30.03.2012 16:14

Fotbalisté na ''svůj'' stadion nesmějí - tohle v jiném městě nezažijete!

Divizní áčko nastoupí na jaře poprvé doma, ačkoliv zde ještě ani jednou netrénovalo!

Fanoušci modrobílých barev se konečně dočkali. Divizní Dvoráci se tuto neděli 1. dubna představí na jaře poprvé na vlastním stadionu. Slovo "vlastní" ale musíme brát s nadhledem. Město Dvůr Králové nad Labem si totiž vlastnictví všesportovního stadionu vykládá již delší dobu po svém, a tak je problém se na travnatou plochu vůbec dostat.

Pro připomenutí: stadion pod Hankovým domem byl ještě před deseti lety hanbou našeho města. Fotbalisté sice hrávali "jen" krajskou I. B třídu, ovšem i v této soutěži měli jedno z nejhorších hřišť v soutěži. Byl to doslova drňák, kde se volná místa bez zelené trávy řešila dosypáním písku. V létě roku 2001 ale přišlo do dvorského fotbalu nové vedení a pod jeho křídly začal klub vzkvétat. Získal si kredit v celém královéhradeckém kraji, nejen sportovními úspěchy. V létě roku 2004 byl klub na nejlepší cestě k postupovému hattricku, když s fotbalisté bravurou zvládali cestu I. B třída -> I. A třída -> krajský přebor -> divize. Jít ale do celostátní soutěže s "pláckem", jaký v té době pod Hankovým domem byl? To fakt nešlo. I proto se vedení klubu podařilo sehnat dotaci, která v tu dobu byla možná - "zelený trávník" (přes Krajský fotbalový svaz Královéhradeckého kraje). Akce byla využita ke zdokonalení stadionu v Podharti, ale hlavně se podařilo rekonstruovat stadion pod Hankovým domem. Jízdu za postupem do divize dokonali Dvoráci na hřišti v Podharti a během závěru jara, následného léta a začátku podzimní části sezony 2004 - 2005 byl u řeky Labe vybudován nádherný koberec, který nám všude záviděli. 

Jenže, dnes, v době, kdy naši fotbalisté hrají divizní skupinu již osmým rokem, najednou nemají kde trénovat. Kde hledat vinu toho, že jste na stadionu mohli po zimní pauze vídat atlety, ale fotbalista se sem nesměl takřka podívat?

Před o něco více než rokem vydalo Město Dvůr Králové nad Labem "Návštěvní řád stadionu". Na něm se v první fázi mohli hráči dočíst, že hodinu po jejich domácích zápasech bude brána areálu uzavřena, tudíž tradiční posedávání spojené s případnou oslavou výhry u nás ve městě prostě možné není. Budiž, ač se leckdo nejprve vztekal, přešlo se to. Posléze ale vyšel další předpis, a ten říkal mimo jiné i to, že stadion bude od jistého listopadového data uzavřen, a to striktně do 1. dubna dalšího roku. Člověku by to možná přišlo i normální, jenže to jen do chvíle, než by si uvědomil, že fotbalové jaro začíná v divizi, ale i krajských soutěžích 10. března!!

Obvykle je v těchto dnech ještě všude halda sněhu, a tak se bralo rozhodnutí zainteresovaných za hotovou věc, i když letos jen málokdo chápal, proč se takřka v celém kraji hraje již na zelených trávnících, jen Dvoráci musejí dojíždět do Trutnova.

Chybu jsme hledali jen "doma ve Dvoře Králové". Holt jsme takřka posledním účastníkem celostátní soutěže, který ve svých podmínkách nemůže využít umělého trávníku. Už už to v jednu chvíli vypadalo, že by snad stadion s umelým povrchem mohl vyrůst v městské části Podharť, nakonec jsme ale o tamní hřiště přišli takřka úplně, jelikož nyní tam jen "chátrá" v soukromém vlastnictví a hrát zde - to je na zlomení nohy - což ve městě samozřejmě nikdo neřeší.

Co ale vyrazilo všem lidem kolem dvorského fotbalu dech, to je fakt, že ne do 1. dubna, ale ani po tomto termínu nebudou moci fotbalisté stadion pod Hankovým domem využívat. A důvod? Ten byl sdělen formou e-mailu v průběhu tohoto týdne sportovním manažerem našeho klubu Čeňkem Cellerem - zde je jeho původní znění:

„Na základě zprávy od pana Wolfa z dnešní porady vedení Technických služeb a Města Dvůr Králové nad Labem, Vám sděluji, že dlužnou částku za pronájem letního stadionu TJ Dvůr Králové nad Labem neuhradila a z tohoto důvodu je páteční trénink "A" mužstva nerealizovatelný a zákonitě je ohrožena i další tréninková činnost tohoto mužstva minimálně v příštím týdnu."

Tento článek vznikl na rychlo hlavně proto, aby lidé kolem dvorského sportu věděli, proč například naše mládež nemůže v pondělí zahájit tréninkové jednotky pod Hankovým domem, proč divizní fotbalisté trénují v Kuksu (za což patří zdejšímu klubu obrovský dík) a hlavně proto, aby bylo vidět, jak se Tělovýchovná jednota staví ke svým závazkům a povinnostem, jelikož dotace města jsou určeny pro jednotlivé sportovní oddíly, jenže účtovány jsou právě přes Tělovýchovnou jednotu!

ČLÁNEK BYL UPRAVEN TAK, ABY NEDRÁŽDIL ODPŮRCE RŮZNÝCH OSOB, JELIKOŽ O NICH TENTO PŘÍSPĚVEK VŮBEC NENÍ - COŽ KUPŘÍKLADU JEDEN ANONYM JAKSI NEPOCHOPIL.

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing