08.06.2011 22:05

Derniéra áčka se ctí, přesto s porážkou!

FC HRADEC KRÁLOVÉ B - TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM A 2:1 (2:0).

Na stadionu Nového Hradce odehráli svěřenci kouče Miloše Dvořáka proti domácímu favoritovi zcela vyrovnaný duel. V našem kádru chybělo několik opor, když nemohli kvůli zranění startovat oba brankáři Tomek s Ulrychem, scházel i distancovaný Kruliš, kvůli studiu Dan Novák s Blažkem (Rejl navíc dorazil až v průběhu utkání), díky pracovním povinnostem Urban a se svalovými problémy nadále Podolník s Privarou.

I díky těmto absencím využilo áčko výpomoci několika hráčů rezervy, která letos postoupila do krajského přeboru. Pro spoustu z nich tak přišel na závěr sezony zajímavý test, v němž nakonec obstáli. Velkou premiéru v brance prožil Jakub Daniel. Ten si jistě při velké nervozitě přál hlavně úspěšný úvodní zákrok. Přišla ale 6. minuta, první útok domácích a míč si hned našel místo v brance - 1:0. Velká škoda, vždyť do té doby se hrálo spíš na druhé polovině hřiště. Jinak ale první půle patřila domácím a jejich další šance již Daniel za svá záda nepustil. Po půlhodině se strhl pořádný liják, a ten jakoby přece jen převážil misky vah na stranu Dvora. Sympatické průniky do šestnáctky přinesly i náznaky šancí, vyrovnat ale nikdo nedokázal. Naopak ve 45. minutě přišel brejk, šanci z levé strany ještě Daniel zmařil, jím vyražený míč ale trestuhodně neobsazený Faltus pohodlně uklidil do branky - 2:0.

Ilustrační fotografie z duelu Dvora Králové v Hradci a na ní Martin Kilevník (č. 7).

Ve druhém poločase pokračoval déšť a nutno říci, že se hosté pokusili s ročníkem 2010/2011 se ctí rozloučit. To se jim i podařilo, ačkoliv jim bodový zisk dopřán nebyl. V záloze vystřídal Holuba Fanda Fejk a soupeře se dařilo přehrávat kombinacemi. Už v 59. minutě předvedli krásnou akci mladíci Kořínek se Samlerem. Prvně jmenovaný přesně načasoval českou uličku, dorostenec Kristian Samler pak unikl obraně a sám před gólmanem Pištou zachoval chladnou hlavu - 2:1. Za zaznamenání stojí říct, že Kristian vstřelil všechny poslední tři góly Dvora v soutěži (doma s Chrudimí, v Kolíně i v Hradci). Po snížení patřilo tak deset minut zase juniorce Hradce. Ti však ve velké příležitosti nevyzráli na Daniela a poté se až do konce utkání museli bránit. Dvůr skvěle finišoval, Doseděl se vysunul až na hrot, důrazná obrana ale ne a ne povolit. Při jedné standardce se hosté hodně zlobili po stažení Motyčky v pokutovém území, sudí se ale penaltu bohužel písknout neodvážil. Čas ubíhal rychle, nastavená minuta ale přišla stěží jedna, a tak si Dvoráci museli na cenný bodík nechat zajít chuť. Zatímco našim fotbalistům sezona skončila, ostatní celky ještě čekají dvě utkání. Divizní příslušnost je zachována, k záchraně stačilo přesně 35 bodů (v přepočtu na 30 utkání jich "máme" 37,5), nyní ale bude Dvůr čekat, na jaké pozici sezonu zakončí. Nejpravděpodobněji se jeví příčka 13., což by bylo jednoznačně nejhorší umístění v královédvorské divizní historii.

Fakta - branky: 6. Kábrt, 45. Faltus - 59. Samler. Rozhodčí: Šmíd. ŽK: 2:1. Diváků: 150.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Daniel - Motyčka, Doseděl, Macek (71. Rejl), S. Ježek - Kilevník, Holub (46. Fejk), M. Otradovský, Řežábek (64. Klazar) - Kořínek, Samler.

Miloš Dvořák, trenér Dvora: "S nepovedenou jarní částí jsme se chtěli rozloučit bodovým ziskem. ro utkání scházala spousta hráčů, přesto se náhradníci se svou rolí vypořádali dobře. Domácím jsme byli zcela vyrovnaným soupeřem a ve druhém poločase jsme i tahali za delší konec. Bohužel se nám již vyrovnat nepodařilo a rozhodly dva nešťastné góly z úvodního dějství."

Fotografie jsou z loňského duelu, v němž Dvoráci v Hradci (hřiště Olympie) prohráli vysoko 0:4.