21.03.2016 16:26

Bod z ''horké'' ústecké půdy má vždycky velkou cenu.

Druhé jarní kolo nasměrovalo naše fotbalisty na hřiště ústecké Jiskry, která byla na podzim prvním týmem, který dokázal pod Hankovým domem vyhrát. V odvetě už ale Dvoráci soupeři všechny body nepřenechali. Díky trefám Ondry Vaníčka a Jirky Rejla jsme uhráli bod a s ohledem na průběh zápasu, nemusely klukům vadit ani pro tentokrát neúspěšné penalty. V Ústí zřejmě na jaře mnoho mužstev bodovat nebude.

Divize C

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - TJ Dvůr Králové nad Labem 2:2 penalty 4:3

Obě mužstva spolu stejně jako v podzimním duelu sehrála dramatické utkání. Všechny čtyři góly padly už v průběhu prvního poločasu. Hosty poslal do vedení hned ve druhé minutě Ondra Vaníček, což Ústecké zaskočilo. Do průniku se nejprve dostal jiný Ondra – Janouch. Zimní posila upalovala za svou první divizní trefou v našem dresu, domácí však útočníka v modrém dresu zastavili faulem a kopala se penalta. Před týdnem v této pozici neuspěl tradiční exekutor Jiřka Podolník, a tak v Ústí přenechal roli „Vaňousovi“, a ten ranou k tyči nezaváhal – 0:1!

Vedení Dvoru bohužel dlouho nevydrželo. Domácí srovnali Hegerem už v 17. minutě a po „všelijakém“ zákroku ve 29. minutě kopali penaltu také domácí. I tentokrát se prosadil Vaňous, jen už nešlo o přezdívku, nýbrž o jméno domácího kanonýra – 2:1.

S naším týmem to nevypadalo dobře. Ústečtí byli na koni, ale poločasové vedení jim svěřenci kouče Matějky neumožnili. Ve 39. minutě totiž svoji velkou zbraň ukázal všem přítomným Jirka Rejl a gólovou hlavičkou překonal jinak výborného brankáře Krátkého.

Ve druhém poločase cílili za vítězstvím hlavně domácí. Jejich snaha byla podpořena desítkami odpískaných standardek, což dvorská lavička i samotní hráči nesli těžce. Nezbývalo jim však nic jiného než bojovat a odvracet jeden centr za druhým. A ke všemu byl Dvůr i nebezpečný ve hře dopředu. V samostatném úniku ale vychytal domácí gólman Ondru Janoucha a Fanda Fejk v obrovské šanci mířil dokonce do tyče. Odražený míč pak nedokázal do sítě procpat Vašek Hák.

I domácí měli šance, ty největší ale zlikvidoval jednou strážce branky Kuba Vaníček a podruhé mu vypomohl bek Martin Kruliš.

Na světě byl penaltový rozstřel a nutno říci, že v těch si Dvoráci dlouhodobě věří. V této sezoně ze čtyř venkovních všechny čtyři vyhráli (Admira Praha, Vysoké Mýto, Jablonec n. J., Nový Bor) a pátý chtěli přidat na ústecké umělce. Proti byl ale domácí gólman Krátký, jenž hned v úvodních dvou sériích zmařil pokusy Péti Tomeše i Fandy Fejka a položil tak základ domácímu vítězství.

Fakta – branky: 17. Heger, 29. z pen. Vaňous – 2. z pen. O. Vaníček, 39. Rejl. Rozhodčí: Dobrý. ŽK: 1:3. Diváci: 70.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Krátký – Heger, Chleboun, Nágl, Coufal – Felcman, Falta, Vaňous, Kukla (61. Smola), Langer (86. Skalický) – Souček.

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Kruliš, Rejl (61. Hák, 93. Bednář), Pavlásek – Vitebský (86. Žaba), Podolník (58. Vágner), O. Vaníček, Fejk, Tomeš – Janouch (56. M. Otradovský).

Poznámka k utkání

Velký den měl ústecký gólman Jakub Krátký. Fantom mezi tyčemi se proti Dvoru vytáhl. Na první penaltu ve druhé minutě zápasu si sáhl, jakoby tím předeslal, co se bude dít v penaltovém rozstřelu. K němu nemuselo vůbec dojít, jenže čaroděj v brance ve druhé půli lapil fantasticky dorážku hostujícího Háka, a že to bude jeho zápas, deklaroval v soubojích jeden na jednoho. Při prvních dvou pokusech „Dvoráků“ vychytal Tomeše a následně Fejka, což Ústecké posadilo do sedla a mohli slavit vítězství.

