31.05.2011 15:01

Áčko veze premiérový bod z Kolína

FK KOLÍN - TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM "A" 1:1 (1:1).

Svěřenci kouče Miloše Dvořákazajížděli do Kolína po třech porážkách v řadě. Přesto v kolektivu panovala dobrá nálada a tým věřil, že by na hřišti silného soupeře mohl uspět.

Musel se ale také vypořádat s další absencí. V Trutnově byl vyloučen stoper z nejzkušenějších Martin Kruliš, a jelikož Dvůr poslal k rozhodování při derby námitku/protest, bylo jednání o výši Kruldova trestu přesunuto na 1. červen a hráči dočasně pozastavena činnost.

V sestavě tak vypomohl fotbalista ještě starší a několika kluby ostřílenější - Ladislav Doseděl z béčka.S ním na stoperu Dvůr do zápasu vkročil skvěle. Martin Otradovský v 6. minutě připravil šanci Samlerovi a objev závěru letošní sezony si v zakončení vedl mazácky - 0:1. Velká škoda, že hosté své vedení neudrželi trochu déle. Už ve 13. minutě se totiž na druhé straně prosadil Čapek a brzy bylo zase srovnáno. Dvůr i tak držel s favorizovaným soupeřem krok a stav 1:1 vydržel až do poločasové přestávky.

Ve druhém poločase pokračovala bitva o každý kousek hřiště. Kolín měl mírně navrch, obrana Dvora však fungovala dobře a žádná obrovská šance se ani na jedné straně neobjevila. Nebylo se proto čemu divit, když branka už nepadla. Dvůr podal velmi dobrý výkon. Dařilo se Janu Holubovi ve středu hřiště, Radek Klazar zase svedl spoustu soubojů s domácí defenzívou, když se mu dařilo držet míč daleko od branky spolehlivého Máry Tomka. Zatímco tak všechny dosavadní divizní boje skončily vítězstvím domácích (ve Dvoře 2:1, 3:0 a 1:0 - v Kolíně 1:0, 5:3), tak tentokrát se historie přepisuje a Dvoráci vezou úvodní bodík.

Fakta – branky: 13. Čapek – 6. Samler. Rozhodčí: Vitner (Teplice). ŽK: 1:1. Diváci: 80.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Tomek – Motyčka, Doseděl, Rejl, S. Ježek (82. Volf) – Samler, D. Novák, J. Holub, Kilevník – M. Otradovský (46. Kořínek), Klazar (71. Privara).

Bohuslav ilný, trenér FK Kolín: „Spíš jsme se rvali sami se sebou. Snaha byla vidět veliká, ale chyběla lehkost. Máme teď určitě problémy, a to bylo vidět. Hodně jsme kazili a ani jsme si nevytvořili moc příležitostí. Bod bereme. Tentokrát to na víc asi nebylo. Budeme se snažit zvednout hlavy a ve zbývajících třech zápasech ještě ukázat, že umíme hrát fotbal, a taky vyhrát.“

Miloš Dvořák, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Po sérii nezdarů jsme na hřišti silného Kolína předvedli poctivý výkon a zaslouženě si vezeme cenný bod. Jde vůbec o první zisk ze hřiště Kolína, čehož si samozřejmě vážíme. Čekají nás již jen dvě utkání a s domácími diváky se za týden budeme chtít pod Hankovým domem proti Turnovu rozloučit vítězstvím.“