30.09.2017 10:27

Další víkend s fotbalem je tu. Domácím turnajem ho zahajila starší přípravka. Áčko mužů získalo s Čáslaví bod!

Další víkend s fotbalem. Domácím turnajem ho zahájila starší přípravka. Áčko mužů získalo s Čáslaví bod!

 Uplynul týden a byl tady další očekávaný víkend. Očekávaný proto, že se na něj těšili fotbaloví fanoušci po celé republice. A my DVORÁCI jsme patřili mezi ně. Souhlas? Určitě si ještě vzpomenete, že poslední sobota s nedělí byly pro náš oddíl hodně úspěšné. Teda až na jednu kaňku. Všechny dvorské týmy vyhrávaly, pouze A mužstvo padlo. Přitom v Brandýse vedlo 1:0, aby nakonec inkasovalo pětibrankový výprask.

Čekali jsme, zda se povede reparát. Bylo by dobře. Svěřenci kouče Milana Ujce jsou totiž stále na poslední příčce Fortuna Divize C a cesta pryč vede především přes domácí úspěchy. 

Opět to ale nebude víkend pouze o divizním áčku. Naopak. Do boje jdou všechny dvorské celky a jejich souboje jsou roztaženy pěkně od sobotního rána až do nedělního podvečera. Pojďme si představit, kdo proti komu, kdy a od kolika.

MUŽI A

TJ Dvůr Králové nad Labem A – FK Čáslav 0:0, na penalty 4:5

Před nedělním utkáním byla veškerá slova zbytečná. Dvůr prožívá nejhorší start do soutěže v historii svého působení v divizi. A to už celostátní soutěž hrajeme nepřetržitě 14 let! Po sedmi kolech jsme byli poslední s pouhými třemi body a na dně nás ukotvily „šílené“ dvě porážky z posledních duelů. Prohrát domácí derby s Trutnovem a pak dostat výprask na hřišti nováčka z Brandýsa? Co můžeme být horší?

Ke všemu došlo mezi těmito zápasy ke změně na postup trenéra! Níž už snad naši hráči nemohou spadnout, proto bylo potřeba ukončit trápení a konečně zabrat. Tým máme letos „na papíře“ silný. Aby však byl silný i na hřišti, je třeba JEZDIT PO ZADKU! Ač se hráči v nedělním utkání snažili, remizovali s Čáslaví 0:0 a v penaltovém rozstřelu díky jediné neproměněné střele Tomeše padli!

Duel dvou na podzim trápících se mužstev dospěl k bezbrankové remíze. Na domácí straně měl nejblíž vstřelenému gólu tahoun většiny akcí Ondra Ujec, ve druhé půli pak z trestného kopu Martin Hruška. To jsme už už křičeli gól, brankáře Kubáta ale na brankové čáře zastoupil nejlepší hráč hostů Špačák. Hrozili ale i hosté, kteří nakonec ovládli penaltový rozstřel. 

NEJBLÍŽE GÓLU JSME BYLI PŘI TOMTO TRESTŇÁKU MARTINA HRUŠKY..

Fakta – rozhodčí: Raplík. ŽK: 2:2. Diváci: 250. Poločas: 0:0. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Karal, Kruliš (77. Rejl), Křížek – O. Vaníček (70. Vitebský), Podolník, Hruška, Tomeš – O. Ujec, Dvořák (60. Janouch). FK Čáslav: Kubát – Strnad (70. Kořínek), L. Vebr, Kunášek, D. Dastych (88. Vocel) – Skokan, J. Petrů, Vančura, Hannich – Jícha, Špičák.

PŘEDZÁPASOVÁ ZAJÍMAVOST: že si jsou městské věže ve Dvoře Králové a Čáslavi podobné? Po nedělním večeru ale "vítězný výhled" nebude z naší Šindelářské věže, nýbrž z Otakarovy věže v Čáslavi?

Kompletní program a výsledky 8. kola – sobota 10.15: Zbuzany – Pardubice B 5:0 (3:0)16.00: Vysoké Mýto – Živanice 1:2 (1:0), Letohrad – Kratonohy 1:1 (0:0), penalty 8:7, Chrastava – Trutnov 2:2 (1:2), penalty 3:4Neděle 10.15: Admira Praha – Brandýs nad Labem 1:0 (0:0)16.00: Dvůr Králové nad Labem – Čáslav 0:0, penalty 4:5, Turnov – Mšeno-Jablonec 0:3 (0:1), Kolín – Vykáň 1:1 (1:1), penalty 4:5.

Aktuální tabulku soutěže najdete ZDE!

MUŽI B

1. FK Nová Paka – TJ Dvůr Králové nad Labem B 1:7 (1:3)

Opačné problémy než áčko hlásila dvorská rezerva. Po ostudě, jakou B tým zažil ve třetím kole, kdy k zápasu v Dolní Kalné nastoupil v počtu 6+1, se situace uklidnila. Mužstvo často k duelům nastupuje v silné sestavě a dá se říct, že drtí jednoho soka za druhým. Vůbec poslední dvě utkání byla na jedničku. Nejprve kanonáda ve Smiřicích (9:2), týden na to sesazení lídra tabulky Lokomotivy Hradec (6:2).

Svěřenci hrajícího trenéra Standy Ježka nyní vedou tabulku I. B třídy a vítězné plány hlásili i před sobotním soubojem s Novou Pakou. Na její horké půdě se nevyhrává a své o tom ví i A mužstvo Dvora, které zde i v divizní éře zažilo řadu porážek. Doba ale pokročila a i dvorská rezerva vyrázila za soupeřem v roli favorita. A tu i potvrdila!

Fakta - branky: 40. Sochor - 2. Rejl, 14., 33. a 64. M. Otradovský, 69. Mertlík z pen., 84. Tauchman, 87. Ruprich. Rozhodčí: Kiezler. Hráno bez karet. Diváci: 90. 1. FK Nová Paka: Jurčo – Jisl, Bláha, Honců (46. Kukučka), Urban (62. Wolf) – Machát (75. Kříž), Číla, Sochor, Brádle – Rosputniak, Bažík (70. Krupka). TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – A. Matula (64. Klazar), Rejl, Kasan, Ruprich – M. Hák, Vágner, Tauchman, Mertlík – M. Otradovský, Vitebský.

Václav Horák (Nová Paka): „Soupeř byl po celý zápas jasně lepší. Průběh zápasu určila hned první standardní situace ve druhé minutě, ze které hosté vstřelili vedoucí branku. Hostujícímu týmu gratuluji k zisku tří bodů.“

Čeněk Celler (Dvůr Králové B): „Zaslouženě vysoké vítězství našeho velmi dobře hrajícího mužstva. Dokázali jsme realizovat brankové příležitosti. Pochvala pro celý tým.“

VÍTĚZNÁ SESTAVA z utkání v Nové Pace.

Aktuální tabulku soutěže najdete ZDE!

STARŠÍ DOROST

TJ Rudník – TJ Dvůr Králové nad Labem/Bílá Třemešná U19 2:2 (0:2), penalty 4:2

Na hřiště soupeře cestoval také tým staršího dorostu. Svěřenci trenérů Zdeňka Horáka a Pavla Šimůnka se představili na půdě Rudníku a v krajské soutěži šlo o jedno z mála okresních derby.

Oba soupeři si v sezoně zapsali po třech vítězných zápasech a favorita této bitvy tedy určit nešlo. Přesto chtěli Dvoráci s Třemešňáky navázat na zatím poslední duel, v němž před týdnem na domácím hřišti v Bílé Třemešné přehráli mužstvo Kopidlno/Libáň 2:0.

A ještě jedna zajímavost. V krajské soutěži dorostu jsou letos smutným otloukánkem fotbalisté Rasošek. Ve čtvrtek inkasovali na hřišti vedoucího Borohrádku debakl 27:0! Podílelo se na něm 11 domácích střelců. Ale nebyl to rekordní příděl sezony. Stejný tým o tři týdny dřív obdržel ve Skřivanech 38 branek (23 za druhý poločas)! Znovu se prosadilo 11 střelců, když prim hráli útočníci Kvaček (10 branek) a Vysuček (9 tref)!

Fakta – branky: 69. Horešovský, 80. Mišutka – 45. a 67. T. Lavryk. Rozhodčí: Janota. ŽK: 2:2. Diváci: 30. TJ Dvůr Králové nad Labem U19: J. Zivr – Kukla, F. Horák, Sojka, Kohout – T. Lavryk, D. Petráček, J. Novák, Nosek  Šenfeldr, Vejnar; Kursa, Štipák, J. Pracný, Baudyš, A. Lavryk.

Pavel Gašpar, trenér TJ Rudník: „Mužstvo ukázalo morální sílu a nevzdalo ani nepříznivý stav 0:2. Vytvořili jsme na hosty velký tlak a zaslouženě vyrovnali. Při penaltách bylo štěstí na naší straně.“

Pavel Šimůnek, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Škoda ztráty dvou bodů, když jsme již vedli 2:0. Domácí dokázali vyrovnat a na penalty byli úspěšnější.“

Aktuální tabulku soutěže najdete ZDE!

STARŠÍ ŽÁCI

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 – Roudnice/Kunčice 4:1 (2:1)

Skvělý podzim zatím prožívá parta trenéra Martina Kazdy. Dvoráci v dosavadních sedmi duelech krajské soutěže dokázali vyhrát šest, když ten poslední zvládli ve čtvrtek na hřišti Častolovic (7:0). Potvrdit dobrou formu žáci chtěli i v domácím prostředí, v nedělní bitvě je ale nečekalo nic snadného.

Pod Hankův dům totiž zavítal společný tým Roudnice a Kunčice, který v tabulce držel výbornou čtvrtou příčku. Naše mužstvo je druhé, ale pokud by v přímém souboji odešlo poraženo, o skvělé postavení by přišlo. Tak se ale nestalo.

Fakta – branky: 6. a 39. Kopecký, 12. Doležal, 53. T. Formánek – 10. L. Hruška. Rozhodčí: Zlámal. Hráno bez karet. Diváci: 36. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Straka – Marel, J. Všetečka, Machač, Kreibich – Hampl, Kopecký, L. Formánek, T. Formánek – Kraus, Doležal; J. Langpaul, Herman, Šanovec, D. Vágner.

Aktuální tabulku soutěže najdete ZDE!

MLADŠÍ ŽÁCI

Svěřenci trenéra Libora Machače v sobotu ráno odcestovali k turnaji do Úpice. Zde na třetí tým tabulky krajského přeboru čekal nejprve souboj s aktuálně šestým Červeným Kostelcem (10.00) a poté s domácím celkem Úpice/Rtyně (8. místo).

Věřili jsme v šest bodů a kluci Formánkovi & spol. nás nezklamali. Prvního soka přehráli výsledkem 6:1 a s domácím mužstvem si poradili taktéž hladce 8:1!

TJ Červený Kostelec – TJ Dvůr Králové nad Labem U13 1:6 (0:5)

Branky: Doležal 3, Hampl 2, T. Formánek

SK Sparta Úpice/Rtyně – TJ Dvůr Králové nad Labem U13 1:8 (1:6)

Branky: Doležal 2, Hampl 2, L. Formánek, T. Formánek, Langpaul, Pracný

Sestava Dvora Králové na turnaji: Lukáš Hynek – Zdeněk Hampl, Filip Pracný, Tomáš Jahnátek, Tomáš Formánek, Lukáš Formánek, Jan Kryštof Hlaváček, Ondřej Hynek, Jakub Langpaul, Adam Doležal.

Aktuální tabulku soutěže najdete ZDE!

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Mužstvo kouče Libora Špačka se dočkalo. Konečně dostalo příležitost odehrát turnaj okresního přeboru v domácím prostředí. Pod Hankovým domem Dvoráci dnes přivítali postupně Lánov, Rudník a Horní Maršov. První duel sice prohráli, pak ale porazili Rudník a především dokázali udolat dosud vedoucí tým soutěže z Honího Maršova!

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Lánov 2:5 (1:5)

Branky: Špaček, Ryba

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Rudník 3:2 (2:1)

Branky: Vágner, Polan, Budinský

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Jiskra Horní Maršov 1:0 (0:0)

Branka: Langer

Sestava Dvora Králové na turnaji: Josef Budinský, Jakub Horáček, Adam Just, Ivo Polan, Šimon Ryba, Jan Špaček, Jakub Vágner, Adam Vojtěch, David Langer, Jakub Dufek.

Aktuální tabulku soutěže najdete ZDE!

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Naši nejmenší fotbalisté si další turnaj okresního přeboru zahráli až v neděli. Ve Rtyni je čekalydva Baníky, nikoliv však ostravský. Nejprve svěřenci Michala Růžičky vyzvali soupeře ze Žacléře, o hodinu později nastoupili proti domácí Rtyni. Zatímco Žacléř byl v tabulce pod naším týmem, domácím patřila parádní druhá příčka.

TJ Baník Žacléř – TJ Dvůr Králové nad Labem U9 1:7 (1:5)

TJ Baník Rtyně – TJ Dvůr Králové nad Labem U9 3:3 (0:2)

Aktuální tabulku soutěže najdete ZDE!

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

 • Acko | Fanda | 04.10.2017 08:43:23 | reagovat

  Hola, hola, krajský přebor volá :-D

  • KUK | Fanda | 04.10.2017 16:55:31 | reagovat

   To už 14 let ty trdlo. A furt marně :-))))

 • kotel | Floriš | 03.10.2017 19:54:10 | reagovat

  Kotel zanikl kvůli lidem kteří nás a hlavně mě pomlouvali nadávali mi do debilů(viz zkrachovaný fotbalista který měl před sebou kariéru a nic neukázal). Ano je to škoda,tak ať fandí Pan Nohejl , Pan Hak, a další. Vím o tom,že i hráčům se stýská po našem fandění,ale nejdřív si to musej srovnat v hlavě další rádo by fandové. Tak co Pane Groha? Snad začnete fandit místo nás!!!!!!! Nikoho z Vás nenapadne pověsit vlajku postarat se o fanoušky co chodili do kotle. Sers mě to ale bohužel je to tak. FLORIŠ tzv. FANTOMAS.

  • Moje jméno. | Hák | 04.10.2017 13:21:18 | reagovat

   Vážený, já se jmenuji Hák, a s fotbalem jsem spolupracovala vozil je už v době kdy ty jsi ani nevěděl kde je stadion.A co se týče mého jednání vůči tobě, já jsem ti do očí řekl že se chováš jako blb a za tím si stojím.

   • odpověď | Floriš | 06.10.2017 11:37:06 | reagovat

    Jeěště jte se nevyjádřil, proč už nejezdíte??????

    • ? | Hák | 06.10.2017 12:42:04 | reagovat

     Proč bych se měl vyjadřovat.Po mých důvodech ukončení živnosti tobě nic není.

 • Kotel | hans | 01.10.2017 22:19:42 | reagovat

  Kam se ztratil vynikající kotel-proto se prohrává.

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing