Remízu na hřišti posílené hradecké rezervy vystřelil Kristián Samler

Áčko veze z Hradce bod, rezerva udolala silné Kratonohy

Převážně v neděli se na fotbalových trávnících představili královédvorští hráči. Největší pozornost slibovaly tradičně duely dospělých.

MUŽI "A"

FC Hradec Králové "B" - TJ Dvůr Králové nad Labem "A"  1 : 1 (1:0).

Na Novém Hradci se hrálo utkání tabulkově i regionálně blízkých soupeřů. Prestižní derby skončilo stejně jako na podzim zaslouženou dělbou bodů.
Domácí fotbalisté měli v prvním poločase mírnou převahu, kterou korunovali ve 36. minutě, kdy po faulu na Doležala proměnil Hofman se štěstím pokutový kop – 1:0. O dvě minuty později po špatném výhozu Vildy Ulrycha hradecký Lacina překopl prázdnou branku. V závěru poločasu po střele domácího Rezka zabránil gólu nejspíš rukou stoper Martin Kruliš, ovšem rozhodčí druhou penaltu neodpískal.
V úvodu druhé půle Ulrych zneškodnil hlavičku Novotného a v 58. minutě už jsme se dočkali vyrovnání. Po rychlém protiútoku střílel Honza Čech a následnou dorážku proměnil ve svůj jubilejní desátý divizní gól Kristián Samler (na snímku) – 1:1

Fakta – branky: 36. z pen. Hofman – 55. Samler. Rozhodčí: Krupa. ŽK: 1:1. Diváků: 100.

FC Hradec Králové B: Ottmar – Vlček, Dvořák, Kábrt, Malý – Doležal, Lacina, Rezek (74. Kopáč), Hock – Hofman, Novotný (65. Korba).

TJ Dvůr Králové nad Labem A: Ulrych – Podolník, Kruliš, Rejl, Ježek – Samler, Fejk, Gorol, Řežábek (12. Kořínek) – M. Otradovský (88. Čenovský), Čech.

MUŽI "B"

TJ Dvůr Králové nad Labem "B" - SK Kratonohy  3 : 2 (2:1).

Béčko na svém hřišti přivítalo Kratonohy a hosté i pod Hankovým domem ukázali svoji sílu. Na podzim náš tým rozdrtili 5:0 a lepším týmem byli i ve Dvoře. Jenže se hraje na góly, a těch vsítili víc naši borci.

V 15. minutě prodloužil dlouhý nákop hlavou Jirka Kořínek, do vápna vlétl hladově Dan Urban a ranou na přední tyč propálil gólmana Vaňka - 1:0. Hosté hráli perfektní presing a ve 24. minutě z toho rezultovala chyba Nováka, po níž mířil mimo tyče v první hostující šanci Dušek. To domácí byli produktivní dostatečně. Ve 33. minutě vypracoval Klazar uličku pro Dana Urbana a dvorský kanonýr se nemýlil ani podruhé - 2:0. Komplikace přišla ve 36. minutě. Centr si v malém vápně s přehledem stáhl Petr Kobos, Hamák mu však míč vyrazil z ruky do brány a sudí k nevoli diváků branku uznal. Domácí gólman navíc za ostré protesty viděl žlutou kartu. Pro Dvoráky mohlo být před pauzou i hůř, po dalším kiksu obrany ale Veverka mířil vysoko nad.

Po přestávce byli hosté lepším týmem a již v 50. minutě zachraňoval v hodině dvanácté před Veverkou Dan Novák. O pět minut později olízla utěšená dělovka Mikolandy dokonce i Kobosovu tyč! V 66. minutě se ale již hosté dočkali zaslouženého vyrovnání. Petr Kobos nejprve skvělý zákrokem lapil jistý gól, nikdo z obránců ale míč nedokázal uklidit do bezpečí a Franc z dorážky zamířil do sítě - 2:2. Za minutu mohli domácí opět vést, střídající Semerád krásně uvolnil Urbana, jeho sřelu ale se štěstím lapil Vaněk. Dese minut před koncem Kobos parádně vyrazil povedený volej Klementa a o všem nakonec rozhodla minuta 87. Hostující obránce nešťastně sklepl míč ve vlastní šestnáctce před Jirku Kořínka a domácí útočník přesnou střelou rozhodl o cenných třech bodech pro Dvůr. Nutno říci, že zápasu by více slušela remíza, hosté byli fotbalovější. Hraje se ale na góly a útočné duo Urban - Kořínek bylo tentokrát produktivnější.

A POZOR! Již v úterý 8. května se pod Hankovým domem odehraje šlágr krajského přeboru, v němž naše rezerva přivítá v roli třetího celku tabulky druhý Jičín! Loni hráli Jičínští ještě divizi proti dvorskému áčku. Jak proti nim obstojí B tým? PŘIJĎTE FANDIT!

Fakta – branky: 15. a 33. Urban, 87. Kořínek – 36. Hamák, 66. Franc. Rozhodčí: Otava. ŽK: 3:2. Diváků: 200.

TJ Dvůr Králové B: Kobos – Picha, Doseděl (55. Semerád), Hruška, D. Novák – Klazar, Blažek, Čenovský, Macek – Kořínek, Urban.

Sokol Kratonohy: Vaněk – Š. Král (86. Nun), Klement, Lesák, Štěpánek (46. Mikolanda) – Dušek, Sadílek, Franc, Škvrňák – Hamák, Veverka.

Výsledky posledního kola a aktuální tabulku nadete ZDE.

STARŠÍ DOROST

FC Hlinsko - TJ Dvůr Králové nad Labem U19 3 : 1.

Starší dorostenci sice před týdnem porazili lídra tabulky Slavii Hradec, na triumf se jim ale nedaří navázat. V úterý prohráli na hřišti Vysokého Mýta 1:2 a v sobotu padli i v Hlinsku (1:3). O jedinou trefu hostů se postaral Duplinski. Tabulku Východočeského přeboru staršího dorostu najdete ZDE.

MLADŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem U17 - FC Rychnov nad Kněžnou 1 : 0 (0:0).

Dvoráci přivítali na hřišti v Kuksu druhý tým tabulky a po výborném výkonu celého mužstva zvítězili 1:0. O jedinou trefu utkání se postaral Tichovský. Tabulku krajského přeboru mladších dorostenců najdete ZDE.

Radek Dorotík, trenér Dvora Králové: "Oba celky předvedli velmi kvalitní výkon. O výsledku rozhodl po rohovém kopu hlavou Tichovský. Výborné výkony předvedli na naší straně žáci Ruprich, Vitebský a Honců, kteří museli nastoupit v obou duelech."

STARŠÍ ŽÁCI

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 - FC Rychnov nad Kněžnou 9 : 1 (5:1).

Duel druhého celku tabulky s dvanáctým přinesl brankové hody. Na devět branek Dvora dokázali hosté odpovědět pouze jednou. Střelecky se zaskvěl převážně autor čtyř gólů Martin Zapadlo, jenž letos v žákovském dresu nastřílel úctyhodných 63 branek. Příjemný je pohled na TABULKU, kde se Dvoráci minimálně na týden dostali do čela.

Fakta - branky: Zapadlo 4, Duduš 2, Teuber, Hinců, Kazda.

Radek Dorotík, trenér Dvora Králové: "Utkání v Kuksu bylo jednoznačnou záležitostí domácího celku."

ŽENY

FK Jehnědí 1980 - TJ Dvůr Králové nad Labem  2 : 1.

Dvorské třetiligové fotbalistky prohrály v neděli na půdě Jehnědí 1:2. O jedinou branku hostujícího celku se postarala Erika Šubrtová. Více o dění ve III. lize najdete na stránkách FOTBALOVÉHO SVAZU a nebo přímo na webu našich fotbalistek - http://www.fotbalzenydvurkralove.estranky.cz/