Ohlasy trenérů

Vladimír Chudý, trenér Jiskra Ústí nad Orlicí: „Úvod utkání se nám vůbec nepovedl, hned ve druhé minutě jsme inkasovali gól po chybě celé naší obranné čtyřky. Nepovedený začátek nás poznamenal a chvilku nám trvalo, než jsme se dostali do hry. Ještě během prvního poločasu se nám díky zlepšené hře podařilo výsledek otočit a dostali jsme se do vedení. Bohužel se nám jej nepodařilo udržet a zbytečně jsme inkasovali gól z rohu. Ve druhém poločase jsme se snažili, ale výraznější tlak a šanci si nepřipravili. Naopak hosté mohli z brejku utkání rozhodnout. Dle mého názoru utkání skončilo spravedlivou remízou a v penaltovém rozstřelu jsme byli úspěšní.“

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Dostali jsme se brzy do vedení, což pro nás byla výhoda. Mohli jsme se soustředit se na obranu. Jenže při tolika standardních situacích bylo těžké neinkasovat. Remíza je zasloužená, ale je škoda, že jsme tři velmi nadějné, vyložené, příležitosti po přestávce neproměnili. Domácí si v závěru vypracovali tlak, jednou nás ale podržel gólman Vaníček, podruhé obránce Kruliš. Cenný bod.“

Další výsledky 17. kola: Trutnov – Jablonec nad Jizerou 4:0, Letohrad - Jaroměř 4:0, Semily - Olympia Hradec Králové 0:1, Nový Bor - Litol 5:0, Admira Praha - Suchdol 1:1, na penalty 3:5, Pěnčín-Turnov - Živanice 0:3, Kutná Hora - Vysoké Mýto 1:0.

BÉČKO I STARŠÍ DOROST PROHRÁLY SMOLNĚ O GÓL

I. B třída mužů – skupina F

Porážkou 2:3 od Opočna rozehráli finálovou skupinu I. B třídy fotbalisté dvorské rezervy. Svěřenci kouče Čeňka Cellera podlehli soupeři z Opočna 2:3, když nezvládli především první poločas. Po něm Dvoráci prohrávali 0:2 a ve druhé půli již skóre dohnat nedokázali.

Za stavu 0:2 a 1:3 se prosadili dva „Sylvárovci“ Viktor Marks a Kristián Samler, na víc než kosmetickou úpravu porážky to ale nestačilo. V utkání jsme byli domácím kolektivem, hrálo se ale zeměpisně blíže k soupeři, na umělce v Novém Městě.

TJ Dvůr Králové nad Labem B – Spartak Opočno 2:3 (0:2)

Fakta – branky: 51. Marks, 78. Samler – 3. Školník, 27. Přibyl, 70. Reichl. Rozhodčí: Durt. ŽK: 1:0. Diváci: 10.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – Žaba, Bednář, Gábor, Kuhn – Samler, Vágner (46. M. Hák), V. Hák, Mertlík – J. Vaníček (46. Machek), Marks.

Spartak Opočno: Effenberk - Školník, Lukášek, Petr, Čtvrtečka - Franc, Musil, Reichl, Šnajdr (72. Pfeifer) - Vondřejc, Přibyl.

Čeněk Celler, TJ Dvůr Králové nad Labem B): „Náš tým předvedl především v prvním poločase zoufalý výkon. Po přestávce se hra zlepšila, ale na zodpovědně hrající kolektiv hostů to nestačilo.“

Jan Jánský, trenér Spartaku Opočno: „V prvním poločase mělo utkání vyrovnaný průběh, ale do kabin jsme šli s dvoubrankovým vedením. Do druhého poločasu soupeř naskočil mnohem aktivněji, domácí nás přehrávali a po několika minutách snížili na rozdíl jedné branky. Dvacet minut před koncem utkání se nám opět podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. V závěru zápasu soupeř pouze zkorigoval výsledek na konečných 3:2 pro nás. Všem hráčům chci poděkovat za zodpovědný výkon, kterým jsme se prezentovali proti kvalitnímu týmu domácích.“

Další výsledky skupiny F: Velké Poříčí – Solnice 1:1, na penalty 4:3, Černíkovice – Náchod B 0:5, Albrechtice – Doudleby 0:1.

Krajský přebor staršího dorostu

FC Slavia Hradec Králové – TJ Dvůr Králové nad Labem 2:1 (1:0)

Fakta – branky: 45. Skyba, 67. Stýblo – 63. Teuber. Rozhodčí: Medlík. Hráno bez karet. Diváci: 20. TJ Dvůr Králové nad Labem: Rubáček - Petráček, Guzan, Sojka, Pražák – A. Matula, M. Teuber, Všetečka (50. Šenfeldr), D. Jákl - Rejchrt, Ruprich.

Pavel Šimůnek, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem U19: „K bodům jsme neměli daleko, bohužel se nám ale nepodařilo uspět. Vítězství domácího celku bylo velmi šťastné.“