17.06.2016 17:37

Divizní bronz se nekoná, radost nám ale udělala starší přípravka!

Ještě závěrečný turnaj mladších přípravek a je konec. Úspěšná fotbalová sezona pro královédvorskou kopanou se uzavírá. A my můžeme být nadmíru spokojeni. Vždyť mládež nám dělala po celý rok radost a nejeden tým ji vyšperkoval v posledním kole. Starší žáci a členové starší přípravky vybojovali nejlepší možné umístění, jaké mohli.

Zklamáním je určitě poslední místo dorostenců v krajském přeboru, nutno ale dodat, že tým se ročníkově dává dohromady a spousta loňských žáků se s novou kategorií teprve seznamovala.

No a trochu jsme před čtvrteční derniérou doufali, že na třetí příčku poskočí divizní A tým. Ten ale v Kutné Hoře prohrál 0:2, ve dvou závěrečných zápasech sezony neskóroval a skončí šestý.

MUŽI „A“

TJ Sparta Kutná Hora – TJ Dvůr Králové nad Labem 2:0 (1:0)

Získat minimálně dva body a slavit třetí místo. Takový byl cíl našich fotbalistů před závěrečným duelem dvanácté sezony v divizní skupině C. S přihlédnutím na fakt, že domácím stačil k jistotě záchrany bod, zdál se tento úkol být dosažitelným. Jenže vše bylo jinak.

Vyrovnaný úvod svědčil lépe Dvorákům, kteří dobře kombinovali a hlavně zásluhou Fandy Fejka dokázali ohrožovat soupeřovu obranu. Pouze však po vápno. Dvoru totiž dělala problém finální přihrávka, a tak se za šanci daly považovat snad jen dva průniky právě Fejka. Větší problém přišel na straně druhé. Sudí přehlédli evidentní ofsajdovou pozici domácího útočníka, který navíc po kontaktu s Martinem Krulišem upadl, a následovala červená karta pro hostujícího stopera.

I v oslabení byli svěřenci kouče Matějky tvořivějším týmem, v nastavení první půle ale přišel rohový kop a po něm se v šestnáctce hlavou prosadil Skokan. Ve druhé půli poslal šéf naší lavičky do hry až pět náhradníků včetně gólmana Jakuba Vaníčka, jenž si den před tím připsal šest (!) branek za béčko. Tentokrát si vyzkoušel pro sebe oblíbenou roli útočníka poprvé i v divizi. Místo vyrovnání ale přišla pojistka ze strany Kutné Hory, když se po dalším rohu prosadil Schwarz.

Hned po rozehrání mohli naši borci snížit. Martin Hruška běžel zcela sám na branku, po ukázkové kose ale nejen, že nenásledovalo vyloučení domácího beka, dokonce se ani nepískalo!! Zvýšenou nervozitu na hřišti vyšponovala odplata Mandutze proti junioru Vitebskému, za kterou domácí „zorro“ zamířil pod sprchy. Více už ale k vidění nebylo a poslední zápas pro Dvůr skončil porážkou.

Fakta – branky: 45. (+1) Skokan, 77. Schwarz. Rozhodčí: Klupák. ŽK: 2:1. ČK: 1:1 (81. Mandutz – 25. Kruliš). Diváci: 150. TJ Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula – Tomeš (81. J. Vaníček), Kruliš, Rejl, Pavlásek – Fejk (58. Vitebský), O. Vaníček, Voldán, V. Hák (58. Podolník), M. Otradovský (67. Hruška) – Janouch (69. Vágner).

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „První půli jsme odehráli dobře a mě těší, že jsme byli fotbalovější. Snažili jsme se kombinovat a měli i šance. Pak hru výrazně ovlivnilo vyloučení našeho nejzkušenějšího hráče Kruliše. Po něm byla hra vyrovnaná, ale bohužel jsme inkasovali gól do šatny. Po pauze jsme pětkrát střídali, ale na obrat už tým síly nenašel.“

Aktuální tabulka ZDE

MUŽI „B“

SK Albrechtice nad Orlicí – TJ Dvůr Králové nad Labem B 0:3 (0:3)

Béčko sehrálo dva zápasy v jednom týdnu a soupeřům dokázalo nastřílet 10 branek. Co je ale ještě zajímavější, osm z nich nasázel sám Jakub Vaníček, brankář divizního A mužstva. Šest zvládl v souboji s Černíkovicemi a vytvořil tak (nejspíš) rekord v krajských soutěžích za náš klub. B tým si skvělým finišem zajistil konečnou druhou příčku v I. B třídě skupiny F a s velkou pravděpodobností navíc návrat do I. A třídy! Jičín B totiž o postup nestojí.

Fakta – branky: 22. a 35. J. Vaníček, 43. M. Otradovský. Rozhodčí: Linhart. ŽK: 1:0. Diváci: 70. SK Albrechtice nad Orlicí: Hlaváč – Sychra, Scontos, Jedlička, Jaroš – Duha (31. L. Velíšek), Sršeň, Zeman, Pinkas – Janeček, Hořínek. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – A. Matula (63. M. Petráček), S. Ježek (85. D. Petráček), Gábor (76. Horák), Ruprich – Samler (71. Kuhn), M. Otradovský, Vágner, V. Hák (51. Mertlík) – Marks, J. Vaníček.

Rostislav Kchop, trenér Albrechtic: „Výsledek prvního poločasu odpovídá kvalitě soupeře. O třídu nás přehrál. Ve druhé půli jsme dřeli a Dvoru se ve hře vyrovnali. Měli jsme asi pět výborných šancí, ale nebylo nám souzeno. Přesto mančaft chválím za výkon po přestávce."

Čeněk Celler, trenér Dvora Králové B: „První poločas se nám povedl, ve druhém bylo vystřídáno a naše hra se možná zhoršila, ale jenom opticky. Zodpovědnost platila dál a to v konečném účtu rozhodlo. V nádherném areálu se spoustou známých osobností to byla krásná neděle.“

TJ Dvůr Králové nad Labem B – Sokol Černíkovice 7:2 (3:2)

Fakta – branky: 4., 25., 43., 51., 65. a 68. J. Vaníček, 85. Hanek – 21. a 23. Mňuk. Rozhodčí: Kánská. ŽK: 0:1. Diváci: 50. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula - Ruprich, Horák, Rejl, Teuber - Vitebský (72. D. Jákl), S. Ježek (80. Hanek), A. Matula, Mertlík (55. Kuhn) - Klazar, J. Vaníček. Sokol Černíkovice: D. Holoubek - Víteček, Stodůlka, J. Holoubek, Mňuk - Jedlinský, D. Hanuš, J. Hanuš, Pajor - Vašata, Pavel (46. Pacák).

Čeněk Celler, trenér Dvora Králové B: „V prvním poločase jsme se trápili a hra se nám příliš nedařila. Ve druhé půli došlo ke zlepšení a k využití brankových příležitostí. Střelecky se opět prosadil Kuba Vaníček svými šesti brankami.“

Josef Cejpek, trenér Černíkovic: „Domácím jsme vzdorovali pouze v prvním poločase. Po změně stran nás domácí přehráli ve všech směrech a zaslouženě zvítězili.“

STARŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – SK Solnice 0:1 (0:1)

Fakta – branka: 28. Nosek. Rozhodčí: Prokůpek. ŽK: 0:1. Diváci: 30. TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Guzan – Kukla, A. Matula, Sojka (62. Křížek), D. Petráček – Pražák, Horák, Teuber, Hanek (82. J. Všetečka) – D. Jákl (69. Šenfeldr), Rejchrt.

Pavel Šimůnek, trenér Dvora Králové nad Labem: „Bohužel jsme nedokázali proměnit vyložené brankové příležitosti a po naší hrubé chybě soupeř rozhodl utkání jedinou brankou v utkání.“

Milan Nosek, trenér Solnice: „Zápas byl opět jeden z těch našich horších. Na fotbal se nedalo dívat a všech deset hráčů bylo na vystřídání, kromě brankáře, který nás podržel. Chyba střídala chybu, soupeř nás jasně přehrával, jen nedokázal využít stoprocentní šance. Kdyby to bylo po poločase 5:1, nikdo by se nedivil. My jsme dali gól prakticky z jediné šance v prvním poločase, takže do kabin jsme šli s těsným vedením. Druhý poločas se o chlup zlepšil, měli jsme tam nějaké šance, ale dnešní zápas jsme si nezasloužili vyhrát.“

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci si pod vedením trenéra Martina Kazdy předehráli poslední kolo již před týdnem, a tak mohli již odpočívat. Týniště, Javorka a Nový Hradec Králové byly bodově hodně vpředu, ale o čtvrté místo byl v posledních kolech pořádný boj. A naši borci jej s Třebechovicemi na dálku vyhráli. Bodů oba kluby posbíraly stejně, rival měl i lepší skóre, ve vzájemných soubojích byl ale úspěšnější náš kolektiv, a tak bere cenné čtvrté místo!

MLADŠÍ ŽÁCI

Ve finálové skupině krajské soutěže skončili svěřenci trenéra Libora Machače na páté příčce. Poslední turnaj našim hráčům v Jaroměři nevyšel, ale za své výkony v celé sezoně zaslouží absolutorium.

TJ Dvůr Králové nad Labem – SK Jičín 1:2, branka Kraus

TJ Dvůr Králové nad Labem – Sokol Třebeš 1:3, branka Mostecký

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Jaroměř 0:4

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Tenhle tým bychom mohli nazvat mužstvem jara a svěřenci kouče Jana Vágnera to potvrdili v závěrečném turnaji. Na hřišti Rtyně Dvoráci vyprášili společný tým Nové a Staré Paky, poradili si hravě s domácím mužstvem, ale co hlavně: dali desítku Trutnovu! Právě díky výhře v derby největším nakonec obsadili fantastickou druhou pozici v soutěži!!! Na první Hostinné scházely čtyři bodíky, což znamená úspěch v jednom ze vzájemných utkání.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Nová Paka/Stará Paka 20:8 (9:4)

Branky Dvora: Doležal 4, Hampl 3, T. Formánek 3, Hlaváček 2, Jarolím 2, L. Formánek, Vágner, O. Hynek, L. Hynek, Kosinka a Špaček 1.

TJ Dvůr Králové nad Labem – MFK Trutnov 10:6

Branky Dvora: T. Formánek 3, Vágner 2, Jarolím 2, Doležal 2, Polan 1.

TJ Dvůr Králové nad Labem – SK Sparta Úpice/Baník Rtyně 16:5 (7:1)

Branky Dvora: Hampl 6, Jarolím 3, L. Formánek 2, Doležal 2, T. Formánek a Špaček.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Naši nejmladší kluci bojovali letos v okresní soutěži a pod vedením kouče Libora Špačka předváděli výkony jako na houpačce. Tým od příští sezony přebere bývalý hráč Dvora Michal Růžička a tým klub přihlásil do krajské soutěže. V této sezoně ale naše naděje ještě čeká jeden turnaj a odehrán bude v sobotu na hřišti Horního Maršova.

TJ Dvůr Králové nad Labem – Tatran Hostinné 7:4

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Vrchlabí 3:11

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Mladé Buky 5:7