04.05.2013 09:16

Áčku pomohl šokující zvrat k remíze, dorost přišel o výhru v závěru!

Dvorské fotbalové kolektivy za sebou mají další víkend a tentokrát se rozhodně bylo na co koukat. Nejsledovanější duel odehráli divizní fotbalisté, kteří v jabloneckém Mšeně urvali remízu 3:3. Dvoráci prohrávali v 63. minutě 0:2, pak ale během pěti minut skóre dokonale otočili. Nakonec je ale o vítězství připravila branka z 84. minuty. Šokující závěr zažila dvorská rezerva, která ještě v 89. minutě vedla nad favorizovaným Jičínem 2:1, přesto odešla poražena. Gól v závěru okradl i starší dorostence, kteří doma v Miletíně remizovali s hradeckou Olympií 1:1. No, nebyl to šťastný víkend!

Starší přípravka

TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM - RTYNĚ V P./ÚPICE 0 : 0 konečný výsledek.

TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM - TJ HRONOV 0:0.

TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM - RSCM ROZKOŠ 5:1 (2:1), branky: A. Sováková, R. Horáček, M. Říha, Ryba.

Mladší žáci

TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM - RTYNĚ V P./ÚPICE odloženo na 22. 5.

TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM - TJ HRONOV 3:5 (2:1), branky: O. Vítek 2, Vojtěchová.

TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM - RSCM ROZKOŠ 0:6 (0:2).

Starší žáci

SOKOL TŘEBEŠ - TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM U15 3:1 (2:0).

Dvoráci začali dobře a v úvodním poločase si vypracovali i tři velké šance. Zatímco však naši hráči se potýkají s bídnou koncovkou, domácí své dvě příležitosti využít dokázali. Proto si také do přestávky nesli dvoubrankový náskok.

Po pauze pokračoval velmi dobrý fotbal a hostům se díky trefě Honzy Suchého podařilo snížit na 1:2. Bohužel odpověď třetího celku tabulky na sebe nenechala dlouho čekat, a tak si Dvoráci po dvou vítězstvích připsali druhou porážku v týdnu, pokaždé s týmem bojujícím o nejvyšší mety.

Fakta - branka Dvora: Suchý (2:1). Rozhodčí: Krotil. Diváků: 60.

TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Štipák (36. Guzan) - Kudrna, Kubín, Čajka, Nechanický - Sojka, Šorm, A. Matula, Rejchrt - Suchý, Prokop; dále střídali: Munzar, Pražák, Dufek, Petráček.

Aktuální tabulku krajského přeboru najdete ZDE!

Starší dorostenci

TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM U19 - FC OLYMPIA HRADEC KRÁLOVÉ 1:1 (1:0)!

Dvoráci odehráli pod vedením trenérského dua Daniel - Andrle velmi dobrý první poločas, během něhož si vypracovali řadu šancí. Proměnit ale dokázali pouze jedinou. To když se dokázal prosadil Michal Hák - 1:0.

Fakta - branka: 32. M. Hák - 85. ????. Rozhodčí: L. Bednář. ŽK: 1:0. Diváků: 50

TJ Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula - Duplinský, Albert, D. Bednář, Ruprich - D. Machek, Krušina (86. Gábor), Hlava (60. Tichovský), M. Hák - Žaba, Filounek (74. Honců).

Aktuální tabulku Východočeského přeboru U19 najdete ZDE!

Muži "B"

TJ Dvůr Králové nad Labem B - SK Jičín 2:3 (1:1).

Poslední tým tabulky dal v jarní části snad poprvé dohromady velice slušnou sestavu bez „dorosteneckých záplat“, a ta se chtěla s předním týmem soutěže porvat o co nejlepší výsledek. První poločas nepřinesl příliš kvalitní partii, přesto byly k vidění dvě branky. Tu první vsítil ve 23. minutě nádhernou ranou Patrik Macek, jenž se do míče opřel z dvaceti metrů a trefil se přesně k tyči – 1:0. Vedení ale domácí do přestávky neudrželi. Ve 35. minutě totiž Dvoráci nechali spoustu prostoru Hakenovi, a ten je ztrestal nechytatelnou ranou –  1:1.
Po přestávce byli překvapivě lepším týmem domácí hráči a po zásluze se dočkali vedení. I když až v 79. minutě. V té době zahrál precizně trestný kop Urban a na zadní tyči se do rybičky položil Michal Hruška – 2:1! Po chvíli se Dan Urban dožadoval odpískání penalty, místo toho ale přišel šokující závěr. Minutu před koncem se po pasu za obranu prosadil kanonýr Vacek a zkoprnělé domácí dorazil po chvíli druhý gól z kopačky Hakena – 2:3.

Fakta – branky: 24. Macek, 79. Hruška – 35. a 90. (+1) Haken, 89. Vacek. Rozhodčí: Buchta (Jaroměř). ŽK: 3:1. Diváci: 150.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Švejdar – Picha, Hruška, D. Bednář, Volf (63. Kasan) – Marks, T. Novotný (46. V. Hák), Macek, Černý – Klazar, Urban.

SK Jičín: Puš – Drusan, Ulvr, Gaubman, Řeháček – Vích (53. Bucek), Škopán, Haken, L. Jezbera (70. Hošek) – Horáček (68. Miler), Vacek.

Michal Hruška, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „V první půli nebyl náš výkon dobrý. Záložní řada byla neviditelná, a tak jsme hráli spíše na náhodu. I z této bídy jsme ale dokázali vytěžit jeden gól a další dvě velké šance. Ve druhém poločase se po přeskupení řad náš herní projev výrazně zlepšil a dosáhli jsme i na zasloužené vedení. V posledních dvou minutách jsme ale úplně vypadli ze hry a soupeři darovali dva góly, kterými zápas zvrátil ve svůj prospěch. Je to veliká škoda, protože soupeř určitě nebyl lepší, pouze šťastnější.“

Matějka a Mikolášek, trenéři SK Jičín: „Se ziskem tří bodů jsme spokojeni, horší je to s předvedenou hrou, která se nám již druhý zápas nedaří. Domácí vedli ještě v 88. minutě a měli více ze hry, po našich rychlých akcích jsme však utkání otočili a zvítězili. Doufáme, že toto vítězství nám pomůže a vrátíme se k bojovnosti a k předváděné hře ze začátku sezony.“

Muži "A"

JISKRA MŠENO JABLONEC N. N. - TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM A 3:3 (1:0)!

Dvoráci dnes dopoledne vydolovali bod ze hřiště jabloneckého Mšena. Podle zpráv ze hřiště se více jak půl hodiny hrál vyrovnaný fotbal, při jehož průběhu si žádné z mužstev nedokázalo vytvořit větší brankovou příležitost. Utkání sledovali i fotbalisté pražské Sparty, kteří dnes odpoledne nastoupí k ligovému zápasu na hřišti Slovanu Liberec. No a krátce před pauzou viděli i jediný gól první půle. Po špatné rozehrávce našeho celku jej vsítil kanonýr Peškar - 1:0.

Jestliže v prvním poločase toho v části Jablonce nad Nisou mnoho k vidění nebylo, pak si tedy po přestávce diváci nemohli stěžovat. Jak by taky ano. Vždyť trenér Čeněk Celler se nebál zariskovat a do hry k Urbanovi s Klazarem poslal další dva útočníky Otradovského s Marksem! V 63. minutě přesto domácí zvýšili na 2:0 a s nadějemi Dvora to vypadalo velice zle. Jenže už za minutu využil chybného vhazování soupeře Viktor Marks a gólem na 2:1 dal po přihrávce Dana Urbana hostům šanci. Cellerovi svěřenci se ji chytili jak nejlépe mohli a za další čtyři minuty dokonce vedli. Dvakrát se totiž prosadil druhý střídající hráč Martin Otradovský, jenž ukončil svůj dluhý půst bez vstřelené branky a poslal hosty do šokujícího veden - 2:3. Nejprve využil dobré spolupráce s Marksem a po chvíli si naskočil hlavou na přesný centr Martina Čenovského. Do konce bláznivého zápasu ale zbývalo ještě hodně minut a právě v 84. dokázal znovu srovnat domácí Bém, z trestného kopu na konečných 3:3!

Fakta - branka: 43. Peškar, 63. Brezar, 84. Bém - 64. Marks, 65. a 68. M. Otradovský. Rozhodčí: Kapoun (Ústí nad Labem)- Baum, Poživil. ŽK: 0:0. Diváků: 60.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych - Picha, Ježek, Rejl, Volf - Macek (46. Marks), T. Novotný (46. M. Otradovský), Moník, Čenovský (90. V. Hák) - Urban, Klazar; na střídačce dále byli: Švejdar, Vondrouš, Černý.

Čeněk Celler, TJ Dvůr Králové nad Labem: „I když jsme v utkání již prohrávali 2:0, značně zlepšenou hrou ve druhém poločase jsme dosáhli alespoň jednoho bodu, když tři body byly hodně blízko. Na rozdíl od posledního utkání doma se většina hráčů podstatně zlepšila a doufám, že zlepšení vydrží až do závěru mistrovských utkání."

Aktuální tabulku divizní skupiny C najdete ZDE!