11.07.2011 15:17

Béčko pod Cellerem dokráčelo k postupu!

Béčko pod Cellerem dokráčelo k postupu!

Od úvodního kola netajili zástupci rezervního celku Dvora snahu o postup do nejvyšší oblastní soutěže. V našem klubu se dal po příchodu nadějných dorostenců dohromady početný kádr pro obě družstva dospělých a díky realizačním týmům obou kolektivů byly o víkendech k dispozici vždy dvě jedenáctky. Díky častým zraněním z podzimu kouč béčka v zimě pojistil kádr dvěma posilami z řad zkušených hráčů (Doseděl, Hůlka), a tento tah mu dokonale vyšel. Navíc se vrátil kapitán Hruška a společně s mladíky mužstvo šlapalo jako hodinky. Z šestatřiceti možných získali Dvoráci 31 bodů a nakonec je potěšil i příjemný bonus v podobě zisku poháru pro vítěze I. A třídy, který si zajistili především vítězstvím 2:0 na půdě Libčan. Byla to opravdu famózní sezona. Vždyť na podzim přijel tým s prázdnou jen z Červeného Kostelce (1:3) a doma podlehl pouze Černilovu (1:2). Na jaře oběma soupeřům porážky vrátil a s výjimkou domácí prohry 1:3 proti Opočnu a remízy 2:2 v Jaroměři VŠE VYHRÁL! Úžasně se dařilo střelcům, vždyť dohromady béčko nastřílelo za jednu sezonu úctyhodných 80 branek! Nakonec si výhrou v posledním kole 4:0 na půdě Vrchlabí zajistilo i první příčku v tabulce, z níž přímo do krajského přeboru postoupily dva celky (společně se Dvorem Libčany) a v baráži se radovala i hradecká Slavia. No a co na uplynulý ročník říkal trenér Čeněk Celler? O tom se můžete dočíst zde...

ČENĚK CELLER: "Podzim patřil mladíkům, jaro zkušenějším"

Tým dvorského béčka převzal loni v zimě, v době, kdy byl v I. A třídě na posledním místě. Nejprve s ním ČENĚK CELLER zachránil soutěž, aby hned v další sezoně postoupil do krajského přeboru!

Kouči, poté, co jste ve Dvoře Králové skončil v roli trenéra A mužstva, se neočekával váš návrat. Teď ale trénujete rok a půl béčko. To se vám ve městě tolik líbí?
Především to bylo způsobeno přesvědčením, že hráči a především ti mladší nemohou přijít o I. A třídu z pohledu jejich dalšího fotbalového růstu. Pokud navíc najdete v místě působení lidi, kteří vám mohou ve vaší činnosti po všech stránkách pomoci, nikdy nevidíte důvod mužstvo opouštět. I když po záchraně jsem měl možnost přejít do jiných klubů vyšších soutěží, nakonec převážilo to velké seskupení na hřišti v Podharti při červnovém závěru sezony 2009/2010. Účastníci vědí o čem je řeč.

Loni jste pomohl zachránit I. A třídu, asi jste ale nečekal, že o rok později budete s týmem slavit postup.
Loňská záchrana probíhala ve spolupráci s A mužstvem a dorostem, neboť na některé duely bylo nutno posílit. Důvěra v tyto hráče se pochopitelně projevila v kvalitním jaru. Ale teď již mohu přiznat, že na jednání před zahájením právě ukončené sezony jsem u význačných podporovatelů naší činnosti postup slíbil realizovat.

Jak jste viděl podzimní část, během níž se mladý kolektiv držel na skvělém druhém místě tabulky?
V té podzimní části musíme především vyzdvihnout kvalitní doplnění kádru na jednotlivá utkání především o dorostenecké hráče (Macek, Marks, Čenovský, Novotný ml, Kasan, Klevcov, Samler). Tento kolektiv byl schopen udržet krok s čelem tabulky, což bylo pro jaro rozhodující.

Na jaře jste již byli dominantní a přispělo k tomu posílení kádru o zkušené borce...
Pravda, jarní část již byla o něčem jiném. Družstvo výrazně posílili Doseděl s Hůlkou, také návrat Hrušky se projevil jako velké posílení. Rozhodující pro zápasovou činnost byla jednoznačně přítomnost Doseděla, která se v závěru sezony ukázala jako důležitá pro celý klub. Také účast hráčů ze širšího kádru áčka se projevila kladně. Obě části sezony měly tedy své klady, i když počet hráčů, který se v kádru vystřídal poněkud přesáhl normální počet.

Prozraďte, jak je vlastně ve Dvoře Králové vnímán rezervní tým?
Vnímání každého týmu v místě působení je dílem kolektivu a vedení družstva. Po celou dobu jsem nezaznamenal žádné výrazné negativní připomínky k činnosti. Pochopitelně, že vždy se objeví lidé, kteří se na B mužstvo dívají negativně, ale toto musíte překonat právě vytvářením atmosféry okolo družstva. Myslím, že v tomto je postavení současného béčka velmi silné. Máme vytvořenou dobrou základnu podporovatelů celé naši činnosti.

Nyní bude áčko působit v divizi a béčko v krajském přeboru. V čem to bude pro dvorský fotbal výhoda?
Pokud se vytvoří dostatečný kádr pro obě družstva a hráči přecházející z dorostu budou podávat dobré výkony v krajském přeboru, mohou pak být herně připraveni k absolvování divizní soutěže. Pochopitelně na činnost to bude náročnější, ale vše se dá zvládnout. I když v současnosti čekají klub především v otázce hracích ploch velmi složité podmínky.

Je v klubu dostatek hráčů pro dvě takto kvalitní soutěže?
Je třeba využít hráčského potenciálu klubu. Dle mého názoru zbytečně velký počet hráčů hostuje v okolních klubech. Jejich využití ve vlastním Dvoře může zajistit dostatečné počty kádrů. Pochopitelně lze počítat i s dorostenci, kteří ve své nové soutěži nemohou ani sestoupit ale ani postoupit.

I. A třídou jste prošli hladce. V áčku jistě plánují nějaké posily, dají se očekávat i pro samotný B tým?
Určitě budeme chtít kádr na některých postech doplnit. V současnosti je v jednání šest hráčů, kteří by mohli posílit kádr rezervního mužstva. Některá jména jsou velmi zajímavá, ale uvidíme jak jednotlivá jednání budou probíhat.

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing