Divizní fotbalisté Dvora vyhráli na půdě Nové Paky 2:1!

Jaro sice po krásných dnech zase na čas ustoupilo, fotbalové víkendy ale pokračují ve vší statečnosti. Sobota 7. a neděle 8. dubna přinášejí bohatou nabídku zajímavých soubojů a naše stránky se Vás pokusí pozvat na řadu z nich. Přednost mají pochopitelně pozvánky na duely našich dvorských kolektivů, tak jdeme na to..

Muži „A“

1. FK Nová Paka – TJ Dvůr Králové nad Labem „A“  1 : 2 (1:1).

Svěřenci trenéra Miloše Dvořáka od postupu Nové Paky do divize na jejím hřišti nikdy nevyhráli. Tuto bilanci naši borci zlomili dnes. Na úvodní gól soupeře odpověl ve 45. minutě Jirka Rejl. Po rohovém kopu nejprve hlavičkoval Láďa Doseděl, odražený míč pak "Rejlik" proměnil ve svůj jubilejní 10. divizní gól. Po pauze měli hosté hned několik šancí ke vstřelení vítězné trefy, podařilo se to ale až Janu Řežábkovi, jenž v 78. minutě zařídil Dvoru tři cenné body a upevnění pozice v horních patrech tabulky.

Fakta - branky: 11. Urbanec – 45. Rejl, 79. Řežábek. Rozhodčí: Melichar (Velký Osek). ŽK: 3:1. Diváci: 150.

Sestava Dvora: Ulrych – Motyčka, Doseděl, Rejl, S. Ježek – Kilevník, Fejk, Gorol, Řežábek (90. Podolník) – Kořínek (68. M. Otradovský), Čech (72. Samler).

Miloš Dvořák, trenér Dvora Králové: „Bohužel jsme v Nové Pace nenavázali na předchozí zápasy, přesto máme konečně tři body ze hřiště soupeře. V utkání jsme se přizpůsobili hře domácích, navíc přišel brzy inkasovaný gól. Hodně nám pomohla branka do šatny. Po přestávce jsme byli hladovějším týmem a Řežábkova trefa nám zařídila tři body. Góly jsme ale měli vstřelit víc, nemuseli bychom se pak strachovat do poslední minuty.“

Program 20. kola – sobota 10.15: FK Jablonec B – FK Admira Praha 3:016.30: TJ Polepy – FK Kolín 0:5, 1. FK Nová Paka – TJ Dvůr Králové nad Labem 1:2Neděle 10.15: FC Hradec Králové B – Jiskra Mšeno 1:016.30: FC Velim – FK Náchod 2:1, FK Pěnčín/Turnov – SK Převýšov 1:1, FK Pardubice B - FK Trutnov 2:0, FK Nový Bydžov – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 1:4.

Muži „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem „B“ – FC Olympia Hradec Králové  3 : 5 (2:1).

Dvoráci v neděli neprodloužili sérii vítězných duelů na domácím hřišti a poprvé v sezoně zde přenechali body soupeři.

Sestava Dvora: Kobos – Picha, Doseděl, D. Novák, Blažek – Macek (68. Semerád), Cvrček (77. Šulc), Čenovský, Řežábek – Urban, Marks (52. Klazar).

Program 20. kola krajského přeboru – sobota 16.30: FC Slavia Hradec Králové – FC Rychnov nad Kněžnou 2:1, FC Nový Hradec Králové – SK Jičín 0:2, SK Libčany – TJ Police nad Metují 6:1, Sokol Kratonohy – SK Týniště nad Orlicí 2:0, TJ Dobruška – TJ Lázně Bělohrad 2:3Neděle 16.30: Jiskra Česká Skalice – Sokol Lhota – pod Libčany 0:2, Slovan Broumov – RMSK Nový Bydžov B, TJ Dvůr Králové nad Labem B – FC Olympia Hradec Králové 3:5.

Starší dorost:

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 - MFK Nové Město  1 : 2 (1:0).

Na hřišti v Miletíně v sobotu dopoledne svěřenci Jana Míla utrpěli první jarní porážku, když podlehli o pozici hůře postavenému celku tabulky.

Fakta - branky: Klossovski - Klikar, Macek. Rozhodčí: Medlík. ŽK: 2:2. Diváci: 40.

Sestava Dvora: Prokůpek - Albert, Hlava, Bednář, Duplinszki - Krušina, Sýkora, V. Hák, Machek (50. Vladeka) - Klossovski (82. Krejsa), Žaba.

Sestava Nového Města: Štěp - Vávra, Zákravský, Vítek, Tuček, Sýkora, Hlávka, Klikar, Srubjan, Macek, Joneš.

Jan Míl, trenér Dvora Králové: „Utkání se nám nepovedlo výsledkově ani herně, i když jsme dlouho vedli. Měli jsme problémy si přihrát několikrát po sobě, řadu situací jsme řešili zbrkle nebo individuálně, což proti fyzicky vyspělému soupeři nemohlo vést k úspěchu. Klíčovým okamžikem pro výsledek utkání byla neproměněná vyložená šance v 65. minutě, kdy Klossovski nedokázal z malého vápna trefit prázdnou branku. Hosté chvíli poté vyrovnali brankou po standardní situaci a deset minut před koncem se po zbytečně ztraceném míči ve středu hřiště individuálně prosadil Macek a zařídil hostům tři body. Spokojen jsem s výkonem Bednáře a Hlavy, naopak se příliš nedařilo hráčům, na které spoléhám.“

Mladší dorost

TJ Dvůr Králové nad Labem - FC Slavia Hradec Králové  5 : 1 (3:1).

Mladší dorostenci pod vedením kouče Dorotíka s přehledem porazili hradeckou Slavii 5:1. Utkání se odehrálo na velmi dobře připraveném trávníku v Kuksu.

Fakta - branky Dvora: Dytrych 2, Tichovský 2, Zapadlo.

Starší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem - FC Slavia Hradec Králové  17 : 0 (9:0).

V neskutečnou kanonádu se proměnil duel starších žáků. Dvoráci v Kuksu nastříleli hradecské Slavii rekordních 17 branek. Martin Zapadlo se trefil šestkrát, hattricky si připsali Duduš a Vitebský.

Fakta - branky: Zapadlo 6, Duduš 3, Vitebský 3, Honců 2, Ruprich, Kazda, Teuber.