28.10.2016 23:43

Áčko zvládlo obrat se Živanicemi, v dresu rezervy řádili Dan Novák a Robert Vágner!

Před dvorskými fotbalisty na podzim stojí již pouze tři překážky a my fanoušci se máme rozhodně na co těšit. Už tuto neděli se totiž svěřenci trenéra Matějky představí v derby na hřišti Trutnova, ještě pře tím ale vyzvali jednoho z největších favoritů na postup do České fotbalové ligy. Pod Hankův dům totiž dorazil Sokol Živanice! Uskutečnil se tak návrat rodinného tria Ujcových. V roli soupeřova trenéra dorazil Milan Ujec, jenž sebou přivezl i syny Milana (na snímku) a Ondřeje. Společně u nás všichni zanechali úspěšnou stopu, tentokrát se ale museli spokojit se ziskem jediného bodu.

MUŽI A

TJ Dvůr Králové nad Labem – TJ Sokol Živanice 2:2 (1:2), penalty 4:1

Takový zápas jsme týden před okresním derby potřebovali! Pod Hankův dům dorazil tým, jehož kádr patří v divizi rozhodně k těm nejkvalitnějším, a když mu sedne zápas, soupeři nemají nárok. Zpočátku se zdálo, že právě poslední říjnová neděle je takovým dnem, nakonec se ale Dvoráci postavili osudu a naprosto po zásluze obrali favorita o dva cenné body!

Nástup do utkání dal jasně najevo, že ani jeden ze soupeřů nebude chtít pouze bránit. První šance patřila domácím hráčům, v 8. minutě ale přišla chyba při bránění a skóre otevřel exligový kanonýr Petrus. Naše hráče inkasovaná branka poznamenala a než se stihli Matějkovi svěřenci vzpamatovat, dostali druhou ránu. Ze střední vzdálenosti vypálil na branku Jakuba Vaníčka znovu Petrus a nádherná střela zapadla do horního růžku – 0:2. To už nevypadalo dobře, přesto bylo na domácí jedenáctce vidět odhodlání. Nepříznivý stav odnesla brzkým střídáním tradiční opora zadních řad Jirka Rejl, domácí kouč přeskupil řady a rázem si Dvoráci začali i víc dovolovat. Jedním ze strůjců dvorského náporu byl Ondřej Vaníček. Ve hře sice nebyl až tolik vidět, při čtyřech trestných kolech ale prokázal parádní kopací techniku a hostující defenzíva se ocitla v pořádných nesnázích. Na hřišti sice nebyla naše největší hrozba – hlavičkáři Kruliš s Rejlem, přesto dokázali jejich spoluhráči zlobit. Ve 36. minutě si na precizní Ondrův centr naběhl Fanda Fejk. Diváci po jeho hlavičce už zvedali ruce nad hlavu, míč ale prosvištěl kolem tyče zkoprnělého Volšíka. O tři minuty později fauloval na půli soupeře David Vitebský, obdržel žlutou kartu, ale hůř dopadli Živaničtí. V roli mstitele totiž přiběhl k hříšníkovi náš bývalý obránce Petr Motyčka a po strčení do Davida nemohl vidět nic jiného než červenou kartu.

Tahle výhoda nám samozřejmě přišla vhod, ještě víc by se ale hodil kontaktní gól, a toho se slušná návštěva dočkala minutu před přestávkou. Do šestnáctky centroval znovu Ondra Vaníček, míč přeletěl všechny obránce, až dopadl k noze Jirky Podolníka, který se natáhl ke gólové teči – 1:2!

Poločasový stav zapříčinil ostré nálady v obou kabinách, lépe ale evidentně zapůsobilo kouzlo dvorské šatny. Hned po rozehrání druhého poločasu se totiž do útoku vrhla pětice našich borců a už po osmi vteřinách (!) se prokombinovalo do obrovské šance. Zcela sám před gólmanem Volšíkem se objevil Fanda Fejk, mohl zvolit několik variant zakončení, vybral si ale to nejhorší možné – trefil živanického gólmana. Dvoráci se dál rvali o vyrovnání. Proti postavené obraně hráli kluci trpělivě a jejich chvíle přišla v 62. minutě. V té době byl dvě minuty na hřišti Martin Hruška, jehož našel další krásný pas Ondry Vaníčka, „Hrůša“ si všiml lehce vysunutého brankáře a úžasným lobem jej překonal podruhé – 2:2. Až za tohoto stavu vysoké tempo zápasu opadlo. Oba týmy jako by byly s remízou spokojeny. Jak by ne. Vždyť hosté hráli o deseti a domácí zase s vědomím, že dohnali dvoubrankovou ztrátu.

Navíc Dvůr i Živanice patří k nejúspěšnějším mužstvům v penaltových rozstřelech. Nakonec k tomu dalšímu ale vůbec nemuselo dojít. Hru Živanic totiž ve druhé půli výrazně oživil příchod Josefa Janeckého a vytáhlý útočník naší obraně zle zatápěl. V 90. minutě navíc Dvoráci přežili klinickou smrt. Před Kubou Vaníčkem se znenadání zjevil zcela volný Kakrda, zakončení ale naštěstí prováhal a vybojoval pouze závěrečný rohový kop.

Penaltový rozstřel pak byl jednoznačnou záležitostí našich hráčů. Vše rozjel dělovkou pod břevno Jiřka Podolník, zatímco střelu bývalého Dvoráka Ondry Ujce kryl Kuba Vaníček. Ve druhé sérii se prosadili Michal Voldán i hostující Buriánek. Pak s přehledem skóroval Ondra Vaníček, zatímco Petrus tvrdou ranou jen orazítkoval břevno. Ke čtvrté domácí penaltě tak mířil Fanda Fejk s vědomím, že když promění, rozhodne zápas. A stalo se, Dvůr i díky jeho gólu porazil Živanice 3:2 po penaltovém rozstřelu a před okresním derby v Trutnově se usadil na šestém místě tabulky.

Fakta – branky: 44. Podolník, 62. Hruška – 8. a 22. Petrus. Rozhodčí: Hocek. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (42. Motyčka). Diváci: 360. Poločas: 0:1.

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Rejl (24. Škoda), Pavlásek, Tomeš – Podolník – O. Vaníček, Fejk, Vitebský (60. Hruška) – Dvořák (84. M. Otradovský), Janouch (70. Voldán).

TJ Sokol Živanice: Volšík – Motyčka, Sůra, Buriánek, Norek – T. Kakrda, Polák, Gorol, Hundák (80. O. Ujec) – M. Ujec (65. Janecký), Petrus.

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Utekl nám úvod utkání. Ač jsme si v něm sami vytvořili tři velmi dobré šance, trestal nás dvakrát soupeř. Hlavně druhý gól Petruse byl nádherný. Za stavu 0:2 jsme změnili rozestavení a díky brance před pauzou jsme se dostali do zápasu. Pomohl nám i soupeř vyloučením. Ve druhé půli se Živanice zatáhly, hrály jen na brejky, ale po brzkém vyrovnání Hrušky jsme už soupeře pohlídali a po penaltovém rozstřelu ze souboje s kvalitním soupeřem bereme zisk dvou bodů.“

Milan Ujec st., trenér TJ Sokol Živanice: „Do zápasu jsme vstoupili solidně. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení a zápas měli pod kontrolou. Domácí se uchýlili k velmi tvrdé až zákeřné hře. Zlom nastal po jednom takovém zákroku, kdy náš hráč nedisciplinovaně neudržel nervy na uzdě a nesmyslně oplácel. Na rozdíl od soupeře dostal červenou kartu. Od té doby měl Dvůr navrch a podařilo se mu srovnat. V závěru utkání jsme měli ještě dvě šance, ale domácí je se štěstím zlikvidovali.“

Všechny výsledky 12. kola (29. – 30. 10.)

Kutná Hora – Ústí nad Orlicí 0:2 (0:0), Náchod – Čáslav 1:1 (1:1), penalty 4:1, Ostrá – Trutnov 3:0 (3:0), Chrastava – Kratonohy 1:1 (0:0), penalty 3:2Turnov – Pardubice B 1:2 (0:1), Dvůr Králové nad Labem – Živanice 2:2 (1:2), penalty 4:1, Kolín – Vysoké Mýto 0:0, penalty 3:5, Letohrad – Přední Kopanina 2:0 (0:0).

PŘEDCHOZÍ TŘI PODZIMNÍ ZÁPASY TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM

FK Kratonohy – TJ Dvůr Králové nad Labem 0:1 (0:0)

Naši fotbalisté po výhře nad rezervou Pardubic chtěli uspět také mimo svůj stadion a povedlo se jim to na hřišti nováčka z Kratonoh. První poločas patřil jednoznačně Dvoru, který měl míč častěji na svých kopačkách, gólové odměny se ale nedočkal. Nejblíže byli po deseti minutách, kdy domácí branku zachránila tyč po přímém kopu Ondry Vaníčka.

Po přestávce se na úvodní změnu skóre čekalo do 60. minuty. V ní ke střele napřáhl Fanda Fejk a krásnou ranou poslal svůj tým do vedení – 0:1. Domácí otevřeli hru, Dvoru se nabízela řada brejkových situací, ani jedno přečíslení však tým kouče Pavla Matějky nevyužil. I proto se strachoval do úplného konce, v němž však nováček ze hry vabank vyrovnání nevytěžil.

Fakta – branka: 60. Fejk. Rozhodčí: Hůlka. ŽK: 1:6. Diváci: 110.

FK Kratonohy: Mačí – Tulach (62. Pago), Němeček, F. Drozd, Kejmar – Hrůša, D. Čada, Jiroutek (74. V. Pražák) – Jošt, Klátil, Kořínek (66. Jilemnický).

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Rejl, Pavlásek, Tomeš – Fejk (72. M. Otradovský), Podolník, O. Vaníček (91. Voldán), Vitebský (62. Hruška) – Dvořák (80. Řežábek), Janouch (62. Škoda).

Václav Pišta, trenér FK Kratonohy: „První půli ovládli hosté, kteří v 10. min. trefili tyč a poté si vypracovali dvě gólovky, které chytil Mačí. My jsme byli absolutně bez pohybu a kupili laciné ztráty, čehož aktivně hrající hosté využívali k častým a nebezpečným přečíslením. Naše první šance přišla až ve 41. min., ale Kořínek mířil pouze do náruče Vaníčka. Ve druhé půlce hosté lehce ubrali na aktivitě, ale my jsme, bohužel, ve špatném výkonu pokračovali. Navíc v 60. minutě poslal Dvůr do vedení krásnou střelou z šestnácti metrů Fejk. My jsme se v závěru dostali do dvou nadějných příležitostí k vyrovnání, ale ani jednu jsme nedokázali proměnit. Byl to náš nejhorší výkon, Dvůr nás za to potrestal a zcela po zásluze si odvezl tři body."

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Po utkání na hřišti nováčka u nás vládne spokojenost. A to především  s herní kvalitou z prvního poločasu. Mrzí mě naopak produktivita, protože jsme měli šancí na více branek. Ve druhé půli domácí změnili taktiku, dostali nás pod tlak, ale gól jsme po individuální akci Fejka vstřelili my. Od té chvíle jsme hru kontrolovali, soupeř v závěru vrhl všechny síly do útoku, vyrovnat ale nestihl. Všichni hráči odvedli maximum pro zisk tří bodů."

Dvůr Králové nad Labem - Pardubice B 2:0

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Pardubice B 2:0 (1:0)

Pod Hankův dům v neděli zavítal soupeř z dolních pater tabulky a domácí v souboji s ním potřebovali nutně zvítězit. Cestu za třemi body začali svěřenci trenéra Matějky plnit už v 7. minutě. Martin Hruška zahrával rohový kop, Jirka Rejl míč prodloužil na zadní tyč, odkud zamířil do břevna Pepa Dvořák a u dorážky byl nejrychleji David Vitebský – 1:0. Dvoráci byli lepším týmem na hřišti, po vedoucí brance navíc drželi soka daleko od své branky a diváci čekali, zda jejich tým přidá další úspěch.

Stalo se tak krátce po přestávce. V pardubické šestnáctce se nejlépe zorientoval Ondra Janouch a svou třetí trefou v sezoně zvýšil na 2:0. Hosté se snažili o korekci stavu, dvorské defenzívě ale zatápěl pouze Kavamba Joel Ngandu, a ten na vše sám nestačil. V závěru roztleskal publikum nádhernou ranou Fanda Fejk. Míč se od břevna odrazil za brankovou čáru, což však ušlo pozornosti sudích a ve hře se pokračovalo.

Fakta – branky: 7. Vitebský, 54. Janouch. Rozhodčí: Milner. ŽK: 0:2. Diváci: 260.

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Podolník, Rejl, Pavlásek, Tomeš – Vitebský (66. Picha), O. Vaníček, Hruška (81. M. Otradovský), Fejk (89. Voldán) – Janouch (75. Škoda), Dvořák.

FK Pardubice B: Hrnčíř – Prokopec, Řehák, Jedlička, F. Pánek – Bláha, Gašpar (46. Slezák), Málek, Valenta (79. Karvánek) – Rek (62. Svatoň), Kavamba.

FK Čáslav – TJ Dvůr Králové nad Labem 4:1 (2:0)

Dvoráci dostali na hřišti druhého týmu tabulky lekci z produktivity. Ač v poli za svým soupeřem nezaostávali, v obou šestnáctkách doplatili na vlastní nedůraznou hru.

Fakta – branky: 7. Hannich, 27., 50. z pen. a 81. Špičák – 57. Dvořák. Rozhodčí: Baum. ŽK: 2:2. Diváci: 150.

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Podolník (46. Picha), Rejl, Kruliš (53. Hruška), Pavlásek – Vitebský, O. Vaníček, Dvořák (87. Machek), Tomeš – Škoda (77. Vágner), Janouch (67. V. Hák).

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové: „V poli jsme s druhým celkem tabulky odehráli vyrovnanou partii, v obou šestnáctkách nás ale soupeř jednoznačně předčil agresivitou. První šanci jsme sice měli my, ale nepodařilo se ji proměnit a hned z následné akce šli domácí do vedení. Před dalším utkáním se musíme výrazně zaměřit na vlastní defenzivu, která nám nefunguje."

MUŽI B

V domácím prostředí se tento víkend představila také dvorská rezerva. Ta pod vedením trenéra Stanislava Ježka výhrou nad béčkem Nového Bydžova poskočila v I. B třídě na druhou příčku a minimálně by ji do konce podzimu chtěla uhájit. Za týden DKB zakončí polovinu sezony soubojem na hřišti Dolní Kalné.

TJ Dvůr Králové nad Labem B - RMSK Cidlina Nový Bydžov B 8:0 (3:0)

Fakta – branky: 33., 45., 71., 73. a 80. Daniel Novák, 41., 60. a 74. Robert Vágner. Rozhodčí: Vitvar. ŽK: 1:0. Diváci: 50.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – A. Matula, S. Ježek, D. Bednář, Ruprich – Kasan – Metlík, Vágner, V. Hák, Machek – D. Novák.

Stanislav Ježek, trenér TJ Dvůr Králové n. L. B: "Sice jsme nastoupili pouze se základním počtem jedenácti hráčů, sice proti nám stál soupeř z dolních pater tabulky, přesto tým k zápasu přistoupil skvěle. Po celý zápas jsme byli lepším týmem a snažili se hrát kombinační fotbal. Hosté bojovali a hlavně v první půli přispěli k solidní úrovni utkání. My ale trpělivou hrou docílili prvního gólu a pak už se rozjel brankostroj dua Novák - Vágner. Celému týmu jsem poděkoval za kvalitní výkon a velkou chuť do fotbalu."