05.09.2018 15:09

CIAF pod Hankovým domem. Výsledkově takřka dokonalý víkend nám zkazila vymyšlená penalta za letecký den

Mohl to být víkend plný samé fotbalové radosti. On také do nedělního podvečera byl. Dařilo se našim nejmenším, vyhrávaly přípravky, zvítězili starší žáci i starší dorost, uspěla také rezerva mužů. Vše měl zakončit divizní duel A mužstva proti Turnovu.

A ani v něm dlouho nic nenasvědčovalo bodové ztrátě. Vždyť první poločas naši fotbalisté jasně ovládli, převahu přetavili v gól, a kdyby sudí viděl zákrok na Ondru Ujce v šestnáctce, mohli jsme i kopat penaltu. Vše ale bylo nakonec úplně jinak…

Muži A

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Turnov 1:1 (1:0), penalty 4:5

Divizní klasika. I tak by se dal nazvat duel fotbalistů Dvora Králové s Turnovem. Asi žádné jiné dva celky spolu v posledních letech neodehrály více vzájemných duelů. Ten nedělní dlouho vyzníval pro domácí hráče. Dvůr byl lepším týmem a po dobře odehraném prvním poločase i zaslouženě vedl. Ve 39. minutě Tomáš Picha našel Lukáše Mertlíka, tomu dlouhý míč ideálně zpracoval hostující obránce a domácí mladík svou premiérovou divizní brankou otevřel skóre – 1:0.

Ve druhé půli se výkon soupeře zlepšil, hlavně s příchodem nebezpečného Petra Papouška. Ale do šancí jeho ani jiné Severočechy naši hráči nepouštěli. Dorazit soka mohli Ujec, Karal či Macháček, všichni si ale vylámali zuby na gólmanu Špínovi.

Až přišla 77. minuta a v ní pro leckoho vtipný moment. Pro naše barvy ale hodně trpký. Do dvorské šestnáctky doslova jako na křídlech vlétl turnovský útočník Horák, bez jakéhokoliv kontaktu přistál na zemi a jeho teatrální představení ohodnotil hlavní arbitr Kvaček jako penaltu!!!

Nutno dodat, že správně měl hostující frajer inkasovat žlutou kartu, v jeho případě už druhou, následně tedy i červenou. Místo toho verdikt, který rozpálil spoustu fanoušků do běla! Sám „velký hrdina“ Horák si ještě vzal míč, a ač si na jeho střelu Kuba Vaníček sáhl, skončila rána v síti.

Ve zbytku zápasu jsme ještě vrhli všechny síly včetně Martina Kruliše do útoku, druhý gól ale otřesený tým nepřidal a následně padl i v penaltovém rozstřelu.

Fakta – branky: 39. Mertlík – 77. Horák z pen. Rozhodčí: Kvaček. ŽK: 2:3. Diváci: 300. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Macháček, Rejl (86. J. Dvořák), Tomeš – Křížek, Karal (81. Kruliš), O. Vaníček, Fejk (77. Knespl), Mertlík (71. Tauchman) – O. Ujec (70. Hruška). FK Turnov: Špína – Drahovzal (46. Papoušek), Šimek, Kordík, Beníšek – Tvrdý, Hauer (57. Houžvička), Benek, P. Havel – Hodač (71. Š. Havel) – Horák.

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Těžko se mi tento zápas hodnotí. Soupeře jsme přehráli, vedli jsme 1:0 a vytvářeli si i další šance. Nakonec nás pár minut před koncem obrala o vítězství penalta z kategorie naprosto vymyšlených. Místo aby hráč soupeře dostal žlutou kartu za filmování, v jeho případě by navíc byla už druhá, odpískal sudí pokutový kop. Přesto se hráči pokusili strhnout vedení zpět na naši stranu, času už ale bylo málo a v rozstřelu se štěstí přiklonilo na stranu soupeře.“

Jan Flachbart, trenér FK Turnov: Tento zápas mohly vyhrát oba týmy. Škoda, že jsme neproměnili některý z brejků v závěru, nakonec jsme ale byli šťastnější na penalty.“

Záznam z utkání včetně komické penalty ze 77. minuty si můžete prohlédnout ZDE!

Aktuální tabulka Fortuna Divize C je ZDE!

Muži B

FK Dolní Kalná – TJ Dvůr Králové nad Labem B 2:6 (2:2)
Fakta – branky: 31. Bartoš, 38. J. Jiříčka z pen. – 34. a 63. Knespl, 45. Rejl, 49. a 61. V. Hák, 80. Otradovský. Rozhodčí: Valihora. ŽK: 0:1. Diváci: 75. FK Dolní Kalná: T. Drinka – Dědek, J. Navrátil, Strnádek, M. Kozák (61. Š. Drinka) – M. Bartoš (81. M. Ježek), Najman, A. Kodytek, Tauchman – J. Jiřička (81. M. Lukeš), D. Ježek (53. V. Kodytek). TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – Zlámal, Rejl, Sojka, Gábor – M. Hák, V. Hák, Knespl (71. D. Petráček), Pražák (76. Suk) – M. Otradovský, Prokůpek.

Tomáš Navrátil (Dolní Kalná): „Soupeř byl po celé utkání fotbalovější a na kluzkém terénu pohyblivější. Zvítězil zaslouženě. V první půli jsme se výsledkově ještě drželi, neboť hosté několik šancí neproměnili. Ve druhé půli již soupeř dominoval i střelecky. Paradoxně na branky jsme mu hloupými ztrátami namazali, proto se výsledek může jevit jako krutý.“

Jiří Rejl, hrající trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Po domácí porážce s Novou Pakou jsme chtěli ztracené body získat zpět a to se nám podařilo. Vést jsme mohli už po prvním poločase, místo toho jsme byli rádi za vyrovnání. Ve druhé půli jsme již své šance proměňovali.“

Aktuální tabulka JAKO I. B třídy mužů najdete ZDE!

Starší dorost

Tatran Hostinné – Dvůr Králové/Bílá Třemešná U19 3:5 (2:2)

Fakta – branky: 12. Pešek, 32. Klacek, 76. Horák – 7. a 85. Jákl, 20. a 61. Hynek, 89. Kopecký. Rozhodčí: Kubálek. ŽK: 1:0. Diváci: 60. Dvůr Králové/Bílá Třemešná: P. Straka – F. Hanek, T. Hynek, D. Jákl, L. Kopecký, V. Marel, D. Vágner, V. Vejnar, F. Horák, T. Lavryk, J. Nosek, J. Hlavatý, J. Všetečka, J. Ryba, D. Linda.

Aktuální tabulku Krajské soutěže dorostu najdete ZDE!

Starší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 – Nová Paka/Stará Paka 6:1 (2:0)

Fakta – branky: 18., 21. a 59. Kraus, 38. Výprachtický, 58. a 61. Doležal – 69. Horáček. Rozhodčí: R. Nývlt. Hráno bez karet. Diváci: 73. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: T. Formánek – Z. Hampl, E. Výprachtický, F. Pracný, J. Langpaul, J. Vágner, A. Hromádko, M. Herman, L. Formánek, F. Machač, P. Kraus, P. Jirásek, A. Doležal, M. Šanovec.

Aktuální tabulku AT Consult Krajské soutěže starších žáků najdete ZDE!

Mladší žáci – turnaj ve Rtyni

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – TJ Baník Žacléř 2:1 (2:1)

Fakta – branky: 1. Závodný, 20. Vágner – 15. Dubský.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – Červený Kostelec/Rtyně 1:0 (1:0)

Fakta – branka: 6. Klusáček.

Rozhodčí turnaje: J. Matějka. Hráno bez karet. Diváci: 30. TJ Dvůr Králové nad Labem U13: P. Adámek – J. Budinský, M. Herman, J. K. Hlaváček, T. Jahnátek, V. Lahučký, D. Langer, I. Polan, Š. Ryba, J. Špaček, J. Vágner, A. Vojtěch, J. Závodný.

Aktuální tabulku ČP KP mladších žáků skupiny A najdete ZDE!

Starší přípravka – turnaj v Lánově

• TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Staré Buky/Pilníkov 4:10 (1:8)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Lánov 1:11 (0:5)

Rozhodčí turnaje: Janota. Hráno bez karet. Diváci: 25. TJ Dvůr Králové nad Labem U11: A. Růžička – F. Švába, V. Šůna, Š. Šanovec, O. Sieger, M. Neumann, T. Kosinka, A. Just, A. Zemánek.

Mladší přípravka A – turnaj ve Dvoře Králové n. L.

• TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Jiskra Kocbeře 14:0 (9:0)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – SK Sparta Úpice 7:6 (2:5)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Sokol Malé Svatoňovice 11:1 (7:0)

Branky za Dvoráky stříleli: Jan Pavlis 10, Adam Růžička 9, Matyáš Šturm 6, Jakub Kosinka 5, Tomáš Schwartz 2 a Štěpán Šanovec 1. Rozhodčí turnaje: Kmitovská. Hráno bez karet. Diváci: 40. TJ Dvůr Králové nad Labem U9: Š. Šanovec – M. Šturm, T. Schwarzer, A. Růžička, J. Pavlis, J. Kosinka.

Mladší přípravka B – turnaj ve Vítězné

• TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Baník Rtyně v P. 2:9 (2:6)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – FC Mladé Buky 3:6 (3:3)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – Sokol Vítězná 3:9 (2:6)

Rozhodčí turnaje: Kuric. Hráno bez karet. Diváci: 20. TJ Dvůr Králové nad Labem B: J. Zima – J. L. Čejka, A. Ježek, D. Ježek, P. S. Parai, J. Malý, M. Ryba, A. Soumar, P. Stránský, D. Zemánek.