14.03.2016 20:29

David Vitebský: „Na takový průběh zápasu jsem v sobotu myslel. Ale moc jsem tomu nevěřil.“

David Vitebský: „Na takový průběh zápasu jsem v sobotu myslel. Ale moc jsem tomu nevěřil.“

Nejdelší vítěznou sérii živí momentálně fotbalisté Dvora Králové v této sezoně divize C. V neděli si na trutnovské umělce svěřenci kouče Pavla Matějky připsali třetí výhru v řadě. V jarní premiéře totiž úspěch proti Letohradu (1:0) navlékli na dva tříbodové zisky ze závěru podzimu, kdy nejprve vyloupili semilský stánek (7:1) a týden na to v derniéře přehráli Kutnou Horu výsledkem 3:0.

Zajímavostí je fakt, že v posledních dvou duelech vsítil pokaždé vítěznou branku nejmladší hráč našeho kádru DAVID VITEBSKÝ (na snímcích). Osmnáctiletý borec má na svém kontě v útlém věku už tři divizní trefy a pokaždé byl jeho gól rozdílovým! Vůbec první úspěch zaznamenal „Dejv“ loni v červnu, kdy gólem v závěru utkání vystřelil Dvoru výhru 4:3 proti Ústí nad Orlicí.

Davide, v neděli jste si připsali vítězství v prvním jarním zápase. Jak náročný byl duel s Letohradem, který neprodal svou kůži lacino?
Byl hodně náročný. První půlku nás soupeř až na pár standardek a penaltu k ničemu nepustil. V kabině jsme si něco řekli a druhá polovina už byla lepší, ale pořád ještě ne podle našich představ.

Hosté měli v utkání rozhodně více šancí než vy. Myslíš, že lze považovat výsledek za zasloužený?
Já si myslím, že každá výhra je zasloužená. Určitě to byli oni, kdo měl více ze hry, vytvořili si více šancí a i drželi více balón. Nás v některých momentech zápasu podržel výborný Kuba nebo obránci vykopávali míč z brány. Ale nakonec jsme to byli my, kdo dal gól, a tak jsme se mohli radovat z výhry.

Jak jsi sám uznal, předvedená hra Dvora určitě nebyla ideální. Co chybělo k tomu, abyste předvedli lepší a přesvědčivější výkon?

Hra nebyla podle představ nikoho, ale každý ví, že první zápas jara není nikdy nic moc. Věřím tomu, že z nás spadne nervozita a v dalších zápasech to bude jen a jen lepší.

Ač šlo o domácí zápas, hráli jste jej na trutnovské umělce. Jak moc mrzí ztráta toho opravdového domácího prostředí?
Tak mrzí nás to hodně, přeci jen do Dvora chodí na fotbal, troufám si říct, nejvíce lidí z celé divize. Podporují a fandí nám, což je super. Navíc takhle ztratíte výhodu domácího prostředí a oba týmy hrajou víceméně venku. Ještě když hrajete na hřišti Trutnova, se kterým tam hrajeme derby, taky to není zrovna ideální. Důležité pro nás je, že jsme se s tím dokázali vypořádat, shodili ze sebe důležitost prvního utkání a zvládli to s plným počtem bodů.

Ty jsi v listopadu loňského roku vstřelil svůj druhý divizní gól. Napadlo by tě, že na další budeš čekat jen do dalšího utkání?
Popravdě jsem si v sobotu večer říkal, bylo by super dát třeba gól a zápas skončit 1:0, ale opravdu jsem tomu nevěřil (úsměv). Na druhou stranu jsem rád, že se mi povedlo navázat na podzim a doufám, že se mě štěstí nepustí.

Jak bys vůbec vítěznou trefu z utkání proti Letohradu popsal fanouškům, kteří do Trutnova nemohli přijet?
Kluci získali balón na levé straně, suprově to vykombinovali, Hrůša potom poslal skvělou přihrávku na Fandu, ten bekovi ukázal s velkým odstupem záda, připravil mi to přesně na nohu a já už měl povinnost to dát.

Fotbalové jaro se rozebíhá na plné obrátky, ale přiznejme si, město v těchto dnech žije hokejem. Jak vnímáš boj HC Rodos o druhou ligu ty? Přece jen máš v týmu bráchu Jakuba.
Když nemáme trénink nebo zápas, tak jsem na každém zápase a jezdíme se na bráchu s tátou koukat. Poslední dobou hrajou super hokej a věřím, že postoupí. Přeci jen by to dvorskému sportu prospělo.

Jste sportovní rodina. Bavíte se doma o sportu hodně? Jak jste třeba hodnotili nedělní výsledky ve fotbale a hokeji?
Jelikož brácha už má svůj byt ve Dvoře, tak u nás moc není, ale když přijede, tak debata není o ničem jiném než o sportu a o rybách (smích). Rodiče nás k tomu vedli už od mala a za to jim moc děkujeme. A výsledky? No super, když je za neděli šest bodů, vždycky musíme být spokojení.

Zpět ale k fotbalu. V dalším duelu zajíždíte na hřiště Ústí nad Orlicí. Co bude potřeba na vašem výkonu zlepšit, abyste mohli pomýšlet na bodový zisk i tam?
Myslím, že se budeme snažit více držet balón, kombinovat a také se nebát hrát. Určitě máme na to tam nějaké body urvat a znovu se zvednout tabulkou nahoru.

Letos v prosinci ti teprve bude 19 let. V týmu jsi benjamínkem. Co pro tebe znamená fakt, že už v tak útlém věku můžeš hrát divizi?
Jsem strašně rád, že už asi před dvěma lety jsem mohl nakouknout do A týmu. Máme super partu a to je vždycky veliké plus. Rád sbírám fotbalové zkušenosti a pracuju na sobě, přeci jen dospělý fotbal je o hodně těžší a stále je co zlepšovat.

Máš nějaké osobní fotbalové cíle? Kam bys to ve fotbale rád dotáhl? A pokud nechceš přehánět, stačí jiný cíl: kolik branek ještě na jaře stihneš?
Asi konkrétní fotbalový cíl nemám, samozřejmě bych byl rád, kdybych si jednou zahrál vyšší soutěž, ale na tohle vůbec nemyslím. Důležité je, co je teďka, dostávat co nejvíce příležitostí, využívat je co nejlépe a stále na sobě pracovat. A kolik branek ještě stihnu dát? Doufám, že jich bude co nejvíce, ale to se nechme překvapit (úsměv).

TJ Dvůr Králové nad Labem - FK OEZ Letohrad 1:0 (0:0), branka: 55. David Vitebský.

Dosavadní divizní trefy Davida Vitebského

  • 2014/2015 proti Ústí nad Orlicí rozhodující gól na konečných 4:3! Poslední duel sezony..
  • 2015/2016 proti Kutné Hoře vítězný gól na 1:0 při výhře 3:0! Poslední duel podzimu..
  • 2015/2016 proti Letohradu jediný gól zápasu! První duel jarní části..

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing