27.10.2009 09:26

Béčko odešlo na jaře prvně poraženo

TJ Dvůr Králové nad Labem B – TJ Spartak Opočno 1:3 (1:3).

To se opravdu nečekalo. Cellerovi svěřenci mohli případným vítězstvím nad Opočnem slavit předčasně postup do krajského přeboru, duel 22. kola ale hrubě nezvládli. Přitom počáteční nápor „modrobílých“ přinesl rychlý gól. Klazar v 10. minutě ukázkově sklepl míč Němečkovi, a ten nemohl trefit lépe – 1:0. Další tutovky ale domácí zahodili a místo vedení 3:0 přišel šok v podobě zbytečného vyrovnání z nohy Reichla (1:1). Po pár minutách navíc zapadla do branky i nenápadná střela Musila a když se gólem do šatny prosadil i Jelen, vypadalo to s domácím týmem hodně zle.

Po přestávce domácí Opočnu takřka nepůjčili míč, v šancích ale trefovali jen tyče. Čas se postupně krátil a jelikož se už střelecky nikdo prosadit nedokázal, potvrdilo béčko černou sobotu dvorského fotbalu.

Fakta – branky: 10. Němeček – 24. Reichl, 32. Musil, 45. L. Jelen. Rozhodčí: Čejchan. ŽK: 0:3. Diváků: 130.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Daniel – D. Novák, DosedělHruška, Ruprich (46. L. Novák) – Kořínek, Blažek (67. Macek), Hůlka, Řežábek – Němeček (73. Marks), Klazar.

Tomáš Otradovský, asistent trenéra TJ Dvůr Králové B: „V utkání se našemu celku podařilo vstřelit rychlou branku, ta ale jakoby tým příliš uspokojila. Další dvě velké šance zůstaly trestuhodně nevyužité a přišel trest. Opočno se do pauzy trefilo hned třikrát a ačkoliv byla ve druhé půli jasná převaha na kopačkách Dvora, skórovat se v platonickém tlaku nepodařilo. Porážka je naprosto zbytečná, výkon mužstva byl velmi slabý a přísnější měřítko snesou jen Doseděl s Hruškou.“

Bohuslav Jakoubek, trenér TJ Spartak Opočno: „Do Dvora jsme jeli s cílem pokusit se získat alespoň bod. Nakonec jsme si po zásluze odvezli všechny tři. Opět jsme vycházeli ze zabezpečené obrany s důsledným pokrytím nebezpečných hráčů soupeře a snažili jsme se o rychlé brejky. Jsem rád, že jsme po obdržené brance nezpanikařili, dál plnili stanovené úkoly a poctivě pracovali. V prvním poločase jsme si kromě třech vstřelených gólů vypracovali další tři brankové příležitosti. Ve druhé půli jsme vše podřídili udržení výsledku. Soupeř nás přitlačil a někdy jsme odvraceli se štěstím. Skóre se neměnilo hlavně díky vynikajícímu výkonu brankáře Klofandy. Přesto jsme dokázali využít každou příležitost k ohrožení domácí branky a vytvořili jsme si ještě dvě slibné šance. Vpředu jsme těžili hlavně ze hry a rychlosti Krištofa, se kterým měli domácí obránci hodně práce. Přestože hrálo velmi dobře celé mužstvo, velkou pochvalu zaslouží záložní řada, která dokázala pokrýt střed hřiště a vytvářet prostor k protiútokům. Naše vítězství je dílem poctivé a obětavé hry celého kolektivu, za což hráče chválím. Po dlouhé době jsem opět viděl utkání odpískané přesně a s citem tak, jak to předvedla trojice rozhodčích Čejchan, Vancl a Jansa.“