24.05.2013 00:11

Bijte na poplach, áčko je poprvé za devět divizních let na sestup

JE ZLE! Zatímco dvorská mládež prožívá velice slušné fotbalové jaro, s kolektivy dospělých to vypadá velmi špatně. Se sestupem rezervního celku z krajského přeboru jsme se tak nějak už smířili. Nejsou tu natolik kvalitní hráči a hlavně jich není tolik, jako v předešlých letech. Sestup v tomto případě není nijak velkou katastrofou. Co by však smutek do oddílu přineslo, to by byl sestup divizního áčka. Svěřenci kouče Cellera jsou totiž čtyři kola před koncem na sestupové příčce a nutno dodat, že to se jim v divizi ještě nestalo. Přitom tuto celostátní soutěž hrají Dvoráci nepřetržitě devět let! Pokud se chtějí naši hráči vzepřít osudu, potřebují tuto neděli NUTNĚ na domácím trávníku porazit tradičního soupeře z Náchoda!

A pozitiva? Do nominace se konečně vrací Martin Kilevník, jenž se zotavil z vážného zranění a v týdnu již trénoval. Omilostněn DCK Královéhradeckého KFS byl Kristián Samler (trest změněn na podmínku) a i jeho může trenér využít. Jednozápasový trest skončil Martinu Čenovskému a oproti minulému týdnu by již neměl v sestavě chybět ani kapitán Standa Ježek. Mimo hru je naopak v béčku vykartovaný Marek Kasan.

MUŽI „A“

Sparta Kutná Hora – TJ Dvůr Králové nad Labem A 3:1 (1:1).

Dvoráci cestovali do Kutné Hory v roli jasného outsidera. Mohla za to jarní „forma“, ale také velké díry v sestavě. Vedle dlouhodobě zraněných (Kilevník, Podolník), chyběli vykartovaní Samler s Čenovským, scházel i kapitán Standa Ježek. Přesto se kluci chtěli porvat s osudem a zpočátku se jim to dařilo. Trenér Čeněk Celler sice týmu naordinoval defenzivní taktiku, už ve 12. minutě se ale hostům podařil protiútok a na jeho konci byla vedoucí trefa Fandy Fejka – 0:1. Domácí patří v tabulce druhá příčka a při možnosti postupu stále usilují o šanci na Českou fotbalovou ligu. Přesto měli i oni s nasazením Dvoráků problémy. Jenže přišla hostující hrubka a těsně před pauzou stihl srovnat na 1:1 Urban.

Hráč stejného příjmení působil i v dresu našich borců, do druhé půle jej však vystřídal Marks. Ani změna v sestavě ale nepomohla hostům k lepšímu pojetí hry. Naopak domácí začali mít navrch a s druhým gólem přišli docela brzy. Po třinácti minutách druhé půle se prosadil Jeníček a dvorské naděje na bodový zisk výrazně povadly. Deset minut před závěrečným hvizdem dobře pískajícího Hrkala ke všemu zvýšil na 3:1 Wolf a doladil výsledek na konečných 3:1.

Dvoráci tak protáhli sérii bez vítězství na rekordních devět utkání a jestli se IHNED neseberou, přiblíží se sestupovému osudu ještě více!

Fakta – branky: 42. Urban, 58. Jeníček, 80. Wolf – 12. Fejk. Rozhodčí: Hrkal (Praha). ŽK: 3:3. Diváků: 250.

TJ Sparta Kutná Hora: Winter – Skokan, Tomíšek, Jeníček, Mach – Vácha, Černohlávek, Vančura (86. Šváb), Wolf (83. Kozel) – Urban (78. M. Frejlach), Schwarz.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha, Kruliš, Rejl, Volf (64. M. Otradovský) – Blažek, Moník, Fejk, Macek – Urban (46. Marks), Klazar.

Radim Truksa, trenér TJ Sparta Kutná Hora: „Herně se nám zápas nepovedl. Soupeř přijel vyloženě s defenzivní taktikou a z jedné kloudné akce, kterou si vypracoval, se dostal po našem nedůrazu do vedení. My jsme pak museli výsledek otáčet. Byli jsme v první půli ospalí a hra se nám nedařila. Ve druhém poločase se naše hra výrazně zlepšila. Začali jsme si vytvářet šance. Dali jsme po rohovém kopu vedoucí branku a soupeř pak musel hru otevřít. Chodili jsme pak do otevřené obrany a měli jsme hodně brejků, ze kterých jsme mohli skórovat. Nakonec jsme utkání rozhodli až deset minut před koncem, kdy šel sám na bránu Wolf a po kličce brankáři zápas definitivně rozhodl. Náš výkon nebyl po fotbalové stránce dobrý, výsledek jsme vybojovali.“

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem A: „V prvním poločase jsme se ujali vedení a průběh hry byl vyrovnaný. Bohužel, tři minuty před koncem poločasu přišla již naše obligátní chyba a domácí golem do šatny vyrovnali. Ve druhé půli se již hrálo podle domácích not, i když obdržené branky byly opět po školáckých chybách.“

Aktuální tabulku DIVIZE C najdete ZDE!

Los "namočených" (s Holicemi sestoupí minimálně ještě 2)

Náchod ....... 36 bodů ....... D. Králové Svitavy Pardubice B Dobrovice
Dobrovice ....... 34 bodů ....... Mšeno N. Bydžov Kutná Hora Náchod
Lhota p. L. ....... 32 bodů ....... Nová Paka Turnov Mšeno Nový Bydžov
Pěnčín-Turnov ....... 30 bodů ....... Semily Lhota p. L. Holice Letohrad
Nový Bydžov ....... 29 bodů ....... Pardubice B Dobrovice Semily Lhota p. L.
Dvůr Králové ....... 28 bodů ....... Náchod Ústí n. O. Svitavy Pardubice B
Semily ....... 26 bodů ....... Turnov Mšeno N. Bydžov Kutná Hora

MUŽI „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem B – FK Lázně Bělohrad-Pecka 0:3 (0:1).

Dvoráci se v krajském přeboru opět představili jako pravá juniorka a ve zpočátku vyrovnaném utkání podlehli soupeři 0:3. Přitom domácí začali dobře a rozhodně nebyli horším týmem. Hráli s chutí, plnili si úkoly, jenže, co se nemělo stát, stalo se – brzy totiž inkasovali.

Po přestávce již svěřenci hrajícího trenéra Hrušky neměli na soupeře nárok. Došly jim totiž síly, které řada hráčů nechala na dopoledním utkání dorostenců s Vysokým Mýtem. 19 minut před koncem navíc přišla další červená karta týmu, tentokrát ji obdržel za dvě žluté obránce Marek Kasan.

Fakta – branky: 7. a 53. Rychetský, 68. Loner. Rozhodčí: Pešava (Třebechovice). ŽK: 3:3. ČK: 1:0 (71. Kasan). Diváků: 100.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Daniel – Kasan, Hruška, Macek, D. Bednář – Hlava (46. Ruprich), Krušina, Urban, Černý – Žaba (56. M. Hák), Vondrouš.

FK Lázně Bělohrad-Pecka: Čábela – Wagenknecht, Velich, Kazda, Hartl – Šrám, Loner, Lánský, P. Jezbera – Černý (78. Šorm), Rychetský.

Michal Hruška, TJ Dvůr Králové nad Labem B: „V prvním poločase hra až na zakončení v podstatě odpovídala mým představám. Soupeře jsme přehrávali a vytvořili si řadu šancí, které jsme ale neřešili dostatečně kvalitně, a naopak soupeř se dostal prakticky z jediné vážnější šance do vedení. Ve druhém poločase jsme ale nepochopitelně přestali plnit defenzivní úkoly a především také došly síly dorostencům, kteří již měli v nohách dopolední zápas.“

Aktuální tabulku Krajského přeboru mužů najdete ZDE!

STARŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – FK Vysoké Mýto 0:0.

Proti druhému celku tabulky předvedli naši dorostenci velice dobrý a poctivý výkon, díky němuž obrali kvalitního soupeře o cenný bod. V tabulce svěřenci trenérského dua Daniel – Andrle zůstávají na páté příčce.

Fakta – rozhodčí: Erlebach. Hráno bez karet. Diváků: 50.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Vl. Matula - Albert, D. Bednář, Hlava, Ruprich - D. Machek, V. Hák (25. Duplinský), Krušina, M. Hák - Žaba, Honců (76. Gábor); na střídačce: Mertlík a Hampl.

Petr Andrle, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem U19: „Kluci zápas odmakali. V první půli jsme měli na šance navrch (3:2), po přestávce to bylo naopak (1:2). Remízu je potřeba brát za zaslouženou, soupeř ukázal svoji kvalitu.“

Aktuální tabulku Východočeského přeboru U19 najdete ZDE!

STARŠÍ ŽÁCI

Svěřenci úspěšného trenéra Davida Sojky měli o víkendu volno a s chutí tak mohli léčit šrámy z předchozích duelů. Navíc se mohli připravit na další utkání, kterým bude nedělní domácí bitva se soupeřem z Rychnova nad Kněžnou.

Aktuální tabulku Krajského přeboru U15 najdete ZDE!

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladším žákům pod vedením trenéra Martina Kazdy se v sobotu na hřišti v Hronově na turnaji nedařilo. Domácímu celku podlehli o deset branek, Broumovu pak o dvě. Kluci si ale vše vynahradili ve středeční dohrávce, když porazili Rtyni/Úpici : gólem Ondry Vítka.

TJ Dvůr Králové nad Labem – Slovan Broumov 0:2 (0:1)

TJ Dvůr Králové nad Labem – AFK Hronov 0:10 (0:3).

TJ Dvůr Králové nad Labem – Rtyně/Úpice 1:0 (0:0).

Aktuální tabulku Krajského přeboru U13 najdete ZDE!

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Borci ze starší přípravky prožívají pod vedením Davida Šikala vydařené jaro a v roli neporaženého celku sehráli důležitou bitvu s vedoucím Broumovem. Prohráli těsně 0:1, následně ale prokázali sílu v utkání s Hronovem, kterému nadělili osm branek!

TJ Dvůr Králové nad Labem – Broumov 0:1 (0:1)

TJ Dvůr Králové nad Labem – Hronov 8:0 (4:0), branky: Dominik Knutson 3, Ondřej Vítek 3, Honza Ryba Nela Sováková.

Aktuální tabulku Krajského přeboru U11 najdete ZDE!

MLADŠÍ PŘÍPRAVKY

Lepší cestu za úspěchem ukazují členům A i B týmu dospělých (o jejich aktuální formě píšeme dnes na straně 21) po celou jarní část představitelé dvorské mládeže. Vedení klubu se v zimní pauze podařilo po letních patáliích doplnit kádry dorostenců i žáků, a ti dosahují velice dobrých výsledků. Nejinak je tomu i u mladších žáků a přípravek.

Právě mladší přípravky prožily skvělý víkend. Úplně nejmenší zástupci klubu (ročníky narození 2005 a 2006) odehráli turnaj na domácím stadionu a zde pod vedením trenérů Jana Vágnera a Tomáše Formánka vyhráli oba své duely. Českou Skalici porazili 8:2, když hattricku dosáhl Jakub Vágner, dvě branky vsítili Lukáš Formánek a Jan Bujárek, jednou se trefil Tomáš Formánek. Všichni kluci podali vynikající výkony a odměnou jim byla ještě výhra 3:0 nad Hradcem Králové. Zde stříleli góly Jan Bujárek, Jakub Langpaul a Lukáš Formánek. Vedle pěti nedělních střelců zářili i spolehlivý obránce Adam Horáček a výborný gólman Patrik Adámek.

Pod Hankovým domem se dařilo i ročníku 2004. Tým sice podlehl České Skalici 3:7, pak ale bojovným výkonem udolal Hradec Králové 6:4. Kluci soupeřili v sestavě:Adam Diviš, Ondřej Fischer (3 góly), Pavel Kraus (1), Tomáš Kareš (2), Šimon Teuber (1) a Josef Hanzlíček (2).

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA B – zleva nahoře: trenér Tomáš Formánek, Jakub Langpaul, Adam Horáček, trenér Jan Vágner. Dole: Jakub Vágner, Lukáš Formánek, Jan Bujárek, Tomáš Formánek. V leže: brankář Patrik Adámek. Foto: Michal Jíra

ŽENY

TJ Dvůr Králové nad Labem – Rokytnice v Orlických horách 4:0 (3:0).

Již páté vítězství v jarní části, třetí v řadě, si připsaly dvorské třetiligové fotbalistky. Tabulkově lépe postaveného soupeře převálcovaly na domácím hřišti v Kuksu 4:0. Dvěma góly se prezentovala Erika Šubrtová, jednou se trefily Šimková s Kubíčkovou. Čistým kontem navíc zazářila Jana Stránská v brance. Již tuto sobotu čeká holky náročný duel na hřišti silné Chocně (14.00).

Fakta – branky: Šubrtová 2, Šimková, Kubíčková.

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Stránská – Šturmová, Johnová, Zaydlarová, Zítková – Dyrcová, Šubrtová, Zaplatílková, Zemánková – Šimková, Kubíčková.

Aktuální tabulku III. ligy žen najdete ZDE!

Na fotografii - horní řada z leva: Věra Zaplatílková, Petra Zemánková, Markéta Johnová, Marcela Kubíčková, Jana Zaydlarová, Kateřina Rychtrová. Dolní řada z leva: Veronika Zítková, Erika Šubrtová, Jana Šturmová, Martina Dyrcová, Denisa Šimková. Pod nimi ležící brankářka: Jana Stránská.