14.11.2015 16:20

Derniéru Dvoráci zvládli na jedničku, porazili Kutnou Horu jasně 3:0

V závěrečném utkání podzimní části sezony porazili naši fotbalisté po zásluze soupeře z Kutné Hory 3:0. Stejným výsledkem jako pohárový duel toho ročníku minulého skončilo utkání zásluhou velice povedeného vstupu do zápasu. Už po čtvrthodině hry totiž Matějkovi svěřenci vedli 3:0!

Divize C

TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM – TJ SPARTA KUTNÁ HORA 3:0 (3:0)

Jak už se stalo pod Hankovým domem tradicí, vlítli naši hráči do zápasu s velkou chutí. Stejně jako v duelech s Litolí, Trutnovem a Turnovem byli Dvoráci za svoji snahu odměněni rychlým gólem. V 8. minutě podnikli brejk v pěti hráčích a přečíslení zakončil stříleným centrem David Vitebský. S přispěním gólmana se míč třepetal v síti a na světě byl tradiční stav 1:0. Na rozdíl od předchozích bitev ale Matějkovi svěřenci od své hry neustoupili a tentokrát nižší návštěva zanedlouho slavila druhý gól. Ve 13. minutě začala gólová akce v naší šestnáctce. Jakub Vaníček místo odkopu volil rozehrávku do strany na Tomeše a po ose Podolník – Voldán – Vitebský – Fejk se posledně jmenovaný dostal k parádnímu centru, na jehož konci byla hlavička Tomáše Pichy – 2:0. Hned za dvě minuty padly naděje kutnohorských havířů na minimum. Den svátečních střelců totiž dokonal svou premiérovou trefou v našem dresu Vojta Pavlásek, jenž hlavou prodloužil do sítě angličanem rohový kop Ondry Vaníčka – 3:0.

Až za tohoto krásného stavu přišla řada i na hosty. Ve 20. minutě se sám před Kubou Vaníčkem ocitl Křelina, zamířil ale mimo tyče. Domácí si vybrali slabší čtvrthodinku, ve 39. minutě ale zabojoval o míč Vitebský, posunul akci na Pichu a jeho přihrávku v gól nepřeměnil Fejk, jehož šanci zmařil brankář Zich. Výsledkem 3:0 tak první poločas skončil.

Po pauze vzbudila největší pozornost průtrž mračen, po níž chuť do hry u obou kolektivů výrazně opadla. Ještě před ní stihli hosté dvě standardní situace, po kterých míč jen těsně minul zařízení za Vaníčkem. Pak přišla na řadu série střídání, hra se rozkouskovala, ale šance Dvora ještě přišly. Ty největší zazdili Hruška s Řežábkem. Oba se ocitli zcela sami před brankou, prvně jmenovaný ale nevyzrál na brankáře a druhý mířil vedle.

Fakta – branky: 8. Vitebský, 13. Picha, 15. Pavlásek. Rozhodčí: Ulrich. ŽK: 1:2. Diváci: 250. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Kruliš, Pavlásek, Tomeš – Podolník, O. Vaníček – Vitebský (65. Klazar), Voldán (57. Řežábek), Fejk (85. V. Hák) – Hruška (82. Ježek).

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové n. L.: „O výsledku utkání rozhodla úvodní patnáctiminutovka, která nám vyšla skvěle. Nastříleli jsme soupeři tři branky a pak už se duel spíše dohrával. Těší mě, že jsme poprvé na podzim dovedli zápas do konce bez inkasované branky. Druhý poločas ovlivnil těžký terén a vytrvalý déšť.“