Áčko v Turnově ukončilo vítěznou šňůru, žáci zabojují o bronz!

Mílovými kroky se ročník 2015/2016 blíží ke svému konci. A finišují také královédvorské kolektivy. Jak se jim dařilo o prvním červnovém víkendu? To si přečtete na následujících řádcích.

MUŽI A

FK Turnov - TJ Dvůr Králové nad Labem 3:0 (2:0)

Dvoráci do Českého ráje dorazili na vítězné vlně, domů se ale vraceli s porážkou. Ač se v neděli v Turnově podával oboustranně slušný fotbal, góly stříleli pouze domácí. Ty poslal do vedení už po necelé minutě Moravec, když využil hrubky v hostující rozehrávce. V 17. minutě nechali Dvorští odcentrovat z pravé strany Havla a v šestnáctce byl nejdůraznější střelec druhé branky Šimek – 2:0.

Také svěřenci kouče Matějky měli šance, Hyka se ale překonat nenechal. Ve druhé půli si domácí především hlídali vybojovaný náskok a kontaktní gól nepřinesla ani největší příležitost v podání Tomeše. Naopak dvě minuty před koncem naznačil centr do vápna Daniel Hurt a místo něj míč nasměroval přímo do branky zaskočeného Vaníčka.

Turnovští vyhráli zcela po zásluze, především proto, že byli hladovější v koncovce. Pro naše borce naopak série výher skončila a tým se vysněnému třetímu místu nepřiblížil. Přesto o něj ještě může zabojovat. Musel by však v derniéře vyhrát v Kutné Hoře a ještě doufat, že některý z dvojice Admira Praha – Turnov alespoň jednou zaváhá.

Fakta – branky: 1. Moravec, 17. Šimek, 89. D. Hurt. Rozhodčí: Šimeček. ŽK: 3:6. Diváci: 178. FK Turnov: Hyka – Šimek, Novotný, Kordík, Petřík – Tvrdý, Dlouhý (82. Matoušek), Horák, Havel (90. Drahovzal) – Cigánek (56. Randák), Moravec (51. D. Hurt). TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Tomeš, Kruliš, Rejl, Pavlásek – O. Vaníček, Podolník, Voldán (58. Vágner), Fejk, Vitebský – Janouch (73. V. Hák).

Petr Horáček, vedoucí mužstva FK Turnov: „Pro hosty je to možná až krutá prohra, když nevyužili na rozdíl od nás své šance.“

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Bohužel jsme zaspali úvod utkání, soupeř nám vstřelil dva rychlé góly, což průběh utkání pochopitelně ovlivnilo. Sice jsme byli aktivní, ze tří šancí jsme ale před přestávkou kontaktní branku nedali. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, trefit se však dokázali pouze domácí.“

Aktuální tabulka DIVIZE C

Zatím ještě nevíme, kdy bude duel v Kutné Hoře odehrán. Aktuálně v termínovce "visí" neděle 19. června od 17 hodin. Snahou obou klubů je dřívější termín. Dvoráci v zápase budou atakovat střelecký rekord ze sezony 2006/2007. Tehdy náš tým v divizi nastřílel 68 branek, z toho fenomenální Jan Brendl 25!

Program 29. kola: Olympia Hradec Králové - Trutnov, Živanice - Jablonec nad Jizerou, Vysoké Mýto - Nový Bor, Ústí nad Orlicí - Letohrad, Admira Praha - Kutná Hora, Jaroměř - Turnov. Předehráno: Dvůr Králové nad Labem - Semily 8:0.

Program 30. kola: Kutná Hora - Dvůr Králové nad Labem, Suchdol - Ústí nad Orlicí, Letohrad - Admira Praha, Semily - Jaroměř, Nový Bor - Olympia Hradec Králové, Turnov - Vysoké Mýto, Trutnov - Živanice.

MUŽI B

TJ Dvůr Králové nad Labem B – Velešov Doudleby 6:0 (1:0)

Fakta – branky: 13., 50., 59. a 62. Jakub Vaníček, 47. Samler, 81. Mertlík. Rozhodčí: Hlaváč. Hráno bez karet. Diváci: 63. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – A. Matula, Gábor (66. Teuber), Ježek, Ruprich - Mertlík, Hruška (38. Kuhn), M. Otradovský, Machek (59. M. Hák) – J. Vaníček, Samler. Velešov Doudleby nad Orlicí: Gartner - Kudláček, Michal Mazura (46. Kozák), Kotyza (72. Čihák), Marek Mazura - Šrámek, Souček, Tomáš Mazura, Dudek - Hudousek, Kopsa (70. Petraš).

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Po vyrovnaném prvním poločase jsme se ve druhém dokázali brankově prosadit a vcelku zaslouženě zvítězili. Hosté si také šance vypracovali, ale Matula v naší brance chytal spolehlivě.“

Marek Mazura, trenér Velešov Doudleby: „Zahájili jsme ze zajištěné obrany, po smolně obdrženém gólu jsme do konce poločasu vyrovnali hru, ale dvě naše šance zůstaly nevyužity. Po přestávce jsme zcela nelogicky otevřeli hru a přestali běhat, po obdržených gólech jsme ještě v závěru zkusili týmovou sebedestrukci. Domácí vyhráli zaslouženě.“

SK Solnice - TJ Dvůr Králové nad Labem B 0:5 (0:1)

Fakta – branky: 24. Machek, 53. Marks, 63., 69. a 81. Vágner. Rozhodčí: Hofman. ŽK: 1:1. Diváci: 40. SK Solnice: Bocek – T. Rýznar, M. Rýznar, Hartman, Vrba (46. Tomeš) - Olejarz (63. Fenyk), T. Kubec, Švorc (56. Nosek), J. Kubec - Zaňka (77. Baudyš), Schod (69. Kalous). TJ Dvůr Králové nad Labem B: J. Vaníček – Machek, Ježek, Gábor, Ruprich – Mertlík, Vágner, V. Hák, Kuhn – Marks, D. Petráček.

Jiří Kubec, trenér SK Solnice: „Hosté vyhráli jednoznačným výsledkem, když o třech bodech rozhodli na začátku druhého poločasu.“

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Připsali jsme si zasloužené vítězství po celozápasové převaze. Řadu dalších brankových příležitostí jsme ještě nedokázali využít. Domácí si vypracovali šance až ve druhém poločase, ale nedokázali je využít.“

Aktuální tabulka I. B třídy

STARŠÍ DOROST

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou - TJ Dvůr Králové nad Labem U19 6:1

Fakta – branky: Bažo 3, Brož 2, Ullrich – Hanek. Rozhodčí: Hlaváč. Hráno bez karet. Diváci: 30. FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: Luksch - Bek, Hostinský, Halíř, Kernal - Zimmer, Ullrich, Suchánek (61. Hanyk), Adamec - Brož (46. Halamka), Bažo (61. Ehl). TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Guzan - Sojka, Matula, Kukla, Jákl - Petráček, Horák, Rejchrt, Šenfeldr (61. Vejnar) - Hanek, Všetečka (21. Hrneček)

Aktuální tabulka KP dorostu

STARŠÍ ŽÁCI

Baník Vamberk - TJ Dvůr Králové nad Labem U15 3:3 (1:0), na penalty 1:2.

Fakta – branky: 30. Dostál, 37. Diblík, 40. Chaloupka – 48. a 52. Křížek, 57. Šenfeldr. Rozhodčí: Kos. ŽK: 0:1. Diváci: 15. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Kursa – Kazdová, Vejnar, Vojtěchová, Kraus – Ryba, Hrneček, M. Hak, Holub – Šenfeldr, Křížek; J. Pracný.

Aktuální tabulka krajské soutěže starších žáků

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci odehráli domácí turnaj a nejprve na něm podlehli jasně nejlepšímu celku v kraji z Nového Hradce Králové. Pak Dvůr gólem Marela porazil Vamberk a v dramatickém souboji remizoval s třetí Jaroměří 3:3 (Kraus, Marel, Všetečka). Svěřenci kouče Libora Machače nastoupili v této sestavě: Straka – Vágner, Machač, Zeman – Marel, Kopecký, Fišer – Kraus, Langpaul, Všetečka, Mostecký.

• Dvůr Králové – Nový Hradec Králové 0:4 (0:3)
  • Dvůr Králové – Vamberk 1:0 (1:0)
  • Dvůr Králové – Jaroměř 3:3 (1:2)

Aktuální tabulka finálové skupiny mladších žáků

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Výborně si vedlo mužstvo kouče Jana Vágnera, které je stále ve hře o prvenství v soutěži. Vedoucí Hostinné naši borci přehráli výsledkem 6:4 a před závěrečným kolem na lídra ztrácejí čtyři body. Pak si Dvůr hladce poradil s domácím kolektivem, a jelikož Jičín na turnaj nedorazil, patří proti němu všem soupeřům kontumační výhra.

• Dvůr Králové – Hostinné 6:4 (3:3)
  • Dvůr Králové – N. Paka/S. Paka 14:5 (5:4)
  • Dvůr Králové – Jičín 3:0 kontumačně

Poslední kolo odehraje dvorská starší přípravka tuto neděli ve Rtyni, kde nastoupí proti týmu Nová Paka/Stará Paka, Rtyně/Úpice a v přímém souboji o druhou příčku v tabulce vyzvou Dvoráci rivala z Trutnova!!!

Aktuální tabulka krajské soutěže starší přípravky

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Svěřencům trenéra Libora se na konci sezony moc nedaří, přesto dokázali na turnaji pod Hankovým domem urvat alespoň tři body proti týmu Dolní Kalné.

• Dvůr Králové – Janské Lázně 1:6 (0:3)
  • Dvůr Králové – Mladé Buky 2:16 (1:8)
  • Dvůr Králové – Dolní Kalná 3:2 (1:2)