22.09.2017 20:24

Do Brandýsa áčko vyrazilo se staronovým trenérem. Béčko dnes hraje šlágr na hřišti Bílé Třemešné!

Do Brandýsa áčko vyrazilo se staronovým trenérem. Béčko dnes hraje šlágr na hřišti Bílé Třemešné!

 Další fotbalový víkend je před námi a představte si fanoušci, ani jeden zápas neuvidí (snad poprvé v historii) stadion pod Hankovým domem. Většina našich kolektivů totiž hraje v tomto kole venku a platí to i o mládežnických turnajích. Doma se představí pouze starší dorostenci a rezerva mužů.

Jenže na utkání dorosteneckého souklubí Dvůr Králové/Bílá Třemešná tentokrát vyšel stadion Na Dubině a právě tam se nakonec představí i béčko mužů. Původní termín (neděle 10.15) bylo třeba výjimečně hodit na sobotu, a jelikož pod Hankovým domem po celý den probíhají hasičské závody, požádal náš klub třemešenský Sokol o možnost pronájmu tamního hřiště. Vedení účastníka I. A třídy souhlasilo a tak, kdo chce vidět šlágr 6. kola I. B třídy mezi Dvorem Králové B a Lokomotivou Hradec Králové, může vyrazit do nedaleké Bílé Třemešné.

To je jedna aktualita. Tou druhou a mnohem vážnější je změna na postu trenéra A mužstva. Týden stará porážka našich divizních fotbalistů s Trutnovem stála místo kouče Pavla Matějku. S ním se klub v úterý rozloučil a už ve čtvrtek vedl trénink áčka poprvé staronový trenér Milan Ujec.

Pavel Matějka v našem klubu působil od září 2015, kdy po pouhých dvou kolech vzdal anabázi v našem oddíle Josef Košátko. Dva zápasy tým vedl asistent Standa Ježek, ale pak už nastoupil nový kouč a tým pod jeho vládou zářil. Sezona to byla skvělá. Dlouho se vzpomínalo na skalp hradecké Olympie a hlavně na jarní jízdu, při níž Dvoráci drtili jednoho soupeře za druhým (venku Jaroměř 6:0 a Trutnov 6:0, doma Semily 8:0). Ve druhé polovině sezony Dvůr zaznamenal dokonce bodový rekord za celou divizní anabázi! Také ročník 2016/2017 byl slušný, ale start do toho aktuálního mužstvu absolutně nevyšel. Již třetí domácí porážka znamenala, že se vedení klubu s dlouho úspěšným trenérem rozloučilo a nyní lze jen doufat, že tato změna přinese do kabiny ten správný impuls.

Panu Matějkovi v každém případě děkujeme za spolupráci s naším klubem a doufáme, že na Dvůr Králové nad Labem bude mít i dobré vzpomínky. Zároveň mu přejeme, aby se v dalších trenérských misích dočkal lepších trenérských podmínek, než jaké se mu nabízely v našem městě, kde mu v tomto ohledu rozhodně nebylo přáno. DĚKUJEME TRENÉRE! 

Milan Ujec již v našem klubu jednou působil. V sezoně 2014/2015 Dvoráci po velké obměně kádru za podzimní část uhráli pouhých 12 bodů a byl to právě Ujec, kdo s několika zimními posilami, včetně svého syna Milana, přišel divizi zachraňovat. Povedlo se. Naši hráči na jaře získali 31 bodů a soutěž byla zachráněna již několik kol před koncem.

Nyní je pro Ujce staršího situace vlastně podobná. Je za námi totiž více než třetina podzimu a na bodovém kontě Dvora svítí mizerná trojka. V kádru má kouč tentokrát syna Ondřeje, věřme tedy, že na úspěšné jaro 2015 zavzpomínají i jeho staronoví svěřenci svými výsledky. Nejlépe již na hřišti Brandýsa. VÍTEJTE TRENÉRE!

Víkendový program dvorských mužstev

SOBOTA

MUŽI A, utkání v Brandýse nad Labem od 10.15, odjezd 7.00

MUŽI B, domácí utkání v Bílé Třemešné s Lokomotivou HK od 16.30

starší dorost, domácí utkání v Bílé Třemešné s týmem Libáň/Kopidlno od 10.15

starší žáci, utkání v Žacléři 14.15, odjezd 12.45

mladší žáci, turnaj ve Vrchlabí (10.00 Lánov), 11.00 Vrchlabí), odjezd 8.30

starší přípravka, turnaj v Horním Maršově (9.00. H. Maršov, 10.00 Rudník, 11.00 St. Buky), odjezd 7.30 (16)

NEDĚLE

mladší přípravka, turnaj v Hostinném (11.00 Vítězná, 12.00 Hostinné), odjezd 9.45

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing