09.04.2019 14:00

Bůro pro Velké Hamry. Střelecky zářili Davidové Knespl s Vitebským. Pojistku přidal Martin Hruška

Ohlédnutí za zatím posledními výsledky dvorských fotbalových mužstev berme především jako pozvánku na další víkend. V tom minulém si parádně vedli naši divizní hráči. Kvalitního soka z Velkých Hamrů pod Hankovým domem doslova zasypali pěti góly. V prvním poločase zářil dvougólový střelec David Knespl. Po pauze jeho parádu napodobil David Vitebský, jenž se tak počtem divizních branek dotahuje na TOP desítku dvorské střelecké historie. Pobyt v ní si naopak gólem na 5:1 pojistil zkušený Martin Hruška, jenž v našem dresu zaznamenal již 21. divizní trefu.

Zaujal také kousek naší mladší přípravky A. Ta do jara vstoupila třemi vysokými výhrami, v nichž nastřílela soupeřům úctyhodných 59 (!) branek. Tak pánové a kluci, ať se daří i nyní v sobotu a neděli!

Muži A

TJ Dvůr Králové nad Labem A – TJ Velké Hamry 5:1 (2:0)

Jeden z nejpovedenějších zápasů sezony, možná vůbec nejlepší, sehráli naši fotbalisté na domácím trávníku proti soupeři z Velkých Hamrů. Vysoce kvalitní nováček budil před utkáním respekt. Na podzim jsme na jeho hřišti brzy vedli o dvě branky, ale nakonec nás stihla porážka.

Odveta se nám povedla na výbornou. Už po sedmi minutách se šťastně trefil David Knespl a stejný hráč hosty dokonale zmrazil po půlhodině hry, kdy se po individuální akci prosadil povedenou ranou – 2:0. Hřebíček do severočeské rakve mohl ještě před pauzou zatlouct Ondra Vaníček, neproměnil ale pokutový kop.

Co se nepovedlo v závěru poločasu prvního, přišlo na startu druhého. Vaňousův rohový kop na přední tyči prodloužil Ondra Ujec a pro Davida Vitebského nebylo problémem zvýšit už na 3:0. Za dalších sedm minut pak střelec třetí branky potrestal rostoucí tvrdost hostujících zákroků čtvrtým zásahem a o vítězi utkání bylo definitivně rozhodnuto.

Oba soupeři prostřídali sestavy a v 71. minutě se do statistik zapsali také hosté, když pěkným gólem snížil Jakub Macháček na 4:1. Poslední slovo ale patřilo Dvorákům. Střídající Jirka Macháček tak dlouho napadal rozehrávku soupeře, až chybovala, k míči se dostal další žolík Martin Hruška a parádní střelou přivolal pověstného bůra v síti Velkých Hamrů.

Výhra 5:1 nás katapultovala na solidní sedmou příčku divizní tabulky a potvrzovat jarní zlepšení budeme již tuto sobotu na hřišti Českého Brodu. V jeho sestavě by se měl představit mimo jiné i bývalý hráč pražské Slavie, Mladé Boleslavi, Bohemians, Slovanu Bratislava a zároveň mistr Evropy do 21 let z roku 2002 Tomáš Hrdlička.

Fakta – branky: 7. a 31. Knespl, 49. a 56. Vitebský, 87. Hruška 71. Jakub Macháček. RozhodčíŠtuk. ŽK: 0:4. Diváci: 300. TJ Velké Hamry: Kobachidze – Barcuch (54. Dorničák), Černý (80. Kratochvíla), Jakub Macháček, Šidlo – Kováčik, Linka (66. Soukup), Rudolf, Šedý, Žitka (65. Vitkovič) – Radzinevičius (60. Vencbauer). TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Karal, Kruliš, Tomeš – O. Vaníček, Josef Dvořák (66. Hruška), Fejk (54. Václavek), Knespl (87. Rejl) O. Ujec (83. Jiří Macháček), Vitebský (76. Tauchman).

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové: „Přijel k nám velmi kvalitní soupeř, kterému jsme měli co oplácet. Úvodní minuty patřily hostům, nám ale pomohl rychlý gól ze sedmé minuty. Od té doby jsme měli zápas pod kontrolou a byla jen škoda, že jsme ještě před přestávkou pohrdli penaltou. Velké Hamry byly týmem, který chtěl za každých okolností hrát fotbal a tento styl nám vyhovoval. Jsem rád, že jsme potvrdili tříbodový zisk z Turnova.“

Pohled na aktuální tabulku Fortuna Divize C najdete ZDE!

