09.05.2012 09:05

Hattrick Jirky Kořínka odrovnal favorizovaný Jičín

Atraktivní šlágr krajského přeboru přinesl sedm branek, tři dal Kořínek!

Pracovní volno při oslavě Dne osvobození od fašismu využily fotbalové svazy k uspořádání vloženého kola KP a Východočeského přeboru dorostu.

MUŽI "B" V KRAJSKÉM PŘEBORU

Pod Hankův dům přijel v úterý druhý Jičín a naši fotbalisté měli jedinečnou příležitost, jak soupeře předskočit v aktuální tabulce nejvyšší krajské soutěže. Díky skvělému vstupu do zápasu vyhráli svěřenci kouče Čeňka Cellera o tři branky, přitom pohledný duel mohl přinést mnohem víc než sedm gólů v sítích dobře chytajících brankářů.

TJ Dvůr Králové nad Labem „B“ – SK Jičín  5 : 2 (3:1).

Jeden z nejatraktivnějších duelů probíhajícího ročníku byl k vidění pod Hankovým domem. Potkali se zde fotbalisté domácí rezervy a Jičína, takže šlo o přímý souboj o druhé místo v krajském přeboru.

Dvorská juniorka měla do utkání bleskový nástup a již ve 3. minutě se diváci radovali. Martin Čenovský našel přesnou přihrávkou Blažka, ten z první posunul na Kořínka a domácí kanonýr z těžkého úhlu propálil gólmana Puše – 1:0. Za další čtyři minuty předvedli „modří“ další krásnou akci. Čenovský vybojoval míč, posunul jej dispečeru Fejkovi, jenž nastartoval k úniku Samlera. Ten chtěl akci vyšperkovat a namazat Kořínkovi před prázdnou branku, přihrávku ale nakonec stihli hosté zablokovat. Ve 12. minutě se již připomněli také Jičínští. Rohový kop prošel domácí šestnáctkou až k volnému Gaubmanovi, ten ale poloprázdnou branku trestuhodně minul. Za další minutu se mohlo potvrdit otřepané nedáš – dostaneš, Kořínek odcentroval a hlavička Čenovského rozezvučela břevno! Akce střídala akci a hned za další minutu se individuálně prosadil Kanaval, mířil však jen do připraveného Klevcova. 15. minuta už ale druhý gól přinesla a opět do sítě Puše, znovu pro skvělé kombinační akci. Balón putoval rychle z kopaček Pichy, Kořínka a Klazara, jenž prošel do vápna, namazal Samlerovi a jeho trefa po vyšachování obrany již mířila jen do prázdné – 2:0. Za tři minuty vypálil z dálky dobře hrající Lukáš Haken a jeho utěšená rána prosvištěla kousek nad břevnem. Hned za minutu dokonali vydařenou dvacetiminutovku Dvoráci. Rychlík Kristián Samler byl u míče dřív než vyběhnuvší Puš, odcentroval do pokutového území a Jirka Kořínek hlavou upravil na 3:0. Ve 23. minutě se ve velké šanci objevil Haken, Jakub Klevcov v brance ale vytáhl skvělý zákrok. Po půlhodině hry se před domácím gólmanem zjevil úplně sám Marcel Bažík, znovu ale zamířil mimo tyče. Zaslouženého gólu se hosté dočkali až ve 41. minutě. Rohový kop šel tentokrát na přední tyč a Gaubman potrestal nedůslednost domácích obránců – 3:1.

Šancí bylo v první půli opravdu hodně a druhý poločas si s dosavadním průběhem nezadal. Hned po pauze pálil nebezpečně Bažík, hosté už zvedali ruce nad hlavu, ale střela jen těsně minula tyč. Za dvě minutky rozjel domácí akci kapitán Michal Hruška, posunul Kořínkovi, jenž samostatný únik na Puše neproměnil, Fejkova hlavička ale byla u míče dřív než hosté, a tak svítil na ukazateli skóre stav 4:1. V 51. minutě se Marcel Bažík zcela sám řítil na Klevcova, pro zakončení zvolil správně lob, branku ale znovu o centimetry minul! Za dalších osm minut se ale hostující útočník podílel na snížení. Na hranici šestnáctky si s ním totiž narazil míč Lukáš Haken a s přehledem překonal Klevcova podruhé – 4:2. Domácí lavička mírně znervózněla, klid jí ale vrátila minuta 68. Čenovský nalajnoval uličku pro Kořínka, toho nejprve vychytal Michal Puš, ale střelec zápasu si vyražený míč opět našel a hlavičkou jej vrátil na místo určení – 5:2. V 70. minutě předvedl parádní sólo Daniel Novák. Přesprintoval s míčem z vlastní šestnáctky až k brankové čáře hostů, odtud předložil zpětnou příhru Čenovskému, ten ale technickou střelou minul tyče. Za tři minuty domácí pokazili rozehrávku, míč se dostal ke Kanavalovi a jeho nádhernou ránu vyrazil zákrokem dne Jakub Klevcov na další roh. 77. minuta přinesla akci po ose Macek – Fejk – Kořínek, posledně jmenovaný ale sám před Pušem selhal. Za čtyři minuty neproměnil velké sólo Tomáš Kanaval a po chvíli mířil nad branku domácí Samler. V poslední šanci vyrazil dělovku svátečního střelce Tomáše Pichy brankář Puš, a tak přinesl pohledný duel sedm branek.

Hrál se opravdu dobrý fotbal, k jehož úrovni přispěl kvalitním výkonem i rozhodčí Lukáš Vojtěch. Úplně s klidem mohl duel sskončit 9:6! Stínem zápasu byla zranění domácího Radka Klazara a hostujícího Michaela Vacka. Na aktuální TABULKU krajského přeboru je však z pohledu královédvorských fanoušků příjemný pohled. V domácím prostředí je Dvůr s výjimkou duelu proti Olympii HK (3:5) stoprocentní a průměr vstřelených branek má 4 na zápas (12 utkání, skóre 48:19). Teď ještě zvládnout další domácí zápas, v neděli od 17.00 proti hradecké Slavii.

Fakta – branky: 3., 19. a 68. Kořínek, 15. Samler, 48. Fejk – 41. Gaubman, 59. Haken. Rozhodčí: Vojtěch (Hradec Králové). ŽK: 2:1. Diváků: 150.

TJ Dvůr Králové nad Labem „B“: Klevcov – Picha, Doseděl, Hruška, D. Novák – Klazar (58. Macek), Fejk, Čenovský, Blažek – Kořínek, Samler.

SK Jičín: Puš – Ulvr, Čokina, Gaubman, Drusan – Kocourek, Haken, Kanaval, Horáček – Vacek (18. Veg), Bažík (89. Řeháček).

STARŠÍ DOROST VE VÝCHODOČESKÉM PŘEBORU U19

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 - MFK Chrudim  1 : 2 (1:0).

Domácí fotbalisté šli sice do vedení bleskovou brankou Dominika Žaby, ve zbylém průběhu zápasu ale o náskok přišli a potřetí v řadě tak zůstali bez bodu po těsné porážce.

V tabulce VČP naši hráči drží osmou příčku, o čemž se můžete přesvědčit ZDE.