05.11.2011 12:43

Další bodově stoprocentní víkend doladilo divizní áčko v derby!

MUŽI "A"

FK Trutnov - TJ Dvůr Králové nad Labem "A"  0 : 4 (0:2).

Dvoráci do derby nastoupili s touhou oplatit soupeři potupnou jarní porážku 0:4. Trenér Dvořák ponechal na hřišti vítěznou sestavu z utkání proti Ústí (5:1) a odhodlání hostů naznačil již úvodní pokřik, kdy se hráči chytili okolo ramen. V publiku měli navíc velké zastoupení dvorští fanoušci, a tak se mohli Kruliš a spol. pustit do velké odvety.

Úvodní minuty přinesly nutné oťukávání z obou stran a již z kraje bylo zřejmé, že derby nebude tolik nervózní, jako na jaře. První zajímavější moment přišel ve 12. minutě, kdy si míč po dlouhém pasu našel Krulišem opomenutý Makovský a jeho hlavička skončila pár metrů od zadní tyče. O čtyři minuty později se do úniku dostal Jan Čech, před Šťastným ale zamířil nad branku. Chvíli na to se ale již zrodil úvodní gól. Po rychlé akci odcentroval Daniel Novák, Kořínka ještě míč přeletěl, dostal se ale k zapomenutému Kilevníkovi, a ten prudkou ranou otevřel skóre - 0:1! Za dalších pět minut rozjel akci Radek Gorol, aktivně hrající Dan Novák posunul znovu Kilevníkovi, jenž si udělal místo pro zakončení, Šťastného branku ale tentokrát minul. Poté se třemi zákroky za žlutou kartu prezentovali domácí, aby v další akci nedotáhli spoluhráči další akci Kilevníka. Když už se zdálo, že do kabin se půjde za stavu 0:1, vypálil z vápna Jirka Kořínek a na správném místě se objevil Honza Čech, jenž dorážkou zvýšil na 0:2.

Dvoráci byli k potěše svých fanoušků aktivní i po přestávce. Ve 47. minutě vysunul Fanda Fejk do uličky Kořínka, ten upaloval sám na Šťastného, místo kličky ale volil zakončení a prostor mezi tyčemi minul. Za chvíli po obléhání domácí branky zkusil lob Kristian Samler, míč ale opět skončil vedle. Domácí se snažili o zvrat postupnými akcemi, zatímco Dvůr hrozil rychlými brejky. Jeden takový přišel v 57. minutě. Kořínek už už mířil do šestnáctky, když za záchranou brzdu zatáhl Přívratský a za faul bez míče uviděl z rukou sudího červenou kartu. V oslabení Trutnov paradoxně sehrál nejlepší pasáž v zápase. V 63. minutě podnikl velké sólo Kozák, Holubcovi načasoval přihrávku do samostatného úniku, domácí šutér ale sám před Ulrychem zamířil mimo tyče. Za další tři minuty Kozákovi svěřenci uzamkli hosty před jejich šestnáctkou, do největší šance zápasu se dostal Ficner, ale Vilda Ulrych vytáhl nejdůležitější zákrok utkání. Ihned z brejku se domácí na poslední chvíli zachránili při šanci Samlera a po následné akci mířil Dan Novák jen do tyče. Pak už přišly cenné pojistky velkého dvorského vítězství. V 71. minutě předvedl vynikající individuální akci Fanda Fejk, na vápně přenechal míč nezištně Kilevníkovi, a ten překonal Šťastného potřetí - 0:3. Radost hostující fanoušků ani nedozněla a Dvůr předvedl nejhezčí akci zápasu. Kristian Samler ukázkově na vlastní polovině předběhl čerstvého Ficnera, posunul míč Fejkovi, jenž přes Kořínka dostal míč na Kilevníka a jeho střílenou přihrávku na zadní tyči proměnil ve čtvrtý gól Honza Čech - 0:4. Po této brance snaha hostujících hráčů o další góly polevila a domácí mohli v 84. minutě i snížit. Za hranicí vápna vystřelil slušně Martínek, po teči Makovského se ale balón mezi tyče Ulrychovy branky nevešel. Poté ještě scházelo málo v dokonání hattricku hráči utkání Kilevníkovi a v poslední minutě po kolmici šikovného Mařase běžel sám na branku domácí Marks. Vrátit se ale stihl obětavě Radek Gorol a vypomohl tak Vildovi Ulrychovi k zasloužené nule.

Dvoráci ovládli derby zcela po zásluze a v tabulce se udrželi na čtvrtém místě, které mohou ve zbytku podzimu ještě vylepšit. Navíc jsou naši borci opět nejlépe střílejícím týmem soutěže a Kilevník si připsal již 48. divizní gól v modrobílém dresu. Domácí jsou nadále poslední, derby jim tentokrát příliš nevyšlo.

Zde najdete SESTŘIH Z UTKÁNÍ

Fakta - branky: 17. a 71. Kilevník, 43. a 72. Čech. Rozhodčí: Kapoun (Ústí n. L.). ŽK: 5:1. ČK: 1:0 (57. Přívratský). Diváků: 450.

Sestava Dvora: Ulrych - D. Novák (76. Macek), Kruliš, Rejl, S. Ježek - Samler, Fejk (85. Diviš), Gorol, Kilevník - Kořínek (74. Podolník), Čech.

Petr Kozák, trenér Trutnova: „Soupeř byl lepší, hlavně v ofenzivě má kvalitu hráčů, kterou my v současné době nemáme, a tak v pohodě vyhrál. My jsme zlobili chvíli, ale pak jsme to nevydrželi a vyloučení nás dorazilo.“

Miloš Dvořák, trenér Dvora Králové: „Samozřejmě jsme spokojeni se třemi body i s vysokou výhrou. Nebylo to tak jednoznačné, protože Trutnov bojoval, ale nám se vydařily rychlé brejky. Domácí jsme potrestali tím druhým gólem do šatny, který byl velice důležitý. Po vyloučení, ne že by to byla jednoznačná záležitost, ale zápas jsme měli vcelku pod kontrolou. Na jaře jsme tady 4:0 prohráli, takže teď je to taková malá satisfakce.“

Kompletní program 13. kola: FK Jablonec B - Jiskra Mšeno 1:2, TJ Polepy - FC Velim 0:5, Jiskra Ústí n. O. - FK Náchod 2:0, FK Admira Praha - SK Převýšov 1:0FK Trutnov - TJ Dvůr Králové n. L. 0:4, FK Kolín - FC Hradec Králové B 2:3, RMSK Nový Bydžov - 1. FK Nová Paka 1:0, FK Pardubice B - FK Pěnčín/Turnov 3:0.

•
  •

Na utkání mezi Trutnovem a Dvorem se sešlo pěkných 450 diváků a ti viděli v 17. minutě branku z nohy Martina Kilevníka (viz. gólová střela na prvním snímku). Stejně jako Kilevník se v utkání dvěma góly prosadil i Honza Čech (vlevo dole), a tak se mohl celý tým radovat ze zasloužené výhry 4:0.

MUŽI "B"

TJ Dvůr Králové nad Labem "B" - Slovan Broumov  6 : 1 (2:0).

Dvorská rezerva od 14.00 nastoupila pod Hankovým domem proti Slovanu Broumov. Hosté patří do spodní části tabulky a cílem Cellerových svěřenců byly jednoznačně tři body. Z pohledu našich fotbalistů šlo o sedmé domácí vítězství v řadě a Dvůr si díky němu udržel stoprocentní bilanci před vlastním publikem. Již v prvním poločase si domácí vypracovali dvoubrankové vedení po dvou trefách martina Otradovského. Dvůr spálil spoustu šancí, když především ty Diviše a Markse byly stoprocentní. Na druhé straně se zaskvěl proti exdvorskému Růžičkovi Petr kobos.

Ve druhé půli soupeř odpadl a Cellerovi svěřenci si s chutí zastříleli. Dva góly si nejprve připsal Miloš Šulc, pak se prosadili i Jirka Podolník a Ladislav Doseděl. Hosté již jen korigovali a zamezili tak v tenisovém kánáru. Dvůr nejspíš podzim zakončí na třetím místě, o skóre za Týništěm - TABULKA ZDE.

Fakta - branky: 12. a 29. M. Otradovský, 52. a 63. Šulc, 69. Podolník, 80. Doseděl - 82. Hanzlík. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (85. Balín). Diváků: 200.

Sestava Dvora: Kobos - Picha, Doseděl, Hruška, Blažek - Šulc, Podolník, Diviš (71. Vondrouš), Čenovský (76. Hlava) - M. Otradovský, Marks (64. Macek).

Kompletní program 14. kola: SK Týniště n. O. - RMSK Nový Bydžov B 4:1, TJ Dobruška - FC Rychnov n. K. 0:3, Sokol Kratonohy - FC Nový Hradec 2:2TJ Dvůr Králové n. L. B - Slovan Broumov 6:1, FC Olympia Hradec - Sokol Lhota p. L. 1:0, SK Libčany - Jiskra Česká Skalice 1:1, TJ Police n. M. - FC Slavia Hradec 3:1, FK Lázně Bělohrad - SK Jičín 5:6

STARŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem "U19" - TJ Lanškroun  2 : 1 (1:1).

Juniorka nastoupila v sobotní dopoledni na stadionu pod Hankovým domem proti sousedovi v tabulce. Lanškroun byl silným sokem, svěřenci trenérského dua Míl - Klus ale podali bojovný výkon a s přispěním štěstíčka porazili hosty 2:1. V utkání byly k vidění tři pokutové kopy, přičemž Lanškroun ten svůj neproměnil. Domácí poslal do vedení z první penalty Tomáš Novotný. Hosté vyrovnali na 1:1, ale čtvrt hodiny před koncem Filip Vondrouš potrestal ruku v šestnáctce soupeře - 2:1. Dvoráci si vítězstvím zajistili vynikající šesté místo po podzimní části!

Fakta - branky: 5. T. Novotný z pen., 74. Vondrouš z pen. - 32. Jačisko. Rozhodčí: Gereg. ŽK: 2:3. Diváků: 80.

Sestava Dvora: Prokůpek - Albert, Novotný, Bednář, Duplinszki - Jirák (46. Vladeka), Hlava, Krušina (52. Sýkora), Žaba - Vondrouš, Klossovski (78. Machek).

Jan Míl, trenér Dvora: „Tentokrát se hrálo na stadionu pod Hankovým domem, což výrazně přispělo ke kvalitě utkání. Začali jsme dobře, když už v 5. minutě proměnil Novotný penaltu za faul na Vondrouše. Po celý zbytek první půle byl však Lanškroun jednoznačně lepší a my jsme mohli být rádi, že se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Výrazně nás opět podržel brankář Prokůpek, když kapitánu Smrkalovi kryl ve 28. minutě penaltu. Nevím proč, ale náš výkon byl velmi ustrašený a chaotický. Jakoby si hráči teprve zvykali na prostředí hlavního stadionu. Ve druhém poločase se ale obraz hry změnil. Zvýšili jsme pohyb a důraz v soubojích, získali jsme střed hřiště a zpřesnili kombinaci. Najednou to byl soupeř, kdo musel bránit. V 74. minutě zahráli hosté ve vápně rukou a Vondrouš z nařízené penalty rozhodl o tom, že body zůstanou ve Dvoře. Za druhý poločas zaslouží pochvalu všichni. Jinak kromě standardně dobře hrajícího Novotného dnes musím vyzdvihnout výkon Bednáře a Hlavy.“

MLADŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem "U17" - TJ Dobruška  4 : 0.

Mladší dorostenci pod vedení kouče Radka Dorotíka přivítali v neděli v Podharti Dobrušku. Utkání přineslo tři červené karty, také ale čtyři trefy domácího družstva.

STARŠÍ ŽÁCI

TJ Dvůr Králové nad Labem "U15" - TJ Dobruška  6 : 0.

Starší žáci chtěli doma v Podharti pojistit druhé místo po podzimní části, přijel však třetí tým tabulky. Dobruška měla ofenzivní plány, ale Dvoráci soupeře smetli výsledkem 6:0.

ŽENY

TJ Dvůr Králové nad Labem - FC Vrchlabí  8 : 0 (3:0).

Dvorské fotbalistky nastoupily ve Velichovkách k poslednímu zápasu podzimu. Hostily Vrchlabí a se soupeřem z úplného dna tabulky si poradily hravě 8:0. Tři branky vsítila Denisa Šimková, dvě trefy si připsala nejlepší střelkyně v historii královédvorské ženské kopané Pavlína Juhászová a po jedné přidaly Věra Zaplatílková, Hana Riegerová Vojtěchová a Erika Šubrtová. Po podzimní části končí Dvoračky ve III. lize šesté se ziskem 16 bodů a bilancí  pěti výher, jedné remízy a čtyř porážek - viz. TABULKA ZDE.