12.11.2012 16:24

Ať snad ten podzim raději už skončí - zase víkend bez vítězství!

Oba týmy dospělých nastoupily doma, oba si připsaly porážku. Pokaždé naprosto zbytečnou. Béčko v sobotu poněkolikáté v sezoně rozprášilo svůj náskok, proti Týništi vedlo 2:0, aby nakonec prohrálo vysoko 3:6. Diviznímu áčku mohl dobře hrající soupeř ze Svitav svým herním stylem vyhovovat, jenže střelecky se svěřenci kouče Cellera neprosadili, a tak prohráli 0:2.

MUŽI „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ – TJ Svitavy 0:2 (0:0).

„My máme Vildu, vy nemáte nic,“ to si zpívali fanoušci po uplynutí úvodních šesti minut v nedělním utkání proti Svitavám. Aby taky ne. Nebýt totiž domácího gólmana, mohla se většina příznivců brzy odebrat ke svým domovům. Utkání by totiž bylo rozhodnuto. Jenže skvělý nástup hostujících fotbalistům díky strážci dvorské branky Ulrychovi gólovou ozvěnu neměl, a tak se mohli naši borci probudit z mrákot a pokračovat v honbě za divizními body. Do sestavy se vrátil po uplynutí dlouhého trestu Kilevník a na hře Dvora se to podepsalo pozitivně. V 7. minutě i Dvoráci ukázali, že fotbal hrát umí, Honza Řežábek unikl po pravé straně, jeho přihrávku ale Jarda Moník nasměroval nad – škoda! Důležitý moment přinesla minuta 22. Za dlouhým nákopem šel domácí útočník Martin Otradovský, souboj s obráncem vyhrál, ale nedokázal dotáhnout kličku brankáři Ehrenbergerovi, jenž jeho následnou střelu vyrazil. Za chvíli pálil nad branku Martin Kruliš a ve 30. minutě roztleskala tribunu parádní kombinace na jeden dotek. Míč putoval po ose Moník – Kilevník – Řežábek, ten oslovil ke střele Čenovského, ale Martin bohužel nemířil z voleje, míč si zpracoval, a následná střela již postrádala kvalitu. Mířila jen do náruče brankáře.

Šok přinesl úvod druhé půle. Ač si na tuto pasáž dle pokynů trenéra měli domácí dát pozor, inkasovali hned z prvního útoku. Prosadil se obávaný kanonýr Ivo Svoboda – 0:1. To byla voda na mlýn hostům. Ti přenechali iniciativu domácím, jenže v cestě ke svitavské brance stál hrbolatý terén, který bránil jakékoliv kombinaci. Co domácí nezkazili sami, to jim odskočilo. V 74. minutě navíc přišla utěšená rána Filipa a po jeho gólu na 0:2 již statistikové počítali jen přibývající žluté karty a střídání na straně spokojených hostů.

Domácí v utkání s kvalitním soupeřem potvrdili, že jsou momentálně ve velké krizi. Nevyhráli už pošesté v řadě a podruhé v sezoně na domácím hřišti nevstřelili ani gól. Do konce podzimní části zbývá svěřencům trenéra Cellera odehrát sobotní duel v Pardubicích a týden na to dohrávku v Náchodě.

Fakta – branky: 47. Svoboda, 74. Filip. Rozhodčí: Severýn (Praha). ŽK: 2:3. Diváci: 280.

TJ Dvůr Králové nad Labem A: Ulrych – Podolník, Kruliš, Rejl, Ježek – Kilevník, Fejk, Moník, Čenovský (46. Samler) – M. Otradovský (71. Privara), Řežábek.

TJ Svitavy: J. Ehrenberger – Novák, Kroulík, R. Ehrenberger, Ptáček – Brůna, Čížek, J. Novák, Filip (90. Hrdlovič) – Svoboda (90. Urban), Černík (67. Kundera).

Čeněk Celler, trenér Dvora: „S ohledem na počet šancí, do nichž jsme soupeře pustili, je výhra hostů zasloužená. Několik čistých gólů ještě chytil brankář Ulrych. Herně to bylo lepší než před týdnem proti Ústí, ale hraje se na góly. Kdyby před koncem poločasu Otradovský proměnil samostatný únik na branku, mohl se duel vyvíjet jinak. Na týmu leží deka, nevěří si, a v zápasech je to potom vidět.“

Martin Pulpit, trenér Svitav: „Myslím, že jsme navázali na výborný výkon na hřišti soupeře, jaký jsme předvedli ve Mšeně, ale tentokrát s úspěšným výsledkem. Podpořili jsme ho tím, že jsme neudělali žádnou hrubou chybu v defenzivě. Mohli jsme zápas rozhodnout do 15. minuty, kdy jsme měli tři čtyři velké šance. Ty jsme nevyužili, ale po přestávce jsme dali dvě krásné branky a soupeře prakticky k ničemu nepustili. Pochvalu si zaslouží všichni hráči, kteří bojovali jako tým a od začátku šli za vítězstvím. Škoda že jsme pustili zbytečně body v domácích utkáních, protože jsme mohli být v tabulce výš. Tento výsledek musíme potvrdit v posledním vystoupení proti Ústí nad Orlicí.“

Aktuální tabulku DIVIZE C najdete ZDE!

MUŽI „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem „B“ – SK Týniště nad Orlicí 3:6 (2:2).

Fakta – branky: 6. Privara, 12. Urban, 53. Křižovič – 19., 36. a 71. Merganc, 48. Schod 51. Stejskal, 64. Voženílek. Rozhodčí: Pavel Vítek (Náchod). ŽK: 1:4. Diváci: 50.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Švejdar – Picha, Křižovič, D. Novák, Kasan – Marks, Macek, Blažek, Chalkias (61. Černý) – Privara, Urban (83. Vondrouš).

SK Týniště nad Orlicí: Hlach – Tomášek, Voženílek, Huňák, Winkler – Novák (58. Kocourek), Stejskal, Schod, Hrubý (72. Lemfeld) – Merganc, Václavek.

Michal Hruška, trenér Dvora: „Během prvních patnácti minut jsme dodržovali to, co jsme si před zápasem řekli, a dostali jsme se do vedení 2:0. Pak jsme ale dvěma hrubkami soupeři umožnili vyrovnat, a hlavně úplně přestali hrát. Týniště pak bylo po zbytek utkání jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrálo. S přístupem mužstva k utkání jsem hrubě nespokojen a budu hodně přemýšlet o tom, zda má vůbec smysl ve funkci dále pokračovat.“

Vladimír Pacholík, trenér Týniště: „Po špatném úvodu, kdy jsme prohrávali už 2:0, jsme zlepšili kombinaci, pohyb a odpovědný přístup, což vedlo k otočení výsledku a našemu vítězství. Toho si vážíme vzhledem k vývoji utkání a jeho začátku.“

Aktuální tabulku KRAJSKÉHO PŘEBORU najdete ZDE!

ŽENY

O víkendu nastoupily ke své podzimní derniéře také dvorské třetiligové fotbalistky. Na domácím hřišti v Kuksu podlehly týmu Pardubic 0:4.

Více o týmu našich fotbalistek najdete na jejich webu ZDE!