19.02.2019 08:37

Denní tisk v regionu připomněl, co pro náš oddíl i celé město znamená prezident klubu Georgios Karadzos

Denní tisk v regionu připomněl, co pro náš oddíl i celé město znamená prezident klubu Georgios Karadzos

Krkonošský deník ve svém pondělním vydání přinesl TÉMA, ve kterém se sportovní redaktoři týden co týden věnují „Malému a velkému sportu“.

Tentokrát si na paškál vzali nadšence, kteří sportem žijí natolik, že do něj vkládají své vlastní peníze a mohou se tak leckdy směle označovat za spasitele a dobrodince. Jak se v Deníku po celé republice píše: bez těchto lidí by řada klubů zmizela v propadlišti dějin.

Odkaz na článek z webových stránek Krkonošského deníku ZDE!

Svůj prostor v pondělním vydání našly i dvě známé osobnosti našeho města. Sportovní redaktor u pánů Georgiose Karadzose a Vasila Teodoridise neváhal připomenout jejich řecký rodokmen. Zároveň se oba kamarádi narodili v našem městě a oba se také považují za královédvorské patrioty.

Celý text si můžete přečíst níže:

POD ŘECKÝM DOHLEDEM. SPORT VE DVOŘE KRÁLOVÉ DRŽÍ DVOJICE PATRIOTŮ

Jen stěží si někdo ve Dvoře Králové nad Labem dokáže představit, jak by ve městě vypadala úroveň dvou v Čechách nejpopulárnějších sportů, nebýt dvou mužů s jižanským rodokmenem.

Řeč je o mecenáších a zároveň majitelích fotbalového a hokejového oddílu. Na jedné straně Georgios Karadzos, na druhé Vasil Teodoridis. Osoby, díky nimž se o desítky dětí na sportovištích starají patřičně odměňovaní trenéři. Pánové, jejichž zásluhou tu mohou sportovní příznivci navštěvovat zápasy celostátních soutěží.

Zároveň také muži, kteří se ve městě narodili, sami tu dlouhé roky sportovali a nyní hrdě představují, jak ve skutečnosti vypadá ten pravý patriotismus.

Vždyť ve městě na Labi se již patnáctým rokem hraje divizní fotbal, který Karadzos ještě o tři roky déle podporuje. Vedle A mužstva dospělých se tu navíc drží i sedm týmů mládeže. Dva roky si zde hokejoví nadšenci především zásluhou Teodoridise užívají druhou ligu.

Jak jistě leckoho napadne - každá „sranda“ také něco stojí. Zatímco už sama fotbalová sezona na takové úrovni, jakou se Dvůr Králové momentálně pyšní, spolkne sumu přesahující dva miliony korun, hokejová druhá liga honí rozpočet od 4,8 k pěti milionům.

Nic by nešlo bez pomoci radnice, a jak by oba jmenovaní potvrdili, přemlouvání jejích představitelů, stejně jako námluvy dalších podnikatelů z města či blízkého okolí, nepatří mezi oblíbené činnosti. Jinak to ale nejde.

Fandové královédvorského sportu si nyní mohou přát jediné. Aby nadšení pro fotbal, respektive lední hokej pánům Karadzosovi a Teodoridisovi vydrželo co nejdéle. Bez jejich přízně by totiž úroveň místních mužstev nemohla dosahovat takových výšin.

Za nás dvorské fotbalisty a fanoušky nejpopulárnějšího sportu nejen v našem městě, ale na celém světě, zbývá dodat jediné: DĚKUJEME!

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing