17.09.2011 10:36

Béčko porazilo lídra přeboru a áčko otočilo duel v Turnově z 0:1 na 2:1!

MUŽI "A"

FK Pěnčín/Turnov - TJ Dvůr Králové nad Labem "A"  1 : 2 (1:0).

Dvorské áčko zastihl start nové sezony ve vynikající střelecké formě, minulý týden ale jako by se Dvořákova gólová mašina zasekla. Doma proti Nové Pace si "modrobílí" takřka nevytvořili šanci a na konci utkání spytovali svědomí. Byl z toho jen bod za remízu 0:0, nutno ale přiznat, že nakonec za ni šest stovek příznivců mohlo být i rádo. Šanci na reparád měli Dvoráci už tuto neděli.

Dvoráci bohužel v Turnově herně nepřesvědčili, tři cenné body si ale přesto odvezli. V první půli byli lepší domácí a po zásluze drželi vedení 1:0. Jejich náskok navíc mohl být i vyšší, se střeleckou potencí ale byli na štíru. O přestávce bylo v kabině hostů dusno a po čtvrthodinové pauze naštěstí Dvoráci přidali. Vytvořili si velkou převahu a brzy se jim podařilo skóre otočit. Nejprve se k odraženému míči dostal Kristian Samler a pohotově vyrovnal na 1:1. Po pár minutách se míč z rohového kopu dostal k Martinu Krulišovi a jeho hlavička poslala Dvůr do vedení 1:2. Naši borci mohli v dalším dění přidat i třetí gól, když se jim nabízely brejkové situace. Gólman Turnova ale již neinkasoval a naopak v úplném závěru hazardovali hosté s vítězstvím. Nakonec je ale krátce před koncem od pohromy zachránila tyč Ulrychovy branky.

Fakta – branky: 18. Bárta – 48. Samler, 56. Kruliš. Rozhodčí: Ulrich (Praha). ŽK: 1:4. Diváci: 210.

TJ Dvůr Králové nad Labem "A": Ulrych – Volf, Kruliš, Rejl, Ježek – Kilevník (64. Gorol), Holub, Diviš, Fejk (89. Šulc) – Čech (81. Kořínek), Samler.

Miloš Dvořák, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem "A":„Určitě jsem spokojen se třemi body, méně už s výkonem. Hlavně v prvním poločase jsme hráli špatně a když domácí vycítili šanci, byli aktivní a zaslouženě šli i do vedení. Po domluvě v kabině jsme ale na soupeře vlétli a brzy se nám podařilo stav otočit. Poté se hra vyrovnala a na obou stranách byly šance. My mohli výhru potvrdit při několika brejkových situacích, když ale tutovku zazdili i domácí, mohli jsme děkovat velké porci štěstí. Body zvenku jsou každopádně cenné.“

Kompletní program 6. kola: Mšeno - Převýšov 1:2, Nová Paka - Náchod 1:1, Polepy - Ústí nad Orlicí 0:1, Hradec Králové - Jablonec B 1:1, Pěnčín/Turnov - Dvůr Králové 1:2, Pardubice B - Admira Praha 0:1, Nový Bydžov - Trutnov 3:2, Velim - Kolín 0:1.

MUŽI "B"

TJ Dvůr Králové nad Labem B - SK Týniště nad Orlicí 2 : 0 (1:0).

Pod Hankův dům v rámci šestého kola krajského přeboru přijel tým, který na stejném místě ještě nedávno sváděl tradiční boje v divizi s dvorským áčkem. Tentokrát se musel sklonit i před rezervou, když prohrál 0:2. Domácí v utkání nebyli herně lepší, plnili si ale důsledně pokyny trenéra a hlavně byli obezřetní v defenzivní hře. Navíc už v osmé minutě odvážně zaútočil Patrik Macek a bylo z toho vedení "modrobílých" 1:0. Týniště poté sevřelo svěřence Čeňka Cellera do hluboké defenzívy, zde ale podržela mužstvo především zkušená dvoji brankář Kobos a stoper Doseděl. Přidali se i další a třeba takový Tomáš Picha odehrál na pravém beku výborný zápas. Ve druhém poločase se domácí stále častěji dostávali k útočení a v 78. minutě se dočkali i pojistky. To se parádně trefil Jirka Podolník a dal výsledku konečnou podobu - 2:0. Týniště v roli vedoucího celku ve Dvoře nepřesvědčilo, každopádně si připsalo vůbec první porážku v sezoně!

Fakta – branky: 9. Macek, 78. Podolník. Rozhodčí: Pešava. ŽK: 4:2. ČK: 0:1 (61. Tomášek). Diváků: 320.

Dvůr Králové nad Labem "B": Kobos – Picha, Doseděl, Hruška, Macek – Podolník (82. Šulc), Blažek, Gorol, D. Novák (68. Čenovský) – Kořínek, Privara ( 69. M. Otradovský).

Čeněk Celler, trenér Dvora Králové nad Labem "B": „V první půli jsme dokázali vstřelit gól, hru ale poté ovládlo Týniště a na dlouhé minuty nás zatlačilo do hluboké defenzivy. Jen díky skvělému výkonu brankáře Kobose se stav neměnil. Po přestávce se naši spící záložnící konečně probudili a hra se vyrovnala. Po několika příležitostech dokázal Podolník krásnou střelou zvýšit na 2:0 a stav se ve zbytku duelu již nezměnil.“

Kompletní program 6. kola: Slavia Hradec Králové - Dobruška 2:1, Kratonohy - Lázně Bělohrad 5:1, Libčany - Olympia Hradec Králové 3:2, Dvůr Králové B - Týniště n. O. 2:0, Nový Hradec Králové - Nový Bydžov B 2:2, Česká Skalice - Police n. M. 4:2, Broumov - Lhota pod Libčany 0:3, Rychnov nad Kněžnou - Jičín 2:2.

STARŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 - FC Olympia Hradec Králové B  1 : 3 (0:0).

Na hřišti v Miletíně sváděli boj ve Východočeském přeboru svěřenci Jana Míla s rezervou hradecké Olympie. Vyrovnaný první poločas mnoho šancí na obou stranách nepřinesl. Hned po přestávce ale udeřili hosté a byl z toho první gól, který Dvůr letos inkasoval na domácím hřišti. Krátce poté vstřelili Hradečtí i druhou branku a směřovali k vítězství. Toho se i dočkali, když vyhráli zaslouženě 3:1. V příštím kole má Dvůr volno, ale hned ve středu 28. 9. přivítá rezervu Pardubic (10,15).

Fakta - branky: 64. Vondrouš z penalty - 49. Filounek, 57. Denk, 74. Bůžek. Rozhodčí: Šiling. Diváků: 100.

TJ Dvůr Králové nad Labem "U19": Prokůpek - Albert, Krejsa, Zezulka, Hlava (70. Vladeka) - Krušina (55. Sýkora), Hák (80. Klossovski), Jirák - Žaba, Vondrouš, Duplinszki.

Trenér domácích Jan Míl: Vypadá to, že máme problém reagovat na úvodní trefu soupeře. Místo toho, aby hráči zvýšili úsilí, tak dochází k opaku. Celkem slušně jsme odehráli první poločas, kdy jsme však gól vstřelit nedokázali. Hosté po vedoucí brance hru ovládli a nakonec zaslouženě zvítězili, protože vydrželi hrát důrazně, pozorně a v rychlosti celých 90 minut. Z našeho mužstva odehráli dobrý zápas Zezulka, Žaba a Hák."

Trenér hostů:Za přístup k utkání a předvedenou hru musím pochválit celé mužstvo. To, že jsme vydrželi hrát v nasazení a tempu celých 90 minut rozhodlo o zisku tří bodů."

MLADŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem U17 - FC Vrchlabí  4 : 1 (2:0)

Doma se o víkendu představili také mladší dorost. Ten pod vedením kouče Radka Dorotíka přivítali v neděli na hřišti v Podharti kvalitního soka z Vrchlabí. Zatímco hostům patřilo po čtyřech kolech v tabulce sedmé místo, Dvůr byl po porážce na hřišti Broumova pátý. Tentokrát ale zabral a soupeře porazil 4:1.

STARŠÍ ŽÁCI

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 - FC Vrchlabí  0 : 2.

Také starší žáci přivítali Vrchlabí. První Dvůr (30:2) hostil druhý celek tabulky (25:1), ani jeden tým ještě neztratil bod. Skóre (viz. v závorce) navíc značilo, že oba soupeři si zatím počínají více než suverénně. Tentokrát ale byli lepší hosté a naprosto zaslouženě si z Podhartě odvezly 3 body!

MLADŠÍ ŽÁCI + STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Turnaj ve Vrchlabí (sobota od 9,00).

Mladší žáci společně se starší přípravkou vyrazili v sobotu brzy ráno do Vrchlabí a na zdejším hřišti bojovali o další body s domácím týmem, Hostinným a Červeným Kostelcem.

Výsledky mladších žáků:

DK - Hostinné  3:0, branky: Prokop, Matula, Pražák

DK - Vrchlabí  0:4

DK - Č. Kostelec 1:3, branka: Prokop

Výsledky starší přípravky:

DK - Hostinné 3:0, branky: Franc, Vítek, Š. Říha.

DK - Vrchlabí  1:4, branka: Vítek

DK - Č. Kostelec  5:2, branky: Vítek, Hrneček, Franc, Vognar, Š. Říha.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Turnaj v Novém Městě (sobota od 9,00).

Také mladší přípravky vyrazili za soupeři mimo svůj stadion. Boje sváděli v Novém Městě, kde jim byli soupeřem vedle domácích borců také fotbalisté Hradce Králové.

ŽENY

Staré Čivice - TJ Dvůr Králové nad Labem  8 : 0 (2:0).

Nejvyšší porážku v šestileté historii klubu si připsaly naše fotbalistky. Ty na půdě Starých Čivic prohrály vysoko 8:0!