07.10.2013 23:51

Áčko zase nevstřelilo gól, béčko jich šest inkasovalo. Starší přípravka vede tabulku a je dál stoprocentní!

Víkend nic, moc! Dospělí fotbalisté se opravdu nepředvedli a ze dvou zápasů nezískali ani bod. Starší dorostenci remizovali v domácím prostředí, radost nám udělali starší žáci. Ty sice trápily problémy se sestavou, přesto pod vedením kouče Davida Sojky zabrali a vyhráli v Hořicích 4:2. Těžké soupeře potkaly na turnaji ve Rtyni kolektivy mladších žáků a starší přípravky. Výsledky rozhodně špatné nejsou. Smůlu měly opět fotbalistky Dvora, které podlehly Zámrsku těsně 2:3.

Sledujte aktuální dění ve dvorském fotbale na facebookovém profilu Fotbal Dvůr!

Muži „A“

1. FK Nová Paka – TJ Dvůr Králové nad Labem 2:0 (1:0).

Šlágr kola nabídl přítomným divákům utkání průměrné divizní úrovně. Trenér Oliva již nemohl počítat s Janem Řežábkem, jenž odcestoval pracovně na Moravu a podle púvodních zpráv bude chybět až do konce podzimní části. Úvodní poločas přinesl vyrovnanou partii a oba celky se snažily vycházet ze soustředěné obrany. Domácí fotbalisté byli o něco aktivnějším mužstvem, dlouho ale naráželi na poctivou hru soupeře. Naděje Nové Paky, která hraje letos své zápasy v Novém Bydžově a tým má poskládaný vlastně tak napůl z obou klubů, představovaly především standardní situace. Odpískáno v náš neprospěch jich bylo opravdu nestandardně dost, hlavně také z jedné udeřilo. Čtyři minuty před pauzou se po rohovém kopu dostal v nepřehledné situaci k míči Ptáček a nefalšovaným bodlem překonal Vildu Ulrycha – 1:0. Ještě před tím mohl v největší dvorské šanci poslat hosty do vedení Kuba Černík, jeho rána po pěkném sólu ale těsně minula tyč.

Do druhé půle vlétli Dvoráci s otevřenějším hledím, místo naší radosti ale přišel krutý moment v minutě 51. Ač měli hosté míč na svých kopačkách, dostali se Novopačtí k brejkové situaci a na jejím konci byl faul Standy Ježka v pokutovém území. Míč si vzal střelec dosud jediné branky Ptáček a svou druhou trefou poslal domácí do dvoubrankového náskoku – 2:0. Ve zbytku zápasu si lídr tabulky vedení pohlídal, Dvoráci naopak jen potvrdili, že po skvělém vstupu do sezony se přesná muška z jejich kopaček dokonale vytratila.

Fakta – branky: 40. a 51. z pen. Ptáček. Rozhodčí: Matějček. ŽK: 0:2. Diváků: 250.

1. FK Nová Paka: Ottmar – Vaněk (67. Rozsévač), Ptáček, Faitl (55. Žalman), Motyčka – Tlustý, Věchet, Blažej, Janda (86. Pavlásek) – Bastin, Macháček (74. Labík).

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Podolník, Rejl, Kruliš, Ježek (59. Picha) – Samler (78. Blažek), Fejk, Daněk (71. Marks), Kilevník – M. Otradovský (55. Klazar) – Černík.

Viktor Pařízek, trenér 1. FK Nová Paka: „Věděli jsme, že nás čeká velmi těžké utkání se silným soupeřem. Chtěli jsme odčinit špatný výkon z minulého týdne. Celý zápas jsme hráli velmi dobře v defenzivě a soupeře jsme prakticky nepustili k žádné šanci. Trpělivou hrou jsme si začali vytvářet brankové příležitosti a jednu z nich jsme v prvním poločase proměnili ve vedoucí gól. Ve druhém poločase jsme pokračovali v soustředěném výkonu a po faulu na pronikajícího Petra Jandu jsme zvýšili z pokutového kopu na 2:0. Poté jsme měli další příležitosti k navýšení skóre, ale šance jsme již nevyužili. Chtěl bych kluky pochválit za velmi dobrý kolektivní výkon, především v defenzivní činnosti, kde jsme v poslední době měli určité rezervy.“

Roman Oliva, trenér TJ Dvůr Králové: „Na půdě lídra tabulky jsme rozhodně bodovat mohli, to bychom ale krátce před pauzou nesměli udělat velkou chybu, kde jsme nepokryli standardní situaci a nechali prostor střelci gólu. Vyrovnat mohl Černík, jinak ale hráli i domácí dobře zezadu. Zápas rozhodla penalta krátce po příchodu z kabin. Z vlastního rohu jsme se dostali do našeho vápna, z čehož pramenil gól na 2:0. S výkonem nemůžeme být spokojeni, domácím jsme vítězství ulehčili.“

Aktuální tabulku divize C najdete ZDE!

Muži „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem B – FK Černilov 1:6 (0:1).

Potřetí za poslední čtyři víkendy inkasovala dvorská rezerva šest branek. V duelu proti sestupem ohroženému Černilovu se ale taková porážka rozhodně nečekala. Na gól čekala hrstka diváků 42 minut, před pauzou ale udeřil hostující Ježek a jen těžko někdo mohl čekat, že tento hráč za zápas stihne pět branek! Stalo se tak. O svém vítězství hosté rozhodli v nástupu do druhé půle a jejich krasojízdu za třemi body nijak neohrozil ani čestný úspěch z kopačky dorostence Miloše Honců.

Fakta – branky: 58. Honců – 42., 54., 74., 79. a 90. M. Ježek. 47. Bůžek. Rozhodčí: Bednář ml. ŽK: 2:2. Diváků: 35.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Matula – Picha, D. Bednář, Kasan, Černý – Vohnout (46. Krejsa), Macek, Vondrouš (31. Blažek), Honců – Klazar – Marks.

FK Černilov: Cejnar – Schwarzer, Urban, Hrubý, Šrámek – Štěnička (85. Obzina), Bůžek (77. Holbík), Charous, Benák ml. (62. Bouchal) – M. Ježek, P. Ježek.

Čeněk Celler, trenér Dvora Králové B: „Bohužel se našim hráčům opět nechtělo hrát a u některých výkonnost zdaleka nedosahuje úrovně I. A třídy. A tak se debakl dostavil.“

Petr Benák, asistent trenéra Černilova: „V jednoznačném zápase jsme byli lepším celkem a výhru 6:1 jsme si zasloužili.“

Aktuální tabulku krajské soutěže I. A třídy najdete ZDE!

Starší dorost

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – FK Česká Třebová 3:3 (1:1).

Starší dorostenci Dvora získali zásluhou povedeného finiše bod za remízu 3:3 s Českou Třebovou. Domácí poslal do vedení v miletínském azylu po centru Vitebského Machek už po patnácti minutách, pak ale prokázali sílu hosté a třemi góly duel otočili na 1:3. Závěr ale patřil našim hráčům. Sedm minut před koncem zahrával trestný kop Krejsa a Vladeka snížil. Svěřenci trenérského dua Daniel – Andrle bojovali dál a v poslední minutě to byl znovu Krejsa, kdo odcentroval, a střídající Plecháč vyrovnal na konečných 3:3. Stejný hráč se v nastaveném čase mohl stát ještě větším hrdinou, další velkou šanci ale zahodil.

Fakta – branky: 15. D. Machek, 83. Vladeka, 90. Plecháč – 36. Fof, 67. a 75. Strnad. Rozhodčí: Nožka. Hráno bez karet. Diváků: 25.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Vl. Matula – D. Bednář, Krejsa, D. Machek, Gábor - Vitebský, Ruprich, Vladeka, M. Hák – Mertlík (60. Honců), Kuhn (68. Plecháč).

FK Česká Třebová: Moláček - Kovář, Vytlačil, Strnad, Koutný – Kopecký, Foff, Matoušek, Ezr - Šalda, Kulhavý; střídali: Popelka, Stolín, Trčka, Klazar.

Petr Andrle, trenér Dvora Králové: „Do 30. minuty jsme byli lepším týmem. Po obdrženém gólu převzali otěže hosté. Nástup do poločasu se povedl naopak hostům, kde mohli rozhodnout celý zápas. Po třetím obdržené trefě v 75. minutě jsme začali být naopak lepší my a zásluhou tohoto výkonu jsme vyrovnali, i když měli hosté v 86. minutě velkou šanci, kterou zlikvidoval Matula. Oproti předchozím zápasům bylo vidět zlepšení, kde celý tým chtěl bojovat až do konce.“

Aktuální tabulku Východočeského přeboru U19 najdete ZDE!

Starší žáci

Jiskra Hořice – TJ Dvůr Králové nad Labem 2:4 (1:1).

K utkání do Hořic málem naši fotbalisté ani neodjeli. Problémy s nemocemi zapříčinily, že trenér Sojka na tréninku počítal hráče na prstech jedné ruky. Nakonec ale pomohlo odhodlání samotných kluků a zápas se mohl odehrát. Začátek byl rozpačitý, a jak už bylo napsáno, mohla za to i značně neúplná sestava. Soupeř hrál na ofsajdovou past, která mu třikrát i vyšla, ale po chybě domácí obrany se  v 18. minutě protáhl po pravé lajně David Sojka a placírkou krásně umístil míč do soupeřovy sítě – 0:1. Po tomto góle soupeř přitlačil a ve 31. minutě vyrovnal na 1:1.

Po přestávce naši borci nastoupili správně nahecováni trenérem Davidem Sojkou starším a snaživého soupeře moc do hry nepouštěli. Přesto Dvoráci po chybě obrany ve 40. minutě obdrželi druhou branku – 2:1. To však naše borce nakoplo ještě k lepšímu výkonu a po krásném sólu  z vlastní poloviny skóroval ve 46. minutě Filip Hanek – 2:2. Hosté už soupeře do žádných šancí nepouštěli a o tři minuty později krásně zavěsil Patrik Rejchrt. Dovršení modrobílé převahy korunoval čtvrtým gólem Vašek Nesládek – 2:4.

Fakta – branky: 31. a 40. Kolář – 18. Sojka, 46. Hanek, 49. Rejchrt, 54. Nesládek. Rozhodčí: Erlebach. Hráno bez karet. Diváků: 50.

Jiskra Hořice: Zapalač - Táborský, Filák, M. Pour, Tomášek – A. Pour, Sinai, Felbr, Pokora - Svoboda, Kolář; střídali: Bartoníček, Š. Pour, Sehnal, Rychtera.

TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Guzan - Horák, Pražák, Sojka, Doležal - Matula, Sedláček, Nesládek, Hanek - Rejchrt, Prokop; střídali: Kursa, Piwko, Petráček.

Dušan Kursa, vedoucí mužstva Dvora Králové: „Chtěl bych tímto poděkovat rodičům (hlavně maminkám) našich borců, že i přes lehce zvýšenou teplotu, nějakou tu rýmu a škrábání v krku kluky na zápas pustily a nemuseli jsme tento duel odkládat, případně prohrát kontumací.“

Aktuální tabulku krajské soutěže U15 najdete ZDE!

Mladší žáci

Na svém čtvrtém mistrovském turnaji se Dvoráci potkali se silnými soupeři z pořádající Rtyně/Úpice a prvně i z Červeného Kostelce. Proti domácímu kolektivu odehráli svěřenci kouče Martina Kazdy vyrovnaný zápas. Zatímco pod Hankovým domem se radovali 7. září naši borci (1:0), tentokrát diváci gól neviděli. Také souboj s Červeným Kostelcem skončil remízou. Dvoráci prohrávali, branky Mikuláše Holuba a Honzy Ryby jim ale zajistily cenný bodový zisk.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – Rtyně/Úpice 0:0.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – TJ Červený Kostelec 2:2 (1:2).

Branky: Holub, Ryba – Neumann, Kilar.

Aktuální tabulku krajské soutěže U13 najdete ZDE!

Starší přípravka

Také borci ze starší přípravky mají na podzim odehráno devět utkání a během nich ještě neztratili ani bodík. Tentokrát si s chutí zastříleli proti týmu Rtyně/Úpice (10:1) a poté ukořistili tři body i za těsné vítězství 2:1 nad dobře hrajícím Červeným Kostelcem. Více fotografií z výletu do Rtyně v Podkrkonoší najdete ZDE!

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Rtyně/Úpice 10:1 (4:0).

Branky: Teuber 3, Kraus 2, Hanzlíček 2, Fišer, Aneta Sováková, Vágner – Lacko.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Červený Kostelec 2:1 (2:1).

Branky: Kraus 2 - Dohnal.

Aktuální tabulku krajské soutěže U11 najdete ZDE!

V příštím kole zajíždí tuto neděli Dvoráci na nádherný pažit do České Skalice, kde jim vedle domácího RSCM Rozkoš budou soupeři silné celky Červeného Kostelce a v kategorii mladších žáků vedoucího Broumova.

Mladší přípravky

Naši nejmenší se o víkendu představili v České Skalici. Výsledky bohužel neznáme, ale fotografie z turnaje najdete ZDE!

Ženy

TJ Dvůr Králové nad Labem – Zámrsk 2:3 (1:2).

Takřka každý duel odehrávají naše divizní fotbalistky v neúplném počtu, a tak se nelze divit, že ztrácejí jeden bod za druhým. Ke cti jim ale slouží fakt, že pokaždé bojují od začátku do konce. Nejinak tomu bylo v domácím zápase proti Zámrsku, v němž Dvoračky podlehly po tuhém boji těsně 2:3. Již v tomto týdnu ale do řad našeho týmu přibyla hned čtyři nová jména a po registraci na FAČR by mohl být problémům se sestavou konec.

Dvorské fotbalistky mají i vlastní webové stránky - navštivte je ZDE!

Fakta – branky Dvora: Kubíčková, Zaplatílková.

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Stránská - Zítková, Johnová, Richterová, Dyrcová - Šimková, Šubrtová, Zaplatílková, Kubíčková.

Aktuální tabulku České divize C žen najdete ZDE!