22.10.2012 19:21

Bodovalo pouze áčko, ostatní kolektivy si musely nechat zajít chuť!

Víkend takřka bez vítězství dvorského kolektivu – ano, takové byly dny 20. – 21. října 2012. Nejlépe dopadli divizní muži, kteří na domácím hřišti pod Hankovým domem obrali o bod štiku letošního podzimu, nováčka z Kutné Hory. Tamní Sparta se díky remíze z města na Labi nadále drží na druhé příčce vyrovnané tabulky. Aspoň jednu výhru si připsali borci starší přípravky, kteří ze tří duelů zvládli díky trefě Holuba aspoň ten jeden proti RSCM Rozkoš.

MUŽI „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ – Sparta Kutná Hora 1 : 1 (0:1).

Znovu po třech letech přijela pod Hankův dům Sparta, vůbec poprvé ale z Kutné Hory. No a nutno podotknout, že i tento soupeř měl vysoké kvality. Díky jeho ofenzivnímu pojetí se hrál velice dobrý fotbal a divákům se musel líbit.

Jako první se dostali do šancí hosté, to když branku Honzy Švejdara nejprve minuly střely Urbana a Wolfa, aby po chvíli musel náhradník za Ulrycha mezi tyčemi zneškodnit ránu Schwarze. V 11. minutě se už ale hosté prosadili. Urban vysunul Vančuru, jeho centr našel Auera, a ten pod tělem Švejdara otevřel skóre – 0:1. Až inkasovaný gól probral z letargie také naše borce a ti vyvinuli velký tlak, který měl přinést vyrovnání ještě do přestávky. Jenže ta koncovka! Úvodní nebezpečnou akci zakončoval mimo tyče rychlík Kristián Samler a stejně dopadla i nadějná střela Fandy Fejka. Na druhé straně trefil hostující Melechovský po odraženém míči spojnici břevna a tyče! Po půlhodině hry spálil velkou šanci Jan Řežábek, jenž vysoko překopl branku. Poté nezamířil přesně Fejk a další akci Řežábka zmařilo dobré vyběhnutí gólmana Šimona. V závěru poločasu olízl tyč Urbanův pokus z trestného kopu.

Když nepřinesl gól první poločas, udělali domácí vše proto, aby bylo srovnáno brzy po pauze. Pořádný nápor vedl v 64. minutě k nepřehledné situaci, při níž hosté odvrátili snad tři gólové střely, ta poslední z nohy Martina Kruliše už ale KONEČNĚ skončila v síti – 1:1. Vyrovnání ale našim borcům nestačilo, v další šanci se ocitl sám před Šimonem Fanda Fejk, zamířil však pouze do kutnohorského brankáře! Aktivní Fejk poté mířil mimo tyče a trestný kop hrajícího trenéra Doseděla zneškodnil Šimon. Dobré zákroky ale musel předvést i Honza Švejdar, zuby si na něm vylámal hned dvakrát Auer.

Hostující lavička v utkání napočítala 35 střeleckých pokusů, z nichž 14 mířilo na branku (8/11 – 6/10). I to svědčí o tom, že se pod Hankovým domem podávala kvalitní fotbalová hostina, škoda jen, že byly k vidění pouhé dva góly.

Fakta – branky: 64. Kruliš – 24. Auer. Rozhodčí: Poživil (Liberec) – Krupa, Šob. ŽK: 0:2. Diváků: 290.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Švejdar – Podolník, Kruliš, Doseděl st., Ježek – Samler (79. M. Otradovský), Fejk, Moník, Čenovský – Privara, Řežábek (61. Chalkias).

Sparta Kutná Hora: Šimon – Skokan, Tomíšek, Jeníček, Mach – Urban (70. Frejlach), Wolf (78. Růžička), Vančura, Auer – Melechovský (88. Filipec), Schwarz.

Ladislav Doseděl, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Přijel k nám zatím nejlepší soupeř a možná právě jeho síla nás donutila předvést lepší výkon. Bohužel jsme se ale po celý zápas potýkali se střeleckou neschopností. Je velká škoda, že jsme neproměnili spoustu šancí, protože na vítězství bylo. Mrzí nás, že jsme už čtyři kola nevyhráli, věřím však, že body do konce podzimu ještě přijdou.“

Radim Truksa, trenér Sparty Kutná Hory: „Věděli jsme, že jedeme na hřiště kvalitního celku, který léta hraje na špici divize. Ne druhou stranu jsme zde neměli co ztratit a mohli jen získat. Chtěli jsme bod a ten nakonec vezeme. Ale srdce mi buší ještě teď, bylo to hodně otevřené.“

Aktuální pohled na výsledky a tabulku divizní skupiny C najdete ZDE!

MUŽI „B“

FK Lázně Bělohrad/Pecka – TJ Dvůr Králové nad Labem „B“ 2 : 1 (2:1).

Po sérii dobrých výsledků hodlali fotbalisté dvorské rezervy o body zabojovat i na půdě Lázní Bělohrad. Kvůli dvěma brzy inkasovaným gólům se jim to však nepovedlo. Už v 8. minutě otevřel skóre tradičního derby Rychecký a po půlhodině hry to bylo díky sporné trefě Jezbery už 2:0. Dvoráci reklamovali postavení mimo hru, i přes pocit křivdy ale nic nevzdali a hned za další dvě minuty snížil na rozdíl jediné branky útočník Viktor Marks.

Po přestávce vyvinuli hosté enormní úsilí na vyrovnání, nebylo jim ale přáno. Mezi tyčemi vypomohl týmu po delší době gólman Jakub Klevcov, jemuž patří velké poděkování celého kolektivu, protože Ulrych nemohl nastoupit kvůli trestu a junior Matula z důvodu čerstvého zranění. Jelikož Klevcov ve druhé půli neinkasoval, držel naděje svým spoluhráčům až do závěrečného hvizdu. Zaslouženého vyrovnání se ale Dvůr nedočkal, a tak bude muset zabrat v neděli na domácím hřišti proti Hořicím.

Fakta – branky: 8. Rychecký, 31. P. Jezbera – 33. Marks. Rozhodčí: Průcha (Nový Bydžov). ŽK: 2:3. Diváci: 240.

FK Lázně Bělohrad/Pecka: Čábela – Šrám, Kazda, Dytrych, Hartl – Bajer (86. Šorm), Loner, Blažek, D. Jezbera (60. Hrnčíř) – Rychecký (75. Bičiště), P. Jezbera (90. Fink).

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Klevcov – Picha, Hruška, Křižovič, Kasan (46. V. Hák) – Blažek, D. Novák, Macek, Černý – Doseděl ml. (75. Vondrouš), Marks.

Tomáš Marek, asistent trenéra FK Lázně Bělohrad/Pecka: Na domácím hřišti jsme vydřeli důležité tři body, které velmi potřebujeme. Hráčům patří velký dík, že v těžké situaci, kdy nám chybí několik klíčových hráčů, dali do hry srdce a bojového ducha.“

Rostislav Urban, vedoucí družstva TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Hrál se vyrovnaný zápas, kterému by slušela remíza. Nerad hodnotím rozhodčí, ale tentokrát si to neodpustím. Domácí zvítězili neregulérním gólem z ofsajdu, který mi potvrdili i domácí fandové. Pan Vaníček na pomezí byl bohužel jiného názoru.“

Aktuální pohled na výsledky a tabulku krajského přeboru najdete ZDE!

STARŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – FK Náchod 2 : 3 (0:2).

Starší dorostenci přivítali v Miletíně na skvěle připraveném hřišti lídra tabulky a Náchod byl jasným favoritem utkání. Svoji roli hosté v úvodu potvrzovali, přesto že jim byli Dvoráci bojovným soupeřem, prohrávali po 22 minutách 0:2. Velkou ztrátou bylo zranění brankáře Vládi Matuly, jenž týmu chyběl v celé druhé půli a hlavně nebylo kým střídat. Proto šel do branky Vláďa Machek a společně se spoluhráči odehráli skvělý druhý poločas. Mezi 62. a 65. minutou dokonce Lukáš Mertlík s Vaškem Hákem dokázali vyrovnat a v dobrém výkonu Dvoráci pokračovali. Kalich hořkosti si ale v sobotním dopoledni naši hráči vypili do dna. V 69. minutě si totiž vstřelili vlastní gól a díky této trefě nakonec soupeři, který na podzim ještě neztratil ani bod, podlehli 2:3!

Fakta – branky: 62. Mertlík, 65. V. Hák – 5. Vrabec, 22. Vaněček, 69. Vlastní. Rozhodčí: Haken. Hráno bez karet. Diváků: 50.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Matula – D. Machek, Bednář, Duplinszki, V. Machek – R. Machek, Krušina, V. Hák, Mertlík – M. Hák, Krejsa.

FK Náchod U19: Vik – Moravec, Bohuslav, Huaaman, Panenka – Pek, Vejprava, Vaněček, Vrabec – Šulitka, Plšek; střídali: Havlík, Hanek, Říha, Ruffer.

