19.04.2018 00:01

Čerstvě sedmadvacetiletý Tomáš Picha věří, že lékem na neúspěch v derby bude vítězství proti Brandýsu

Čerstvě sedmadvacetiletý Tomáš Picha věří, že lékem na neúspěch v derby bude vítězství proti Brandýsu

Právě dnes slaví 27. narozeniny jedna z defenzivních opor našeho divizního mužstva, stálice v kádru TOMÁŠ PICHA (na snímcích). Už proto nešlo rozhovor s řízným bekem z pravé strany naší obrany načasovat lépe. Borec, který se z vyznavače skluzů vypracoval až v reprezentanta Královéhradeckého KFS, si čas na odpovědi našel ve středu večer, čtyři dny po prohraném derby na hřišti Trutnova.

Tento duel ale nebyl zdaleka jediným tématem fajn povídání. Podobně jako v nedávném rozhovoru se Zdendou Tauchmanem jsme otázky a odpovědi obohatili poněkud volnější „anketkou“ na konci vcelku dlouhého psaní.

Za připomenutí jistě stojí, že i ze svého postu odchovanec našeho klubu v divizi dokázal nastřílet už tři branky. V této sezoně se mu sice zatím nepoštěstilo, ve třech předchozích ale skóroval postupně proti rezervě Pardubic, Kutné Hoře a naposledy v souboji s týmem Kratonoh. Zajímavostí jistě je, že pokaždé šlo o vítězný zápas!

Tak ať se vám následující řádky dobře čtou. A Pichičovi VŠE NEJLEPŠÍ!

Tome, na začátku dubna sis vyzkoušel, jaké to je hrát v anglickém stylu. Dva zápasy za týden hned dvakrát po sobě. Jak se po fyzické stránce cítíš?

Určitě je to něco jiného, než hrát jen o víkendu a ve zbytku týdne se připravovat na další zápas. Ale nedělalo mi to problém. Sice je to v kombinaci s prací trošku náročnější, ale natrénováno máme, a pokud přijde občas vložené kolo ve středu, dá se to zvládnout.

Vedle dohrávky v Kolíně za to může i zápas Region´s cupu. Co pro tebe znamenalo reprezentovat Královéhradecký kraj při prestižním podniku?

Nominace na tenhle turnaj mě samozřejmě potěšila. Je to zajímavá zkušenost zahrát si s klukama, proti kterým každou sezonu bojujeme v divizi. Navíc se nám povedlo postoupit, takže o to byly pocity příjemnější.

V semifinále proti Pardubickému KFS jsi nechyběl v základní sestavě. V jednom dresu s rivaly z Trutnova…

S většinou kluků jsem se znal jen z divizních derby, kde se většinou pokopeme a občas padne i pár ostřejších výrazů. Takže bylo zvláštní nastoupit v jednom mančaftu, navíc v trutnovském dresu a tři dny před derby (smích). Kluci jsou ale úplně v pohodě a rád jsem je poznal i mimo hřiště, kde není atmosféra tak vypjatá.

Jak říkáš, právě s Trutnovem jste se navíc v sobotu, mezi dvěma duely Region´s cupu, utkali ve vzájemném divizním derby. Jak bys duel, který nám výsledkově vůbec nevyšel, popsal?

Ten zápas se nám bohužel vůbec nepovedl. Myslím, že na začátku jsme byli aktivnějším týmem, do poločasu jsme ale inkasovali dva góly, a ačkoliv se nám podařilo snížit hned z kraje druhé půle, nakonec jsme místo vyrovnání dostali další branky z brejků. Výsledek je pro nás asi krutý, nicméně Trutnov vyhrál zaslouženě.

My jsme s Trutnovem prohráli už počtvrté za sebou. Čím si to vysvětluješ? V květnu roku 2016 tam vyhrajeme 6:0 a od té doby čtyři neúspěchy.

Bohužel je to tak, sám nevím, čím to je. V poslední době se nám na Trutnov vůbec nedaří. Doufám, že v příští sezoně se to zlomí a body z derby už půjdou na konto sympatičtějšího týmu z Podkrkonoší (úsměv).

Může to být i tím, že v našem týmu výrazně ubylo dvorských odchovanců? Nevím, zda sis všiml, ale v základní sestavě jsi v sobotu byl jediným (!) čistokrevným Dvorákem!

Nemyslím si, že by to bylo tím. Ve Dvoře každý ví, co pro klub znamená divizní derby a všichni k tomu tak přistupují. Spíš se nám jen prostě nedaří a ani trochu toho štěstíčka jsme v posledních bojích neměli.

Derby se stejně jako loni hrálo na umělém trávníku. Je to pro soupeře velká výhoda? Přece jen trutnovská umělka je hodně specifická, nechci říkat rovnou méně kvalitní…

Výhoda to určitě byla. Kluci na tom povrchu můžou trénovat pořád a vyhovuje jim asi líp než nám. Na druhou stranu se na hřiště nechci nijak vymlouvat. Kéž by se nám někdy v blízké době poštěstilo mít umělku i u nás, spoustu věcí by nám usnadnila.

Co považuješ za rozhodující moment celého derby? Nemyslím si totiž, že by mezi výkony obou týmů byl takový rozdíl, abychom prohráli o tři branky.

Těch momentů tam bylo víc. Ať už první gól, který vždycky udá směr celému zápasu, neproměněná penalta před půlí nebo gól na 3:1, který nám zase přistřihl křídla. Těžko říct, co bylo tím hlavním momentem, všechno dohromady udělalo výsledek takový, jaký byl.

Tři dny po utkání se hrálo finále národní části již zmiňovaného Region´s cupu. Mrzí tě, že jsi tentokrát kvůli pracovnímu vytížení v sestavě chyběl? A co říkáš na vítězství Královéhradeckého KFS?

Mrzelo mě to, ale bohužel, nejsme profíci a práce měla přednost. Klukům samozřejmě velká gratulace!

Výběr tak po výhře nad Jihomoravským KFS postoupil na mezinárodní turnaj. Ten se uskuteční v našem regionu a soupeři Čechů budou celky z Bosny a Hercegoviny, Maďarska a San Marina. Věříš, že se nominace bude týkat i tebe?

To vůbec nevím, jak to trenéři poskládají. Pokud budu do výběru povolán tak si rád zahraju, pokud ne, budu držet palce na dálku.

Ty ale určitě mnohem víc myslíš na další zápasy Dvora v divizi. Teď v neděli nás čeká Brandýs, na jehož půdě jsme na podzim obdrželi pět branek. Na co si z prvního utkání pamatuješ a jaký výkon by měl stačit na důležité vítězství?

Pamatuju si na náš vedoucí gól hned po změně stran. V tu chvíli jsem věřil ve vítězství. Nakonec to dopadlo úplně obráceně a jeli jsme domů s debaklem.  V neděli to bude hlavně o bojovnosti. Naše hřiště není ještě v ideální kondici a před vlastními fanoušky se budeme chtít vykoupit z porážky v derby bojovným a hlavně vítězným výkonem.

Jak jsi už nastínil, hrát se bude pod Hankovým domem, kde se vám letos daří. Jaký máš vzkaz pro dvorské fanoušky a čím jim chcete se spoluhráči udělat radost?

Doufám, že dorazí tak jako vždycky v hojném počtu a budou držet palce. Potřebujeme každý bod a právě vy, naši příznivci, nám k nim můžete pomoct!

Tome, ty pocházíš z vyloženě házenkářské rodiny. Děda, ale i táta se strejdou hráli vrcholově házenou a ještě nedávno táhli Dvůr Králové ligovými soutěžemi. I bratránek jde úspěšně v jejich šlépějích. Ty jsi ale zakotvil u fotbalu. Čím to?

Musím dodat, že v házené válela i babička, která je teď „skalní“ fanynkou dvorského fotbalu. Já sám nevím, jako malý jsem hrál i házenou. Asi to bude tím, že když jsem poprvé přišel na fotbalový trénink, viděl jsem technické kousky Fandy Fejka a už jsem u fotbalu zůstal. Na házenou ale vždycky přijdu rád zafandit (úsměv).

Tomášovi patří dík za skvělé odpovědi a teď ještě přidáváme pár otázek na stručné a pohotové reakce J

 • Kdo podle Tebe vyhraje letošní ročník HET ligy? Plzeň.
 • Probojuje se Sparta ve zbytku soutěže ze šesté příčky na pohárové pozice? Doufám v to (úsměv).
 • Dovedou Živanice letošní sezonu do úspěšného konce a konečně postoupí do ČFL? Myslím, že ano.
 • Skončí náš tým v konečné tabulce Fortuna Divize C před Trutnovem? Ano.
 • Kdo z dvorského týmu platí na tréninku za krále baga? Standa Ježek nebo Majký Hák.
 • Kdybys na Jakuba Vaníčka kopal deset penalt, kolik bys jich proměnil? Má mě docela přečtenýho, ale šest bych tam procpal.
 • Vyhlášeným členem kabiny, který neustále chodí pozdě, je Jirka Rejl. Ty s ním hraješ už dlouho. Zlepšil se v tomto zlozvyku nebo naopak přece jen zlepšil? Bohužel je to pořád stejné. Nikdo už to ale nijak zvlášť neřeší, už jsme si prostě zvykli (směje se).
 • Ty nastupuješ s trojkou na dresu. Máš k tomuto číslu nějaký vztah nebo na tebe prostě zbylo? Žádný vztah k němu nemám, je mi jedno s jakým číslem hraju.

A co na sebe Pichič prozradil v rubrice za a) za b)?

 • Máš raději zimu nebo léto? Léto.
 • Preferuješ pivo nebo víno? Pivo.
 • Radši brunety nebo blondýnky? Oboje (smích).
 • V televizi vyhledáváš komedie nebo kriminálky? Komedie.
 • V našem městě radši klub Nordic nebo Otto bar? Otto bar!
 • V létě radši doma u bazénu nebo na koupališti? Koupaliště.
 • Vybral by sis BMW nebo Mercedes? Mercedes.
 • V dětství sis hrál raději s autíčkama nebo s míčem? S míčem.
 • Přečteš si častěji noviny nebo nějakou knížku? Spíš noviny.

Divizní střelecké zářezy Tomáše Pichy 

 • 2014/2015 venku Pardubice B 2:1
 • 2015/2016 doma Kutná Hora 3:0
 • 2016/2017 doma Kratonohy 3:2

Tomáš Picha

Tomáš Picha

Tomáš Picha

Tomáš Picha

Tomáš Picha

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

 • článek | petr | 22.04.2018 12:17:31 | reagovat

  Dobré počtení. Dobře Pichič!

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing