02.05.2012 16:02

Dvoráci šlágr 23. kola nezvládli, ač soupeře herně přehráli.

Divizní áčko padlo s Převýšovem, starší dorost porazil lídra!

Uplynulý fotbalový víkend nepřinesl do našeho klubového tábora mnoho radosti. Ani jeden tým dospělých nevyhrál, navíc pokračovaly smutné zprávy. Při utkání Vysoká nad Labem – Deštné v Orlických horách zkolaboval domácí hráč a zároveň trenér našich starších dorostenců Jan Míl. Mimo jiné i bývalý ligový fotbalista prodělal mozkovou příhodu a ze hřiště byl odnesen na nosítkách. Naštěstí je již střelec jedenácti divizních gólů ve dvorském dresu mimo nebezpečí a všechny fanoušky Dvora Králové stihl z nemocnice pozdravit. Radost mu udělali i jeho svěřenci, kteří v neděli ve Východočeském přeboru porazili lídra tabulky Slavii Hradec Králové 3:1. Rozhovor s Janem Mílem najdete ZDE.

MUŽI „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ – SK Převýšov 1 : 3 (0:1).

Souboj dvou mužstev z nejvyšších příček tabulky přilákal na hřiště pod Hankovým domem velmi pěknou návštěvu. Ta očekávala kvalitní fotbal a většina z diváků samozřejmě i vítězství domácích fotbalistů.

Úvod vypadal slibně. Dvoráci se do svého soka pořádně zakousli, výrazná herní převaha ale dlouho nevedla k žádné gólové příležitosti. Domácí měli neustále míč pod kontrolou, jejich převaha ale končila před šestnáctkou favorizovaného soupeře. O to větším překvapením bylo, když padl úvodní gól na druhé straně. Po nenápadném autovém vhazování totiž prošel obranou Petřík a jeho akci dokončil přesnou ranou Novák – 0:1. „Modrobílé“ inkasovaná branka poznamenala převážně ve stylu následné hry. Domácí se totiž přizpůsobili hostům a na místo kombinace zvolili nakopávané míče a nesmyslné centry vedoucí nikam. Jako příklad lze jmenovat počínání beka Petra Motyčky, jenž půl hodiny předváděl skvělý ofenzivní výkon, zapojoval se do kombinace a výrazně hrozil po pravé straně. Po trefě na 0:1 však i on zvolil centry z vlastní poloviny. Podobně na tom ale byl tvůrce hry Gorol či další hráči. I proto byla vysvobozením poločasová přestávka, během níž mohl kouč Dvořák svým hráčům domluvit. Ještě před závěrečným hvizdem velmi dobrého sudího Martínka ale domácí musel podržet Vilda Ulrych, jenž si poradil s tutovkou Nováka.

Po pauze opět Dvoráci zapnuli na vyšší obrátky a snad každý domácí fanda věřil v obrat. V 61. minutě  byl Dvůr gólu hodně blízko. Martin Kilevník ale z trestného kopu mířil jen do břevna. Za další tři minuty se situace opakovala, jenže na straně druhé. Tentokrát orazítkoval horní tyč hostující Hrabík, bohužel pro domácí se míč odrazil přesně k nohám Nováka, a ten pohotově uklidil balón podruhé do sítě – 0:2. Držení míče 35% ku 65%, stav ale 0:2 pro hosty. To otřese i s většími bojovníky, a tak se nikdo nemohl divit, že další rána do vazu přišla náhle. V 70. minutě unikl po pravé straně Franc a hosté mohli pomalu myslet na bujarou cestu autobusem – 0:3. Reakce domácí lavičky byla blesková, snaživého Samlera nahradil v sestavě Kořínek a nejlepší jarní střelec týmu vykřesal v 83. minutě svému týmu naději. Po centru Kilevníka se prosadil hlavou (1:3), na zvrat ale již bylo pozdě. Převýšov hrál o deseti bez hloupě vyloučeného Hrušky, jenž surově nakopl Kilevníka. Ve zbylých sedmi minutách ale domácí na zvrat nenašli síly, a tak podruhé v ročníku na domácím hřišti odevzdali všechny body soupeři.

Fakta – branky: 83. Kořínek – 35. a 64. Novák, 70. Franc. Rozhodčí: Martínek (Jablonec nad Jizerou). ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (80. Hruška). Diváci: 450.

TJ Dvůr Králové: Ulrych – Motyčka, Kruliš, Rejl, S. Ježek – Kilevník, Fejk, Gorol, Řežábek – M. Otradovský, Samler (74. Kořínek).

SK Převýšov: R. Petr – Hruška, Černý, Kouřil, Pacák – Franc, Voženílek (27. Havránek, 88. Kraus), Jarkovský, P. Novák – Hrabík, Petřík (67. Dvořák).

Miloš Dvořák, trenér TJ Dvůr Králové: „Výsledek je pro nás krutý. Úvodní půlhodinu jsme diktovali tempo, leč bez gólového vyjádření. Pak jsme zbytečně inkasovali a branka nás poznamenala. Chtěli jsme to po pauze otočit, ale soupeř hrál zkušeně a výhru si pohlídal. V závěru tam šance byly, ale tentokrát nám to ale nevyšlo. Převýšov potvrdil kvalitu, hrál se dobrý fotbal.“

Bohuslav Pilný, trenér SK Převýšov: „Celkem nám vyšel záměr, s nímž jsme šli do zápasu. Věděli jsme, že Dvůr má rychlostní útočníky, proto jsme zasunuli obranu a čekali na okénka v jejich defenzivní části. Až na úvodních dvacet minut, kdy nás soupeř přehrával, jsme taktiku splnili. Za stavu 3:0 to vypadalo, že odjedeme s ještě vyšším vítězstvím, ale zkomplikoval nám to svojí nedisciplinovaností hráč Hruška. Pak jsme se ještě o výhru museli třást. Přesto jsem spokojený se třemi body, které jsme si z půdy silného protivníka odvezli.“

Další výsledky 23. kola: FK Kolín – FK Pěnčín/Turnov 3:0, Jiskra Ústí nad Orlicí – 1. FK Nová Paka 0:1, FK Pardubice B – FC Hradec Králové B 0:0, FK Jablonec nad Nisou B – RMSK Nový Bydžov 4:1, FK Trutnov – FC Velim 0:3, FK Admira Praha – TJ Polepy 1:3, FK Náchod – Jiskra Mšeno 0:1.

Tabulku divizní skupiny C najdete ZDE.

MUŽI „B“

TJ Dobruška – TJ Dvůr Králové nad Labem „B“ 0 : 0.

Dvorská rezerva odjížděla do Dobrušky s vědomím, že na tomto hřišti se našim hráčům nikdy nedařilo. Posledně zde béčko inkasovalo debakl 1:6. Tato doba je už ale pryč. Zatímco svěřenci Čeňka Cellera si v letošním ročníku jakožto nováček KP vedou skvěle a pohybují se v horní části tabulky, Dobruška je „zatím“ poslední. Doma vyhrál Dvůr na podzim vysoko 5:2, tentokrát se ale žádné gólové hody nekonaly. Oba gólmani s podporou svých obran uzamkli branky a na straně hostů nevadil ani fakt, že musel hřiště brzy opustit zraněný Ladislav Doseděl.

Ten díky návratu Kruliše do sestavy áčka ukončil výpomocné služby v divizi, o to víc mrzí fakt, že se béčku zranil. Duel v Dobrušce každopádně žádnou „oslavu fotbalu“ nepřinesl. Hosté měli více šancí, převážně Jirka Kořínek byl dvakrát gólu blízko. Nakonec ale Dvoráci brali i bod. Soupeř totiž  zahrozil v úplném závěru, a tak byla další nula Petra Kobose o to cennější.

V dalších třech kolech čeká naše borce trojice domácích soubojů, a tak věřme, že získají s podporou fanoušků co největší počet bodů – nejlépe všech 9.

Fakta – rozhodčí: Malý (Třebovětice). Hráno bez karet. Diváci: 150.

TJ Dobruška: Šrámek – O. Slánský, Horák, L. Petr, Šotola – P. Krahulec, A. Zilvar, Mikušík, Jirásek (83. Svatoň) – Bolehovský (77. M. Eimann), V. Malý.

TJ Dvůr Králové B: Kobos – Picha, Doseděl (13. Marks), Hruška, Blažek – Macek, Semerád, Čenovský, Podolník – Klazar, Kořínek.

Čeněk Celler, trenér Dvora: „V Dobrušce se Dvoru tradičně nedaří, o to víc jsme chtěli uspět. Šance na vítězství byly, když jsme ale jaloví v koncovce, nemůžeme pomýšlet na úspěch. Je to škoda, protože vyhrát před třemi domácími duely, to by se nám hodilo.“

Další výsledky 23. kola: Sokol Lhota pod Libčany – FC Rychnov nad Kněžnou 4:1, SK Týniště nad Orlicí – Jiskra Česká Skalice 1:1, FC Olympia Hradec Králové – Slovan Broumov 2:1, RMSK Nový Bydžov – SK Jičín 1:3, FK Lázně Bělohrad – SK Libčany 1:1, Sokol Kratonohy – FC Slavia Hradec Králové 1:1, SK Police nad Metují – FC Nový Hradec Králové 2:0.

Tabulku krajského přeboru najdete ZDE.

STARŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – FC Slavia Hradec Králové 3 : 1 (hráno v neděli 29. dubna).

SK Vysoké Mýto – TJ Dvůr Králové nad Labem U19 2 : 1 (hráno v úterý 1. května).

Tabulku Východočeského přeboru U19 najdete ZDE.

MLADŠÍ DOROST

FC Vrchlabí – TJ Dvůr Králové nad Labem U17  2 : 0 (2:0).

Mladší dorostenci sehráli ve Vrchlabí dobrý zápas. Nevyužili ale šance a když museli kvůli brzkému duelu U15 odstoupit žáci, padla i možnost na otočení skóre. Škoda, v tabulce totiž naše borce Vrchlabští o dva body přeskočili.

Tabulku krajského přeboru mladšího dorostu najdete ZDE.

STARŠÍ ŽÁCI

FC Vrchlabí – TJ Dvůr Králové nad Labem U15  1 : 4 (0:2.

To byl výkon jako z partesu! Vrchlabští byli až do 2. května v soutěži bez ztráty bodu. Pak ale přijeli Dvoráci a porazli je 4:4! Po dvou gólech dali Teuber s Torákem. "Nevěřil jsem, že dokážeme silné Vrchlabí porazit. Kluci ale předvedli vynikající výkon, za který jim patří poděkování," zářil spokojeností trenér Radek Dorotík.

Tabulku krajského přeboru starších žáků najdete ZDE.

ŽENY

TJ Dvůr Králové nad Labem – Benecko 1 : 0 (1:0).

Brankou Anny Hanušové vyhrály naše holky na hřišti ve Velichovkách nad soupeřem z Benecka 1:0. Nejtěsnějším vítězstvím si svěřenkyně kouče Tomáše Palečka pojistili šestou příčku v tabulce.