Jan Míl, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „S vedoucím mužstvem tabulky jsme sehráli vyrovnaný zápas a i přes porážku jsem s výkonem hráčů maximálně spokojen. Kluci odevzdali výkon na hranici svých současných možností, a to je pro mě nejdůležitější. Navíc, když jsme měli k dispozici pouze 11 hráčů a po zranění a odstoupení našeho brankáře jsme prakticky celý druhý poločas odehráli v oslabení. Oproti minulým zápasům si cením toho, že ani nepříznivě se vyvíjející utkání kluky nezlomilo a v deseti dokázali smazat dvougólové manko. Utkání tak nakonec rozhodl pro nás smolný okamžik, kdy jsme na půlce hřiště nevyřešili dobře přečíslení 4 na 2, a z následné standardní situace jsme si vstřelili vlastní gól. Výborně zahráli Krušina s Duplinszkim, ale pochvalu tentokrát zaslouží všichni.“

Jaroslav Panenka, trenér FK Náchod: „Jako vždy těžké utkání. Rychle jsme vstřelili branku a mysleli si, že to půjde samo. Pak jsme vstřelili druhou, ale do poločasu jsme několik dalších šancí nevyužili. Domácí paradoxně udeřili v deseti hráčích, když neměli na střídání a během dvou minut vyrovnali. Druhý poločas byl z naší strany ve všech činnostech horší a bojovní domácí měli několik náznaků, kdy mohli vstřelit vítěznou branku. To samé i my, ale nakonec si Dvoráci vstřelili vlastní gól. Závěr už jsme uhlídali. Černou kaňkou bylo zranění domácího brankáře a po několika minutách zranění našeho hráče. Oba museli ze zápasu odstoupit.“

Aktuální pohled na výsledky a tabulku Východočeského přeboru U19 najdete ZDE!

STARŠÍ ŽÁCI

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 – TJ Červený Kostelec 0 : 1.

Starší žáci v neděli pod Hankovým domem přivítali soupeře z předposledního místa a chtěli se pokusit o premiérové vítězství v ročníku. Jenže se stal pravý opak. Domácí totiž své šance nevyužili, soupeř naopak jednou skóroval, a tak si odvezl všechny tři body. Byli to tak Červenokostelečtí, kteří si připsali úvodní podzimní výhru a mladí Dvoráci se osamostatnili na poslední čtrnácté příčce. O tři body víc mají vedle nedělního soka také borci z hradecké Slavie, na jejichž hřišti si svěřenci kouče Matouše Blažka připsali zatím jediný bodík (1:1).

Aktuální pohled na výsledky a tabulku krajského přeboru U15 najdete ZDE!

MLADŠÍ ŽÁCI

Turnajové výsledky: DK - Nové Město 0:3, - RSCM Rozkoš 0:6, - Náchod 0:3.

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Turnajové výsledky: DK - Nové Město 0:0, - RSCM Rozkoš 1:0 (Holub), - Náchod 0:1.

ŽENY

AFK Union Rokytnice v Orlických horách – TJ Dvůr Králové nad Labem 6 : 0 (3:0).

Dvorské fotbalistky letos trápí problémy s kádrem a ty se projevily i na hřišti dříve oblíbeného soupeře. Rokytnici v předchozích letech naše holky zpravidla porážely, tentokrát si ale nově tvořená sestava připsala těžký debakl. Ten dostal navíc po přestávce tenisovou podobu, a tak si svěřenkyně kouče Benčeka vezly domů pravého „kanára“.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Krausová – Zítková, Šubrtová, J. Stránská – Zemánková, Zaplatílková, Štuláková, D. Stránská – Šimková, Kubíčková.

Aktuální pohled na výsledky a tabulku III. ligy žen najdete ZDE!

Mezi přílohami dnes najdete tradičně aktualizovanou termínovku, na které týden co týden doplňujeme všechny výsledky dvorských kolektivů. Nechybí ani pohled na rozhovor s Radkem Klazarem, jenž v průběhu podzimní části odešel na hostování do prvoligového FC Hradec Králové. Zde trénuje s účastníkem Gambrinus ligy a prozatím nabírá herní praxi v dresu hradecké juniorky a také třetiligové farmy v Převýšově. Právě toto pondělí bylo Radkovým velkým dnem, v dresu FC Hradec Králové U21 se dočkal své premiérové branky, to když v 52. minutě upravil stav zápasu s FC MAS Táborsko na konečných 2:0!

Program dvorských kolektivů v následujícím týdnu

MUŽI „A“ nastoupí v sobotu 27. října na hřišti Náchoda (14.30) – už to chce zase vyhrát (odjezd 12.40)!

MUŽI „B“ čeká nedělní derby proti Hořicím, hraje se od 14.30 pod Hankovým domem!

Starší dorost má volno, jeho soupeř (Litomyšl) totiž před sezonou odstoupil ze soutěže!

Starší žáci hrají v neděli od 9.30 pod Hankovým domem rivalské derby s Trutnovem!

Mladší žáci a starší přípravka hrají v sobotu od 9 hodin turnaj v České Skalici (sraz 7.40)!

Ženy nastoupí po čtyřech porážkách v sobotu na hřišti v Kuksu od 14.00 proti Chocni!