02.12.2013 23:18

Bitvu největších divizních stálic rozhodly dvě trefy Jakuba Černíka

Uspět v derniéře a tím udělat za kalendářním rokem 2013 vítěznou tečku. Takový byl plán našich fotbalistů v závěrečném podzimním utkání divize C. Dvoráci pod Hankovým domem přivítali soupeře, který má aktuální divizní tradici podobnou jako oni sami (TJ Dvůr Králové nad Labem -> letos 10. divizní sezona vkuse a TJ Jiskra Ústí nad Orlicí -> 10. divizní sezona s dvouletým přerušením). Ústecká Jiskra přijela bojovat do přímé bitvy o páté místo v tabulce.

Buďte s námi i na sociální síti. Profil Fotbal Dvůr má již 853 přátel!!

Muži „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ – TJ Jiskra nad Orlicí 2:1 (2:1).

Domácí hráči se do soupeře obuli pěkně zostra a už po třech minutách se radovali z gólu. Fanda Fejk (na levém snímku) poslal do pravé strany přihrávku na Kilevníka (uprostřed), Martin do vápna nasměroval štiplavou přihrávku a v netradiční pozici se do role střelce převtělil Kuba Černík, jenž hlavou trknul míč do sítě – 1:0. Dvoráci pokračovali v aktivním pojetí hry a v souboji dvou týmů s podobným podzimním osudem byli očividně hladovější. Proč podobný osud? Oba celky totiž letos fantasticky divizní skupinu C rozjely, aby pak vyklidily pozice. Zatímco Dvůr po čtyřech kolech vedl tabulku bez ztráty bodu a ještě po pátém dějství se držel na výsluní, Ústí bylo první po sedmém kole, pak ale taktéž přišel „ústup ze slávy“. No a zle nedobře to s hosty vypadalo i ve 23. minutě. Rohový kop totiž zakroutil do šestnáctky lahůdkově Jiřka Podolník a nejvýše se ukázala být hlava Černíka, který pohotově zvýšil na 2:0. Euforie neznala mezí, vydržela ale jen tři minuty. V brejku totiž sám na Vildu Ulrycha postupoval Kukla a střelou k pravé tyči zkušeně snížil. Hned po chvíli mohl dvoubrankový náskok vrátit modrým barvám Lukáš Daněk (na pravém snímku), nabídnutou šancí od Černíka ale pohrdl.

Po pauze se ujali slova hosté, obrovské šance Hudce a Kukly zmařil skvělý Vilda Ulrych v bráně!! Nápor Jiskry postupně opadal, naopak domácí mohli přidat pojistku. Po trestňáku Podolníka ale Daněk znovu propadl v koncovce, lépe řečeno: hostující gólman Křivka mu premiérovou gólovou radost v našem dresu sebral.

I tak se mohli naši borci radovat ze tří zasloužených bodů a podobně jako loni na podzim i z vydařené derniéry. 24 získaných bodů a 5. místo v polovině soutěže je velice slušným vysvědčením a my se už společně můžeme těšit na fotbalový rok 2014! Než k jarní části sezony dojde, dočkají se hráči tvrdé zimní přípravy, několika přátelských utkání a společně s Vámi fanoušky také kulturní akce. V pátek 28. února 2014 totiž v Zábavním centru Zálabí proběhne již 12. PLES FOTBALISTŮ. Zajistěte si vstupenky včas (604 125 228 a 724 717 854). Jarní část odstartují svěřenci úspěšného kouče Romana Olivy v neděli 9. března 2014 domácím soubojem s Letohradem!

Fakta– branky: 3. a 23. Černík - 26. Kukla. Rozhodčí: Hanousek (Praha). ŽK: 2:3. Diváků: 270.

TJ Dvůr Králové nad Labem:Ulrych – Picha, Kruliš, Rejl, Podolník – Kilevník, Daněk, Fejk, M. Otradovský (68. Samler) – Černík, Klazar (89. Blažek).

Jiskra Ústí nad Orlicí:Křivka – Hudec (83. Šebrle), Nágl, Felgr, Tomášek – Kukla, Felcman,
Brabec, David – Vaňous, Ráb (65. Grepl).

Roman Oliva, trenér TJ Dvůr Králové: „Podařil se vstup do utkání, když jsme šli do vedení už po třech minutách. Úvod byl z naší strany kvalitní, přidali jsme i druhý gól, ale s rychlou kontaktní brankou soupeře to byl problém. Ve zbytku zápasu se hrál poměrně vyrovnaný a kvalitní fotbal nahoru-dolů. Mohli jsme přidat další gól, zároveň nás ale deset minut před koncem výrazně podržel brankář Ulrych. Naše vítězství považuji za zasloužené.“

Otto Jáně, trenér Jiskra Ústí nad Orlicí: „Soupeř si vypracoval v utkání čtyři gólové šance a dvě proměnil. My jsme měli stejný počet, ale využili jsme jen jednu. Z tohoto hlediska je výsledek spravedlivý a domácí zaslouženě vyhráli.“

Výsledky 15. kola včetně sestřihu ze zápasů + aktuální tabulku DIVIZE C najdete ZDE!