22.01.2019 00:04

David Vitebský po Mladé Boleslavi: „Pozorovat Konatého bylo fantastický. Je to v pohodě týpek.“

David Vitebský po Mladé Boleslavi: „Pozorovat Konatého bylo fantastický. Je to v pohodě týpek.“

Jak už si každý z fanoušků dvorského fotbalu stihl všimnout, zimní příprava našich fotbalistů jede na plné obrátky. A mezi tréninky se tradičně najde místo i pro přátelská utkání na umělých trávnících. Jelikož my ve Dvoře Králové nad Labem žádný nemáme, musíme jezdit trénovat i hrát na ta okolní. První přípravný zápas svěřenci trenéra Milana Ujce absolvovali v sobotu na hřišti juniorky prvoligové Mladé Boleslavi. Duel s běhavým soupeřem jsme prohráli 1:2, i přes nepříznivý výsledek ale zápas splnil účel, pro který byl se Středočechy naplánován.

Dvoráci si řádně zaběhali. O jedinou branku našich (tentokrát červených) barev se postaral DAVID VITEBSKÝ, jenž po čtvrthodině hry otevíral skóre utkání. A právě Dejva jsme požádali o „krátký“ rozhovor pro naše webové stránky.

Davide, v sobotu jste odehráli první přípravný zápas na jarní část sezony. Jak jsi duel viděl? Ve kterých fotbalových činnostech vás Boleslavští přehráli?

Jelikož šlo o první zápas po „vánoční pauze“, tak jsem se docela bál, že nás (jak se říká) přejedou, ale za mě musím říct, že jsem s naší hrou byl spokojený. Dobře jsme bránili a do nějakých šancí jsme se taky dostali. Kluci z Bolky byli určitě více naběhaní, protože my přípravu teprve začali a jim už chvíli běží. Ale to určitě doženeme.

Domácí byli v zápase pochopitelně mladším týmem. Ty ale patříš k nejmladším hráčům v našem kádru. V čem jsou podle tebe hráči prvoligové líhně lepší?

Jak už jsem zmínil v otázce první, fyzický fond mají určitě lepší. Dále taky práce s balónem, rychlejší zpracování, no zkrátka je znát, že nic jiného nedělají a věnují se tomu odmala.

Ať tak nebo tak, skóre utkání jsi otevřel právě ty. Jak bys gólovou akci popsal vlastními slovy?

Zhruba v půlce poločasu jsme kopali roh, na balón jsem hlavou ještě nedosáhl, tak jsem se otočil za sebe a od Kruldy se míč odrazil přesně před moji pravačku. Pak už jsem měl lehkou pozici obstřelit gólmana a vedli jsme 1:0.

Zimní příprava teprve začala. Jak se sám, po oné „vánoční pauze“, cítíš? Je hodně znát že jste zatím poslední zápas odehráli na konci listopadu?

Já osobně jsem se o prvních dvou trénincích moc dobře necítil (smích). Přece jen ta delší přestávka je znát. Ale vím, že během týdne v tom budu zase zpátky. Ano, sice jsme hráli poslední zápas na konci listopadu, ale do půlky prosince jsme si chodili zahrát fotbálek, takže pohyb nám nechyběl.  

Prozraď a vůbec se za to nestyď: přidával sis sám během pauzy? Chodil jsi třeba sám nebo s některým kamarádem běhat? Nebo nějaká ta posilovna, byla?

Popravdě jsem spíše tu zimu věnoval škole a přípravě na zkoušky, ale samozřejmě jsem něco musel dělat. Začal jsem hrát amatérskou florbalovou ligu, takže každé úterý byl trénink a o víkendu nějaký ten zápas.

Od začátku ledna už ale příprava mužstva jede na plné obrátky. Pondělí posilka a rehabilitace, úterý a pátek trénink na umělce v Kobylici, středa ve Strži v hale, víkendy zápasy. Co z toho programu máš nejradši a proč?

Nejraději mám zápasy, protože v týdnu jede každý za sebe a musí makat, aby právě v zápase ukázal trenérovi, že na to má. Jsem soutěživý typ a mám rád takovou tu zdravou konkurenci.

V utkání proti Mladé Boleslavi za domácí tým nastoupila řada borců ostřílených první ligou. Mimo jiné i Tiémoko Konaté. Docela zážitek si proti takovým frajerům zahrát, co ty na to?

Zážitek to určitě byl. Pozorovat Konatého, v jaké rychlosti a s jakou lehkostí dribluje, to bylo fantastický. Navíc to je v pohodě týpek, kterej se furt směje, dokonce i když párkrát okusil Pištův skluz (smích), zvedl se a jel dál. Valenta a Pauschek hráli taky skvěle, nechápal jsem, že nejeli s ostatními na Maltu (Mladá Boleslav tam hrála finálový turnaj Tipsport cupu – pozn. aut.)

Jeden nový boreček ale nastoupil i v našem dresu. Jak vnímáš novou tvář v podobě Davida Přibyla? Pamatuješ ho z nějakých vzájemných soubojů Dvora a Pardubic? Jak na tebe zapůsobil v prvním utkání za náš klub?

Pamatuju si, když jsme hráli v Pardubicích a David hrál proti nám. Ten zápas jsme vyhráli 2:1 a myslím, že nastoupil zrovna na pravém nebo levém beku, takže jsme se na hřišti i potkali. Zatím jsem ho viděl hrát jen jeden zápas, ale určitě to je zkušený a nepříjemný hráč s přesnou rozehrávkou, který prohraje minimum soubojů. Takže jeho příchod vnímám pozitivně.

Patnáct divizních branek Davida Vitebského. Komu a ve kterých sezonách je střílel?
ročník 2014/2015 1 branka Ústí nad Orlicí
ročník 2015/2016 6 branek Kutná Hora, Letohrad, Admira Praha, 2x Trutnov, Semily
ročník 2016/2017 4 branky Pardubice B, Ostrá, Turnov, Kratonohy
ročník 2017/2018 2 branky Pardubice B, Zbuzany
ročník 2018/2019 2 branky Trutnov, Přepeře

Přípravných zápasů bude během zimy řada. Máš v merku, s kým se utkáte? Jak jsi s výběrem soupeřů spokojen a na jaký duel se budeš těšit nejvíc?

Ano, tak nějak vím, s kým se utkáme. S výběrem jsem určitě spokojený, protože se střídají zápasy s týmy z kraje a z vyšších soutěží. Asi nejvíc se těším na týmy z ČFL, zápasy vždycky mají velký náboj a je třeba šance, že si vás někdo všimne.

Davide, pocházíš ze stejného ročníku jako Lukáš Mertlík. Jsi rád, že jste se oba dvorští odchovanci prosadili do divizního kádru a na podzim jste se dokonce oba zapsali do střeleckých tabulek?

Určitě jsem rád, že s Mertlasem hrajeme ve stejném týmu. Známe se odmala a už jako prckové jsme na sebe stříleli na zahradě. Že jsme se oba prosadili a tuhle sezonu dali i pár gólů, je super. Ale fotbal se hraje pro tým, takže koukám spíš na to, jak pomáhám mužstvu.

V pátek ses zúčastnil slavnostního galavečera Královéhradeckého KFS, na kterém jste byli oceněni za skvělou reprezentaci kraje při Region's cupu. Jak na tuhle akci vzpomínáš?

Na Region‘s cup mám jen dobré vzpomínky. Sešla se tam výborná parta, poznal jsem kluky, proti kterým hrajeme v divizi, a nejsou zas tak špatný (smích). Ne, bylo to dokonale zorganizované, ubytování bylo super, jídlo, no prostě všechno.

Letos vás čeká finálový turnaj, na který věřím, že budeš nominován. Jsi rád, že se uskuteční v Německu nebo jaké dějiště sis osobně přál?

Jestli budu nominován nebo ne, je na trenérech, já v sezoně musím podávat takové výkony, abych se do nominace dostal. Tudíž doufám, že se mi bude dařit. Jako vysněnou destinaci jsem měl Normandii, ale los nám přiřadil Německo, takže se nedá nic dělat a musíme se spokojit i s tím.

Na závěr opustíme náš tým a naši soutěž. Komu fandíš v HET lize? Kdo podle tebe vyhraje letos nejvyšší domácí soutěž a komu bys v uvozovkách přál sestup?

V HET lize nejsem úplný fanoušek nikoho, ale kdybych měl vybrat jeden tým, tak asi odmala pražská Slavia. Letos si pro titul dojde právě ona. A sestup? To vůbec nedokážu odhadnout.

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing