Domácí tvrz prvně padla, divizní stadion vyloupilo Ústí (1:2)!

Závěr fotbalového podzimu jako by našim kolektivům příliš nepřál. Áčko je ve výsledkové krizi, rezervě se i přes lepšící výkony nedaří pravidelně bodovat naplno a mládež trápí řada absencí. Přesto si můžeme zhodnotit další víkend, který tentokrát nenarušil sníh.

MUŽI „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 1 : 2 (0:1).

Ústecká Jiskra je momentálně nejpravidelnějším sokem našeho divizního týmu. V devítileté historii jsme se s ní v této celostátní soutěži utkali v neděli již posedmnácté! I tentokrát šlo o vyrovnaný fotbal, rozhodla však produktivita obou mužstev v šestnáctkách. Zatímco hosté dokázali své šance proměnit, Dvoráci se v tomto ohledu výrazně trápili. V prvním poločase zahodili příležitosti Chalkias, Řežábek i Privara, naopak na druhé straně překonal po hrubce Kruliše gólmana Ulrycha Kukla – 0:1.

Po přestávce dělali domácí, co mohli. Fanda Fejk se prokličkoval až před brankáře Krátkého, na něm si ale vylámal zuby. K vyrovnání nevedly ani průniky Samlera, finální fáze scházela povadlému Řežábkovi, trápil se tentokrát i Moník. Sečteno, podtrženo – v 65. minutě přišel rychlý kontr hostů a Vaňous před Ulrychem prokázal střelecké schopnosti – 0:2. Závěr přinesl marnou snahu domácích o vyrovnání. Jan Řežábek sice v 85. minutě snížil, zbylé pokusy ale obrana odvrátila. Přesto se domácí stihli jednou také zlobit na sudího. Ten totiž přehlédl ruku v pokutovém území soupeře, čímž Dvoru upřel pokutový kop. „Jasná ruka,“ zlobili se po utkání domácí hráči.

Obnovená premiéra kouče Čeňka Cellera, jenž nahradil odstoupivšího Doseděla do doby, než vedení klubu najde náhradu, dopadla těsnou porážkou. Navíc šlo o první domácí duel v sezoně, v němž naši borci nebodovali. Napravit reputaci si před vlastními diváky budou moci již tuto neděli od 14 hodin proti Svitavám.

Fakta – branky: 85. Řežábek – 24. Kukla, 65. Vaňous. Rozhodčí: Dujsík (Hradec Králové). ŽK: 1:3. Diváků: 200.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Podolník, Kruliš, Rejl, Ježek – Chalkias (46. Samler), Fejk, Moník, Čenovský – Privara (77. M. Otradovský), Řežábek.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Krátký – Hudec, Falta, Felgr, Tomášek – Knápek, Felcman, Pászto, Smejkal (68. Ráb) – Kukla (88. Rejda), Vaňous.

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové: „Když nedáme góly, nemůžeme myslet na vítězství. Prohrát jsme si nezasloužili, po většinu utkání jsme byli lepším týmem. Hosté nás ale potrestali vysokou produktivitou. V závěru jsme přesto mohli vyrovnat. Škoda že nebyla potrestána hra rukou v hostující šestnáctce."

Jan Navrátil, trenér TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: „Do Dvora jsme jeli po sérii výher a chtěli jsme potvrdit dobrý výkon z domácího utkání proti Letohradu. Jsem rád, že i přesto, že jsme nebyli úplně kompaktní při řešení obranné fáze a neproměnili jsme další šance, odvezli si ze Dvora výhru. Pochvalu zaslouží brankář Krátký, který nás podržel dobrými zákroky. Musíme zapracovat na zlepšení komunikace a rychlosti reakce v herních situacích."

MUŽI „B“

Jiskra Jaroměř – TJ Dvůr Králové nad Labem „B“ 1 : 1 (0:0).

Vydařený zápas odehráli dvorští mladíci na hřišti nováčka z Jaroměře. Hosté byli po většinu utkání lepším týmem, nedařilo se jim ale v koncovce, a tak nejblíže gólu měli ve chvíli, kdy Marksova gólová rána skončila na břevně.
Ve druhém poločase dobrý výkon svěřenců hrajícího kouče Michala Hrušky pokračoval, a především fyzicky na tom byli hosté lépe. V 64. minutě dostali možnost zahrávat pokutový kop, Patrik Macek však nabídnutou šancí pohrdl, když jeho umístěnou ránu vytěsnil skvěle Klofanda. A tak se Dvoráci dočkali až chvíli poté. Střelecky se prosadil junior Vašek Hák, když do branky doklepl míč po průniku Viktora Markse – 0:1. Radost týmu vydržela ale jen tři minuty. Na půli hřiště chyboval v rozehávce smolař utkání Macek a kanonýrské schopnosti využil ve vyrovnání Škoda.

Fakta - branky: 73. Škoda - 70. V. Hák. Rozhodčí: Halda (Starý Mateřov). Hráno bez karet. Diváků: 111.

Jiskra Jaroměř: Klofanda – Rejchrt, Svoboda, Hrobský, Rosuschan – Exnar (59. Ruprich), Michálek, Holub, Jakub Horák – Škoda, Kučera (76. Ulrych).

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Švejdar – Picha, Křižovič, Hruška, Kasan – Novotný (41. Vondrouš), Blažek, Macek, Hák, Černý – Marks.

Michal Hruška, hrající trenér Dvora B: „Zhruba tři čtvrtiny utkání jsme byli lepší, když domácí nestačili pohybem zejména naší pětičlenné záložní řadě. Kdybychom měli jen 50% úspěšnost při proměňování šancí, pak jsme nemuseli litovat ani neproměněné penalty, nastřeleného břevna či domácího vyrovnání, kterému, podle mého názoru, předcházelo ofsajdové postavení domácího útočníka. Před utkáním bych bod bral, podle jeho průběhu je to ale pro nás jednoznačná ztráta."

STARŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – MFK Nové Město 4 : 2 (2:0).

Dvoráci chtěli podzim zakončit výhrou, což se jim v domácím prostředí i podařilo. Potvrdili tak, že jim hřiště v Miletíně svědčí, vždyť tu nestačili jen na lídra z Náchoda (2:3).

Fakta – branky: 10. V. Hák, 45. Tichovský, 54. Krušina, 68. Zapadlo – 47. Borůvka, 60. Hánl. Rozhodčí: Medlík. Hráno bez karet. Diváků: 20.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: V. Matula – D. Machek, Bednář, Duplinszki, V. Machek – R. Machek, Krušina, V. Hák, Mertlík – Zapadlo, Tichovský.

MFK Nové Město: Holý – Šanovec, Zákravský (65. Hanzl), Hlávko, Junek (75. Škoda) – Lelek, Lukášek, Vaněk, Borůvka – Králíček, Hánl.

Jan Míl, trenér Dvora: „Ve vyrovnaném utkání jsme byli produktivnější než soupeř, a proto jsme si připsali do tabulky tři body. Na kontaktní branku soupeře jsme dokázali dvakrát rychle reagovat a závěrečných 15 minut už jsme měli plně pod kontrolou. V této části hostující brankář uchránil hosty od dalších branek. Hráčům chci na závěr poděkovat za celou podzimní část. V tabulce pravděpodobně skončíme do šestého místa, což je vzhledem k problémům, se kterými jsme se na podzim potýkali, celkem slušný výsledek.“

Pavel Zelený, trenér Nového Města: „Stejně jako před 14 dny v Hlinsku jsme se porazili sami vlastními chybami. Ve druhé minutě po zpětné přihrávce stoper uklouzl a bylo to 1:0. Druhý gól jsme dostali ve 45. minutě po nedůrazné hře ve velkém vápně. Druhý poločas jsme rozehráli dobře, hned ve 47. minutě jsme snížili na 2:1 Borůvkou, měli jsme více ze hry, ale po zranění stopera Zákravského jsme dostali třetí gól, na který jsme ještě zareagovali snížením Hánlem na 3:2, stejný hráč pár minut poté trefil břevno. Po další nedůrazné hře ve vápně jsme dostali na 4:2 a pro nás bylo po zápase. V závěrečných minutách mohli domácí navýšit skóre, ale Lukáš Holý byl proti, vytáhl 3 zákroky, které stanovily závěrečný účet na konečných 4:2. Pokud se nevyvarujeme hloupých nevynucených chyb, body získávat nebudeme.“

STARŠÍ ŽÁCI

Slovan Broumov – TJ Dvůr Králové nad Labem U15 6 : 0 (1:0).

Starší žáci Dvora končí po podzimní části a posledním místě, avšak před jarem je třeba makat, aby se tým posunul tam, kde jsme jej vídali v předchozích sezonách. Rozpad mládežnických kolektivů přišel sic v tuto dobu, jen kvalitní prací ale mohou trenéři a hráči docílit zlepšení. Poslední porážku na podzim uštědřili svěřencům trenéra Matouše Blažka Broumov. V první půli ale Dvoráci soupeři statečně vzdorovali.

Fakta – branky: 8. Janda, 44. Dvorská, 53. Frydrych, 57. Nemeš, 58. Dostál, 68. Felkel. Rozhodčí: Čejcha. Hráno bez karet. Diváků: 20.

Slovan Broumov: Hampl – Riabec, Dostál, Mervart, Ságner – Brych, Frydrych, Dvorská, Janda – Vodochodský, Ježek; střídali: Bitnar, Nemeš, Horváth, Heinzel, M. Felkel, V. Felkel, Pokorná.

TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Štipák – Sojka, Pražák, Mirga, Petráček – A. Matula, Munzar, Horák, Rejchrt – Š. Prokop, Kubín; střídali: Dufek, Vitoušek.

ŽENY

SK Zámrsk – TJ Dvůr Králové nad Labem 2 : 2 (1:2).

Dvorské fotbalistky měly na hřišti nováčka za cíl vítězství, nakonec ale vedení z první půle ztratily a musely se spokojit s bodem. Pro domácí celek šlo o vůbec premiérový bod v soutěži, svěřenkyně kouče Karla Benčeka zůstávají v tabulce předposlední a v sobotu 10. 11. v Kuksu od 14 hodin přivítají dosud neporaženou rezervu ligových Pardubic.

Fakta – branky: Šimková, Kubíčková.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Krausová – Zítková, Johnová, Stránská, Zemánková – Šimková, Šubrtová, Zaplatílková, Kubíčková – Juhászová, Kočová.