22.10.2017 14:47

Dorostenci a žáci na lídry tabulek vyzráli, muži se ale Živanicím museli sklonit

Dorostenci a žáci na lídry tabulek vyzráli, muži se ale Živanicím museli sklonit

 Na půl slunečný, na půl promáčený. Takový byl předposlední říjnový víkend na fotbalových trávnících. Pro dvorské barvy byl rozhodně úspěšný, ačkoliv A mužstvo dospělých výsledkově nedokázalo uspět na půdě největšího postupového favorita do České fotbalové ligy.

Hned tři naše kolektivy v sobotu vyzvaly lídry tabulek svých soutěží. Nejprve starší žáci remizovali na hřišti Hořiněvsi 0:0. Penaltový rozstřel ale svěřenci trenéra Kazdy vyhráli a soupeře díky tomu v tabulce vystřídali na čele! Remízu s vedoucím celkem krajské soutěže si připsali také dorostenci, následně Borohrádek také přechytračili v pokutových kopech a byl z toho cenný skalp.

I muži mohli štiku divize zaskočit. Gól Jirky Macháčka jim ale rozhodčí neuznali a nakonec pohledný zápas rozhodla jediná trefa domácího celku.

Muži A

TJ Sokol Živanice – TJ Dvůr Králové nad Labem A 1:0 (0:0)

Suverénní lídr tabulky v letošní sezoně ještě neokusil hořkost porážky, na desátou výhru v ročníku se ale pořádně nadřel. Dvoráci po dvou tříbodových ziscích působili velmi dobrým dojmem a především v první půli byli blízko vstřelení branky.

No blízko… My jsme gól i vstřelili. Hlavička Jirky Macháčka parádně zapadla do horního rohu Ptáčkovy branky. Jenže k nebesům vystřelil praporek asistenta rozhodčího a mohli jsme si jen zanadávat. Ještě před tím se naše lavička zlobila po zákroku na Petra Tomeše v šestnáctce, zde však zůstala píšťalka sudího Štuka němá. Při krásné střele Ondry Vaníčka z trestného kopu se také mohlo měnit skóre. Jenže technická rána se odrazila od tyče zpět do hry. Škoda.

První půle dala jasně najevo, jak se náš tým v posledních duelech zvedl. Herně, přístupem, bojovností, prostě všemi vlastnostmi. Po změně stran už měli domácí sice míč častěji na kopačkách, ale šance si díky velmi dobře fungující defenzívě Dvoráků nevytvářeli. Až přišla 65. minuta. V ní po ztrátě míče na půli hřiště vyprodukovali Živaničtí bleskový kontr a po centru do šestnáctky jej zkušeně a hlavně chytře zužitkoval střídající Bukač.

V závěru utkání už jsme se k náporu nedostali. Vážné zranění domácího borce po střetu s Krulišem (inkasoval za faul žlutou kartu) vyvolalo v 88. minutě u dvorské střídačky pořádnou melu, při níž padala ostrá slova. Doslova ale zešílel hlavní pořadatel utkání (!), který napadl členy lavičky a rozhodčím byl následně vykázán ze hřiště. Sedm minut se nehrálo, nastavení jsme se však nedočkali. Utkání bylo ukončeno bez možnosti alespoň nakopnout míč na polovinu soupeře a na další snahu o mistrovské body si budeme muset minimálně týden počkat.

Fakta – branka: 65. Bukač. Rozhodčí: Štuk. ŽK: 4:3. Diváci: 150. Poločas: 0:0. TJ Sokol Živanice: Ptáček – Buriánek, Zdeňka, Ferčák (82. Novák), D. Pánek (46. Motyčka) – Polák, Herzán, Gorol, Kakrda – M. Ujec, F. Pánek (60. Bukač). TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Macháček, Kruliš (88. Mertlík), Poděbradský – Karal (46. Podolník) – O. Vaníček, Tauchman, Hruška (81. Vitebský), Tomeš (86. Rejl) – O. Ujec.

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Vedoucímu celku tabulky jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Zasloužili jsme si minimálně bod, ale bohužel pro nás byli domácí šťastnější, když dokázali proměnit jedinou svoji šanci ve vítězný gól. My naopak měli příležitostí hodně. Nastřelili jsme tyč, vstřelená branka nám nebyla uznána. Budeme se muset pokusit získat body v příštím utkání.“ 

Aktuální tabulku Fortuna Divize C najdete ZDE!

Záznam z utkání najdete ZDE!

Muži B

TJ Dvůr Králové nad Labem B – TJ Sokol Železnice 2:1 (0:0)

Fakta - branky: 50. Otradovský, 78. Vitebský - 70. Crha. Rozhodčí: Jehlička. ŽK: 2:3. Diváci: 100. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – A. Matula, Ježek, Rejl, Ruprich – M. Hák (46. Kasan), Pavlásek (63. Machek), R. Vágner, Mertlík – M. Otradovský, Vitebský.

Čeněk Celler, vedoucí mužstva TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Tentokrát jsme narazili na velmi kvalitního soupeře, který nám svou organizací hry a důslednou obrannou činností činil velké problémy. Nakonec jsme utkání dotáhli k zisku tří bodů, ale bylo to po velkém trápení. Hosté byli opravdu velmi dobří.“

Vladimír Blažek, trenér TJ Sokol Železnice: „K posledním pěti utkáním rezervy Dvora pouze tolik: tým v nich nastřílel 36 branek. Nemít z tohoto respekt asi ani nešlo. Moji svěřenci sehráli velmi dobře takticky první půli, snažili jsme se eliminovat větší technickou kvalitu Dvora. Po přestávce mne mrzel první gól, nepadl jen díky nám. Poté jsme dokázali držet krok a stihli vyrovnat. V otevřeném závěru dal Vitebský vítěznou branku, vzhledem k počtu šancí zaslouženou. Přesto hodnotím výkon našeho týmu vzhledem ke zranění Repky jako velmi slušný.“

Aktuální tabulku JAKO I. B třídy najdete ZDE!

Starší dorost

TJ Dvůr Králové/Bílá Třemešná U19 – TJ Loko Borohrádek 2:2 (2:2), na penalty 5:4

Fakta – branky: 4. vlastní (Bártl), 24. D. Jákl z penalty - 14. Červený, 18. Duda. Rozhodčí: Prokůpek. Hráno bez karet. Diváci: 40. TJ Dvůr Králové/Bílá Třemešná: J. Zivr – Nosek, F. Horák, Sojka, Kukla – Hanek, Pražák, D. Petráček, Vejnar – D. Jákl, T. Lavryk; M. Hak, J. Ryba, A. Lavryk, J. Hlavatý.

Tomáš Otradovský, sekretář klubu: „Domácí s lídrem tabulky odehráli velmi dobrý zápas. Brzy se dostali do vedení, o které však rázem přišli. Kvalitní soupeř duel otočil během čtyř minut. I za nepříznivého stavu však dokázal tým zabojovat. Do přestávky vyrovnal a ve druhé půli již slušná návštěva další góly neviděla. V penaltové loterii se štěstíčko usmálo na svěřence trenéra Zdeňka Horáka.“

Aktuální tabulku krajské soutěže staršího dorostu najdete ZDE!

Starší žáci

Sokol Hořiněves – TJ Dvůr Králové nad Labem U15 0:0, na penalty 2:4

Fakta – rozhodčí: Nymsa. Hráno bez karet. Diváci: 40. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Straka – V. Marel, J. Všetečka, F. Machač, Kreibich – Z. Hampl, L. Kopecký, L. Formánek, T. Formánek – Doležal, Kraus; M. Šanovec, D. Vágner

Milan Vojtěch, vedoucí mužstva Dvora: „V utkání jsme podali velmi dobrý výkon. Škoda jen neproměněných brankových příležitostí. Lepší střelbou pokutových kopů jsme získali dva cenné body.“

Aktuální tabulku krajské soutěže starších žáků najdete ZDE!

Mladší žáci

TJ Lánov – TJ Dvůr Králové nad Labem U13 1:6 (1:3)

Fakta – branky: 14. Lelek – 2. a 30. T. Formánek, 4. Herman, 12. L. Formánek, 33. Hlaváček, 35. Hampl. Rozhodčí: Janota. Hráno bez karet. Diváci: 30. TJ Dvůr Králové nad Labem U13: L. Hynek – Z. Hampl, Jahnátek, Herman, T. Formánek, L. Formánek, Hlaváček, O. Hynek, J. Langpaul, A. Doležal.

FC Vrchlabí – TJ Dvůr Králové nad Labem U13 3:0 (1:0)

Fakta – branky: 19. Marek, 22. Mader, 29. Podrazil. Rozhodčí: Janota. Hráno bez karet. Diváci: 30. TJ Dvůr Králové nad Labem U13: L. Hynek – Z. Hampl, Jahnátek, Herman, T. Formánek, L. Formánek, Hlaváček, O. Hynek, J. Langpaul, A. Doležal.

Aktuální tabulku krajského přeboru mladších žáků najdete ZDE!

Starší přípravka

Hodně na pilno měli v sobotu a neděli svěřenci trenéra Libora Špačka. Ti nejprve odehráli turnaj na hřišti Rudníku a o den později ještě na stadionu pod Hankovým domem. Ze čtyř duelů získali tři vítězství a tím i devět bodů do tabulky. 

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Baník Radvanice 6:8 (3:4)
Fakta – rozhodčí: Kuric. Hráno bez karet. Diváci: 10. TJ Dvůr Králové nad Labem U11: J. Horáček – A. Just, J. Karban, D. Langer, I. Polan, Š. Ryba, P. Větrovský, A. Vojtěch, J. Dufek, F. Švába.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Rudník 10:3 (4:1)
Fakta – rozhodčí: Kuric. Hráno bez karet. Diváci: 10. TJ Dvůr Králové nad Labem U11: J. Horáček – A. Just, J. Karban, D. Langer, I. Polan, Š. Ryba, P. Větrovský, A. Vojtěch, J. Dufek, F. Švába.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Baník Rtyně 6:2 (3:1)
Fakta – branky: Větrovský 4, Vojtěch 2 – Jiroušek 2. Rozhodčí: Šiling. Hráno bez karet. Diváci: 20. TJ Dvůr Králové nad Labem U11: J. Horáček – A. Just, J. Karban, D. Langer, I. Polan, Š. Ryba, P. Větrovský, A. Vojtěch, Budinský, Mráček, J. Vágner.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Poříčí u Trutnova 8:1 (2:0)
Fakta – branky: Špaček 3, Větrovský 2, Horáček, Polan, Budinský – Seidel. Rozhodčí: Šiling. Hráno bez karet. Diváci: 20. TJ Dvůr Králové nad Labem U11: J. Horáček – A. Just, J. Karban, D. Langer, I. Polan, Š. Ryba, P. Větrovský, A. Vojtěch, Budinský, Mráček, J. Vágner.

Aktuální tabulku okresního přeboru starší přípravky najdete ZDE!

Mladší přípravka

Naši nejmenší fotbalisté byli o tomto víkendu o mistrovské zápasy ochuzeni. Nedělní turnaj v Horním Starém Městě byl totiž z důvodu podmáčeného terénu zrušen.

Aktuální tabulku okresního přeboru mladší přípravky najdete ZDE!

Turnaj starší přípravky pod Hankovým domem

Dvůr Králové - Rtyně 6:2, starší přípravka na snímcích Milana Romančáka

Dvůr Králové - Rtyně 6:2, starší přípravka na snímcích Milana Romančáka

Dvůr Králové - Rtyně 6:2, starší přípravka na snímcích Milana Romančáka

Dvůr Králové - Rtyně 6:2, starší přípravka na snímcích Milana Romančáka

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

 • natoč to | režisér | 24.10.2017 09:33:11 | reagovat

  Kameru by měli obsluhovat střízliví lidé. Tento umělec byl evidentně hryzlej :DDD

 • pomatenci z Živanicova | Martin Lánský | 24.10.2017 09:31:37 | reagovat

  Také jsem se podíval na záznam. Jak je možné, že po napadení naší střídačky diváky a hlavním pořadatelem!! rozhodčí neukončil zápas? Kde to sme? To musí Živanice postoupit i kdyby tam někoho zabili? Ostuda tohleto. Vesnice by prostě tyhle soutěže hrát neměly. Tomu zraněnýmu brzké uzdravení. Ale sorry jako. Udělal si to sám.

 • Faul | Pitr | 23.10.2017 17:42:28 | reagovat

  Tak jsem zhlédl FAUL Kruliše/mockrát/ a žádnou brutalitu nevidím,kdo to viděl na vlastní oči?---a co to brutální napadení Dvorské střídačky to Živanicím nevadí?

  • byl drzej a narazil | Miki | 24.10.2017 09:04:32 | reagovat

   Hráč Živanic (taky známá firma) Kruldu neustále urážel a pak si o něj sám ublížil. Zranění je politováníhodné (přejeme brzké uzdravení), ale žádný pohyb (atak) tam ze strany našeho hráče nebyl. Jen dobře, že právě v tomto momentu měla kamera dobrou formu. Jinak se to o ní říct nedalo :-)))

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing