14.01.2012 12:38

Dvorští fotbalisté zahájili tradiční zimní ligu

Divizní áčko vstoupilo do roku 2012 vítězstvím, rezerva porážkou

Dvorští fotbalisté sobotu v pravé poledne zahájili herní část zimní přípravy. Na umělých trávnících v Náchodě a Trutnově budou po celý leden a únor nastupovat k zápasům tradičního Expol Cupu. Letos prvně se jej vedle divizního "A" mužstva účastní i rezerva. Los úvodního kola určil, že oba naše celky hrály ve stejnou dobu na odlišných hřištích, ale proti kolektivům ze stejného města.

TJ Dvůr Králové nad Labem "A" - FC Hradec Králové "B"  2 : 1 (0:1).

Dvoráci na podzim s hradeckou rezervou remizovali 0:0 a vyrovnaný průběh měl i první poločas sobotního utkání. V něm se prvoligové rezervě vydařil vstup do zápasu, když zbytečný faul dvorské obrany potrestal soupeř brankou z trestného kopu. Ve zbytku úvodního poločasu si oba týmy vytvořily po jedné šanci, do přestávky se ale skóre 0:1 neměnilo.

Po pauze začal náš tým o mnoho lépe a již v 55. minutě dokázal stav srovnat Jirka Kořínek. Stejný hráč poté přidal i druhý gól a díky jeho střelecké potenci si Dvořákova parta odnesla z utkání tři cenné bodíky.

Sestava Dvora: Ulrych - Volf, Motyčka, Rejl, S. Ježek - Samler, Holub, Podolník, Fejk - M. Otradovský, Čech.. na střídačce duel začali Kořínek a Blažek.

V dopoledním duelu porazil domácí Trutnov soupeře z Broumova 2:0.

TJ Dvůr Králové nad Labem "B" - FC Olympia Hradec Králové  2 : 5 (0:3).

Proti soupeři ze stejné soutěže (krajský přebor) nastoupila také rezerva Dvora. Pod vedením kouče Čeňka Cellera se naši fotbalisté představili v silně okleštěné sestavě, když pouze obranná čtyřka připomínala podzimní podobu. Ve hře se představili hned tři dorostenci a pánem na hřišti byla od počátku Olympia. Ta šla brzy do vedení, poté mladý gólman Klevcov zlikvidoval pokutový kop, ale sopeř z dorážky zvýšil (0:2). Poločasový náskok Hradeckých byl nakonec po zásluze tříbrankový.

Po přestávce se výkon dvorských mladíků (nepočítaje matadory Doseděla s Hruškou) zlepšil a díky trefám Jana Řežábka a Viktora Markse se vedle hry vyrovnal i výsledek. Na 3:4 mohl navíc snížit kapitán Hruška, penaltu však neproměnil. A tak přidali pátý úspěch hráči Olympie, kteří si v tabulce Expol Cupu po zásluze připsali tři body.

Sestava Dvora: Klevcov - Picha, Doseděl, Hruška, T. Novotný - Šulc, Macek, Čenovský, Vondrouš - Marks, Řežábek.. do hry se zapojil také J. Hlava.

I v Náchodě nabídl dopolední program utkání domácího celku, v němž Náchod s přehledem porazil Polici nad Metují 4:0

Známé výsledky Krkonošské zimní ligy: Janské Lázně - Mostek 0:7, Mladé Buky - Lánov 1:3 a Bílá Třemešná - Staré Buky 3:0, Horní Staré Město - Poříčí 0:1.