16.05.2013 10:58

Bídu dospělých kolektivů napravili žáci a třetiligové fotbalistky

Dvorský fotbal o víkendu prožil možná nejčernější dny posledních několika let. Nad stadionem pod Hankovým domem se také pořádně zatáhla divizní mračna (viz snímek). Mohly za to především výsledky dospělých kolektivů. Áčko si výrazně zkomplikovalo situaci v divizi, B tým zase debaklem na hřišti Rychnova takřka podepsal svůj osud v krajském přeboru. Dařilo se naopak kolektivům žen a starších žáků. Oba týmy překvapily velice cennými výhrami!

Muži „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem A – RMSK Cidlina Nový Bydžov 0:2 (0:1).

V utkání nevalné úrovně zvítězili hosté, kteří trpělivou hrou bez chyb v obranných řadách dokráčeli k důležitým třem bodům. V prvním poločase byla aktivita na straně našich hráčů, k ohrožení bydžovské branky se ale Cellerovi svěřenci dostávali stěží. Hosté jen čekali na své šance a dirigováni koučem Havlíčkem hráli velice trpělivě. Tato taktika se jim vyplatila a ve 40. minutě se dočkali nečekaně i vedoucí trefy. Dvacet metrů od branky napřáhl šikovný Bastin a na jeho ránu neměl Vilda Ulrych sebemenší nárok – 0:1.

Po přestávce se nad stadionem protrhla mračna a bouře s kroupami domácímu celku rozhodně nepomohla. Přesto si Dvoráci vynutili místy drtivý tlak, hostující gólman Vaníček ale míč za svá záda ani jednou nepustil. Přitom domácí byli několikrát tak blízko. Především Kruliš s Rejlem výrazně podporovali ofenzívu, všechny rány ale mířily přímo do rukavic brankáře. Tlak domácích tam byl pouze platonický a naopak v závěru přicházely šance na straně soupeře. Ten se při brejcích nejprve školácky chytal do ofsajdových pastí, unikl jim až v nastaveném čase dobře hrající Tlustý, jenž doladil výsledek na konečných 0:2. Další ztrátou mimo bodů bylo také vyloučení Martina Čenovského, jenž si nechal dát v každém poločase jednu hloupou žlutou kartu (ruka a faul na polovině hřiště).

Výsledek výrazně zamotal hru o záchranu, právě pro dvorské fotbalisty ale aktuální situace přestává být pouhou hrou. Ze tří českých divizních skupin letos sestoupí minimálně 10 družstev. To znamená, že z každé alespoň tři! Bodové zisky ve skupině C navíc začínají nenahrávat i čtvrtému týmu odzadu, jímž je právě Dvůr Králové. Do konce sezony zbývá odehrát 5 utkání a svěřence Čeňka Cellera čekají náročné duely! Už tuto neděli se představí na hřišti Kutné Hory (2. místo), poté přivítají doma Náchod (9. místo) a po sérii dvou utkání na hřištích soupeřů (Ústí n. O., Svitavy) zakončí sezonu domácím duelem s Pardubicemi B.

Fakta – branky: 40. Bastin, 90. (+2) Tlustý. Rozhodčí: Šimek (Ústí nad Orlicí). ŽK: 1:4. ČK: 1:0 (79. Čenovský). Diváků: 250.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych (46. Švejdar) – Picha, Kruliš, Rejl, Ježek – Fejk, Moník, Klazar, Čenovský – Urban (60. M. Otradovský), Marks (60. Macek).

RMSK Cidlina Nový Bydžov: J. Vaníček – Vaněk, Obermajer, Matějka, Pavlásek – Mokošín, Žalman, Krejčí, Tlustý – Bastin (86. Janouch), Věchet.

