17.03.2014 22:56

Černík s Podolníkem režírovali ''větrný'' obrat ve Svitavách. Béčko padlo

Dvorští fotbalisté v úvodním jarním kole odevzdali všechny body hostujícímu Letohradu, a tak měli na hřišti Svitav co dohánět. Přímou bitvu o čtvrté místo průběžné tabulky domácí přesunuli na umělý trávník, a tamní hřiště se proměnilo doslova ve větrnou hůrku. I díky nevšedním klimatickým podmínkám se utkání zvrhlo v nerovný boj, při němž v každém poločase jiný tým využíval podpory silného větru. Pohled na výsledek poločasový a konečný značí jasně, kam že vítr foukal.

Muži „A“

TJ Svitavy – TJ Dvůr Králové nad Labem 2:3 (2:0).

Dvoráci vyrazili do Svitav s odhodláním uspět a také ve stejné sestavě, jaká zpackala duel s Letohradem před týdnem (1:2). Hráči tak věděli, že mají co napravovat a podle toho se dvorská parta také zachovala. V úvodním poločase ale našim barvám doslova z hůry nebylo přáno. Pořádný vichr mířil „jako naschvál“ jen na branku Vildy Ulrycha, a tak nebylo divu, že před bránou Svitav se skoro nehrálo. I tak drželi hosté nerozhodný výsledek až do 36. minuty. V ní se ale k trestnému kopu z požehnané vzdálenosti postavil Seidler a parádní ranou na přední tyč nedal Ulrychovi šanci – 1:0. Inkasovaný gól bohužel zanechal na obou týmech stopy. Hned za tři minuty zapomněla naše levá strana bránit, domácí využili volného prostoru k rychlé akci, na jejímž konci byla přihrávka do vápna a gól z nohy trestuhodně neobsazeného Brůny – 2:0.

Až ve druhém poločase se naši borci přestali kochat pěkným areálem, jakým svitavský fotbal disponuje, hlavně ale v jejich prospěch zůstaly na hřišti klimatické podmínky. Hráči v kabině plánovali zvrat a prvním krůčkem k němu byla hned 49. minuta. V ní se k trestnému kopu takřka ze stejného místa jako před týdnem postavil Jirka Podolník a famózní ranou do vzdálenější šibenice vrátil svůj tým do hry – 2:1. Svěřenců trenéra Miroslava Chalupy bylo rázem plné hřiště a v arzenálu měli Dvoráci, netradičně hrající v oranžových dresech, zbraně těžkého kalibru. Byly jím kopací technika Podolníka a střelecká potence hlavičkujícího Jakuba Černíka. Útočník, který v zimě v našem klubu prodloužil hostování, hrál ještě loni v dresu Svitav. Na podzim už tomuto soupeři vstřelil gól za dvorský klub a tuto neděli se ke svým bývalým spoluhráčům zachoval ještě krutěji. V 53. minutě si totiž naběhl na milimetrový Podolníkův centr od postranní čáry a za dalších 16 minut si našel míč po rohovém kopu, který do šestnáctky přiletěl znovu z kopačky Podolníka – 2:3!

Dvorákům se povedl fantastický obrat, který navíc přišel už podruhé v sezoně. Ve třetím kole totiž naši borci stejným způsobem otočili zápas v Náchodě, identickou výhru 3:2 navíc zažili i v Letohradě. Nutno ale dodat, že Svitavy v utkání nebyly horším týmem. Zmiňovaný vítr byl ale o trochu krutější právě k nim. Hostující parta však šla tříbodovému zisku naproti a odhodlání, s jakým odehrála druhý poločas, by si mohls převzít i do dalších zápasů. Nejlépe hned do toho nedělního, v němž „modrobílí“ vyzvou pod Hankovým domem ve východočeském derby nevyzpytatelný Náchod (15.00)!

SESTŘIH BRANEK Z UTKÁNÍ NAJDETE ZDE!

Fakta – branky: 36. Seidler, 39. Brůna – 49. Podolník, 53. a 69. Černík. Rozhodčí: Myška. ŽK: 4:1. Diváků: 80.

TJ Svitavy: Jílek – Novák, Kroulík, R. Ehrenberger, Filip (60. Chlup) – Andrle (84. L. Urban), Čížek – Seidler, Brůna, Belej – Ovad.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha, Kruliš, Podolník, Ježek – Samler (64. M. Otradovský), Ujec, Fejk, Kilevník – Černík, Klazar (90. Marks).

