03.05.2014 14:09

Deset statečných lídra tabulky potrápilo, mládež byla na půl úspěšná

Deset statečných lídra tabulky potrápilo, mládež byla na půl úspěšná

Velká divizní bitva mezi našimi fotbalisty a lídrem tabulky z Nové Paky se odehrála pod Hankovým domem v neděli a šlo v ní o východočeské derby, šlágr kola a velkou výzvu - porazit takřka jistého postupujícího do České fotbalové ligy. Ve stejném čase vyběhli na trávník také hráči dvorské rezervy, kteří se v rámci I. A třídy představili na horké půdě Černilova. Již v sobotu pak bojovali o cenné body dvorští mládežníci. Starší dorost, starší žáci, mladší žáci, ale i starší přípravka! Bodový úspěch? Poloviční - přesvědčte se sami v našem rychlém přehledu.

Muži "A"

TJ Dvůr Králové nad Labem "A" - FK Nová Paka 0:2 (0:0).

S motivací bodovat proti vedoucímu celku tabulky, ale také s řadou absencí vlétli do nedělního kláni svěřenci trenéra Miroslava Chalupy. Chyběla stoperská dvojice Kruliš (kýla), Podolník (angína), sezona skončila Ježkovi, po operaci je stále také Volf, s berlemi na tribunu usedl Klazar, využít se nedal ani další zraněný bek Kasan.

Duel předních celků divizní skupiny C začal opatrnou hrou a jako první zahrozili hosté. To když v 5. minutě zahrávali trestný kop a závar před brankou vyřešil odkopem nový stoper Ondra Ujec. Jinak se v úvodních minutách mnoho zajímavých momentů nestalo, než však přišla minuta 22. Špatné rozehrávky domácích využili hosté k bleskovému kontru, unikajícího Jandu stáhl před pokutovým územím Kilevník a musel se poroučet do sprch. Správné vyloučení výrazně ovlivnilo průběh hry, naštěstí novopacký (nebo novobydžovský?) Janda z trestného kopu Ulrychovu bránu přestřelil.

Hosté se proti deseti soupeřům ujali taktovky a po pěkné kombinaci ve 27. minutě přestřelil ve velké šanci Labík. Ve 33. minutě prošel ofsajd za obranou stojícímu Rozsévačovi, jeho lob ale šel jak přes vyběhnutého Ulrycha, tak i jeho bránu. Dvoráci se snažili o každou příležitost k protiakci, k zakončení se ale nedostali. Na druhé straně mířil mimo hlavou obrovitý Macháček a stejný hráč se do vývoje utkání zapsal ještě jednou. V poslední minutě měl být za ošklivý faul na Samlera vyloučen, sudí Zadinová však zvolila mírnější trest, za což si při odchodu do kabin vysloužila hromové výtky fanoušků. Škoda, vyrovnaný stav hráčů by pod Hankův dům vrátil o mnoho zajímavější part, hosté totiž v utkání rozhodně nepřípomínali tým, který by měl za pár týdnů slavit postup do ČFL.

Po přestávce dle očekávání již Macháček do hry nenastoupil a v sestavě jej trenéři nahradili Bastinem. Domácí nadále bojovali seč mohli, ale sami se k útočení dostávali zřídka. V 54. minutě skvěle lapil trestný kop hostů z ideální pozice Ulrych, o šest minut později mířil mimo tyče Labík. V 70. minutě přišla bohužel chyba v rozehráce v podání jinak spolehlivého Ujce. Sudí následně nechala hostům výhodu, po zakončení a spálené velké šanci však předchozí zákrok přece jen odpískala, a tak nabídla hostům znovu ideální standardku přesně z hranice šestnáctky. Blažej se z podobných situací mýlí zřídka a bohužel se prosadil i tentokrát. Střela k levé tyči znamenala hostující radost, naopak domácí stranu výrazně zasáhla - 0:1. Ve zbytku utkání už domácí přece jen museli otevřít hru, a tak se objevovala okénka vzadu. Motyčkovu utěšenou ránu Ulrych vyrazil, Jandova šibalská střela se otřela o břevno. V závěru Dvoráci vrhli do útoku všechny síly, ze dvou standardek ale neuhodilo a naopak hosté z brejku do otevřené obrany přidali Labíkem druhý gól.

Po závěrečném hvizdu si domácí hráči vysloužili od fanoušků zasloužený potlesk. Nebylo divu. Oslabená sestava, v níž 90 minut odehrál šestnáctiletý David Vitebský a čtvrthodinu i jeho vrstevník Lukáš Mertlík, nevypustila ani minuta. Škoda dvou chyb (Kilevník, Ujec), které zkušený soupeř krutě potrestal. Rozhodně však platí, že kdyby ve druhém poločase hráli v deseti také hosté, těžko by domů odjížděli s vítězstvím. V České fotbalové lize jim přesto lze přát jen úspěchy, ač fotbal, jakým se u nás i na svém hřišti a ve spoustě dalších utkání prezentovala Dobrovice, vypadal o třídu lépe.

Fakta - branky: 70. Blažej, 90. Labík. Rozhodčí: Zadinová. ŽK: 2:6. ČK: 1:0 (22. Kilevník). Diváků: 460.

Sestava TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych - Picha, Rejl, Ujec, Kilevník - Samler (85. Marks), Vitebský, Fejk, Řežábek - M. Otradovský (77. Mertlík), Černík.

Sestava 1. FK Nová Paka: Bartalský – Labík, Faitl, Ptáček, Motyčka – Věchet, Blažej (71. Jisl), Rozsévač, Janda (90. Mokošín) – Janouch (83. Žalman), Macháček (46.Bastin).

Miroslav Chalupa, trenér TJ Dvůr Králové: „Vývoj utkání výrazně ovlivnilo brzké vyloučení. Troufnu si tvrdit, že kdybychom nehráli proti přesile, s Novou Pakou bychom neprohráli. I přes porážku patří celému našemu týmu poděkování za přístup k zápasu a bojovnost. Hosty jsme takřka k ničemu nepustili, rozhodla standardní situace.“ 

Viktor Pařízek, trenér 1. FK Nová Paka: „Od úvodních minut jsme byli aktivní. Utkání ovlivnilo vyloučení domácího beka za stáhnutí našeho hráče v sólovém úniku. Od této chvíle jsme na domácí tlačili, ale dlouho jsme si nevypracovávali šance, jelikož soupeř dobře bránil. Do druhé půle jsme posílili útočnou formaci a soupeře dostali pod soustavný tlak. Nakonec jsme se dostali z velmi dobře zahrané standardky do vedení a výsledek jsme pečetili v závěru druhým gólem. Musím ocenit houževnatý a bojovný výkon domácích, kteří v oslabení dlouho odolávali našemu tlaku a občas podnikali nebezpečné brejky. Jsem rád, že jsme zápas zvládli.“

Záznam z utkání najdete na stránkách www.tvcom.cz, přesněji ZDE!

Další výsledky 24. kola: Vysoké Mýto - Svitavy 5:0, Ústí nad Orlicí - Kutná Hora 1:1, Živanice - Rapid Liberec 8:1, Jablonec nad Jizerou - Pardubice B 5:1, Letohrad - Náchod 2:0, Železný Brod - Trutnov 1:3, Pěnčín-Turnov - Dobrovice 1:2.

Aktuální tabulku divize C najdete ZDE!

Muži "B"

FK Černilov - TJ Dvůr Králové nad Labem "B" 2:0 (1:0).

Jak napovídají problémy se sestavou "A" mužstva, ani béčko nemělo pro nominaci na duel v Černilově na růžích ustláno. K utkání vyrazil znovu takřka celý dorostenecký tým a šlo si jen přát, že vítězná nálada ze soboty se projeví i v neděli v krajské soutěže I. A třídy.

Tak se i stalo. Dvoráci odehráli v jedenácti lidech hodnotný duel a rozhodně nezklamali. Dva góly od domácích však nakonec přece jen inkasovali.

Fakta – branky: 16. Schwarzer, 87. Charous. Rozhodčí: Hlaváč. ŽK: 0:1. Diváků: 40.

FK Černilov: Cejnar - Zumr, Hrubý, Šrámek, Schwarzer - Steklý (57. Šmied), Štěnička, Havlas Jiří, Benák (90. M. Voltr) - Bouchal (82. Charous), Hypš (66. Obzina).

TJ Dvůr Králové B: Matula – Krejsa, D. Bednář, Gábor, Machek – Ruprich, M. Hák, Novotný, Žaba, V. Hák – Honců.

Petr Horák, trenér Černilova: „Hosté přijeli v hodně omlazené sestavě bez hráče na střídání hlavně bránit a hrát na brejky. Naše sestava byla poslepovaná díky zraněním, přesto jsme měli stálý tlak, ale nebyli jsme přesní v koncovce. Přesto se dvě akce vydařily a hlavně druhá branka Charouse po průniku Obziny byla velice pohledná. Výhru jsme si zasloužili, hosty jsme do vážnější šance nepustili.“

Jakub Daniel, trenér Dvora B: „Zasloužena výhra domácích. I tak musím tým pochválit, bylo nás jedenáct. Cílem bylo se nezranit, zahrát si a čekat na chyby soupeře. Na konci obou poločasů jsme mohli i vyrovnat, škoda.“

Další výsledky 24. kola: Roudnice - Třebeš 1:2, Bílá Třemešná - Police nad Metují 3:0, Vysoká nad Labem - Kostelec nad Orlicí 2:1, Ohnišov - Kunčice 1:2, Nové Město - Nový Hradec Králové 4:2, Vrchlabí - Třebechovice 2:1.

Aktuální tabulku I. A třídy najdete ZDE!

Starší dorost

TJ Dvůr Králové nad Labem - Spartak Rychnov nad Kněžnou 3:2 (2:1).

Dvoráci v Miletíně zahájili zápas dobře a už do půlhodiny stihli vstřelit dvě branky. Trefili se Pepa Ruprich a Miloš Honců. Nakonec byl ale duel náročnou bitvou a o třech bodech pro náš tým rozhodla až branka Lukáše Mertlíka z 82. minuty.

Fakta - branky Dvora: 11. Ruprich, 26. Honců, 82. Mertlík. Rozhodčí: Čožík. ŽK: 2:4. ČK: 0:1. Diváků: 50.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Dobřichovský - Machek, Krejsa, D. Bednář (55. Gábor), Plecháč - Kuhn (55. T. Wohnout), Mertlík, M. Hák, Ruprich - Vl. Matula (80. Dolenský), Honců.

Aktuální tabulku Východočeského přeboru U19 (6. - 10. místo) najdete ZDE!

Starší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 - FK Černilov 2:4 (0:0).

Svěřenci trenéra Davida Sojky bohužl i v dalším utkání mohli počítat jen s minimálním počtem hráčů, přesto se soupeřem z Černilova svedli otevřenou partii. Po bezbrankovém poločase se jako první trefili naši borci, když vedení 1:0 vystřelil Dvoru Šimon Prokop. Další šance bohužel zůstaly nevyužity, a tak přišel trest. Hned čtyřikrát se prosadili hosté a druhá branka Prokopa již jen upravovala stav na konečných 2:4.

Fakta - branky Dvora: Prokop 2 - Daněk, Jan Žaba, Svatoň, Mikunda. Rozhodčí: Kubálek. ŽK: 1:2. Diváků: 45.

TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Guzan - Horák, A. Matula, Pražák, Petráček - Rejchrt, Sojka, Hanek, Doležal - Kukla, Prokop; střídal Všetečka.

FK Černilov: Čuda - Jakub Žaba, Rejnek, Daněk, Žídková - Mikunda, Jan Žaba, Svatoň, Halberštát - Flégl, Gernat; střídali: Mach, Hynek, Tkačík.

David Sojka, trenér Dvora: "Soupeř byl rozhodně hratelný. Bohužel jsme hlavně za stavu 1:0 neproměnili další šance a především nás srážely laciné branky."

Radek Musil, trenér Černilova: "I přes herní převahu se nám první poločas kromě úvodních 10. minut nevydařil. Probudila nás až inkasovaná branka v druhém poločase. Poté jsme rychle zápas otočili a utkání dovedli k zaslouženému vítězství."

Aktuální tabulku finálové skupiny KS starších žáků najdete ZDE!

Mladší žáci

Mladší žáci na turnaj do Vrchlabí-Podhůří necestovali v ideálním složení, přesto dokázali získat cenný bod. S domácím týmem sice po prvním poločase prohrávali o dvě branky, bojovným výkonem ale dokázali srovnat. V utkání proti Jaroměři již ale svěřenci kouče Martina Kazdy náskok soupeře nedotáhli.

TJ Dvůr Králové nad Labem - FC Vrchlabí 2:2 (0:2).

  • branky: Martin Hák, Ondřej Vítek - Marek Hawel, Daniel Navrátil

TJ Dvůr Králové nad Labem - FK Jaroměř 1:2 (0:1).

  • branky: Tomáš Hynek - Petr Matuška, Vojtěch Orct

Aktuální tabulku finálové skupiny mladších žáků najdete ZDE!

Starší přípravka

Také parta trenéra Davida Šikala (konečně má od KFS hotovou pěknou průkazku) cestovala k úvodnímu mistrovskému turnaji jara nekompletní. Nijak zvlášť jí to ale náladu nepokazilo.

Dvoráci sice v derby s Vrchlabím prohráli první poločas 0:2, pak ale dvěma góly Filipa Machače a jedním Štěpána Čechoviče skóre dokonale otočili. Bod s Jaroměří za bezbrankovou rmízu měl také svoji cenu!

TJ Dvůr Králové nad Labem - FC Vrchlabí 3:2 (0:2).

  • branky: Filip Machač 2, Štěpán Čechovič - Stanislav Mlejnek, Adam Jirků

TJ Dvůr Králové nad Labem - FK Jaroměř 0:0.

Aktuální tabulku finálové skupiny starší přípravky najdete ZDE!

Ženy

SK Zámrsk - TJ Dvůr Králové nad Labem 0:3 (0:2).

O víkendu si vítěznou radost prožily také dvorské fotbalisky. Ty zajížděly za svým soupeřem do Zámrsku, kde se jim vydařil hned první poločas. V něm nastřílely dvě branky a jelikož se jim po přestávce podařilo přidat třetí, tři body byly na světě. Čistým kontem se navíc znovu prezentovala gólmanka Stránská. Střelecky se v zápase dvakrát prosadila Marcela Kubíčková, jeden gól přidala Erika Šubrtová. Naše hráčky musely hrát pouze v devíti, svým mužským kolegům ale ukázaly, že i v oslabení se dají uhrát tři body. V dalším kole čeká tým trenéra Honzy Kašpara na domácím hřišti v Kuksu letitý účastník třetí nejvyšší domácí soutěže Starý Mateřov (neděle 14.00).

Fakta - branky: Kubíčková 2, Šubrtová.

Aktuální tabulku České divize C žen najdete ZDE!

Webové stránky našeho ženského celku jsou k nahlédnutí ZDE!

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

  • Prohra , která nebolí tolik ! | siralex | 05.05.2014 09:48:20 | reagovat

    Hráči Dvora předvedli kolektivní a bojovný výkon , bohužel vyloučení ovlivnilo vývoj zápasu. Černík, který je na hrotu a po většinu zápasu zády k brance soupeře nemůže uplatnit svůj potenciál, škoda pro něho i pro celý mančaft. Jako stažený útočník by měl balon víc na kopačkách a mančaftu by pomohl více .

  • Podolník | Pitr | 03.05.2014 15:21:43 | reagovat

    Proč nehraje zítra Podolník

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing