09.09.2017 11:21

Áčko v Jablonci nenavázalo na výsledek s Turnovem. Starší přípravka stoprocentní.

Áčko v Jablonci nenavázalo na výsledek s Turnovem. Starší přípravka stoprocentní.

Hned v sobotu dopoledne se pro fotbalisty našeho klubu rozjel další mistrovský víkend. Jako první k zápasu v 9 hodin nastoupili hráči starší přípravky, 75 minut po nich divizní A mužstvo, které po týden starém vítězství nad Turnovem zavítalo na hřiště nováčka Jiskra Mšeno-Jablonec nad Nisou.

Muži A

Divizní fotbalisté Dvora Králové si v sobotu netradičně přivstali. Už v 7 hodin totiž od tribuny hlavního stadionu vyjížděli za svým soupeřem do Jablonce nad Nisou, kde sídlí divizní nováček Jiskra Mšeno. Duel se hrál od 10.15 a my jeho průběh sledovali na tomto odkazu – www.tvcom.cz – a o případných změnách stavu informujeme na facebookovém profilu.

FK Jiskra Mšeno-Jablonec nad Nisou – TJ Dvůr Králové nad Labem A  2:0 (1:0)

Po prvním poločase utkání prohrávali naši fotbalisté 1:0. Přitom nehráli vůbec zle. Hosté byli soupeři více než vyrovnaným soupeřem a narozdíl od jabloneckého celku se dostali k již více než deseti střeleckým pokusům. Nadějně vypadal hned ten první, když po centru Tomáše Pichy nebezpečně pálil Ondra Vaníček. K otevření skóre ale bohužel naše herní převaha nevedla. Naopak přišla 32. minuta, v ní centr do naší šestnáctky a zakončení Tomáše Čížka, na které Lukáš Finke nedosáhl.

Dvacet minut před koncem svým druhým gólem v utkání zvýšil na 2:0 Čížek, což znamenalo razítko na čtvrtou porážku Dvora v pátém kole podzimní části.

Fakta – branka: 32. a 70. Čížek. Rozhodčí: Josef Krejsa. ŽK: 2:3. Diváci: 205. FK Mšeno-Jablonec nad Nisou: Masařík – Váňa, Bém, Rozkovec, Houser – K. Krejčík (56. Štemberk), T. Čížek, A. Pelta (86. Chropůvka), Just (90. Hartman) – Helm, Žemba. TJ Dvůr Králové nad Labem A: Finke – Picha, Karal, Kruliš, Tomeš (63. Hruška)– Vitebský (46. Poděbradský, 70. J. Dvořák), O. Vaníček, Podolník (75. Rejl), Tauchman – O. Ujec, Janouch (63. Macháček).

Další výsledky 5. kola: Brandýs nad Labem - Letohrad 3:1, Chrastava - Kolín 2:3, Kratonohy - Živanice 1:1, penalty 4:2. Zbytek v neděli.. 

Víkendové výsledky a aktualizovanou tabulku Fortuna Divize C můžete zhlédnout ZDE!

Muži B

Náš klub si před týdnem uřízl pořádnou ostudu, když rezerva mužů na hřiště Dolní Kalné nastoupila pouze v sedmi lidech! Osmým byl až v průběhu utkání dorostenec a nebylo se možné divit, že naši hráči z utkání krajské soutěže I. B třídy odešli poraženi výsledkem 4:0.

Osmička statečných předvedla výkon, za který se rozhodně stydět nemusela, aby byla ale porážka alespoň částečně zapomenuta, bylo třeba zabrat v dalším duelu. Ten svěřenci hrajícího trenéra Standy Ježka odehrálií v neděli od 10.30 na stadionu pod Hankovým domem, kam přijel loňský účastník I. A třídy, Nepolisy. 

TJ Dvůr Králové nad Labem B – TJ Sokol Nepolisy 5:0 (5:0)

Pouze průměrný výkon stačil dvorské rezervě k přesvědčivému vítězství nad jedním z papírových favoritů celé soutěže. Domácím v utkání výrazně pomohla brzká branka, kterou už ve 3. minutě vsítil Lukáš Mertlík. Ten napřáhl kousek za šestnáctkou a dobře umístěnou ránu stihl gólman Marko lapit až za brankovou čárou. Hrálo se de facto na jednu branku, ale další góly padaly až po půlhodině hry. Zato šlo o pořádnou kanonádu. Nejprve po faulu gólmana na Davida Vitebského proměnil pokutový kop Mertlík a chvíli po něm se dvěma hlavičkami prosadil Jirka Macháček. Ten mohl po chvíli dokonat hattrick, na 5:0 ale zvýšil až v nastavení první půle další hlavičkou Martin Otradovský.

O výsledku bylo rozhodnuto, ale diváci věřili, že i po přestávce budou padat góly. Nestalo se tak. Šancí měli Dvoráci vcelku dost, Marka v hostující brance ale už moc neohrožovali. Naopak na straně druhé sudí daroval pokutový kop soupeři, Kuba Vaníček ale penaltu, jak už jsme zvyklí ze zápasů áčka, vyrazil. "Bengo" tak vyhrálo zaslouženě 5:0 a v tabulce se s devíti body dotáhlo na lídry z Lokomotivy Hradec a Starých Buků (10 bodů). Mimochodem ti spolu hráli v sobotu vzájemný duel, v němž domácí Buky vedly 2:0, hosté vyrovnali a v penaltové loterii se radoval nováček soutěže. Za týden dvorská rezerva zamíří na hřiště posledního celku tabulky Smiřic, tak jen doufejme, že na srazu u autobusu nebude podobně jako před týdnem méně hráčů než 11.

Fakta - branky: 3. a 33. z pen. Mertlík, 36. a 38. Macháček, 45. (+2) Otradovský. Rozhodčí: Jiříček. ŽK: 2:4. Diváci: 80. TJ Dvůr Králové nad Labem B: J. Vaníček - A. Matula, S. Ježek (83. Vl. Matula), Rejl, Ruprich - M. Hák, Vágner, M. Otradovský, Mertlík (46. Pražák) - Macháček, Vitebský (73. Marks). 

Stanislav Ježek, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: V uplakaném nedělním dopoledni jsme přivítali loňského účastníka I. A třídy, který se netají postupovými ambicemi. Začali jsme velmi zodpovědně, aktivně, s chutí a odměnou nám bylo poločasové vedení 5:0. Zápas byl rozhodnut a to se také projevilo na naší aktivitě ve druhé půlce, kterou jsme spíš už jen kontrolovali.

Víkendové výsledky a aktualizovanou tabulku krajské soutěže I. B třídy můžete zhlédnout ZDE!

Starší dorost

Náš nejstarší mládežnický tým od letošní sezony poprvé působí jako souklubí, které vytvořil se spřáteleným oddílem z nedaleké Bílé Třemešné. Kluci hrají pod vedením kouče Zdeňka Horáka krajskou soutěž a na podzim si v ní vedou velmi dobře. Před týdnem formu potvrdili vysokou výhrou 7:2 na hřišti posledních Rasošek, když si hattrick připsal Dan Jákl, po jednom gólu přidali Marcel Pražák, Jirka Novák, Honza Ryba a Patrik Rejchrt.

Favoritem utkání byli Dvoráci i v dalším kole. V sobotu je od 14.45 čekal pod Hankovým domem souboj s týmem Dobruška/Opočno.

Dvůr Králové nad Labem/Bílá Třemešná – Dobruška/Opočno 3:4 (2:2)

Smolnou porážku si v sobotním odpoledni připsali dvorští dorostenci. Pod Hankovým domem brzy prohrávali s týmem Dobruška/Opočno 0:1, vlastním gólem soupeře a trefou Adama Šenfeldra však bleskově dokázali skóre otočit. To samé se podařilo i hostům, ale 12 minut před koncem vrátil nerozhodný stav na tabuly Vítek Vejnar. Bohužel šťastnější byl tentokrát soupeř, který brankou z 89. minuty duel rozhodl.

Fakta - branky: 17. vlastní (Bohuňovský), 22. Šenfeldr, 78. Vejnar - 13. a 38. Franc, 63. a 89. Vít. Rozhodčí: Zlámal. Hráno bez karet. Diváci: 40. TJ Dvůr Králové nad Labem U19: J. Zivr - Sojka, Pražák, Rejchrt, D. Jákl - Kukla, F. Horák, Šenfeldr, Vejnar - Hanek, Nosek; Linda, J. Novák, J. Pracný, Baudyš, M. Hak. 

Víkendové výsledky a aktualizovanou tabulku krajské soutěže dorostu můžete zhlédnout ZDE!

Starší žáci

Zatím nejúspěšnějším týmem letošní sezony je z pohledu našeho klubu mužstvo starších žáků. Pod vedením trenéra Martina Kazdy Dvoráci vyhráli všechna dosavadní utkání, když postupně přehráli Novou Paku/Starou Paku 2:1, Solnici 8:0, Týniště nad Orlicí 5:0 a naposledy Hostinné 18:0!

Nyní ale aktuálně vedoucí celek krajské soutěže čekal zápas zatím nejtěžší. V sobotu na hřišti třetího Borohrádku dvorští mladíci hájili své postavení a ve šlágru kola je nečekalo nic snadného. 

TJ Lokomotiva Borohrádek – TJ Dvůr Králové nad Labem U15 3:0 (3:0)

Fakta - branky: Tavali 2, Sazima. TJ Dvůr Králové nad Labem U13: P. Straka - Marel, D. Vágner, Hampl, Kreibich - T. Formánek, J. Všetečka, Kopecký, L. Formánek - P. Kraus, Doležal; J. Langpaul, Machač. 

Víkendové výsledky a aktualizovanou tabulku krajské soutěže starších žáků můžete zhlédnout ZDE!

Mladší žáci

Také mladší žáci jsou letos zatím bodově stoprocentní. Mají tedy za sebou zatím jen první ostrý turnaj, když na hřišti Úpice přehráli nejprve Červený Kostelec vysoko 7:0 a podobný výsledek zopakovali i proti domácímu celku (8:1). Střelecky zazářil Adam Doležal, jenž si připsal 8 branek! Tři přidal Lukáš Formánek, dvě Kryštof Jan Hlaváček a po jedné Zdeněk Hampl a Tomáš Formánek.

V neděli Dvoráci zamířili na turnaj do Hostinného, kde je čekalo nejprve domácí mužstvo a pak soupeř z Broumova. Kluci se vrátili se ziskem tří bodů, když výrazně přehráli hostitele a gólem z penalty podlehli Broumovu.

TJ Tatran Hostinné - TJ Dvůr Králové nad Labem U13 0:8 (0:4)

Fakta - branky: T. Formánek 4, L. Formánek, Doležal, Herman, Adámek. Rozhodčí: Šiling.

TJ Slovan Broumov - TJ Dvůr Králové nad Labem U13 1:0 (0:0)

Fakta - sestava Dvora: L. Hynek - Z. Hampl, M. Kosinka, F. Pracný, Jahnátek, Herman, T. Formánek, L. Formánek, Hlaváček, O. Hynek, J. Langpaul, Doležal, Adámek.

Víkendové výsledky a aktualizovanou tabulku krajské soutěže mladších žáků můžete zhlédnout ZDE!

Starší přípravka

Svěřenci trenéra Libora Špačka před týdnem rozehráli okresní přebor, kam tým této kategorie na vlastní žádost zamířil po několika sezonách v krajských soutěžích. A premiéra byla úspěšná. Dvoráci na hřišti Rtyně v Podkrkonoší nejprve přehráli soupeře z Poříčí u Trutnova 8:2, pak si poradili s Rudníkem (4:0) a na závěr úvodního turnaje přehráli i domácí fotbalisty poměrem 5:1.

Nyní „modrobílou partičku“ čekal turnaj na hřišti Starých Buků, kam kluci vyrazili už v 7.45. V 9 hodin totiž odehráli souboj s domácím mužstvem a po prvním poločase na výsledkové tabuli svítil stav 3:3. Nakonec naši borci vyhráli poměrem 6:4. Ve svém druhém utkání proti Rudníku se hostům dařilo lépe a po poločase 2:0 zvítězili rozdílem tří branek!

TJ Sokol Staré Buky - TJ Dvůr Králové nad Labem U11 4:6 (3:3)

TJ Rudník – TJ Dvůr Králové nad Labem U11 0:3 (0:2)

Víkendové výsledky a aktualizovanou tabulku OP starší přípravky můžete zhlédnout ZDE!

Mladší přípravka

Naši nejmladší fotbalisté, které na trénincích a zápasech vede kouč Michal Růžička, se v dalším kole okresního přeboru Trutnovska představili v neděli ráno. Od 9 hodin je na úpickém stadionu čekal souboj s domácí Spartou, o hodinu později Dvoráci nastoupili proti Lánovu. A zápasy to byly velmi vyrovnané. V tom prvním jsme prohráli po přestřelce s Úpicí 7:8, ve druhém se zadařilo, když Lánov odešel porážen v poměru 4:3.

V úvodním kole se našim klukům dařilo z padesáti procent. Nejprve v Hostinném podlehli o rok staršímu dívčímu celku MFK Trutnov 2:13, poté podobně rozstříleli domácí hráče, když vyhráli 13:3!

SK Sparta Úpice – TJ Dvůr Králové nad Labem U9 8:7 (6:5)

TJ Lánov – TJ Dvůr Králové nad Labem U9 3:4 (2:2)

Fakta - sestava Dvora: Kr. Šturma - M. Šturm, Sieger, J. Kosinka, T. Kosinka, M. Vágner, Š. Šanovec, Schwarzer, Neumann.

Víkendové výsledky a aktualizovanou tabulku OP mladší přípravky můžete zhlédnout ZDE!

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing