22.07.2014 14:46

Divizní sestava se na podzim změní, nových jmen je letos celá řada!

Divizní sestava se na podzim změní, nových jmen je letos celá řada!

Velkými změnami prochází v letní přestávce kádr našeho divizního klubu. Řada hráčů od podzimu modrý dres Dvora Králové neoblékne, a to z několika odlišných důvodů.

Tím prvním je ukončení hostování ze strany univerzála Ondřeje Ujce, jenž působení pod Hankovým domem neprodloužil. Přerušit činnost se rozhodl útočník Martin Otradovský, jenž v týmu působil nepřetržitě deset divizních sezon. Středopolaře Františka Fejka si vyhlédl třetiligový nováček SK Union (Nový Bydžov/Nová Paka), v jehož dresu Fanda absolvuje přípravu a pere se o místo v sestavě. Posledním hráčem, jenž by měl dvorské barvy opustit je záložník (na jaře vlastně obránce) Martin Kilevník. Ten by rád vyměnil náš klub za trutnovský MFK, kde se sejde s trenérem Dvořákem. „S Martinem i prezidentem dvorského klubu jsem na všem dohodnutý. Ač je Kilo momentálně zraněný, počítáme s ním pro podzimní část,“ nechal se v pondělí slyšet bývalý trenér našeho áčka Miloš Dvořák.  

Že ve dvorském klubu dojde ke změnám, bylo jasné už po konci uplynulého jara. Úzký kádr totiž v sezoně 2013/2014 bojoval s řadou zranění a sám kouč Miroslav Chalupa v rozhovoru pro Krkonošský deník uvedl, že se s ničím podobným v dlouhé trenérské kariéře ještě nesetkal. Musely se tudíž shánět posily, to ještě navíc nikdo netušil, že ze stávajícího úzkého kádru zmizí tato čtyři jména. Když se k tomu přidají tradiční pracanti v zahraničí Kristián Samler (Švédsko, USA) a Jan Řežábek (Anglie), kteří budou na začátku sezony týmu určitě scházet, přišel Dvůr hned o šestici hráčů. Na marodce navíc zůstávají další členové základní sestavy Kruliš, Rejl, Ježek a Klazar!

„Objevili jsme se v nezáviděníhodné situaci a prakticky nyní tvoříme úplně nový tým. S odchodem čtyř hráčů se musíme smířit, ale z mého pohledu je nyní nejhorší, že stále nebudeme moci počítat ani se zraněnými, jako jsou Ježek, Klazar či Kruliš. Na druhou stranu jsem ale rád, že se přes léto podařilo sehnat hráče, kteří by odchozí jména mohli nahradit,“ uvedl ke změnám v kádru trenér Chalupa, jenž na jaře v divizi dovedl tým ke slušné sedmé příčce.

Pozitivní zprávou tak pro všechny příznivce klubu byl fakt, že nejlepší střelec mužstva Jakub Černík se rozhodl ve Dvoře Králové pokračovat. K němu mu vedení našeho oddílu přivedlo bratra Dominika Černíka, jenž je „povoláním“ obránce a defenzívu vyztužil také z Hradce Králové příchozí stoper Jakub Drapač. Přípravu s týmem navíc zahájili novobydžovští Petr Tomeš a Ondřej Vaníček (oba na snímku), kteří projevili zájem ve Dvoře Králové být a navíc by se mohli stát součástí transferu Fandy Fejka na opačnou stranu. Brankářskou dvojici Viliam Ulrych - Vladimír Matula navíc doplní talentovaný gólman Miroslav Dobřichovský, jenž ve Dvoře na jaře působil coby dorostenec na střídavý start.

Jak vypadal nejuzší kádr Dvora v minulé sezoně
 ... Ulrych ...
 ... Picha ... ... Podolník ...  ... Kruliš ...        ... Rejl ...   ... Ježek ...
... Samler ... ... Kilevník ...   ... Fejk ...        ... Ujec ... ... Řežábek ...
 ... Klazar ... ... J. Černík ... ... M. Otradovský ...

Na jaká jména by mělo áčko spoléhat na startu podzimu

... Ulrych .. ... Dobřichovský ... ... Matula ...
 ... Picha ... ... Drapač ...    ... Podolník ...  ... Kasan ... ... D. Černík ...
... Vaníček ... ... V. Hák ..     ... Hruška ... ... Vitebský ...   ... Tomeš  ...
 ... Marks ..    ... J. Černík ... ... Vladeka ...

Vůbec největší radost by do klubu mohl vnést příchod odchovance Bílé Třemešné Martina Hrušky, jenž ve Dvoře působil v dorosteneckém věku. Poslední půlrok Hruška strávil v třetiligovém Chomutově, po sezoně se ale stal volným hráčem. Agilní štírek prožil nejlepší roky kariéry na Slovensku, kde si v dresu Trnavy zahrál i evropské poháry. Posléze si jej dokonce vyhlédl trenér Pavel Vrba do Viktorie Plzeň. Tam si univerzál zahrál i předkolo Evropské ligy (na snímku s číslem 29) proti Besiktasi Istanbul (1:1 a 0:3), ale následně prohrál boj o triko s Petrem Jiráčkem.

Nyní Hruška ve Dvoře trénuje a v úterý padlo rozhodnutí, že se v klubu na podzim opravdu objeví. „Martin pro nás bude opravdu velkou posilou. Jde o osobnost, stále je pozitivně naladěn a vedle něho mohou mladí kluci jenom růst. Nebojí se jim poradit a je vidět, že už má něco odehráno,“ popsal případnou další posilu Miroslav Chalupa.

Dvoráci za sebou mají deset dní přípravy, během nichž sehráli i dva přátelské zápasy. Na hřišti divizního Nového Boru remizovali 2:2 a stejný výsledek si připsali proti Železnému Brodu. Tuto středu se tým představí na hřišti hradecké Slavie (18.00) a v sobotu zamíří k pohárovému duelu na půdu Olympie Hradec Králové (17.00).

ODCHODY

 • František Fejk -> SK Union Nový Bydžov (ČFL)
 • Martin Kilevník -> MFK Trutnov (divize)
 • Ondřej Ujec -> ukončeno hostování
 • Martin Otradovský -> přerušení sportovní činnosti

PŘÍCHODY

 • Martin Hruška, poslední působiště FK Chomutov (ČFL)
 • Dominik Černík, poslední působiště FC Hlinsko (Krajský přebor)
 • Petr Tomeš, poslední působiště RMSK Nový Bydžov (Krajský přebor)
 • Ondřej Vaníček, poslední působiště RMSK Nový Bydžov (Krajský přebor)
 • Jakub Drapač, poslední působiště Sokol Lhota p. L. (Divize C)
 • Miroslav Dobřichovský, poslední působiště Sokol Bílá Třemešná (I. A třída)
 • Vojtěch Vladeka, poslední působiště Sokol Vítězná (okresní přebor) + Dvůr Králové U19

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

 • příprava | Celler | 31.07.2014 07:21:38 | reagovat

  Přípravné utkání: Náchod - Dvůr Králové 3:2 (2:0), branky za DK: Černík 2 (obě z PK). Úvodní sestava: Dobřichovský - Picha, Drapač, Podolník, Černík D. - Marks,Vitebský,Vaníček, Tomeš - Hruška, Černík J. Průběžně střídali: Matula, Ulrych, Mertlík, Bednář, Tichovský, Hák V., Obě družstva využila v utkání možnost dát příležitost hráčům širšího kádru. U našeho družstva Vladeka, Žaba a Krejsa - omluveni zaměstnání. Stav našich zraněných hráčů: Kruliš - vyšetření 4. 8. v Praze, Klazar - zahájení trénování od příštího týdne, Rejl - zahájení trénování od příštího týdne, Kasan - vyšetření 4. 8. v Praze, Ježek - probíhající rehabilitace z těžkého zranění. Další: Řežábek a Samler - pracovní cesty v zahraničí.

 • přípravné utkání | Celler | 28.07.2014 11:52:57 | reagovat

  Poslední přípravné utkání sehraje A mužstvo v sobotu 2. 8. 2014 od 17.00 hodin na hřišti Pod Hankovým domem s SK Sparta Úpice.

  • příprava | ivan | 28.07.2014 15:35:07 | reagovat

   Zučastní se také pan Mičan se svým stánkem?

   • příprava | Celler | 29.07.2014 06:34:42 | reagovat

    Dle projednání s p. Mičanovou bude občerstvení zajištěno.

 • Kilo | Pitr | 23.07.2014 17:39:06 | reagovat

  Odchod Kilevníka do Trutnova je podpásovkou pro dvorské fanoušky.....moc ti děkujem.

  • Kilo | siralex | 27.07.2014 18:22:45 | reagovat

   At dráždí nervy trutnovakum. To jeho mnohdy nesmyslne drzeni míče a z toho pramenici ztraty míče . Rozhodne byl posledni dobou vic nebezpecny dozadu nez dopredu. Me chybět nebude.

  • KIlo | | 25.07.2014 22:03:14 | reagovat

   Jestli to tak bereš opačně i u Kruliše..............

  • Kilo | jan | 25.07.2014 13:13:56 | reagovat

   Kilo ve svém věku se může sám rozhodnout, jak dál pokračovat ve své kerieře, či dokonce ukončit aktivní činnost a věnovat se rodině.Myslím,že pro dvorský fotbal toho udělal hodně a měli bychom mu poděkovat.A nebyl to náhodou zrovna někdo z vás,kdo ho v minulosti odepisoval?

   • jan | Pitr | 25.07.2014 15:50:41 | reagovat

    Se vším souhlasím,ale podpásovka je Trutnov/to neberu/.

  • Kilo | Lada | 24.07.2014 07:29:45 | reagovat

   A to tě překvapuje?Kdo zná Kila a jeho povahu,vůbec se nemůže divit

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing