28.05.2014 00:17

Chalupova parta znemožnila Železný Brod, béčko veze cenný bodík

Chalupova parta znemožnila Železný Brod, béčko veze cenný bodík

Dnešní hodnocení dalšího fotbalového víkendu nemůžeme začít jinak než plakátkem připomínajícím týden náborů v našem klubu. Ten probíhá od pondělí a my den co den vítáme nové členy v naší fotbalové rodině. Věříme, že i ve zbývajících dnech potkáme na stadionu pod Hankovým domem nové tváře, které s námi budou týden co týden prožívat dění v našem podkrkonošském klubu. Více k týdnu náborů a především kontakty na trenéry jednotlivých ročníků najdete na odkaze ZDE!

Dvůr je náš a my jsme s ním, modrá bílá náš je tým. Dvůr je náš a zmáknem s ním zápas gólem vítězným!

A teď už k výsledkům našich kolektivů. Vůbec největší paráda se povedla diviznímu áčku, které v předposlední domácí partii sezony rozstřílelo sestupující Železný Brod výsledkem 7:0. A věřte, že kdo na utkání nebyl, prohloupil. Přišel totiž o řadu luxusních gólů. Vítězstvím si Dvoráci definitivně zajistili záchranu soutěže pro ročník 2014/2015, a tak náš klub navýší vlastní rekord. Jako jediný celek totiž v divizní skupině C bude působit po jedenácté v řadě! A ještě jedna statistická zajímavost. Pouhé dvě branky chybí našim fotbalistům k dosažení jubilejní pětisté divizní branky od podzimu 2004, kdy Dvůr Králové v divizi odehrál úvodní zápas. Mnozí si vzpomenete: tehdy jsme v Podharti před 900 diváky hostili Kácov a výhru 3:0 střelecky zahájil útočník Karel Višňovský. Kdo bude střelcem zmiňované branky číslo 500? A dočkáme se jí ještě v probíhajícím ročníku? BUĎTE U TOHO!

Muži „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Železný Brod 7:0 (2:0).

Postavení obou celků v tabulce nutilo domácí hráče do útoku a hned v první půli viděli diváci řadu šancí. Jednu z největších spálil po přihrávce od Fejka Kristián Samler, jenž po rychlém průniku do vápna přestřelil branku. Po čtvrthodině zakombinovali Otradovský s Kilevníkem a po zákroku na něj následovala penalta. K její exekuci se postavil nejlepší dvorský střelec sezony Kuba Černík, s jeho ránou si ale poradil gólman Kordík a dorážka stejného hráče mířila vysoko nad. Dlouho se ale na další příležitosti nečekalo a už ve 23. minutě Dvoráci vedli. Na levé straně byl uvolněn Juan Řežábek, s míčem dlouho neotálel a po jeho milimetrovém pasu do šestnáctky se na zadní tyči pohodlně prosadil právě Jakub Černík – 1:0. Vedoucí gól domácí hráče uklidnil, možná ale až příliš. Ke slovu se totiž dostali také hosté a Holeček v jejich největší možnosti ve 36. minutě mířil do tyče Ulrychovy branky. Nutno dodat, že šlo o jedinou šanci Brodu v první půli. Na druhé straně byl blizoučko premiérové divizní brance benjamínek v modrém dresu David Vitebský, ve velké šanci ale mířil z šestnáctky těsně mimo tyče. Minutu před pauzou zahrával trestný kop od břehu Labe Řežábek, ideální centr ve vápně tečoval Martin Kilevník a po jeho hlavičce si hosté míč dorazili sami do sítě – 2:0.

Brzy po přestávce se hosté mohli vrátit do hry. Kiks domácí rozehrávky pustil do sóla Holečka, jemu ale tutovku zmařil vyběhnuvší Ulrych. Za dvě minuty už ale bylo o majiteli tří bodů definitivně jasno. Na vlastní polovině hřiště se zmocnil míče špílmachr Fanda Fejk, a ač byl z tribuny i z lavičky „ostře“ vybízen k posunutí míče spoluhráčům, dokráčel vydařenou kličkovanou až před brankáře, jehož si doslova vychutnal, posadil na zem, a dovedl balon až do sítě – 3:0. To byla doslova lahůdka, která roztleskala diváky a soupeře zlomila. 69. minuta přinesla další sólo akci našeho hráče. Tentokrát šlo o Jana Řežábka, který také mohl přihrávat, zvolil ale samostatný únik a nešťastného brankáře nachytal pumelicí do bližšího horního růžku. To už docházelo k řadě střídání a právě noví hráči zařídili další gól. Dominik Žaba se minutu po svém příchodu na hřiště odhodlal ke střele. Ta byla neúspěšná, míč se ale vrátil k Viktoru Marksovi a jeho umístěná střela zapadla k tyči – 5:0. Za další čtyři minuty znovu pláchl obraně Řežábek a po kličce brankáři mířil do prázdné branky. Na 7:0 mohl v další obrovské šanci zvýšit šestnáctiletý Lukáš Mertlík, vyrovnat divizní rekord (dvě sedmigólové výhry nad Velimí) dokázal ale až v poslední minutě svou druhou trefou Viktor Marks. Jeho gól navíc znamenal „přece jen“ vyrovnání sezonního skóre našeho týmu na 47:47!

Videozáznam z utkání najdete ZDE!

Fakta – branky: 23. Černík, 44. Kilevník, 58. Fejk, 69. a 79. Řežábek, 75. a 90. Marks. Rozhodčí: Čechlovský (Plzeň). ŽK: 1:2. Diváků: 310.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha (74. Žaba), Ujec, Rejl, Kilevník – Samler, Vitebský (63. Mertlík), Fejk (82. Bednář), Řežábek (79. V. Hák) – M. Otradovský (59. Marks), Černík.

FK ŽBS Železný Brod: M. Kordík – Kovář, Toman, J. Kordík, Kraus – Honc, Havrda (65. Picek), Peškár, Maryško, Holeček – Šilhán (58. Brožek).

Miroslav Chalupa k utkání řekl: „Hned v úvodu jsme neproměnili pokutový kop, ale o osm minut později jsme přece jen šli do vedení. Chvíli na to jsme umožnili soupeři vytvořit si prakticky jedinou nebezpečnou příležitost, jinak se utkání hrálo za výrazné převahy našeho mužstva. Jsem rád, že hráči i v momentech, kdy utkání bylo již rozhodnuto, nepolevili v útočné aktivitě a přítomným divákům předvedli sérii pěkných fotbalových akcí. Odměnou jim za to bylo sedmibrankové vítězství.“

Aktuální tabulku divize C najdete ZDE!

Muži „B“

Sokol Třebeš – TJ Dvůr Králové nad Labem B 1:1 (0:1).

Dvorská rezerva se přiblížila záchraně I. A třídy. Po velice dobré první půli hosté brankou Dominika Žaby (na starším snímku) vedli, navíc hráli proti deseti. Soupeř po pauze vyrovnal, i bod ze hřiště Třebše má ale obrovskou cenu a znamená jediné. K setrvání v soutěži „stačí" Dvoru výhra v posledním kole nad aktuálně poslední Policí. Ještě před tím ale můžete vidět naše hráče v akci. Tuto neděli od 17 hodin pod Hankovým domem přivítají Třebechovice a bodový zisk z tohoto duelu by našemu týmu taktéž vysoce pomohl.

Fakta – branky: 59. Štajer – 26. Žaba. Rozhodčí: Hlaváč. ŽK: 1:3. ČK: 1:0 (33. Štěrba). Diváků: 100. 

Sokol Třebeš: Heřman - Bielčik, Štěrba, Farkaš, Kunc (89. Vlach) - Zbořil, Rychtár (71. Fischer), Krykorka, Štajer, Majer (81. Obst) - Vlkanova (86. Kosyak).

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – D. Bednář, Ujec, Krejsa, Tichovský – Mertlík, V. Hák, Vitebský (56. Machek), Marks – Žaba, Černík.

Martin Štěrba, vedoucí mužstva Třebše: „V utkání hraném ve vysokém tempu byli hosté v prvním poločase aktivnějším týmem. Ze své převahy dokázali vytěžit vedoucí branku a vyloučení domácího stopera. Třebeš však nesložila zbraně a ve druhém poločase, ač v 10 hráčích, dokázala svého soupeře zatlačit. Z celé řady gólových příležitostí se však ujala pouze hlavička Štajera a tak se body nakonec dělily.“

Čeněk Celler, vedoucí mužstva Dvora Králové B: „V prvním poločase jsme byli lepším týmem a dokázali jsme vstřelit vedoucí branku. Ve druhém se karta obrátila a domácí po zásluze srovnali."

Aktuální tabulku I. A třídy najdete ZDE!

Starší dorost

FC Olympia Hradec Králové B – TJ Dvůr Králové nad Labem U19 6:1 (0:0).

S rezervou hradecké Olympie se potkali naši starší dorostenci v sezoně již počtvrté a po vyrovnaných výsledcích (3:2, 2:3 a 3:4) si tentokrát připsali debakl 1:6. Po vyrovnaném poločase se hrálo nahoru dolů i po pauze, góly však stříleli takřka jen domácí. Branka Lukáše Mertlíka se ukázala jen jako čestný úspěch.

Fakta – branky: Světlík 4, Shejbal, Bureš – Mertlík. Rozhodčí: Rychtár. ŽK: 0:1. Diváků: 50.

FC Olympia Hradec Králové B: Páv – Světlík, Novotný, Muller, Houser – Růžička, Přikryl, Sadílek, Dostál – Bureš, Shejbal; střídali: Hušek, Zvolánek, Obermajer, Tykva.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Rubáček – D. Bednář, Krejsa, Machek, Gábor – Honců, Ruprich, M. Hák, Mertlík – Tichovský, Plecháč; střídal: Dolenský.

Michal Dostál, trenér Olympie: „Vyrovnaný zápas rozhodla větší produktivita domácích a střelecká muška Lukáše Světlíka.“

Jakub Daniel, trenér Dvora Králové: „Náš brankář Rubáček si rozhodně nezasloužil tolik gólů, spousty jich ještě pochytal. Snad jen jeden neudržel v rukavicích a volný hráč to doklepl. Nám ale selhala hlavně obranná řada. Za stavu 0:2, kdy jsme se dostávali do hry, jsme propadli zbytečnými organizačními chybami. I my jsme měli šance, ale buď končily v náruči gólmana, nebo na tyči nebo vedle.“

Aktuální tabulku Východočeského přeboru o 6. – 10. místo najdete ZDE!

Starší žáci

AFK Hronov/Police – TJ Dvůr Králové nad Labem U15 1:1 (0:0), pen. 5:6.

Také starší žáci se o víkendu představili na hřišti svého soupeře. Ve finálové skupině krajské soutěže jim stál v cestě společný tým Hronova a Police. Po bezbrankovém poločase došel duel k remíze 1:1, když o trefu Dvora se postaral David Sojka. Prohosty to byla již čtvrtá jarní remíza, penaltový rozstřel naštěstí zvládli svěřenci kouče Sojky staršího lépe a připsali si cenné dva body. Na závěr sezony čekají naše hráče tři nejlepší celky soutěže. Hned tuto neděli od 9.30 lídr z Dobrušky.

Fakta – branky: Schrötter – Sojka. Rozhodčí: Linhart. Hráno bez karet. Diváků: 20.

Aktuální tabulku finálové skupiny krajské soutěže starších žáků najdete ZDE!

Mladší žáci

Mladší žáky pod vedením trenéra Martina Kazdy čekal o víkendu turnaj v Jaroměři. Na hřišti týmu, který ve finálové skupině sezony neztratil ještě ani bod! To už ale neplatí. Dvorští bojovníci totiž s tímto sokem uhráli bezbrankovou remízu, kterou potvrdili dalšími třemi body proti hradecké Olympii (2:1). Dvůr nestačil jen na druhý celek tabulky, když Jičínu podlehl smolně 0:1.

TJ Dvůr Králové nad Labem – SK Jičín 0:1 (0:1).

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Olympia Hradec Králové 2:1 (1:0).

Branky: Ondřej Vítek, Tomáš Hynek – Leoš Kocman.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Jaroměř 0:0.

Aktuální tabulku finálové skupiny mladších žáků najdete ZDE!

Starší přípravka

Svěřenci a svěřenkyně kouče Davida Šikala hrají turnaje společně s mladšími žáky a také jim se v Jaroměři zadařilo. Velká škoda remízy s Olympií Hradec, pro kterou to byl první bod ve skupině. Výpadek ale nahradila kanonáda proti Jičínu a hlavně důležitá výhra s Jaroměří, která posunula tým na průběžné třetí místo.

TJ Dvůr Králové nad Labem – SK Jičín 4:0 (4:0).

Branky: Pepa Hanzlíček 2, Aneta Sováková, Vojta Marel.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Olympia Hradec Králové 1:1 (0:1).

Branky: Pepa Hanzlíček – Prouza.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Jaroměř 1:0 (1:0).

Branka: Vojta Marel.

Aktuální tabulku finálové skupiny starší přípravky najdete ZDE!

FOTOGALERII Z TURNAJE V JAROMĚŘI NAJDETE ZDE!

V dalším turnaji se mladší žáci společně se starší přípravkou představí na hřišti v Podhůří, kde jim budou soupeřem Třebeš, Olympia Hradec Králové a domácí Vrchlabí.

Mladší přípravky

Naši nejmenší fotbalisté se představili na hřišti Broumova. Mladší celek nejprve s domácím týmem bojoval a poločas uhrál remízový na 2:2. Pak ale přišla soupeřova smršť a konečný výsledek byl doslova hrozivý 2:8! Proti Náchodu se již Dvorákům dařilo o dost víc. Ač hráli jen se základním počtem hráčů, vyhráli 8:4. Duely s Hradcem Králové letos svěřencům Jana Vágnera mnoho zážitků nepřinášejí a ani porážka 1:20 nebyla výjimkou.

S výjimkou tohoto duelu se střelecky v turnaji prosadili Patrik Adámek (na snímku vlevo) 5x, Jakub Vágner (na snímku vpravo) 3x, zbylé trefy zařídili Míra Kosinka a Ivan Kopcha.

Výsledky starší party „agentury nevydaly“.

FOTOGALERII Z TURNAJE V BROUMOVĚ NAJDETE ZDE!

Ženy

SK Sparta Kutná Hora – TJ Dvůr Králové nad Labem 2:0 (1:0).

Soupeř z Kutné Hory, ačkoliv je poslední v tabulce, tak má za sebou 5 let působení ve středočeském regionu a disponuje několika kvalitními hráčkami. Především kapitánka v prvním zápase v Kuksu ukázala své kvality. Bylo jasné, že Dvůr po sérii vydařených výsledků nastoupí proti papírově slabšímu soupeři, ale o to nebezpečnějšímu. Bohužel se náš tým sešel v konečném počtu devíti hráček, a tak již před zápasem bylo zřejmé, že hosty nečeká vůbec lehké utkání. Avšak i přes tento handicap byly hráčky odhodlané rvát se o body, které byly ve hře. První trhlinu na tomto plánu vytvořily domácí hráčky, které již po deseti minutách otevřely skóre na 1:0. Soupeř se dostával do mnoha šancí především díky početní převaze, ale také nepřesnostem v hostující kombinaci. Na dostřel Dvůr zůstával jen díky nemohoucnosti soupeřek v zakončení. Několikrát se však osmělil k útočným výpadům, které většinou končily nepřesnou přihrávkou či nedůrazným zakončením. Především šance bojovné Machačové volala po lepším zakončení, ale na to už běhavá záložnice neměla síly. Snaha a bojovnost se však našim děvčatům nedala upřít. O poslední zajímavou situaci se postarala brankářka Jana Stránská, která při vyběhnutí mimo pokutové území přestala koordinovat své pohyby a při „pádu“ zasáhla míč rukou. Rozhodčí jí shovívavě udělil žlutou kartu.

Zbytek zápasu se nesl v duchu zahazování šancí domácích a neúspěšný boj Dvora s únavou a přibývající nepřesností ve hře. V závěrečné fázi se Dvoračky snažily o vyrovnání, ale soupeř po rychlém brejku skóroval a uzavřel tak gólový účet utkání na 2:0. Zbylé minuty se již pouze dohrávaly.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Stránská - Zemánková, Šimková, Dyrcová - Kubíčková, Šubrtová, Zaplatílková, Machačová.

Jan Kašpar, trenér Dvora Králové: „Hráčky si za nasazení a přístup zaslouží absolutorium. Soupeř byl hratelný, ale bohužel nikoliv v devíti. Absence nás v tomto případě stály tři body, které bychom s úctou k soupeři získali. Ale i v tomto počtu jsme dokázali místy vzdorovat. Pokud bychom zlepšili přesnost přihrávek a zvýšili důraz, mohli jsme si z Kutné Hory odvézt alespoň bod. Takto ovšem domácí tým zaslouženě vyhrál.“ 

Aktuální tabulku České ligy žen C najdete ZDE!

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing