad Labem B: Daniel - Picha, Rejl, Volf, Blažek (75. T. Novotný) - V. Hák (74. Žaba), Macek, M. Otradovský, Řežábek - Privara (82. Vondrouš), Marks. Sokol Bílá Třemešná: Dobřichovský - Kiss, Jos. Kubelka, J. Hažer, M. Pátý - Jar. Kubelka (31. Hrubý), Hruška, T. Kubelka, T. Otradovský (80. Jan Jákl) - Hendrych (82. Jar. Jákl), D. Kubelka.

Čeněk Celler, trenér Dvora B: „Krásná návštěva viděla dobrý fotbal. Těšit nás může poměrně jasná výhra, ale v obraně jsme měli rezervy. Utkání se rozhodlo po hodině hry, kdy hosté velkou šanci nedali a my z protiútoku skórovali na 3:2.“

Zbyněk Šturma, trenér Bílé Třemešné: „Utkání mělo svoji kvalitu, ke které jsme přispěli dobrým výkonem. Domácím jsme zápas hodně ztížili a je jen škoda, že za stavu 2:2 nepřišel při naší převaze třetí gól. Naopak se potvrdilo otřepané nedáš – dostaneš a po slepených gólech bylo rozhodnuto. Výše porážky je pro nás krutá.“

Starší dorost

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 - FK Náchod, sobota 10.15 v Miletíně.

Jarní část sezony 2013/2014 v sobotu zahajují také starší dorostenci. Pod vedením trenérského dua Jakub Daniel - Petr Andrle je čeká soupeř z Náchoda. Tedy tým, na jehož hřišti Dvoráci na podzim remizovali 1:1.