14.04.2012 14:41

Rezerva Dvora veze bod z Týniště, áčko porazilo Turnov!

Áčko vyválčilo tři body v úplném závěru utkání s Turnovem.

Už i naši nejmenší fotbalisté se o víkendu zapojili do soutěžního zápolení a my Vám tradičně přinášíme přehled všech utkání, která naše fotbalová družstva v sobotu a neděli odehrála.

MUŽI "A"

TJ Dvůr Králové nad Labem "A" - FK Pěčín/Turnov  2 : 1 (0:1).

Svěřencům kouče Miloše Dvořáka patří v aktuální tabulce divizní skupiny C již třetí pozice. Rozhodlo o tom vítězství nad turnovským Pěnčínem. Domácí se po celý zápas trápili, nakonec ale zvládli finiš a díky dvěma trefám střídajicího Martina Otradovského vyhráli 2:1!

Zápas začal náporem Dvora a již po pár minutách hlavičkoval v nadějné pozici po centru Gorola Jirka Kořínek. V 6. minutě vystrašil gólmana Metelku sám Radek Gorol, jehož dělovka skončila rohovým kopem. Po jeho rozehrání mířil v šanci nad branku Čech. Ve 13. minutě vysunul Fejk krásně do uličky Honzu Čecha, ten stihl i kličku gólmanovi, na brankové čáře ale jeho střelu stihl uklidit na další roh vracející se bek. Pak ještě hlavičkoval nadějně Motyčka, tím ale úvodní tlak Dvora skončil. Ve 34. minutě se k první vážnější akci dostali hosté, takřka ze 40 metrů napřáhl Bernát a jeho parádní dělovka zatřásla domácím břevnem! Varování si domácí k srdci nevzali, za minutu totiž vyrobil pořádnou hrubku Gorol, při pokusu o zpětnou přihrávku doslova namazal Vavřichovi a turnovský kanonýr si s pobídkou věděl rady - 0:1. V této chvíli rozhodně bylo lepší inkasovat než kdyby Ulrych při kličce útočníka zatáhl za záchranou brzu. Ve 40. minutě navíc mohlo být vyrovnáno. Kořínek si pěkně vyměnil míč s Kilevníkem, po jeho nezištné příhře ale dvorský forvard mířil mimo tyče.

Brzy po přestávce nejprve dvakrát zahrozili hosté, když jednou míč dokonce olízl břevno Ulrychovy brány. Pak již se ale zápas proměnil v neustálé dobývání turnovské branky. Hosté skvěle bránili a Dvoru scházela pořádná myšlenka. To naštěstí pochopil kouč Dvořák a v 69. minutě provedl hned dvojí střídání. Kilevníka s Kořínkem nahradili Samler s Otradovským (oba na ilustračním snímku) a prvně jmenovaný mohl být "slavný" už po třech minutách. Skvělou přihrávku před branku ale nezpracoval, a tak se hrdinou duelu stal nakonec druhý sřídající plejer. V 85. minutě našel Fanda Fejk za obranou Martina Otradovského, a ten konečně propálil gólmana Metelku - 1:1. Mohlo by se zdát, že Dvoráci budou s vyrovnáním spokojeni, s podporou diváků se ale hnali i za druhým gólem. V době, kdy končila poslední třetí minuta nastavení unikl po levé straně Jan Řežábek, jehož pokus ještě stihla obrana zablokovat. Ve správném momentu na správném místě ale byl znovu Martin Otradovský, jenž stihl před gólmanem doklepnout míč do sítě podruhé a k obrovské radosti hráčů i publika otočil stav na 2:1.

Referát ze strany soupeře najdete ZDE.

Krátce po rozehrání bylo utkání ukončeno, a tak si naši fotbalisté vyzkoušeli rozhodující gól v nastaveném čase konečně také ze strany šťastnějšího týmu. Vždyť na jaře podobně ztratili výhru v Pardubicích (1:1) a cenný bod v Polepech (2:3). Aktuální tabulku divize C najdete ZDE.

Fakta - branky: 85. a 90. (+3) M. Otradovský - 35. Vavřich. Rozhodčí: Benedikt. ŽK: 1:2. Diváci: 350.

Sestava Dvora: Ulrych - Motyčka, Doseděl, Rejl, S. Ježek - Kilevník (69. Samler), Fejk, Gorol, Řežábek - Kořínek (69. M. Otradovský), Čech.

