31.05.2011 16:03

Béčko slaví postup do krajského přeboru!

FK ČERNILOV - TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM "B" 1:2 (1:1).

Kdo by tohle kdy čekal? Ještě v roce 2002 hrálo dvorské béčko okresní přebor a áčko I. B třídu! Od roku 2004 je "A" mužstvo v divizi a v neděli zpečetila třetí postupovou slávu i rezerva mužů! Stalo se tak na hřišti v Černilově, kde Cellerovi hoši vyhráli 2:1 a na třetí hradeckou Slavii si tři kola před koncem vytvořili rozhodující jedenáctibodový náskok. Jarní část vyšla Dvoru opravdu fantasticky!

V Černilově chtěli Dvoráci napravit jediné podzimní zaváhání z domácího hřiště (1:2), navíc měli co dohánět po šokující porážce 1:3 od Opočna z minulého týdne! A tak vlétli do zápasu pěkně od podlahy a už na začátku zatřásl břevnem domácí brány Jirka Kořínek. V obraně nastoupil i Láďa Doseděl, jen zaslouží velké uznání, že i ve svém věku zvládl odehrát jak sobotní bitvu za áčko, tak i svůj duel v dresu "B" týmu! Odměněn za věrnost byl už v 18. minutě. To si na rohový kop vyskočil Kořínek a hlavou poslal svůj tým do vedení - 0:1. Bohužel, radost Dvora netrvala dlouho. Už za tři minuty odpověděli domácí a Štěpánek překonal hostujícího jakuba Daniela - 1:1.

Po přestávce toho na hřišti k vidění moc nebylo a jako by se jen čekalo, zda Dvůr rozhodne o svém postupu již v tomto utkání. S jemnou porcí štěstí se to povedlo. V 66. minutě se Jirka Kořínek prosadil i díky spolupráci s tyčemi a Dvůr si z vyrovnaného utkání mohl odvézt tři ceny s puncem postupové pečeti.

Fakta – branky: 21. Štěpánek – 18. a 67. Kořínek. Rozhodčí: Hron. ŽK: 2:1. Diváků: 100.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Daniel – Picha, Doseděl, Hruška, Volf – Motyčka, Blažek, Hůlka, Řežábek – Kořínek, Klazar.

Čeněk Celler, TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Není důležité hodnotit vlastní hru. Rozhodující bylo, že hráči udělali právě ten rozhodující krok k postupu do krajského přeboru. Za to je nutno jim poděkovat a také všem dalším hráčům, kteří se na činnosti v sezoně podíleli. Velký dík pak patří lidem, kteří činnost B mužstva silně podpořili po všech stránkách, hlavně té finanční. Od celého kolektivu béčka je to dárek k 105. výročí založení fotbalového klubu ve Dvoře Králové nad Labem.“

Petr Benák, Černilov: „S jistým postupujícím do přeboru jsme sehráli vyrovnanou partii. Myslím, že zápasu by více slušela remíza. V naší nelehké situaci by zisk bodu byl určitě cenný. Bohužel v 66. minutě se k odraženému míči dostal jeden z hostujících hráčů, jeho přihrávka našla Kořínka, který s pomocí tyče dopravil míč do sítě. Pro hosty to byl šťastný gól.“

Vyrovnaný byl již podzimní duel, po němž se radoval Černilov při shodném vítězství 2:1.