09.10.2012 16:25

Áčko ztratilo, hlavní zprávou víkendu je ale první výhra rezervy!

Bezbranková remíza se Mšenem není špatný výsledek, divizní fotbalisté Dvora ale po neděli věděli, že měli na víc. Zato dvorská rezerva se „pochlapila“. Na hřišti silného Jičína juniorka vyhrála 2:1 a konečně se odlepila od poslední příčky tabulky krajského přeboru. Nedařilo se starším dorostencům, jejichž výkon dle kouče Jana Míla postrádal kvalitu. Starší žáci pauzírovali a fotbalistkám se bohužel nepodařilo vyzrát na tým Starého Mateřova. O víkendu si zahráli i naši nejmenší.

MUŽI „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ – Jiskra Mšeno 0 : 0.

Měl to být šlágr kola! Jenže souboj druhého Dvora se třetím jabloneckým Mšenem mnoho zajímavých momentů nepřinesl. Hrál se opatrný fotbal. Nejblíže gólu byli hosté v 19. minutě, utěšená střela Štěpánka ale skončila na tyči Ulrychovy branky. Po půlhodině hry předvedl právě strážce naší svatyně skvělý zákrok při trestném kopu hostů, tím ale aktivita Mšena skončila. Ve 38. minutě roztleskal obecenstvo Martin Kruliš, jeho tečovaná rána ale skončila nad brankou.

Po pauze chtěl domácí kouč Doseděl povzbudit snahu o vítězný gól dvěma střídáními, mírná převaha jeho svěřenců, a v tomto utkání opět i spoluhráčů, k ničemu nevedla. V 63. minutě mířil ukvapeně jen do brankáře Jan Řežábek a závěr zápasu již takřka za tmy přinášel jen žluté karty. Pochvalu zaslouží trojice rozhodčích, která pískala na obě strany s přehledem bez sebemenších chyb.

Fakta – rozhodčí: Vodrážka (Pardubice). ŽK: 1:4. Diváků: 330.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Rejl, Kruliš, Doseděl st., Ježek – Podolník, Fejk, Moník (76. Chalkias), Čenovský – Privara (58. Samler), Řežábek.

Ladislav Doseděl, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Od utkání se hodně očekávalo, úroveň hry ale neodpovídala tomu, že proti sobě nastoupily druhý a třetí tým tabulky. Chtěli jsme vyhrát, na obou stranách ale tentokrát obrany převyšovaly útok. Domácí ztráta nás mrzí, remíza je však zcela zasloužená. Dobrý výkon podala trojice rozhodčích, díky níž se prestižní souboj odehrál v klidu.“

Přehled všech výsledků a aktuální podobu tabulky Divize C najdete ZDE!

MUŽI „B“

SK Jičín – TJ Dvůr Králové nad Labem „B“ 1 : 2 (0:1).

Béčko bylo ve městě pohádek jasným outsiderem. Jak by ne, vždyť domácí hráli ještě před dvěma roky divizi a naši navíc v podzimní části sezony ani jednou nevyhráli. Tentokrát ale bylo vše jinak. Už po třinácti minutách vysunul Tomáš Picha za obranu Martina Otradovského, a ten svůj návrat na zelené trávníky oslavil hokejovým blafákem, ale hlavně gólem – 0:1. Ve zbytku první půle měli domácí převahu, obrana hostů ale fungovala dobře a navíc skvěle čapal Honza Švejdar.

Ještě před dvěma lety hrálo v Jičíně naše áčko. Gólem Jakuba Privary tehdy vyhrálo těsně 1:0!

Na začátku druhého poločasu dvorského gólmana zachránila i tyč, blízko třem bodům se ale naši kluci posunuli v 67. minutě. To se před vlastním vápnem zmocnil míče Fanda Fejk (na vlastní žádost pomohl mužstvu ve druhém poločase), dosprintoval si až do zakončení a po šťastném odrazu propálil brankáře Puše – 0:2. V závěru několikrát podržel svůj tým Švejdar, kapituloval sice po šanci Gaubmana, ale nakonec se mohl se spoluhráči radovat z vítězství 2:1.

Fakta – branky: 84. Gaubmann – 13. M. Otradovský, 67. Fejk. Rozhodčí: Vaníček (Převýšov). ŽK: 0:4. Diváků: 110.

SK Jičín: Puš – Hošek, Řeháček, Ulvr, Drusan – T. Haken, Gaubmann, Škopán, Bucek (82. Veg) – Vacek (70. Mészáros), Miler (L. Haken).

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Švejdar – Picha, Hruška, Blažek, Kasan – Macek (67. Vondrouš), Novotný (46. Fejk), Chalkias, Černý – M. Otradovský, Marks.

Matějka a Mikolášek, trenéři SK Jičín: „Utkání se velice špatně hodnotí. Co je platná územní převaha, kdy skoro celý zápas hrajeme na polovině hostí, když v útočné fázi jsme neškodný. Hosté z minima vytěžili maximum, a protože se fotbal hraje na branky, odvážejí si vítězství.“

Michal Hruška, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Domácí sice většinu času drželi míč, ale nám se podařilo do přestávky jít z brejku do vedení a stejná situace se opakovala i po přestávce. Naše body jsou zcela zasloužené, bojovali jsme a všichni hráči k těžkému zápasu přistoupili zodpovědně.“

Přehled všech výsledků krajského přeboru a aktuální tabulku najdete ZDE!

STARŠÍ DOROST

SK Vysoké Mýto - TJ Dvůr Králové nad Labem U19 6 : 2.

V souboji s lídrem tabulky sice Dvoráci svému soupeři nastříleli více branek než tento tým obdržel v předchozích osmi kolech, přesto si Mejtští připsali vcelku pohodlné již deváté vítězství.

Branky Dvora: Martin Zapadlo a Jan Hlava.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Matula - D. Machek, Bednář, Krejsa, Duplinszki - M. Hák, Krušina, Hlava, V. Hák - Zapadlo, Žaba (46. Mertlík).

Jan Míl, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „K zápasu do Vysokého Mýta jsme jeli pouze s dvanácti hráči, z nichž navíc tři nastupovali se sebezapřením. Tím nechci omlouvat naši vysokou porážku, protože domácí zvítězili zaslouženě. Víc chtěli, víc běhali a víc bojovali. Moji hráči jakoby se už před zápasem smířili s tím, že z Mýta pojedeme s prázdnou. Domácím jsme vítězství příliš usnadnili našimi hrubými chybami. To mě mrzí víc než porážka. Přísnější měřítko snese pouze Matula, Krušina, V. Hák a Zapadlo.“

V sobotu se Dvoráci od 13 hodin představí na hřišti Ústí nad Orlicí.

ŽENY

SK Starý Mateřov - TJ Dvůr Králové nad Labem ženy 3 : 1 (2:1).

Na hřišti Starého Mateřova odehrála dvorská děvčata vyrovnaný zápas, prohrála ale 1:3. V dalším kole čeká svěřenkyně koče Karla Benčeka domácí duel proti Jehnědí. Hraje se tuto neděli od 14 hodin v Kuksu! Tak přijeďte fandit!

TJ Dvůr Králové nad Labem: Krausová - Zítková, Johnová, Šubrtová, Zemánková - Kočová, Zaplatílková, Štuláková, Dyrcová - Kubíčková, Šimková

Více o našem týmu najdete na oficiálním webu družstva - ZDE!

Přehled všech výsledků Východočeské přeboru U19 a aktuální tabulku najdete ZDE!