Zbyněk Zbořil, trenér TJ Svitavy: „Z výsledku je ve mně obrovské zklamání, protože jsme si nezasloužili prohrát. Jenže když dostaneme ve dvou zápasech pět gólů ze standardek, budeme těžko sbírat body s kýmkoliv. Nefotbalové podmínky byly stejné pro oba. Nemůže se stávat, že soupeři stačí nakopnout míče do našeho vápna a porazí nás.“

Miroslav Chalupa, trenér TJ Dvůr Králové: „Utkání silně ovlivnily klimatické podmínky. V první půli měli domácí vítr v zádech, což se projevilo na průběhu hry i na skóre. Svitavy této výhody využily ke dvěma gólům. Po přestávce se vše otočilo. Hlavně zásluhou trestných kopů Podolníka se nám podařilo duel zvrátit, střelecky se dařilo Černíkovi. Všem hráčům bych chtěl poděkovat, že ani za nepříznivého stavu nesložili zbraně a rvali se o vítězství.“

TABULKA DIVIZE C ZDE!

Muži „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem „B“ – FK Vysoká nad Labem 1:3 (1:1).

Dvorská rezerva by si pomalu měla přestat říkat rezerva. Do prvního jarního duelu totiž trenér Ježek vyslal hned deset dorostenců, z nichž osm navíc nastoupilo v základní sestavě. Přesto byli Dvoráci lídrovi tabulky vyrovnaným soupeřem. Pouze však poločas. V něm drželi krok a 11 minut před pauzou šli dokonce do vedení, když se trefil nejzkušenější člen sestavy jedenadvacetiletý Viktor Marks – 1:0. Do té doby sice mohli hosté dávno vést, dorostenecký gólman Vláďa Matula ale doslova čaroval. Překonat jej dokázal až ve 39. minutě více než dvojnásobně starší Jiří Šulc – 1:1.

Po přestávce jako by si již hosté lépe zvykli na hřiště v Kuksu, kde se I. A třída hrála určitě poprvé v historii. Po hodině hry otočil stav Hejzlar a čtrnáct minut před koncem uklidnil spoluhráče třetím gólem Podlipný.

Již o dalším víkendu, přesněji v sobotu čeká dvorské béčko velký šlágr. Dvoráci se představí na hřišti nováčka z Bílé Třemešné. Hrát se bude od 15 hodin „Na Dubině“ a všichni fanoušci jsou na očekávané derby zváni. Na podzim duel stejných soupeřů vyhráli pod Hankovým domem domácí poměrem 6:3!

Fakta – branky: 34. Marks – 39. Šulc, 59. Hejzlar, 76. Podlipný. Rozhodčí: Vašata. ŽK: 1:1. Diváků: 100.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Matula – Bednář, Tichovský, Krejsa, Černý – Mertlík, Vitebský, M. Hák (32. Ruprich), Machek – Marks, Vondrouš (46. Hinců).

FK Vysoká nad Labem: Menšl – J. Píša, Šulc, Jelínek, Kafka (75. Lunda) – Kalaš (60. Starý), Haken, Podlipný, P. Kulhánek (50. L. Dvořák) – Bělka, Hejzlar (65. Jarkovský).

Jiří Pelák, vedoucí mužstva TJ Dvůr Králové nad Labem: Po slušně odehraném poločase, který skončil remízou 1:1, potvrdil favorit postavení v tabulce a zvítězil zaslouženě 3:1.“

Miroslav Píša st., vedoucí mužstva FK Vysoká nad Labem: „Tak jsem si myslel, že mě nemůže ve fotbale už nic překvapit a opět jsem se zmýlil. Pět měsíců se těším na první mistrák ve Dvoře Králové, ale to na poslední chvíli neplatilo. Nějaký velký hlupák ze Dvora rozhodl, že zápas se nebude hrát na jejich hřišti, ale byl přesunut na plac do Kuksu, které nevyhovuje ani na IV. třídu, natož na krajské soutěže. Tím vůbec nemám nic proti klubu TJ Jiskra Kuks, jehož vedení mi potvrdilo, že jim to na jejich soutěž stačí. Tak ať si ten hlupák, který takto rozhodl, vysází na hřišti třeba tulipány a chodí se na ně dívat. K samotnému zápasu jednou větou. Po celozápasovém, místy až drtivém tlaku, jsme cenné vítězství doslova ubojovali.

TABULKA I. A TŘÍDY ZDE!

Starší dorost

Starší dorostenci pod vedením, trenérů Jakuba Daniela a Petra Andrleho ukončí zimní spánek až tento týden. V jarní premiéře Východočeského přeboru je na hřišti v Miletíně čeká soupeř z Náchoda. Hrát se bude v sobotu od 10.15 a všichni fandové dvorského fotbalu jsou k utkání, které se odehraje na přírodním trávníku, zváni.

Starší žáci

Žáci pod vedením kouče Davida Sojky odehráli o posledních víkendech dva duely Datalife poháru žáků. Nejprve podlehli v rovném boji soupeři z Trutnova 0:1 a stejným výsldekem pak nestačili na soupeře z Červeného Kostelce.