19.04.2014 09:43

DERBY JE TADY! „Musíme jezdit po zadku,“ říká Jakub Černík

DERBY JE TADY! „Musíme jezdit po zadku,“ říká Jakub Černík

Už jen pár hodin zbývá do zápasu, na který se dvorští fanoušci pokaždé těší víc než obvykle. Derby s Trutnovem. Ostrá řež, v níž si nikdo nepřipouští porážku. Šlágr kola, duel, který povětšinou na stadion přiláká nejvyšší návštěvu celého ročníku v divizní skupině C! Jelikož loni Trutnov hrál "jen" krajský přebor, o derby jsme přišli. Letos jej máme zpátky. Na podzim Dvoráci rivalovi podlehli 0:2 a nyní je před nimi odveta, kterou moc chtějí vyhrát.

Bude to ale hodně těžké! Trutnov v neděli pod Hankův dům přijede ve skvělé formě. V posledních kolech si na domácí půdě vyšlápl na Kutnou Horu (3:1), Pardubice B (3:0) a dokonce i Novou Paku (3:0). K tomu přidali svěřenci kouče Dvořáka výhru 6:0 na hřišti libereckého Rapidu! Přesto je ale papírovým favoritem náš tým. V tabulce má o čtyři body více a poslední tři domácí derby vyhrál, 2:1, 1:0 a 4:1! Navíc prostředí našeho stadionu není pro Trutnovské oblíbené, přece jen, jejich umělka, to je jiný "šlágr". Co ale pozitivní náladu ve dvorském táboře může brzdit, to je aktuální pohled na marodku. Obránce Jakub Volf je po operaci a nehraje už delší dobu. Také útočník Radek Klazar se na fotbal může jen dívat a minimálně týden se na hřiště nedostane ani František Fejk, jenž si odnesl zranění z duelu proti Náchodu. Ke všemu se ještě ošklivě zranil kapitán Stanislav Ježek, jenž je od pondělí po operaci achillovy paty! Otazník pak visí nad juniorem Davidem Vitebským, jenž s bolavými zády neabsolvoval předzápasový trénink.

Podobné problémy ale ke každé sezoně prostě patří a je jen na našem týmu, jak se s nimi popere. Kouč Miroslav Chalupa jistě namíchá koktejl, který se porve o vítězství v derby a je také na nás fanoušcích, jak k úspěchu přispějeme! Doražme v co největším počtu! Naši fotbalisté potřebuijí podporu, zvlášť, když na utkání jistě nebudou chybět ani příznivci z Trutnova.

Hostující sestava je v posledních kolech vcelku čitelná, a tak se dá předpokládat, že se Trutnov pod Hankovým domem ukáže v tomto složení:

V brance, pokud nedojde k nějakému zranění, což si nikdo nepřeje, bude jistojistě Jan Šťastný. Obrannou čtveřici poskládá Miloš Dvořák nejspíš následovně: se zkušenostmi z našeho modrého dresu přijede Martin Křižovič, s ním zkušení stopeři Stanislav Horák, Petr Makovský, jež doplní šikovný Jan Holubec. Také středová formace se nejspíš měnit nebude, a tak se můžeme těšit na důraz uprostřed a hlavně bleskové kontry po stranách. Je tu další bývalý dvorský plejer a střelec dvou divizních branek v našem dresu Michal Kamitz. Spolu s ním budou hrát Vladimír Marks, Dominik Kovář a nejlepší střelec novodobé trutnovské divizní historie Petr Holubec. V útoku se mísí technika s důrazem, neboť přednost nejspíš dostanou Honza Čech (v sezoně 2011 - 2012 skóroval dvanáctkrát za Dvůr Králové) a Martin Kejzlar.

Zápas se hraje v neděli od 17 hodin a hned dva hráči před ním odpovídali na otázky nejen k blížícímu se derby.

 • Přidej se k nám na sociální síti!
 • Facebookový profil FOTBAL DVŮR má v přátelích již 890 fanoušků!
 • Právě na facebooku s hráči můžeš být neustále.
 • Jen zde se dočteš nejaktuálnějších informací!

JAKUB ČERNÍK: Jednoznačně chceme vyhrát, nic jiného nebereme.

Dvůr Králové – Jedenáct nastřílených branek! To je bilance, která trutnovské fotbalisty prostě nemůže nechat klidnými. Královédvorský útočník JAKUB ČERNÍK (na snímku) je v letošní sezoně postrachem obran, a kdyby na podzim v osmi po sobě jdoucích duelech střelecky nemlčel, mohl mít gólů na svém kontě ještě víc. Dokáže se prosadit i v nedělním ostře sledovaném derby? 

Jakube, v loňské sezoně dvorskému týmu hrubě nevyšel úvod jara a rázem z toho byla hra o záchranu. Letos se ale zdá, že forma týmu není zlá. Co myslíte?

Pravdou je, že forma týmu není zlá. Hráli jsme na jaře těžká utkání, a pokud zvládneme ty následující, mohly by mít svoji velkou cenu i ty poslední dvě remízy. Potřebujeme zvládnout derby a za týden vyhrát v Liberci. Oba zápasy bereme jako hodně důležité. 

Ze šesti kol dvě vítězství, dvě remízy a dvě porážky. Je nějaký výsledek, jehož byste nejvíc litoval?

Určitě je to hned první zápas s Letohradem (Dvůr prohrál 1:2 – pozn. aut.). Kdybychom tento duel zvládli, mohli jsme mít relativně už klid. Ale nevadí, musíme to zmáknout jinde. 

Vy i na jaře plníte roli kanonýra mužstva. Naposledy jste zajistil mužstvu bod v Pardubicích. Plánujete skórovat i proti Trutnovu?

Já se snažím dávat co nejvíce branek. Přece jen se ode mě čekají. Jsem rád, že mi tam letos něco napadalo. Každý gól mi udělá radost a samozřejmě bych rád rozhodl i nedělní derby. Když dá ale gól někdo jiný a my vyhrajeme, budu maximálně spokojenej. 

Parta trenéra Dvořáka ale na jaře válí. Trutnov hraje skvěle a vyhrál už čtyřikrát! Jak bude potřeba hrát, abyste jeho nadšení přerušili?

Musím souhlasit. Trutnov hraje opravdu dobře, hlavně na domácím trávníku. Venku už to tak slavné není. I proto musíme na vlastním hřišti potvrdit poslední dvě cenné remízy. Musíme hrát náš fotbal a se soupeřem si poradit. Věřím, že na konci utkání budeme šťastnější.

Na podzim jste byl u toho, když Dvůr prohrál na půdě rivala 0:2. Pamatujete si na ten zápas? Na co si u soupeře budete muset dát největší pozor?

Ten zápas si vybavuji. Měli jsme na začátku hodně šancí, ale ty jsme nedali a naopak dostali hloupý gól. Tentokrát musíme skórovat jako první, celý zápas hrát srdcem a v derby jezdit po zadku. 

Má být hezky, derby by mohla sledovat vysoká návštěva. Na co byste rád fanoušky pozval a co byste vzkázal těm Královédvorským?

Lidí očekáváme opravdu hodně. Rád bych je pozval na náš fotbal. Budeme makat a motivací pro nás je vrátit Trutnovu podzimní porážku. Jednoznačně chceme vyhrát, nic jiného nebereme.

HISTORICKÁ BILANCE DERBY ZÁPASŮ V TŘETÍM TISÍCILETÍ

 • 2003 – 2004    Dvůr Králové – Trutnov       1:3 a 1:0 (památné boje o postup do divize)
 • 2004 – 2005    Trutnov nehrál divizi
 • 2005 – 2006    Trutnov nehrál divizi
 • 2006 – 2007    Dvůr Králové – Trutnov       2:5 a 2:0
 • 2007 – 2008    Trutnov – Dvůr Králové       3:2 a 1:2
 • 2008 – 2009    Trutnov nehrál divizi
 • 2009 – 2010    Trutnov nehrál divizi
 • 2010 – 2011    Dvůr Králové – Trutnov       1:0 a 0:4
 • 2011 – 2012    Trutnov – Dvůr Králové       0:4 a 1:4
 • 2012 – 2013    Trutnov nehrál divizi
 • 2013 – 2014    Trutnov – Dvůr Králové       2:0 a hraje se v neděli

Dvůr Králové vs. Trutnov prozatím 6:5, v divizi 5:4!

 • 11 utkání: 6 vítězství Dvora, 5 vítězství Trutnova, skóre 19:19!
 • Dvůr Králové doma: 3 0 2, skóre 10:10
 • Trutnov doma: 3 0 3, skóre 9:9

MARTIN KEJZLAR: „Bojovností a přístupem můžeme bodovat kdekoliv.“

Trutnov - Letitý obránce již několikrát potrápil útočníky dvorského rivala, tentokrát se ale MARTIN KEJZLAR (na snímku) chystá zkazit neděli jeho bekům. Jak je to možné? Urostlého hráče Trutnova totiž trenér Dvořák na jaře „předělal“ na ofenzivní eso a sedmadvacetiletý borec se mu odměňuje i střelecky. Hned dvě trefy dokonce nasměroval před týdnem do sítě vedoucího celku tabulky z Nové Paky.

Na jaře váš tým posbíral již 12 bodů. Zdá se tedy, že jste ve formě. Cítíte to podobně?

Tak bych to nenazval. Vyhrávat v domácích zápasech je povinnost proto, abychom se udrželi. Samozřejmě jsme si po vítězství s Kutnou Horou a Pardubicemi dokázali, že hrát se dá s každým. Bojovností a přístupem k utkání můžeme bodovat kdekoliv.

V posledních dvou kolech jste vyhráli s celkovým skóre 9:0. Věříte, že na tyto výsledky navážete i v nedělním derby?

V derby bude vše otevřené. Když se nám podaří udržet čisté konto, věřím, že nějaký gól dáme a vyhrajeme. V podzimním zápase jsme také nebyli favority a dokázali zvítězit. Určitě by nám to v tabulce hodně pomohlo.

Vy hrajete na jaře v útoku. Cítíte se zde lépe než v obraně? A nepřekvapil vás trochu tento tah trenéra Dvořáka?

Je to nezvyk, celý život jsem hrál v obraně a teď mě trenér staví do útoku. Jestli je to lepší? Sám nevím. Je to změna a jsem rád, že se mi daří. Každá pozice v týmu nese svoji odpovědnost. Někoho neubráníte a dostanete branku nebo ve vyložené šanci selžete. Vždy se na vás snese kritika. Výhodou pro mě je, že se dostávám častěji do zakončení, což mám hodně rád (usmívá se).

Derby může hodně napovědět o vašich záchranářských ambicích. Na co si ve Dvoře budete muset dát největší pozor?

Když to zlehčím, je to zápas venku se čtvrtým týmem tabulky. Neměla by to být taková povinnost vyhrát.  Ale ztráta na Dvůr jsou jen čtyři body. Tak kde je to sestupové pásmo? A kde budou ty rozhodující body? To nikdo teď neví. Určitě se budeme snažit vyhrát, alespoň neprohrát. Největší pozor si budeme muset dát na celý Dvůr Králové. Navíc, přece tu nebudu radit soupeři (smích).

Čím by se naopak měl prezentovat váš tým, abyste z pod Hankova domu neodjížděli s prázdnou?

Pevnou defenzivou, efektivní koncovkou a bojovností.

Před týdnem jste dvěma góly odrovnal favorita z Nové Paky. Schoval jste si nějaký gól i do Dvora?

Podařilo se mi skórovat dvakrát se štěstím. Jednou tečovaná střela a podruhé odrazem o tyč. A na otázku jestli jsem si nechal nějaký gól na Dvůr? Kéž by alespoň tři. Ale ani nevím, jestli budu hrát. Vše je na trenérovi, jak to postaví. I pro něj to bude významné utkání.

Derby bude šlágrem kola. Jakou očekáváte návštěvu a co byste vzkázal fanouškům z Trutnova?

Doufám, že návštěva bude velká a přijedou nás podpořit i Trutnováci. A vzkaz pro ně? Věřím, že uděláme tři body a děkuji jim za podporu v celé sezoně.

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

 • kočka myš | Dvorák | 20.04.2014 19:44:57 | reagovat

  Soupeř nepřijel. V derby jsme dneska viděli jen jeden tým. Kluci hráli skvěle. Jen škoda, že hosté neunesli, jak je Dvoráci přejeli!

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing