29.10.2013 13:26

Divizní smutek nahradili mladší žáci a starší přípravka alias MISTŘI, MISTŘI!

Naši nejmenší fotbalisté o posledních dvou víkendech jednoznačně převálcovali své dospělé kolegy. Na hřištích nechali všechny své síly a v konečné tabulce krajských soutěží za to byli po zásluze odměněni. Jak tým starší přípravky, tak nakonec i mladší žáci vyhráli podzimní část sezony 2013/2014 a v kabinách si mohli zakřičet: MISTŘI, MISTŘI, MISTŘI!!

NAVŠTIVTE NÁS NA FACEBOOKU. Profil Fotbal Dvůr má již 845 přátel (fanoušků)!!

Muži „A“

FK Železný Brod – TJ Dvůr Králové nad Labem A 4:1 (0:1).

V nikterak příjemném rozpoložení se Dvoráci vraceli ze hřiště předposledního celku tabulky.

Nejprve si naši borci prožili patálie s rozbitým autobusem a poté i nevydařený duel. Přitom v prvním poločase vypadalo vše dobře. Olivovi svěřenci byli na hřišti nováčka soutěže lepším týmem a dařilo se jim vytvářet i šance. Jenže proměnit dokázali jedinou, to když se sedm minut před pauzou poprvé v sezoně prosadil útočník Radek Klazar – 0:1. Míč putoval po ose Kruliš – Samler – Fejk – Podolník až k našemu útočníkovi, který se vtipně uvolnil a umístěnou střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre.

V kabině kouč Oliva hráče upozorňoval na úvod druhého poločasu. Stalo se ale to, co nikdo nechtěl. V 47. minutě se dostal s míčem k rohovému praporku Brožek. Z obležení soupeře poslal zpět míč po lajnové čáře na nabíhajícího Wanackého, jenž z první odcentroval a před brankou našel Hlouška, který předvedl krásný technický kousek, když lehce usměrnil míč za zadní tyč do sítě hostí. V 54. minutě Wanacki rozehrál roh, který hosté dostali pouze kousek za hranici velkého vápna, kde na odražený míč číhal Linka, jenž krásnou ranou propálil všechny naše hráče ve velkém vápně – 2:1.

Jenomže, to nebylo zdaleka všechno. Za další tři minuty Wanacki znovu kopal roh, který našel hlavu Kováře, a ten zvýšil na 3:1. V 59. minutě Holeček po chybě hostí znovu postupoval sám na Vildu Ulrycha a bylo to 4:1!! Domácí příznivci nevěřili svým očím, oblíbený pokřik „Dejte jim bůra“ na sebe ale nenechal dlouho čekat. Železný Brod za dvanáct minut vstřelil čtyři góly a rozhodl zápas. Dvoráci naopak rezignovali a za celý druhý poločas již nevystřelili na branku.

Tohle je krize jako hrom a duch loňského podzimu naplno ožívá. Jakoby jej naši hráči zcela kopírovali! Nyní je ale třeba zabrat, doma v neděli hostíme Jablonec nad Jizerou a kdy jindy by se už mělo naše mužstvo probrat než v domácím prostředí proti nováčkovi soutěže, který divizi nikdy před tím nehrál?

Fakta – branky: 47. Hloušek, 54. Linka, 57. Kovář, 59. Holeček – 38. Klazar. Rozhodčí: Musil. ŽK: 3:3. Diváci: 210.

FK Železný Brod: M. Kordík – Hartl, Kovář, Hozda, J. Kordík - Wanacki (80. Havel), Maryško, Linka (90. Aubecht), Brožek (56. Kotlár), Hloušek - Holeček (88. Olyanin).

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Podolník, Kruliš (63. Picha), Rejl, Blažek – Kilevník, Daněk, Fejk (74. Macek), Samler (63. M. Otradovský) – Černík (63. Marks), Klazar.

Roman Oliva, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem:  „V prvním poločase jsme byli lepší, měli míč pod kontrolou, vytvořili si čtyři šance, ale až pátou jsme proměnili. Od 46. do 59. minuty jsme dostali čtyři góly a náš výkon byl jedním slovem tragédie.“

Záznam z utkání najdete ZDE!

Aktuální tabulku divize C najdete ZDE!

Muži „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem B – Sokol Třebeš 2:1 (2:0).

Důležité vítězství si o den později připsali fotbalisté dvorské rezervy. Tým k duelu proti kvalitnímu nováčkovi z Třebše posílili áčkaři Fejk se Samlerem, a ačkoliv měli oba v nohách sobotní duel v Železném Brodě, patřili tradičně k tahounům.

Dvoráci šli do vedení již po osmi minutách, kdy se střelecky prosadil útočník Viktor Marks. Netrvalo ani deset minut a naši borci vedli již 2:0. Tentokrát se prosadil Marek Kasan, jenž po gólu do sítě Staré Paky prokázal střelecký apetit i po čtrnácti dnech – 2:0. Zápas přinesl plejádu neproměněných šancí. Ty hostující buď soupeř spaloval sám, nebo byl hrdinou okamžiku dorostenecký gólman Vláďa Matula. Jen na jednu příležitost Třebše nestačil, to když osmnáct minut před koncem Zbořil snížil na 2:1. Šance měli ale i domácí, pouze však potvrdili, že pohoda v týmu až tak úplně není. Jinak by totiž do sítě soupeře muselo napadat více branek.

Fakta – branky: 8. Marks, 18. Kasan – 72. Zbořil. Rozhodčí: Odvárko. ŽK: 4:4. Diváci: 100.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Matula – Kasan (46. Krejsa), Bednář, Ježek, Volf (46. Vondrouš) – Samler, Macek, Fejk, Černý – Marks, Vohnout (87. M. Hák).

Stanislav Ježek, hrající trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Jsou to pro nás těžce vydřené body. Obě družstva v utkání promarnila velké množství brankových příležitostí, my jsme ale vyhráli díky trefám z úvodu zápasu.“

Petr Mrkvička, trenér Sokola Třebeš: „Ve Dvoře Králové jsme doplatili na spoustu neproměněných šancí, a tak jedeme domů s prázdnou.“

Aktuální tabulku I. A třídy najdete ZDE!

Starší dorost

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – FK Pardubice B 0:1 (0:1).

Starší dorostenci se v Miletíně postavili lídrovi tabulky a odehráli proti němu velice vydařený duel. Bohužel ale tentokrát lepší tým prohrál. Dvoráci se totiž za výkon rozhodně stydět nemuseli, prohospodařili však spoustu šancí a soupeř je potrestal jediným vstřeleným gólem. Ve 26 minutě nestačil Vláďa Matula na zahrávaný roh Sokola, který našel na zadní tyči Lébla, ten přiklepl hlavou na malém vápně stojícímu Pařízkovi, jenž nezaváhal a doklepl do sítě. Zatímco poslední zápas odehrál tým trenérského dua Jakub Daniel - Petr Andrle proti vedoucímu celku tabulky, v dalším kole jej čeká poslední mužstvo. Do Miletína v sobotu (10.15) přijede Žamberk/Letohrad.

Fakta – branka: 27. Pařízek. Rozhodčí: Čejchan. ŽK: 1:1. Diváků: 50.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Matula - Bednář, Ruprich, Gábor (70. Plecháč), Machek - Kuhn, Mertlík (38. M. Hák), Tichovský, Vitebský - Vladeka (46. Dobřichovský), Honců (85. Hampl).

FK Pardubice B: Pšenička - Karvánek, Pařízek, Vladyka, Šebek - Sokol (60. Bulis), Fotul (90. Šlégr), Pipek, Prokůpek (78. Zelenka) - Mayer (60. Panchártek), Lébl (87. Kantor).

Jakub Daniel, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Bod jsme si rozhodně zasloužili, ale štěstíčko nebylo při nás. Každý, kdo viděl, včetně rozhodčích, byli stejného názoru. Do zápasu jsme šli téměř v plné síle, kdy nám chyběl „předseda volební komise“ kapitán týmu Krejsa. Hlavně, jsme byli všichni nabuzeni s chutí doma bodovat i s týmem jako jsou Pardubice. Musím ale před kluky smeknout za předvedený a výkon a děkuji jim. Když v dalších zápasech budeme hrát jako dnes a bude při nás trocha štěstí, tak budeme slavit jen úspěchy.“

Pavel Hofman, trenér FK Pardubice B: „Máme tři body, ještě že pán bůh nebyl doma.“

Aktuální tabulku Východočeského přeboru U19 najdete ZDE!

Starší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 – SK Jičín 0:2 (0:1).

Dvoráci odehráli v neděli duel sousedů v tabulce a soupeři mohli případným vítězstvím odskočit na rozdíl osmi bodů! Stal se však pravý opak. Domácím zápas nevyšel podle představ a soupeři podlehli 0:2. Náskok se tak ztenčil na dva body, přesto Sojkovi svěřenci dál drží třetí příčku.V neděli 3. listopadu vyzvou Dvoráci pod Hankovým domem lídra tabulky z Lázní Bělohrad. Přijďte fandit proti týmu Javorky od 9.30!

Fakta – branky: 22. Šaroun, 50. Matoušek. Rozhodčí: Buchta. Hráno bez karet. Diváků: 20.

TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Guzan - Horák, Pražák, Sojka, Doležal - Sedláček, Hanek, Pivko, Prokop - Rejchrt, Petráček; střídali: Všetečka, Nesládek.

SK Jičín: Vích - Douděra, Srb, Florián, Saidl - Šaroun, Odvárko, Forman, Matoušek - Karban, Klein.

David Sojka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem U15: „Bohužel jsme hráli nedůrazný fotbal s minimálním počtem příležitostí ke vstřelení branky.“

Jan Vojtěch, vedoucí mužstva SK Jičín: „Naše zasloužené vítězství, když ještě mnoho našich brankových příležitostí zůstalo nevyužito.“

Aktuální tabulku krajské soutěže U15 najdete ZDE!

Mladší žáci

A jsme u kategorie, v níž můžeme Dvoráky směle označit za tým víkendu. Svěřenci trenéra Martina Kazdy cestovaly v neděli na závěrečný turnaj do Rtyně v Podkrkonoší a před posledními třemi duely podzimu živili teoretickou naději na titul podzimního mistra. V tabulce byli na druhém místě (36 bodů) se ztrátou čtyř bodů na vedoucí Broumov (40), přitom měli jen o dva body více než třetí Rtyně (34)! Jasné tak bylo, že k prvnímu místu pomůže jedině kompletní zisk devíti bodů, navíc by Broumov musel ještě jednou ztratit. A STALO SE!

Pojďme ale pěkně od začátku:

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – Slovan Broumov 4:0 (1:0).

Hned v prvním ranním utkání vyzvali Dvoráci Broumov, se kterým měli na podzim zápornou bilanci (remíza 1:1, porážka 0:3). Tentokrát se ale na šlágr připravili lépe naši borci a soupeře doslova vymazali ze hřiště. Hrdinou zápasu byl Tomáš Hynek, jenž nastřílel hattrick, jeden gól přidal Pepa Vognar. Ve druhém duelu Rtyně/Úpice porazila Velké Poříčí 4:1, a tak byla situace v tabulce následující: 1. Broumov 40, 2. Dvůr Králové 39, 3. Rtyně/Úpice 37.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – Velké Poříčí 4:1 (3:0).

Druhý nedělní zápas přinesl pohodové vítězství nad snaživým soupeřem z Velkého Poříčí. V předchozích soubojích Dvůr s tímto sokem ani jednou neinkasoval (5:0 a 3:0), a tak se výhra i očekávala. Rozhodnuto bylo už o přestávce. Dvakrát se trefil Pepa Vognar, po jednou gólu přidali Tomáš Hynek a Ondra Vítek. Ve druhém souběžně hraném souboji porazila domácí Rtyně/Úpice podruhé v sezoně Broumov (3:1) a výrazně se zapojila do hry o titul! Pro připomenutí stav na čele tabulky: 1. Dvůr Králové 42, 2. Rtyně/Úpice 40, 3. Broumov 40!

Rtyně/Úpice – TJ Dvůr Králové nad Labem U13 0:3 (0:2).

Před posledním duelem podzimu tak nemohla být situace zajímavější. Oba týmy věděly, že jim výhra zajistí titul. Obě mužstva ale mohla porážkou klesnout na třetí pozici. Dvoráci začali skvěle (se Rtyní letos neinkasovali - 1:0 a 0:0) a už do poločasu si vypracovali dvoubrankový náskok. Ten po přestávce ještě navýšili a velmi dobrého soupeře porazili přesvědčivě 3:0! Góly tentokrát stříleli Aneta Sováková, Ondra Vítek a střelec víkendu Pepa Vognar. Po zápase mohly propuknout bujaré oslavy. Mladší žáci dokázali takřka nemožné, ve Rtyni vyhráli, co se dalo, a v tabulce obsadili první místo, stejně jako jejich kamarádi ze starší přípravky!

Konečné pořadí na čele

1. Dvůr Králové 45 bodů2. Broumov 43 bodů, 3. Rtyně/Úpice 40 bodů.

Fotogalerii z veleúspěšné neděle 27. října najdete ZDE!

Konečnou tabulku krajského přeboru mladších žáků najdete ZDE!

Starší přípravka

Mladší část výpravy zajížděla do Rtyně s vědomím, že jí už titul nikdo nesebere. Přesto měli před sebou fotbalisté a fotbalistky velký úkol. Chtěli totiž dokonat podzimní neporazitelnost a vyhrát soutěž bez ztráty jediného bodu. Povedlo se. Závěrečný turnaj parta trenér Davida Šikala odehrála s výsledným skóre 13:0, zápasy si nadmíru užila a ještě stihla fandit svým kamarádům z týmu mladších žáků.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Slovan Broumov 3:0 (2:0).

Branky: Nela Sováková 2, Jakub Všetečka.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Velké Poříčí 4:0 (3:0).

Branky: Aneta Sováková, Nela Sováková, Pavel Kraus, Josef Hanzlíček.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Rtyně/Úpice 6:0 (3:0).

Branky: Petr Straka 2, David Vágner, Vojta Marel, Josef Hanzlíček, Pavel Kraus.

Konečnou tabulku krajského přeboru starší přípravky najdete ZDE!

Milan Vojtěch, vedoucí mužstev MŽ a SP: Chtěl bych poděkovat všem hráčům a hráčkám starší přípravky a mladších žáků za uplynulou sezonu a za vynikající reprezentaci našeho klubu v  krajském přeboru, kde jsme dokázali celkově vyhrát obě dvě skupiny. A proto: jedna, devět, nula, šest, za Dvůr hrát je naše čest.“