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Na velice špatném rozbláceném terénu jsme jako první inkasovali a pak už to byl jen marný boj o vyrovnání. Z několika šancí se nám však skórovat nepodařilo a porážkou jsme jen prohloubili jarní krizi.“

Martin Novotný, vedoucí mužstva RMSK Cidlina Nový Bydžov: „Na těžkém terénu (bahnitý trávník, vysoká tráva) se v první půli odehrávala bitva od vápna k vápnu bez výraznějších šancí. Nám pomohla ve 40. minutě branka Bastina. Ve druhé části měl Dvůr mírnou územní převahu, ale bez vážnějších příležitostí. Naopak my jsme mohli v závěrečných deseti minutách několikrát z brejků rozhodnout, což se nakonec podařilo až v 93. minutě Tlustému. Z naší strany bylo utkání odbojované. Vítězství je zasloužené.“

Jak je vidět z přiložené tabulky, Dvoráci mají stále vše ve svých rukách. Na rozdíl od svých největších konkurentů je totiž nečeká větší počet vzájemných soubojů s "namočenými". Už proto by bylo nejlepší uspět hned na hřišti silné Kutné Hory (tučně zápasy doma).

Semily 26 bodů Nová Paka Turnov Mšeno N. Bydžov Kutná Hora
Nový Bydžov 26 bodů Svitavy Pardubice B Dobrovice Semily Lhota p. L.

Muži „B“

Spartak Rychnov nad Kněžnou – TJ Dvůr Králové nad Labem B 9:1 (3:0).

Ve stejném termínu jako áčko, odehrála svůj zápas i rezerva. Za tu znovu musela nastoupit plejáda starších dorostenců a ti tentokrát výsledkově zklamali. Již během úvodních 22 minut inkasoval brankář Kuba Daniel tři góly a střelnici si trojice domácích útočníků otevřela i po pauze.

Dvoráci se snažili hrát fotbal, školácky však nestíhali zachytávat brejkové situace domácího celku. Ten se prosadil celkem devětkrát a dokonale se pomstil za nedávné výsledky. Na jaře loňské sezony totiž dvorské béčko vyškolilo Rychnov na jeho hřišti výsledkem 10:2 a na podzim pak doma vyhrálo s přehledem 4:1. Bohužel šlo o jediné domácí vítězství v probíhající sezoně!!

Fakta – branky: 16., 61., 75. a 83. Zajíček, 51., 63. a 77. Počtýnský, 7. a 22. Valášek – 88. Žaba. Rozhodčí: Hůlka (Hradec Králové). ŽK: 2:3. Diváků: 93.

Spartak Rychnov nad Kněžnou: Lasák – Pups, Trejtnar, Semerád, Brandejs (38. Vala) – Lochman, Pohl, Valášek, Bárnet – Zajíček, Počtýnský (82. Vrána).

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Daniel – T. Novotný, Hruška, Bednář, Černý – V. Hák, Blažek, Krušina, Hlava (70. Ruprich) – Vondrouš, Žaba.

Martin Kameník, trenér Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Proti Dvoru jsme zahráli velice dobře a podle našich představ. Soupeř byl sice houževnatý a útočný, ale zapomínal na zadní vrátka, což se mu vymstilo. Musím pochválit naši produktivitu, o kterou se postaralo naše trio Zajíček (4 góly), Počtýnský (3), Valášek (2).“

Michal Hruška, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Totálně jsme propadli ve všech herních činnostech a výsledek mohl být klidně ještě krutější. I když jsme utkání odehráli znovu v téměř dorostenecké sestavě, nemá cenu se na to vymlouvat. Pokud bychom byli důraznější a zodpovědnější při plnění povinností, výsledek by nemohl být takový.“

Starší dorost

FC Hlinsko – TJ Dvůr Králové nad Labem U19 1:1 (0:0).

Dvoráci odehráli v Hlinsku slušný duel a po jeho konci museli být spokojenější domácí hráči. Hosté si totiž dokázali vypracovat mnohem více příležitostí, proměnit ale dokázali jedinou. To když osm minut před koncem využil přihrávky Duplinského Miloš Honců. Více už bohužel svěřenci trenérského dua Daniel – Andrle nestihli, náskok v tabulce však před svým soupeřem uhájili.

Fakta – branky: 46. Jeníček – 82. Honců. Rozhodčí: Ježek. ŽK: 2:3. Diváků: 60.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: V. Matula – Albert. D. Bednář, Hlava, Ruprich – Tichovský (60. Honců), Krušina, V. Hák, Vitebský (80. Gábor) – Mertlík (50. Duplinský), Žaba; na střídání připraveni: Hampl, D. Machek, Krejsa, M. Hák.

Petr Andrle, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem U19: „V úvodu nás soupeř zatlačil, po čtvrthodině se ale hra vyrovnala. Bohužel se nám nepodařilo proměnit dvě tutové příležitosti, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu. V nástupu do druhé půle jsme sice inkasovali, tým se ale nepoložil a zaslouženě srovnal.“

Starší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Kostelec nad Orlicí 2:1 (2:0).

Starší žáci hrají na jaře skvěle a formu potvrdili i na hřišti v Kuksu, kde přivítali čtvrtý tým tabulky z Kostelce nad Orlicí. Dvůr měl do utkání výborný nástup a po gólech Matuly se Suchým vedli již 2:0. Stejným výsledkem skončil i poločas, přitom domácímu trenérovi scházeli mimo jiné Čajka s Kubínem, tedy opary mužstva.

Po přestávce byli hosté lepším týmem, stihli i snížit, ale obrovská bojovnost domácího kolektivu jim už více nepovolila. Stínem zápasu byla těžká zranění hráčů a kouči Sojkovi se tak kádr pro zbytek sezony výrazně zúžil.

Fakta – branky: 14. Suchý, 26. A. Matula – 53. ????. Rozhodčí: ŽK: 0:2. Diváků: 40.

TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Guzan – Kudrna, Šorm, Pražák, Sojka, Nechanický – Rejchrt, A. Matula, Petráček – Suchý, Prokop; střídali: Doležal, Munzar.

David Sojka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem U15: „Odehráli jsme vynikající utkání a klukům patří velké poděkování za vůli, s jakou se se soupeřem rvali.“

Ve středečním pohárovém utkání výrazně oslabení Dvoráci neuspěli na hřišti Skřivan. Tým doplněný mladšími žáky prohrál vysoko 0:8. Výškově nestandardně vybavení domácí hráči však na pohled připomínali spíš dorostence než hráče krajské soutěže žáků.

Mladší žáci a starší přípravka

Kategorii mladších žáků a starší přípravky čekal turnaj pod Hankovým domem a tradičně se zde více dařilo přípravce. Ani mladší žáci ale nepodali špatné výkony, bodovou sbírku však nerozšířili a v tabulce jim po čtyřech zápasech patří poslední sedmá příčka.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Jaroměř 1:2.

Branka: Doležal.

TJ Dvůr Králové nad Labem – RSCM Rozkoš 0:3

Starší přípravce se daří mnohem lépe a do tabulky si tentokrát připsali svěřenci Davida Šikala dvě vítězství. Bez porážky jim nyní patří třetí příčka. Kluci i holky mají navíc velkou chuť své postavení ještě vylepšit.

TJ Dvůr Králové nad Labem – RSCM Rozkoš 12:0.

Branky: Šimon Říha 4, Jan Ryba 2, Dominik Knutson 2, Aneta Sováková 2, Nela Sováková, Matyáš Říha.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Jaroměř 3:1.

Branky: Nela Sováková 2, Šimon Říha.

Mladší přípravka

Skvělé výsledky si z Hradce Králové přivezli naši nejmenší fotbalisté. A tým mladší přípravky dokázal vyhrát dvě ze tří utkání a potrápil i soupeře z Náchoda.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Náchod 2:3.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Hradec Králové 5:4.

TJ Dvůr Králové nad Labem – Slovan Broumov 7:5.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Adam Diviš – Šimon Tauber (3 góly), Pavel Kraus (4), Tomáš Kareš (2), Pepa Hanzlíček (5), Ondra Fischer. Trenéři: Tomáš Kareš a Luděk Šmíd.

Ženy

Jehnědí – TJ Dvůr Králové nad Labem 2:4 (1:2).

Dvorské fotbalistky si na jaře připsaly již čtvrté vítězství. Poté, co zdolaly doma Starý Mateřov 1:0, uspěly i na hřišti Jehnědí. Když nebudeme počítat vysokou porážku na hřišti silné Sázavy, docílily svěřenkyně borců z Kuksu čtvrtého tříbodového zisku v řadě. V tabulce III. ligy tak holky stoupají vzhůru a v dalším kole je čeká v neděli 19. května na hřišti v Kuksu od 14 hodin Rokytnice v Orlických horách.

Fakta – branky: Štuláková, Šimková, Zaplatílková, Šubrtová.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Stránská – Zítková, Rychtrová, Zaydlerová, Zemánková – Kubíčková, Zaplatílková, Šubrtová, Dyrcová – Šimková, Štuláková.