Byl tu další fotbalový víkend a s ním i řada otázek, na něž musela naše družstva najít odpovědi:

• Udrží si týden před šlágrem divize Dvoráci druhou příčku v tabulce?
  • Přidá gólman Vilda Ulrych již pátou nulu v probíhajícím ročníku?
  • Prosadí se střelecky řecká posila v dresu béčka proti Novému Bydžovu?
  • Potvrdí fotbalistky v Kuksu proti Sázavě vítězství z minulého kola?

Otázek by se našlo i víc, zde jsou každopádně odpovědi:

MUŽI "A"

FK Pěnčín-Turnov – TJ Dvůr Králové nad Labem "A" 1 : 1 (0:0).

Naši divizní fotbalisté se v neděli představili na hřišti Turnova, kde se jim v předchozích sezonách dařilo. Naposledy zde vyhráli loni šťastně 2:1. Podobný výsledek by se Dvorákům líbil i tentokrát, duel ale byl hodně těžký. Domácím se totiž v letošním ročníku zatím nedařilo podle představ a na někom se jednou prostě chytit musí. Štěstí, že to nebylo právě v neděli. Vedle Radka Klazara, který před týdnem odešel na hostování do ligového Hradce Králové, totiž scházeli i Jirka Podolník, Kristián Samler, nadále také Jakub Volf s Martinem Otradovským, ke všemu i distancovaný Martin Kilevník! Premiéru si naopak odbyla řecká posila Chris Chalkias.

Domácí hráči měli hned v úvodu zápasu tři velké šance. Ale jak Zeman, tak Bárta s Bernátem nedokázali Vildu Ulrycha prostřelit. Když ani naši borci nedovedli svou velkou šanci proměnit, skončila půle bez branek. Turnov měl více ze hry, své šance nedokázal proměňovat a ačkoliv měl opticky více ze hry,neskóroval.

„Kdybychom vedli po půli 4:2, tak by to asi odpovídalo. Jinak to ale bylo bez branek, což byla pro nás spíše ztráta. Tři velké šance jsme zazdili, to je velká škoda," řekl kouč Broschinský bezprostředně po zápasu.

Domácí chtěli zápas rozhodnout, podařilo se jim dostat do vedení zásluhou Pavla Bernáta, který otevřel skóre v 58. minutě - 1:0. Dvoráci ale naštěstí dokázali po nedůrazu obrany domácích brzy vyrovnat zásluhou krásné střely Martina Čenovského - 1:1. Domácí chtěli vyhrát, bojovali, ale více branek už se jim nepodařilo vsítit, a tak zápas skončilo nerozhodně. Turnov tak klesl až na 14. místo divizní tabulky, naopak naši fotbalisté si i před nedělním šlágrem divize proti třetímu jabloneckému Mšenu udržli druhou příčku! Zápas by si neměl nikdo nechat ujít, vždyť Mšeno je farmou ligového Jablonce a hrají za něho i borci, jako například střelec Vukovič! Tak v neděli 7. října všichni naviděnou pod Hankovým domem - Dvoráci potřebují Vaši podporu!

Fakta – branky: 58. Bernát –  66. Čenovský. Rozhodčí: Janoch (Plzeň). ŽK: 2:1. Diváci: 240.

FKP Turnov: Hyka – Novotný (55. Koubek), Vít, Horák, V. Hurt – D. Hurt, Hybner, Brett (75. Vavřich), Bernát – Zeman (85. Dospěl), Bárta.

TJ Dvůr Králové nad Labem "A": Ulrych – Rejl, Kruliš, Doseděl st., Ježek – Chalkias (55. Macek), Fejk, Moník, Čenovský (89. Picha) – Privara (80. Doseděl ml.), Řežábek.

Video ze druhého poločasu najdete ZDE!

Jan Broschinský, trenér FK Pěnčín/Turnov: „Spravedlivá remíza to není. My jsme měli mnohem více šancí a mohli jsme rozhodnout už v první půli. Kluci makali, ale nedaří se zakončovat. Hráči musí makat a prát se. Zatím jsme ve velké krizi."

Ladislav Doseděl, trenér TJ Dvůr Králové: „V utkání nám bohužel scházeli další tři členové základní sestavy, přesto si vezeme cenný bod. Domácí tým je sice v tabulce až na 14. místě, ale podle mě půjde nahoru. Soupeř hrál kombinačně dobře a my si musíme remízy vážit. Samozřejmě šlo i vyhrát, ale porážka by pro dobře hrajícího soupeře nebyla zasloužená."

Ostatní výsledky 8. Kola – sobota 10.15: Jiskra Mšeno – FK Náchod 5:0 (5:0)16.30: Viktorie Jirny – FK Pardubice B 2:0 (2:0), Jiskra Ústí nad Orlicí – Sokol Lhota pod Libčany 0:3 (0:3), SK Holice – SK Semily 1:2 (0:1), FK OEZ Letohrad – FK Dobrovice 0:1 (0:0), 1. FK Nová Paka – TJ Svitavy 1:1 (0:1)Neděle 16.30: RMSK Nový Bydžov – Sparta Kutná Hora 0:2 (0:1).