Miloš Dvořák, trenér TJ Dvůr Králové: „Odehráli jsme klasický zápas, v němž neproměníte úvodní šance a soupeř vás z první potrestá. Navíc jsme si gól vstřelili de facto sami. Po přestávce mohli hosté své vedení zvýšit, za posledních dvacet minut ale musím kluky pochválit. Ukázali velkou bojovnost, o výhru se rvali až do konce a konečně se k nám i štěstí přiklonilo čelem.“

Jan Broschinský, hlavní trenér FK Pěnčín-Turnov: „Já bych chtěl kluky hlavně pochválit za předvedený výkon. Takticky jsme utkání zvládli a ačkoliv měli domácí v první půli více šancí, do vedení jsme šli my. Na začátku druhého poločasu jsme pak výsledek mohli pojistit, ale bohužel jsme nedali. Kvůli smůle (museli střídat obránci Petřík, Horák) a nezkušenosti v závěru jsme se připravili o výhru. K rozhodčím se vyjadřovat příliš nechci. Kluci cítí křivdu, protože v závěru šlo vše ve prospěch domácích, ale mým úkolem je, dostat to z jejich hlavy a připravit je na důležitý zápas s Náchodem.“

Kompletní výsledky 21. kola - sobota 10.15: FK Jablonec B - FC Hradec Králové B 1:0, FK Trutnov - RMSK Nový Bydžov 0:216.30: Jiskra Ústí nad Orlicí - TJ Polepy 7:1, FK Náchod - 1. FK Nová Paka 1:1Neděle 10.15: FK Admira Praha - FK Pardubice B 1:1, SK Převýšov - Jiskra Mšeno 0:016.30: FK Kolín - FC Velim odloženo (úmrtí hráče hostů, více ZDE), TJ Dvůr Králové nad Labem - FK Pěnčín/Turnov 2:1

MUŽI "B"

SK Týniště nad Orlicí - TJ Dvůr Králové nad Labem  1 : 1 (0:0).

Šanci tabulkového poposkočení měli také hráči rezervního celku. Ti v minulém kole poprvé v sezoně padli na domácím hřišti, když podlehli hradecké Olympii 3:5. Přišli tím o možnost zisku stříbrné příčky. Namísto toho se Cellerovi svěřenci propadli na místo páté, odkud chtěli bojovat s třetím Týništěm. Pokud by Dvoráci na jeho hřišti vyhráli, přeskočili by soupeře v tabulce o jeden bod. Úloha našich hráčů ale byla náročná. Týniště hrálo dobže už na podzim pod Hankovým domem, kde sice prohrálo 0:2, ale místy bylo i lepší.

Tentokrát se hrál vyrovnaný fotbal, v němž v prvním poločase diváci gól neviděli. V 55. minutě ale poslal hosty do vedení Daniel Urban - 0:1. Vedení Dvoru bohužel nevydrželo dlouho. V 59. minutě se trefili domácí takřka z poloviny hřiště a oba soupeři z čela tabulky si rozdělili po bodu. Za zmínku stojí, že Dvoráci nastřelili v zápase dvakrát tyč! Za týden Kobos a spol. přivítají doma Lázně Bělohrad. Tabulka krajského přeboru je ke zhlédnutí ZDE.

Fakta - branky: 59 Jedlička - 55 Urban. Rozhodčí: KFS Pardubice. ŽK: 5:3 (22. Jedlička, 39. Vydarený, 48. Schod, 49. Horák, 65. Huňák - 17. Semerád, 82. Novák, 84. Blažek. Diváci: 186.

Sestava SK Týniště n. O.: Marčišin - Tomášek (45. Hrubý), Michal, Horák, Huňák - Schod, Plašil, Stejskal, Vydarený - Merganc, Jedlička.

Sestava TJ Dvůr Králové n. L. "B": Kobos - D. Novák, Doseděl, Hruška, Podolník - Samler, Semerád, Čenovský, Cvrček (79. Blažek) - Klazar, Urban.

Kompletní výsledky 21. kola - sobota 16.30: Sokol Lhota pod Libčany - Slovan Broumov 4:0, TJ Dobruška - FC Slavia Hradec Králové 0:2, SK Týniště nad Orlicí - TJ Dvůr Králové nad Labem B 1:1, SK Jičín - FC Rychnov nad Kněžnou 3:3Neděle 10.00: FC Olympia Hradec Králové - SK Libčany 2:216.30: FK Lázně Bělohrad - TJ Sokol Kratonohy 2:5, TJ Police nad Metují - Jiskra Česká Skalice 0:2, RMSK Nový Bydžov B - FC Hradec Králové B 1:1.

STARŠÍ DOROST

FC Olympia Hradec Králové - TJ Dvůr Králové nad Labem U19  1 : 1 (1:1).

Ač byla domácí Olympia Hradec v tabulce pátá od konce, nečekalo na jejím hřišti starší dorostence nic snadného. Nakonec byli naši fotbalisté lepším týmem, z mnoha šancí ale vytěžili jen bod za remízu 1:1. O jedinou branku hostů se postaral Honza Hlava.

Fakta - branky: 8. Brutovský - 10. Hlava. Rozhodčí: Vlachý.

Sestava FC Olympia HK "B": Žaloudek - Ptáček, Čapek, Zounar, Liebisch, Pokorný, Brutovský, Denk, Junek, Bureš, Pfeifer.

Sestava TJ Dvůr Králové n. L.: Prokůpek - Albert, Novotný, Bednář, Duplinszki - Krušina (65. Krejsa), Sýkora (58. M. Hák), Hlava (88. Machek), V. Hák (79. Jirák) - Žaba, Klossovski (46. Vladeka).

Jan Míl, trenér Dvora: "Fotbal se hraje na góly a obě mužstva se trefila jednou. To jsou fakta a nikoho druhý den nezajímá, kolik šancí kdo měl. Za nás se nádherně trefil pouze Hlava, což stačilo jen na remízu. Z výsledku jsem zklamaný, protože jsme dnes dva body jednoznačně ztratili. Co dneska moji hráči dokázali zahodit se jen tak nevidí. Napočítal jsem 12 (!) vyložených šancí, šestkrát šli útočníci sami na branku, dvakrát trefili tyč. Tady nelze hovořit o smůle ale o naprosté neschopnosti. Bohužel se to opakuje a hráči řeší podobné situace úplně stejně špatně. Občas by při jejich realizaci měli použít i hlavu a ne řešit všechno silou. Hra v poli přitom byla celkem slušná, ale pokud to celé není korunované vstřeleným gólem přichází frustrace a ztráta zdravého sebevědomí. Nezbývá nám nic jiného, než na koncovce neustále pracovat."

MLADŠÍ DOROST

TJ Sokol Třebeš - TJ Dvůr Králové nad Labem U17  1 : 1 (1:0).

Mladší dorostenci měli možnost poskočit v tabulce na 4. místo. To by ale museli vyhrát v Třebši, kde je čekal silný protivník. Domácí zatím v sezoně nasbírali o bod víc a remízou nakonec skončil i nedělní vzájemný duel. Zejména ve druhém poločase přitom Dvoráci podali dobrý výkon, z několika šancí ale vytěžili jen vyrovnání z kopačky Tichovského.

STARŠÍ ŽÁCI

TJ Sokol Třebeš - TJ Dvůr Králové nad Labem U15  1 : 3 (0:2).

Svěřenci Radka Dorotíka jsou v tabulce krajského přeboru druzí, a tak odjížděli v roli favorita i na hřiště Třebše. Duel se hrál v neděli v 9.30 a naši borci jej vyhráli 3:1. V tabulce si tak upevnili stříbrnou pozici, o čemž se můžete přesvědčit ZDE. Škoda spousty nevyužitých příležitostí, výhra hostů totiž mohla být i vyšší. O dva góly se postaral Martin Zapadlo, jeden vsítil Matyáš Kazda.

MLADŠÍ ŽÁCI A STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Mladší žáci se starší přípravkou čekal turnaj ve Rtyni v Podkrkonoší. Zde se Dvoráci střetli se společnými týmy Úpy a Mladých Buků, Úpice a Rtyně a v neposlední řadě s bělohradskou Javorkou. Jenže pšenka našim prckům tentokrát nekvetla. Ve všech duelech byli lepší soupeři a zde jsou výsledky:

Starší přípravka

DK - Rtyně/Úpice 1:6, branka Dvora: Vítek.

DK - Úpa/Mladé Buky 1:5, branka Dvora: Vítek.

DK - Javorka 1:6, brnka Dvora: Vítek.

Mladší žáci

DK - Rtyně/Úpice 0:2

DK - Úpa/Mladé Buky 0:4

DK - Javorka 0:8

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Naši nejmladší fotbalisté vstupují do jarní části sezony sobotním turnajem na hřišti Hronova. Zde sehrají utkání s týmem domácím, ale také s kolektivy Horního Starého Města. Turnaj se hraje od 9.00 a odjezd autobusu je v 7.45.

ŽENY

TJ Dvůr Králové nad Labem - Sokol Staré Čivice  1 : 2.

Dvorské fotbalistky hostily v sobotu ve Velichovkách silné Staré Čivice a po vyrovnaném průběhu podlehly 1:2.