22.10.2011 14:55

Áčko v Kolíně nepřekvapilo, rezerva porazila pod Hankovým domem Libčany 3:2!

Fotbalový víkend zahájili z dvorské strany starší dorostenci. V Podharti odehráli bezbrankový první poločas, po přestávce ale čtyřikrát inkasovali a nakonec podlehli Třebši 0:4.

MUŽI "A"

FK Kolín - TJ Dvůr Králové nad Labem  2 : 0 (2:0).

Duel v Kolíně Dvoráci nezvládli, když prohráli první poločas a po přestávce byli v koncovce bezradní.

Fakta – branky: 25. Štoček, 44. Novotný. Rozhodčí: Kříž (Plzeň). ŽK: Hráno bez karet. Diváků: 170.

TJ Dvůr Králové nad Labem "A": Ulrych – D. Novák, Kruliš, Rejl, S. Ježek – Fejk, Holub, Gorol, Diviš (67. Podolník)– Čech, Samler.

Miloš Dvořák, trenér Dvora Králové: „Bohužel jsme v utkání prohospodařili první poločas, v němž si domácí vypracovali dvoubrankový náskok. Musím ale říct, že jsem byl konečně spokojen s herním vyjádřením. Předvedli jsme výkon podobný těm z úvodu sezony. Bohužel se ale trápíme střelecky. Když už jsme netrefili brankáře, zastavila nás tyč. Ve druhé půli jsme přitom kvalitního soupeře přehráli.“

Kompletní program 11. kola - sobota 10,15: Jablonec B - Nová Paka 3:115,30: Ústí nad Labem - Převýšov 0:3, Náchod - Hradec Králové B 1:1Neděle 10,15: Admira Praha - Pěnčín/Turnov 4:315,30: Trutnov - Mšeno 0:0, Kolín - Dvůr Králové 2:0, Pardubice B - Velim 0:1, Nový Bydžov B - Polepy 3:0.

MUŽI "B"

TJ Dvůr Králové nad Labem B - SK Libčany 3 : 2 (2:0).

Duel šestého celku tabulky se čtvrtým přinesl slušný fotbal. V prvním poločase působili hosté dobrým dojmem a kombinační hrou po zemi dělali domácím problémy. Především mladíček Řehounek byl hodně vidět a právě před ním musel zachraňovat poprvé Kobos. Gól ale padl na straně druhé. Po faulu na Doseděla zahrál standardku Podolník a před brankou usměrnil míč za záda Tošovského Martin Otradovský - 1:0. Dvoru úvodní trefa pomohla a už za 7 minut se měnilo skóre podruhé. Miloš Šulc přesně odcentroval a náběh i důrazné zakončení Jirky Kořínka nemohlo být dokonalejší - 2:0. I přes nepříznivý stav nepřestávaly hrát Libčany otevřenou partii a odměnou jim mohla být 30. minuta. Bínovi ale krásnou ránu skvěle vyrazil Petr Kobos a uchránil tak pro sebe pomyslný shot out i pro poločasovou přestávku. Změnu mohly přinést ještě dvě povedené rány aktivního Jirky Podolníka, na místě při nich však byl i připravený gólman Tošovský.

Po pauze tempo hry výrazně opadlo a po náznacích šancí na domácí straně zaujala až střela libčanského Jedličky v 71. minutě. Nudná druhá půle dostala zajímavý závěr. V 82. minutě vyrobil hrubici domácí kapitán Hruška a Wild nabídku lobem proměnil ve snížení na 2:1. O tři minuty později se po rohovém kopu Podolníka prosadil dorostenec Tomáš Novotný (3:1), další individuální kiks dvorského hráče ale znamenal opět korekci stavu, když po rozehrávce Bíny Rensa upravil na 3:2. K ničemu dalšímu již domácí soupeře nepustili, a tak se po závěrečném hvizdu sudího Suchomela mohli domácí radovat z cenného vítězství. Za zmínku stojí velmi překvapivé výsledky z jiných duelů soutěže.

Fakta - branky: 16. M. Otradovský, 23. Kořínek, 85. T. Novotný - 82. Wild, 87. Rensa. Rozhodčí: Suchomel. ŽK: 3:3. Diváků: 200.

Sestava Dvora: Kobos - Picha, Doseděl, Hruška, Blažek - Šulc, Macek, Podolník, Čenovský (79. T. Novotný) - M. Otradovský (61. Vondrouš), Kořínek.

Sestava Libčan: Tošovský - Koza, Kocián, Rensa, Sýkora - Řehounek (46. Pospíšil), Jedlička, Koblížek, E. Novotný (73. Wild) - Bína, Pavelka.

Čeněk Celler, trenér Dvora Králové B: „Naše velmi šťastné vítězství. Vedli jsme sice 2:0 po 1. poločase, ale v úplném závěru začali brankové dostihy a velké drama. Oboustranně solidní zápas by se asi vyvíjel jinak, kdyby hostující mužstvo nastoupilo kompletní a ne bez 4 zraněných hráčů základní sestavy.“

Miloš Koblížek, trenér Libčan: „Fotbal se hraje na branky a ne na umělecký dojem. Do utkání patří také standardky, díky nimž jsme prohráli. Všechny inkasované góly totiž padly po standardních situacích. První půle byla z naší strany dobrá, ale nedůraz a špatná koncovka nás připravily o možnost skórovat. Druhá část oboustranně sklouzla do podprůměru, byla to nuda. Až závěr, kdy začaly padat branky, byl trochu rušný. Utkání řídila trojice sudích z Pardubicka. Výkon hlavního a prvního asistenta se mi nelíbil.“

Kompletní program 11. kola - sobota 15,30: Lhota pod Libčany - Slavia Hradec Králové 2:3, Týniště n. O. - Rychnov n. K. 3:5, Dvůr Králové B - Libčany 3:2, Dobruška - Broumov 1:4, Kratonohy - Česká Skalice 4:1Neděle 10,00: Olympia Hradec Králové - Jičín 1:315,30: Police - Nový Bydžov B  5:1, Lázně Bělohrad - Nová Hradec Králové 2:1.

ŽENY

TJ Dvůr Králové nad Labem - Pardubice B 1 : 2.

Dvorské fotbalistky v sobotu na domácím hřišti ve Velichovkách přivítali vedoucí rezervu Pardubic a jelikož ligové áčko v ten den nehrálo, obávaly se naše hráčky nejhoršího. V utkání ale ustrašený výkon rozhodně nepředvedly. I díky trefě Kubíčkové prohrály jen 1:2 a silného soupeře přinejmenším potrápily.

STARŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 - Sokol Třebeš 0 : 4 (0:0).

Fakta - branky: Rychtár 2, Mizerík, Pleva.

Sestava Dvora: Prokůpek (78. Sýkora) - Krejsa, Novotný, Duplinszki - Albert, Krušina (85. Bednář), Hlava, Jirák (65. Hák), Žaba - Vondrouš, Klossovski (71. Vladeka).

Sokol Třebeš je nyní týmem, který výborně reprezentuje krajskou metropoli a dokázal to právě ve Dvoře, kde vyhrál vysoko 4:0. Stínem zápasu bylo však zranění domácího gólmana Prokůpka po zákroku třebešského útočníka. Radost z výsledku měl určitě vedoucí týmu Třebše Ing. Martin Kašpar, který si ale zachoval nadhled: „Dnes jsme nastoupili ve Dvoře Králové k těžkému zápasu, kde nám byl soupeřem terén i domácí hráči. Vstup do utkání jsme měli parádní, Štajer nastřelil ve třetí minutě břevno, a to nás "uspalo". Domácí hru vyrovnali a celý zbytek poločasu byli herně lepší. Nás v těchto chvílích podržel gólman Kašpar. Do druhého poločasu jsme pozměnili sestavu a výsledek se naštěstí dostavil. V 57.m. Petr Mizerík dorazil střelu Štajera a ujímáme se vedení 1:0. V 68. min. Rychtár proměnil Zvolánkovu nabídku na 2:0, od té chvíle jsme hráli mnohem klidněji, v 77.m. Zvolánek rozezvučel tyč  a o tři minuty později Rychtár zavěsil přímo z rohového kopu. Na konečný, pro Dvůr krutý výsledek 0:4, který neodpovídá předvedené hře domácích, upravil Pleva z přímého kopu.“
I výsledek 0:4 může znamenat určitou spokojenost trenéra, což dokumentuje komentář domácího trenéra Mgr. Jana Míla„Porážka o čtyři branky je pro nás krutá a neodpovídá dění na hřišti. Více než hodinu se hrálo zcela vyrovnané utkání. Do té doby jsme si vypracovali pět vyložených šancí, ale bohužel ani jednu neproměnili. Hosté nakonec využili svoji výškovou a fyzickou převahu a odvezli si všechny body. Stínem zápasu byl nevybíravý a nesmyslný zákrok hostujícího útočníka na brankáře Prokůpka, který musel být střídán. Náhradního brankáře jsme pro toto utkání neměli, a tak musel zaskočit hráč z pole. I to se bohužel na výši skóre projevilo. Svým hráčům však mohu vytknout pouze neproměnění brankových příležitostí. S jejich přístupem a výkonem jsem kromě závěrečné desetiminutovky spokojený.“

MLADŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem U17 - TJ Spartak Nové Město 2 : 3 (1:0).

V utkání domácí vedli 2:0 díky trefám Daniela Janouška a jeho jmenovce Tichovského. Hrubou individualní chybou ale dostali soupeře do hry a během dvou minut hosté otočili výsledek.

STARŠÍ ŽÁCI

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 - TJ Spartak Nové Město 4 : 0 (1:0).

V přímém souboji o druhou příčku v tabulce domácí doslova dominovali. Dvě branky vstřelil Matyáš Kazda, o další se postarali Martin Zapadlo a Adam Flégl.