Muži B

1. FK Nová Paka – TJ Dvůr Králové nad Labem B 3:0 (1:0)

Dvorskou rezervu čekal druhý jarní zápas a po domácí porážce s Bílou Třemešnou měl tým co napravovat. Jenže úkol před ním byl přetěžký, představil se totiž na půdě ambiciózního lídra tabulky. Domácí poslal do vedení hned z první akce Ondra Janouch hostující v Nové Pace právě z našeho klubu. Trefil se hlavou po rohovém kopu.

Inkasovaná branka našimi hráči nijak neotřásla. Ve zbytku zápasu jsme byli soupeři více než vyrovnaným partnerem, leč zaslouženého vyrovnání se mladý tým nedočkal, když domácí několikrát podržel brankář Jurčo. A tak udeřil favorit. Sedm minut před koncem zvýšil na 2:0 z penalty za ruku v šestnáctce Ponikelský a v nastaveném čase při dvorské hře vabank upravil Kuchta na konečných 3:0.

Fakta – branky: 2. Janouch, 83. Ponikelský z pen., 90. (+1) Kuchta. Rozhodčí: Ikizgül. ŽK: 2:1. Diváci: 73. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Prokůpek – D. Bednář, Rejl, Voda, S. Ježek Machek (83. Rej-chrt), Kasan (70. Klazar), V. Hák, M. Hák (70. Zlámal) – M. Otradovský, Marks.

Ivan Lukeš, trenér 1. FK Nová Paka: „V Nové Pace se hrálo velice kvalitní utkání se silným soupeřem. Tohle vítězství jsme vydřeli. Chválím družstvo za bojovný výkon.“

Jiří Rejl, hrající trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Gratulujeme soupeři k vítězství. Na hřišti lídra tabulky jsme herně zdaleka nepropadli, domácí ale byli produktivnější a po zásluze získali tři body.“

Aktuální pohled na tabulku JAKO I. B třídy najdete ZDE!

Starší dorost

Svěřenci trenéra Zdeňka Horáka měli o první dubnovém víkendu volný los. V dalším kole se na domácím hřišti v Bílé Třemešné postaví soupeři z Hostinného.

Starší žáci

SK Dobruška/TJ Spartak Opočno – TJ Dvůr Králové nad Labem U15 0:8 (0:4)

Fakta – branky: 19., 30. a 61. Kraus, 33. a 35. Výprachtický, 39. T. Formánek, 49. Machač, 66. Doležal. Rozhodčí: Jedlinský. ŽK: 0:1. Diváci: 30. TJ Dvůr Králové nad Labem: Lukáš Hynek – Erik Výprachtický, Filip Pracný, Radek Holub, Tomáš Formánek, Jan Bujárek, Lukáš Formánek, Filip Machač, Pavel Kraus, Pavel Kraus, Ondřej Hynek, Petr Jirásek, Adam Doležal, Matyáš Šanovec.

Pohled na aktuální tabulku krajské soutěže starších žáků najdete ZDE!

Mladší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – SK Jičín 1:1 (1:0), branka: Laňka

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – TJ Baník Žacléř 0:2 (0:1)

Sestava Dvora Králové na turnaji v Jičíně: Josef Budinský – Jan Kryštof Hlaváček, Tomáš Jahnátek, Viktor Yaremchuk, Vojtěch Laňka, Miroslav Herman, Jan Špaček, Ivo Polan, Adam Vojtěch, David Langer, Jakub Vágner, Patrik Adámek Šimon Ryba.

Starší přípravka

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Sokol Bílá Třemešná 4:8 (2:5)

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – MFK Trutnov dívky 2:9 (2:2)

Sestava Dvora Králové na turnaji v H. S. Městě: Štěpán Šanovec – Matyáš Neumann, Václav Šůna, Adam Just, Jan Máca, Šimon Karban, František Švába, Ondřej Sieger, Jakub Vágner, Václav Joska, Adam Zemánek, Jakub Dufek.

Mladší přípravka A

TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Jiskra Kocbeře 16:1 (10:1)

TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – SK Sparta Úpice 14:1 (5:1)

TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Malé Svatoňovice 29:2 (15:0)

Sestava Dvora Králové na turnaji na domácím turnaji: Štěpán Šanovec – Matyáš Šturm, Tomáš Schwarzer, Jan Pavlis, Adam Růžička, Daniel Zemánek, Matyáš Vágner.

Mladší přípravka B

TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší 3:4 (1:2)

TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – FC Mladé Buky 5:5 (1:3)

TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – Sokol Vítězná 3:8 (0:3)

Sestava Dvora Králové na turnaji ve Vítězné: Jakub Zima – Daniel Zemánek, Matyáš Šturm, Petr Stránský, Matouš Ryba, Pavel Sebastian Parai, Jonáš Malý, Eduard Kvašovský, David Ježek, Adam Ježek, Mikuláš Bartoš.